top_logo.png

______ ____ _____ _______-01_1.jpg

         

יין ואופניים ביקב אמפורה -טיול החודש של "קראנק"

trackאז ככה, אם תשאלו כיצד כל זה התחיל  ומה לרוכבי אופניים ולטיול בייקב נספר כי לפני שבועות אחדים צלצל הטלפון במערכת ובצידו השני של הקו היתה יעל שטרן, מנהלת הפיתוח העסקי של אתר היינות הישראלי. יעל הציעה לי להיפגש עמה ועם טל כהן, האיש והאגדה שמוכר לרבים בשל תרומתו הרבה לתרבות היין והאלכהול בישראל ובמקרה...כן ממש במקרה  הוא גם היה המדריך האישי שלי בקורס הברמנים הראשון והיוקרתי שהתקיים בייקבי כרמל מזרחי בתחילת שנות התשעים.

"עשינו מחקר קטן ומצאנו  שיש אנטרקציה בין רוכבי האופניים לבין אוכלוסיית חובבי היין "אמרו לי השניים בפגישתנו הראשונה "ואנחנו מעונינים בפעילות משותפת שתחבר את רוכבי האופניים עוד יותר ליקב ולתרבות היין. פעילות שתביא רוכבים נוספים לייקבים ואולי גם כמה צרכני יין לרכיבה על אופנים".  לקח לי יומיים שלושה לעכל ואז הצעתי...בואו נארגן טיולי אופניים לקוראי מגזין אפנים ולחברי מועדון קראנק - טיול שיצא מהייקב ישוב אל היקב וייצר לרוכבים אטרקציות נוספות כמו ביקור מודרך בייקב, טעימת יינות וכמובן שגם אי אפשר בלי ארוחה מפנקת. מפה לשם  נקבע יום השישי האחרון של חודש אפריל כמועד לטיול הראשון  ולאחר מספר בדיקות והיסוסים נפל הפור על ייקב אמפורה הסמוך לכרם מהר"ל שלמרגלות הכרמל. חיברנו ליזמה את מדריך הטיולים רן גנור ויצאנו לדרך.

Amphorae Wines

מגנור ביקשנו לאתר עבורנו מסלול שלא יהיה קל מידי אבל מצד שני שיחזיר  את כל הרוכבים בשלום אל המשך הפעילות בייקב. זאת מתוך הנחה שקשה מאוד לגבש קבוצה שתיהיה הומוגונית לחלוטין ביכולתה וברמת הרכיבה של חבריה. לטיול הראשון הגיעה קבוצה של כעשרים רוכבים וכפי שסברנו מראש רובם היו בגילאים שבין 35  ל-60 שועלים ותיקים אך מנוסים. וכך לאחר שלגנו את הקפה של הבוקר והעוגות שהכינו עבורנו ביקב יצאה  חבורת הרוכבים  ברכיבה מיקב אמפורה לכיוון חוות מקורה כשבדרך לאחר הטיפוס המעצבן מעט על הכביש חצינו את  היישוב המנמנם כרם מהר"ל צפונה לכיוון עמק מהר"ל  וממנו לנחל מערות. ביומיים שלפני מועד הטיול ועד לבוקרו, פקדה את הארץ סופת גשמים שבגינה אף נשקל ביטול הטיול אך בסופו של דבר כפי שחזה  המדריך גנור, בבוקרו של הטיול, כמו לפי פקודה מלמעלה,  התנקו השמיים והדרך יבשה, להוציא את הקטע הראשון שמוביל בן עמק מהר"ל לנחל מערות שהיה בוצי עד זוועה והכביד  מאוד על הרוכבים. ההבוץ דבק באופניהם  ובכמה מקרים אף מנע  מהם לפדל. אבל סף טוב הכל טוב, הגענו לעלייה בשביל הלבן אך התלול  לכיוון היישוב הדרוזי דליית אל כרמל ( 4 קילומטרים רצופים של טיפוס מייגע) חצינו  את היישוב ועצרנו לקפה. איך אפשר בלי?
מדלית אל כרמל יצאנו ברכיבה לכיוון חירבת סומקה , טיפסנו להר סומק ביקרנו בחירבת דרג' ומצאנו את עצמנו בדרך חזרה מפדלים בכיף בסינגל מקורה עד לחוות מקורה וממנה  חזרה ליקב אמפורה. ובסה"כ 3 שעות מהנות לאורך מסלול שהסתכם ב 30 ק"מ.
 

Amphorae Wines   the group

Amphorae Wines   Amphorae Wines

Amphorae Wines

כשהגענו לייקב המתינו לנו מטיה גורביץ, מנהל השיווק של הייקב  וריבה מנהלת מרכז המבקרים עם ארוחה  עשירה ומפתיעה. עטנו על המזון שלווה בטעימה מיין השרדונה המצונן של אמפורה שנמזג לנו  בנדיבות והכניס את הרוכבים לאוירה המיוחדת של הייקב. 

לאחר שבטנו מלאה מכל טוב יצאנו לסיור במרתפי הייקב. שם פגשנו ביקב מוקפד ומודרני שמקפיד להחליף את כל החביות שלו מדי שנתיים בחביות חדשות,(מההחביות הישנות עושים רהיטים או שמוכרים )  ושמענו מריבה המקסימה המארחת שלנו, הסברים מאלפים על הטכולוגיה החדשנית של ייצור היין שאומצה על ידי ינני היקב, על תפוקתו ועל השגיו כיקב בוטיק שמייצר בסה"כ 55 אלף בקבוקי יין בשנה.

 לאחר הסיור חזרנו לדלפק האירוח שבמרכז המבקרים , טעמנו עוד כמה יינות ייקרים שבדרך כלל לא מגיעים לחיכנו וכמה מהרוכבים אף ניצלו את ההזדמנות לקבל המלצת ולרכוש כמה יינות כדי לשתף גם את המשפחה ואת החברים בחוייה. כיוון שרובנו נדרש גם לנהוג  הביתה נזהרנו שלא לשתות יותר מידי ונותרנו עם טעם של עוד. מומלץ!
 
Amphorae Winesעל ייקב אמפורה
כיצד מגיעים? נוסעים על כביש 4 בקע שבין צומת פורדיס לטירת הכרמל. בפניה לכרם מהר"ל פונים מזרה ולאחר שעוברם את הכניסה ליישוב בכמה עשרות מטרים פונים ימינה לייקב ולבית הבד הצוד אליו. מחנים את המכוניות ברחבת החניה הסמוכה לבית הבד וממשיכים בדרך שמובילה לשערי היקב. גינת תבלינים וצמחים אורגאניים מקיפה את אחוזת היקב, שורות שורות של גפנים מוצגים לראוות המבקרים על פי זני הענבים. המבנה המרשים, בתכנון איטלקי, נראה כולו כמו לקוח מאיטליה ונטוע באחת מפינות החמד של הכרמל, בערוצו של נחל, בחוות מקורה שסמוך לכרם מהר"ל.
 
יינות היקב יוצרו כולם במומחיות בינלאומית בשיתוף יועץ היקבים העולמי  מישל רולאנד. היינות המיוחדים הם מעשה ידי היינן המדופלם ד"ר ארקדי פפיקיאן ונמכרים במיטב מסעדות וחנויות היין המקצועיות.ההקפדה על איכות מקסימאלית לא נעצרת בחומרי הגלם המשובחים ביותר. ביקב, הענבים הנבחרים פוגשים את הציוד הטכנולוגי המשוכלל והאיכותי ביותר מסוגו, ועוברים תהליך מתמשך של הקפדה אמיתית, תוך שימוש בכל הידע, שיטות הביצוע והחידושים הקיימים בתחום - עד להעברת היין להשתבחות בבקבוק.
התרשמנו שמדובר במקצוענות בינלאומית עם שאיפה לשלמות, שבאים לידי ביטוי בסדרת יינות העל של יקב אמפורה - Unica, בה ניתן למצוא שלושה יינות מבציר 2006:
קברנה סוביניון,
בלנד שיראז, מרלו וקברנה סוביניון,
בלנד מרלו וברברה.
שמענו שהיינות בסדרה מבציר 2006, אף עברו יישון בן 28 חודשים בחביות עץ צרפתיות בנפחים של 300 ו-500 ליטר, והשבחה בבקבוק למשך שנה נוספת. המחיר בהתאם!
 
אגב, מרכז המבקרים של היקב, פועל לאורך ימות השבוע ופתוח לביקורים וניתן לקבל פרטים נוספים באתר www.amphorae-v.com
 
Amphorae Wines   Amphorae Wines
  
 
Share

 MIRI2.jpg

 

 

ofanaim_magazin199.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

panaracer.jpg

facebook.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

galil_ole_small.jpg

3PERY.jpg

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

קונסול ניטור של ג'ומלה

Session

מידע פרופיל

שימוש בזיכרון

שאליתות בסיס נתונים