top_logo.png

______ ____ _____ _______-01_1.jpg

         

מסלול רכיבה למשפחות באזור מדרשת בן גוריון

IMG_0054_1050__Large_.jpg
מאת: יואב לביא*
אזור מדרשת בן גוריון בשדה בוקר השוכנת על המצוק המתנשא מעל נחל צין ועין עבדת עשיר באטרקציות לחובבי הטיולים, הטבע, ההיסטוריה, והבילוי בלב השטח - ברגל, ברכב ובאופניים.
מצד ההיסטוריה ניתן למצוא באזור את קבר בן גוריון (ראש ממשלתנו הראשון שהנהיג את המוסדות של המדינה שבדרך, הכריז על הקמתה, והנהיג אותה עוד כעשור וחצי), מרכז מורשתו ולימוד על הציונות, ואף את הצריף המפורסם בו הוא גר בצניעות ומתוך תחושת שליחות, כתובות סלע עתיקות על פסגת הר ערקוב הסמוך, הגן הלאומי עבדת, ועוד.
פניני טבע ייחודיות בדמות עין עבדת - הגב העצום והפוטוגני הממוקם ממש מתחת למדרשה בערוץ נחל צין האדיר, חקלאות מדברית במיטבה - מודרנית ומתקדמת מימינו - ועתיקה ומרתקת מימי הנבטים, ובכל אשר תפנה ילוו אותך היעלים החיים באזור ומסתובבים בבטחון רב בלב המדרשה.
האזור מזמן גם טיולים רגליים ייחודיים כגון טיול לאור ירח בנחל חווארים, מסלולי נחל צרור, עין עקב, ועוד.
 
האזור עשיר במסלולי אופניים בכל הרמות - מדרכי נוף מתונות עם נופים קסומים ועד סינגלים אתגריים המיועדים לרוכבים מיומנים.
פיתוח רשת הסינגלים המרשימה באזור המשתרעת על עשרות רבות של קילומטרים פיתוח בכוחות משולבים קק"ל, המועצה האזורית רמת הנגב וגיאופן - המרכז לרכיבה מדברית - שמרכזו בחנות אופניים מקצועית ומצויידת היטב הממוקמת במרכז המסחרי של המדרשה.

הקליקו כאן לדעת היכן כדאי לכם ללון
 
אטרקציה ייחודית למשפחה המדוושת מוצעת בדמות רכיבה רגועה על שפת המצוק - כאשר ברכיבה באזור המדרשה מתלווים אל הרוכבים היעלים החיים על המצוק.
המסלול המומלץ מתחיל במרכז המסחרי של המדרשה - שם נוושא כי האופניים תקינים, וכל המשתתפים חובשים קסדה ומצויידים במים וחטיף או סנדביץ'.
20151027_134905_1025__Custom_.jpg
משם נצא אל עבר קבר בן גוריון שבו נעצור לחלוק כבוד לדוד ופולה בן גוריון ולתצפית ראשונה על פתחת הצין.
נקיף ברכיבה את מרכז הצפרות בשביל נוח ונחזור אל אזור המרכז המסחרי וממנו נמשיך מזרחה לאורך המצוק על סימון שבילים ירוק ואדום (שביל מאוחד).
מכאן מזומנת לנו חוויית רכיבה מדברית ופנורמית עם תצפיות רבות על פתחת קניון נחל צין האדיר המשובץ בנקודות נוף מנוחה אל מול הנוף הפנורמי.
בקצה המזרחי של המסלול נגיע אל מיצד צין המשקיף מזרחה אל מעלה צין וציר הנפט. נחל צין ממשיך משם מזרחה ומגיע עד כביש הערבה ודרום ים המלח.
לאחר שנעשה הפסקת שתיה וארוחה קלה במיצד נוכל לחזור אל המדרשה במספר דרכים.
נוכל לחזור לאורך הדרכים הנוחות - בסימון שבילים ירוק או אדום שאיתם הגענו - או למי שרוצה להאריך את הטיול ולגם לחזות בחקלאות המדברית - בסמ"ש שחור שאיתו נקיף את המדרשה מצפון ונוכל להיכנס אליה בחזרה דרך שער הממוקם בגדר הצפונית שלה - או להשלים את ההקפה ולחזור אל המדרשה בשביל שלאורך כביש 40 ועם מסלול האופניים לצד כביש הכניסה למדרשה.
 
אורך המסלול: 10-15 ק"מ
דרגת קושי: קל
נקודת התחלה וסיום: מרכז מסחרי מדרשת בן גוריון
* יואב לביא
צלם OUTDOOR
מדריך טיולי אופניים
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
Share

 MIRI2.jpg

 

 

ofanaim_magazin199.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

panaracer.jpg

facebook.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

galil_ole_small.jpg

3PERY.jpg

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

קונסול ניטור של ג'ומלה

Session

מידע פרופיל

שימוש בזיכרון

שאליתות בסיס נתונים