top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

הנסיכים ומידלטון גזרו את הסרט והבריטים שרו את המרסלייז

TDF1.jpg

הסיפור הגדול של הקטע הראשון במהדורת 2014 של הטור דה פראנס אינו בהתרסקות הטרגית של מארק קוואנדיש ולא בניצחון המרגש של קיטל אלא בהפיכתו של הציבור הבריטי לאוהד מושבע של מירוצי אופניים בכלל ושל הטור דה פראנס בפרט.
מאות אלפי האוהדים המריעים שעמדו היום לצד הדרכים שבהם חלף הפלטון . גם התגייסותו של בית המלוכה הבריטי והתייצבותם  שני הנסיכים אנדרו והארי ושל הנסיכה (החדשה במשפחה) מיס מידלטון לטובת האירוע הצרפתי חרגה מכל הפרוטוקול. השלושה  המתינו דקות ארוכות על מדרגות אחת  מהטירות המדהימות של יורקשייר כדי להזניק את הטור באופן רשמי וגם זאת לאחר נגינת ההימנון הצרפתי והבריטי ומטס מרהיב של מטוסים שציירו בשמיים את סמלי הדלג הצרפתי והבריטיי וכל זאת בהשראת המאמץ המשותף של שני העמים  להביס את העם הגרמני במלחמת העולם הראשונה שמלאו לה השנה 100 אך למרבית האירוניה דווקא גרמני היה זה שזכה לנצח את הקטע הראשון של הטור דה פראנס על אדמת בריטניה.(אבי גנאור)

הקהל הבריטי יצא מגדרו והתיייצב במאות אלפיו בצידי הדרכים ביורקשיייר כדי לצפות בשלב הראשון של הטור דה פראנס 2014 


מדווח אייבי גילת: 
מרסל קיטל המאיץ הגרמני בן ה-26 של קבוצת ג'יאנט שימנו חוזר זו השנה השניה ברציפות ומנצח את קטע הפתיחה של הטור דה פראנס ה-101 שנפתח היום בבריטניה בקטע באורך של 190 ק"מ מלידס להארוגייט. את המקום השני תפס פיטר סאגאן הסלובקי מקבוצת קנונדייל והבטיח נקודות חשובות במירוץ על חולצת המאיצים הירוקה. את המקום השלישי על הפודיום השלים אלוף ליטא ברכיבת נג"ש רמונוס נברדאוסקאס מקבוצת גארמין שארפ.

הסיפור הטרגי של היום שייך כמובן למארק קוונדיש המאיץ הבריטי המצטיין של קבוצת אומגה פארמה קוויק סטפ שהיה מעורב בהתרסקות ממש לפני קו הסיום. קוונדיש דידה עד לקו הסיום כאשר לפי איך שידו הייתה תלויה על כתפו נראה על פניו שהטור דה פראנס עבורו הסתיים אבל נצטרך להמתין עוד כמה שעות כדי לדעת מה מצבו הרפואי והאם ימשיך לרכוב בטור. נחזיק לו אצבעות שכן מארק קוונדיש כל כך רצה לנצח בעיר שבו נולדה אימו לעייני הקהל הבריטי הקנאי שקיווה למשהו בריטי אחרי שנבחרת בריטניה סולקה מהמונדיאל ואנדי מארי עף מטורניר ווימבלדון.
הטור של השנה שעברה החל כזכור עם האוטובוס של קבוצת אוריקה גרין אדג' שנתקע על קו הסיום. הפעם ההתרסקות הזו של קוונדיש שכנראה חיסלה את סיכוייו להשתתף בטור הזה הם הסיפור הטרגי של הקטע הפותח את הטור דה פראנס השנה.
רבות נאמר ודובר עוד לפני פתיחתו של הטור דה פרנס 2014 על הקטעים הראשונים הקשים שצפויים לרוכבים עו בתחילת הדרך. ואכן רבים הם הרוכבים שלא הצליחו לעמוד בקצב הרצחני שהוכתב בקטע הפותח את הטור בדרכים הצרות של מחוז יורקשייר. יינס וויט הרוכב המבוגר בחבורה היה שותף לקבוצת בריחה ובשלב מסוים ברח משותפיו לבריחה והוביל את המרוץ כמעט 50 ק"מ לבדו כשהוא אוסף נקודות לחוצת מלך ההרים אותה ילבש מחר בקטע השני. שאפו.
אבל הסיפור האפי של הקטע שייך דווקא לציבור הבריטי. הללו נתנו הרבה מאוד כבוד למירוץ האופניים היוקרתי ביותר בעולם הספורט המקצועני כאשר הצטופפו מאות אלפים והריעו לרוכבים שעוברים. גם משפחת המלוכה הבריטית נזעקה לדגל הנסיכים הארי ווויליאם יחד עם קייט מידלטון כבדו בנוכחותם את האירוע.
אבל כאמור מרסל קיטל ניצח את הקטע והמאיץ הגרמני מבסס את מעמדו לאט אבל בטוח כמאיץ מרוצי הקטעים הטוב בעולם. מהבחינה הזו התרסקותו של מארק קוונדיש היא סימבולית. כפי הנראה מדובר בחילופי משמרות בשאלה מיהו המאיץ הטוב בעולם?. לצערנו זה נגמר בתאונה.
מחר הקטע השני מיורק לשפילד באורך של 201 ק"מ עם פרופיל טופוגרפי שמתאים למרוץ קלאסי. המון עליות (9) כולל עליה מדרגה 2 עם איזה 3000 מטר גובה מצטבר. מאוד יכול להיות שמחר הוא קטע שמתאים לקבוצת בריחה שתלך עד הסוף. נראה שהולכת להיות פתיחה רצחנית של הטור 2014. הרוכבים הפייבוריטים ינסו לשמור על עצמם כמה שאפשר כדי להמשיך ולהישאר בתמונה. אם יירד גשם שהוא דבר די שכיח באי הבריטי אז בכלל הרוכבים יצטרכו מאוד לשמור על עצמם.
עזבו אתכם ממונדיאל.עזבו אתכם מווימבלדון. ההצגה האמיתית החלה  החג הצהוב של אוהדי  ענף האופניים החלה. ואולי התרסק החלום של מארק קוונדיש

צפו בהתרסקות של קוונדיש והניצחון של קיטל ממש כאן:

 

 

 

 

 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg