top_logo.png

______ ____ _____ _______-01_1.jpg

         

אתנה ואיגוד האופניים מתגייסים לטובות הרוכבות

20161222_124220_1032__Large_.jpg

כתב: יואב לביא

צילום: ענבר רונן ויואב לביא

מדי פעם נערך כנס למדריכי איגוד האופניים לקידום התמקצעות המדריכים ומפגש מעשיר ומפרה בין הפעילים השונים בתחום. הכנס שנערך ביו חמישי 22.12.2106 בניהולה של ענבר רונן - בעברה אלופת ישראל באופני שטח, כביש, ומרתון אופני הרים - וכיום רכזת פרוייקט "אתנה" באיגוד האופניים התמקד בנושאים אופייניים לפעילות בחורף.

20161222_085239_1003__Large_.jpg

על מנת לקבל ארגז כלים להדרכות בשטח, בימי גשם והכנת הגוף על מנת לחזק ולמנוע פציעות - קיבלנו הדרכה מגוונת בשלל נושאים מאביעד יזרעאל - מאמן נבחרת ישראל באופני הרים, נוגה כורם - רוכבת אלופה ושגרירה של הפרוייקט, ונילי ברטוב - רוכבת אופני הרים מוכשרת ומאמנת קרוספיט שהעבירה לנו סדנה ייחודית של תרגילים לתחזוקה ושיפור הכח והגמישות בהתאמה מירבית לרוכבי אופניים ושיפור העמידות בפני פציעות.

כמו כן שימש הכנס לחשיפה ורתימת המדריכים לפעילויות משותפות ב - 8 אירועי "רכבת ניצחת" בשנת 2017 לעידוד הצטרפות נשים ונערות בכל הרמות לקהילת רוכבות השטח.

במהלך ההדרכה הטכנית עברנו סדנה ייחודית בנושאים כגון עמידת מוצא, תרגילי שיווי משקל ושליטה באופניים תוך התמקדות ביסודות הרכיבה על אופני הרים, כאשר אביעד יזרעאל מפרק את הנושאים החשובים האלה לגורמים ועובר על כל חלק בפרוטרוט מקבלת כל ההתנהגות שלנו על האופניים מימד מדעי עם יישומים פראקטיים ליישום מיידי.

בהדרכה ובהדגמה עזרה לאביעד נוגה כורם - מהרוכבות המוכשרות ביותר שיש לנו בישראל - שאף הפליאה בביצועיה ובשמירה על מורל גבוה של כולנו.

לסיכום היום גם צפינו במצגת חשובה של גילי כץ - מדריכת אופניים ומורה לחינוך גופני במשך למעלה משני עשורים - שהציגה את פרוייקט ההעצמה לילדים באמצעות אימונים באופני הרים שפיתחה והיא מנהלת בבית הספר שבו היא עובדת כמורה. לי אישית תרם יום זה רבות. לאחר יותר מעשור של רכיבה - הבנתי כמה מהנושאים הבסיסיים באופן ייסודי.

תירגלתי טכניקות חשובות שרובנו עושים במשך שנים מתוך הרגל ולא מתוך הבנה וידיעה - ואשתדל לחזור ולתרגל אותן בעתיד.

הכרתי לעומק מדריכים קולגות שלי - להתחברות ויצירת קשרים חדשים והחלפת רשמים - ובסופו של דבר - כולנו מתמודדים עם אותם אתגרים.

וכמובן שהשהייה הממושכת והבלתי אמצעית עם כמה מהפעילים המובילים בענף שאנו כה אוהבים - העניקה לי הרבה מאד השראה ומוטיבציה להתקדם ולהתמקצע.

בהפוגה נדירה בין ימי הגשם המבורכים של סוף דצמבר נהנינו ממזג אוויר מושלם ומאירוח מפנק בקיבוץ משמר העמק. אז אם אתה מקבלים הזמנה לאירוע הבא - תעשו כל מאמץ לא להפסיד את ההזדמנות להרחיב את היריעה ולזכות בהעשרה והיכרות מעמיקה עם יסודות הרכיבה על אופני הרים.

IMG_20161222_WA0059.jpg

 

מאתר האינטרנט של אתנה: "אתנה, הזרוע המקצועית של המועצה הציבורית לקידום ספורט הנשים בישראל בפיקוח משרד התרבות והספורט, פועלת בתכנית רב-שנתית.
 

אתנה יוצרת הזדמנויות לילדות, נערות ונשים בספורט, באמצעות תכניות ייעודיות במגוון ענפי ספורט, גופי ספורט, פרויקטים במועדוני ספורט, תכניות בשיתוף רשויות מקומיות ברחבי הארץ ותכניות לקידום מנהיגות נשים בספורט. פעילות אתנה מקיפה ילדות, נערות ונשים בכל הגילאים, באירועי ספורט העממיים ובספורט התחרותי. אתנה פועלת לחשיפה, לשימור ולקידום ילדות, נערות ונשים בענפי הספורט השונים, החל מילדות צעירות בבתי הספר היסודיים וכלה בתמיכה בספורטאיות על סף כניסה לסגל האולימפי."

 

 

Share

 MIRI2.jpg

 

 

ofanaim_magazin199.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

panaracer.jpg

facebook.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

CCF22112016_0001.jpg

logo_jpg.jpg