top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

מסרשמידט (בנימין) תוקף בשטח

30.jpgבנימין שמידט – הדור הבא: אני מכיר את בנימין שמידט עוד מהתקופה שרכבתי במועדון CCC. כבר אז שמתי עליו עין (טובה). הוא הצטייר לי כמשהו אחר. שונה. חדש. מבטיח. אני זוכר יום אחד שבנג'י (כינוי החיבה של בנימין) ביקש ממני להצטרף אליו לאימון נפח של 4 שעות באזור חריש. הוא רכב 200 וואט לאורך כל האימון דבר מאוד נדיר במקומותינו. המשמעת שלו. הרצינות שלו היו דבר שטרם נתקלתי בו בעבר. בכלל בנג'י הוא מסוג הרוכבים שנראים אולי צעירים אבל הוא מאוד מבוגר מבחינת האופי והמנטאליות שלו.
נפגשנו לצורך הכנת הכתבה בחנות סקוט סניף יגור שבבעלותו. על כוס קפה חם ביום הכי קר של השנה סיפר לי בנג'י על התוכניות שלו להפוך לספורטאי שישתתף באליפות העולם באופני הרים. המוטיבציה והרצון שלו הם משהו מדהים. עם כוח רצון שכזה אמרתי לעצמי אפשר לעקור גם הרים. זה כנראה מה שדרוש בספורט הסיזיפי שלנו: היכולת לעבוד בפרך ועוד ליהנות מכך. ואת זה יש לבנג'י ובשפע.
 
תעודת זהות
בן 22 מכרכור. רוכב בקבוצת IGP שאותה מאמן צחי בויגן.
התחלתי לרכוב בגיל 16, כמעין סוג של חוג שעם הזמן התפתח למקצוע, שתופס חלק עיקרי וחשוב בחיי.
חבר בנבחרת ישראל באופני הרים בקטגוריית בוגרים.
אני מתאמן תחת שרביטו של אופיר גל און, שהביא אותי להמון הצלחות וחיבר אותי למקצוע בצורה שונה.
נהניתי יותר ללמוד מהדרך שאני מתאמן וגם מתחושת ההישג.  
לומד כעת בקורס מדריכי אופניים.
בעל חנות SCOTT סניף יגור.
רואה את עצמי מכוון לסבב גביע העולם באופני הרים ורואה בזאת כמטרת על.
 
 יחסית לרוכבים אחרים התחלת לרכוב בגיל מבוגר יחסית. 
בנימין שמידט: ידעתי כבר מלכתחילה שזה מה שאני רוצה להיות, גם על הצדדים הפחות טובים וגם על הצדדים היותר טובים.
בשנת 2012 נפצעתי קרוב למועד אליפות ישראל במרתון אופני הרים שהייתה עבורי תחרות מטרה מרכזית. בפציעה הזו פרקתי את הכתף ושברתי את העצם. קבלתי החלטה למרות הצעת הרופאים לגשת לניתוח מיידי ולהמשיך באימונים, למרות הפציעה לזנק לתחרות. את התחרות סיימתי על הפודיום במקום השלישי שעבורי היה כניצחון לכל דבר. יומיים אחרי האליפות נותחתי בכתף והרופאים אמרו לי שההשתתפות בתחרות החמירה את מצב פציעתי. זמן ההחלמה שהרופאים ייעדו לי היה קרוב לשנה.לקח לי הרבה פחות זמן לעלות על הטריינר ולחזור לפעילות מלאה.
בתהליך השיקום הארוך שעברתי חוויתי לא מעט משברים ונפילות, אבל לשמחתי בעזרתה של קבוצתי IGP ובעזרתו של המאמן צחי בויגן שהאמין בי חזרתי לכושרי המיטבי.
 
יצא לנו לא מעט לרכוב יחד. איך אתה מגדיר את עצמך כרוכב כביש? רוכב הרים? 
בנימין שמידט:אני מגדיר את עצמי כרוכב אופני הרים שנהנה מהדרך וגם להתחרות באופני כביש. תמיד היה לי את קבוצת הכביש שחשוב היה מבחינתי לעזור לה בעבודה הקבוצתית. וגם כיום חשוב לי לעזור לקבוצה למרות שבאופן אישי אני מכוון לרכיבת שטח. יש גם את העניין שאמרו לי שאני מתאים יותר לאופני כביש, אבל אני מאמין שאיפה שהלב שלי נמצא שם אני צריך להיות.
 
כרוכב מקצוען שרוכב ומתאמן מספר דו ספרתי של שעות אימון שבועיות תאר לנו את סדר יומך? מה אתה אוכל? חייך האישיים?
בנימין שמידט: אני מתעורר בשעה 0530 מדי בוקר. אוכל ארוחת בוקר חלקית. בעצם ארוחה לאימון כמו דייסת קוואקר על בסיס חלב שלא תכביד עלי, ויוצא לאימון של שעתיים לרוב לבד היות ואין מי שירכב איתי שטח. חוזר מתקלח ואוכל ארוחת בוקר מלאה ומתארגן לעבודה. עובד בחנות עד 1630ויוצא לאימון נוסף שהוא בדרך כלל שחרור כדי להוריד עומס מהגוף. משך האימון בין שעה לשעה וחצי. בתחילת עונה האימון הזה מתחלף באימון עצים או בשחייה, ריצה, חדר כושר.האימונים משתנים בהתאם להשתפרות ולחיזוק בביצועים ואף פעם אינם נשארים באופן קבוע וזאת על ידי משוב שהמאמן אופיר גל און מקבל ממני. אני מקפיד על 8 שעות שינה לפני אימונים חשובים, ושומר את כל היציאות והבילויים עם חברים למוצאי שבת. 
 
איך זה שכמעט ולא שמענו עליך עד כה? 
בנימין שמידט: בעיקר היות וסבלתי מהפציעה חזרה. גם תקופת הצבא לא הקלה עלי כלא התאפשר לי להתאמן כמו שצריך.
 
ציינת שהמטרה העיקרית שלך כרוכב אופני הרים היא להגיע לסבב העולמי. עם כל הסימפטיה והכנות אתה לא מכוון גבוה מדי? 
בנימין שמידט: אני לא חושב שיש דבר כזה לכוון גבוה מדי. אם לא אכוון גבוה לא אגיע לשם. בזמן האחרון אני מקפיד לעשות ולבצע  את האימונים בצורה יותר נכונה., עם יותר מוטיבציה לקראת התחרויות. אני מרגיש שאני בדרך הנכונה. יש אצלי שיפור משמעותי במספרי הוואטים שאני מצליח לייצר ברגלי. לאחרונה אני מצליח להוציא מעצמי יותר הנעה לקראת האירוע הזה דבר שעוזר לי בכל התחומים. זה מפקס אותי על המטרה שלי, וגורם לי ליהנות גם מהסבל באימונים.
 
מה הניסיון שלך בתחרויות בין לאומיות ברמה שאליה אתה מכוון? 
בנימין שמידט: רוב הניסיון מאותן תחרויות בדיוק יש לי מקטגוריית הנוער שבהן התחריתי במסגרת הסבב. השתתפתי כחבר בנבחרת ישראל באופני הרים בתחרויות בהופליז בלגיה, באופנבורג בגרמניה, ובגביע גרמניה בונדסליג. בשנת 2013 הייתי חודש שלם בגרמניה כשבמהלכו התחריתי בסבב גרמניה המקומי (NRW), כשבתחרויות הללו לקחתי פעמיים מקום 8 ובאחת הגעתי במקום ה-10. בתחרות גביע גרמניה בבונדס ליגה הגעתי במקום ה-47.
 
מה עם המשחקים האולימפיים בריו 2016? 
בנימין שמידט: זה חלום שיש לי אותו. אני חושב שהמשחקים של ריו הם קרובים מדי עבור מדינת ישראל בכדי להשיג את הניקוד הדרוש להשתתף. אנסה למרות הכול לעשות את המיטב כדי שנשיג את הניקוד הדרוש.
 
מי תומך בך? מי עוזר לך? בסך הכול מדובר בהוצאה כלכלית אדירה.
בנימין שמידט: נכון להיום עומדת מאחורי חברת   SCOTT   שתומכת בי כבר מספר שנים ושמאמינה בי. החברה תומכת בי בציוד לכל שנה. כך שמדובר בהוצאה כספית לא מבוטלת. אני רוצה להודות לחברת מריו סנטר שעזרה לי בנושא של מדרסים לנעלי הרכיבה שלי, כדי ליעל את הכוח שלי בדיווש. את גם חייב לציין ולהודות לשני המאמנים שלי אופיר גל און וצחי בויגן. בדר"כ אומרים שבכדי להצליח צריך שלפחות בנאדם אחד יאמין בך. במקרה שלי מדובר בשני המאמנים שלי אופיר וצחי שנותנים לי רוח גבית ומוטיבציה להצליח. לבסוף אני רוצה לציין את משפחתי שמאוד עומדת מאחורי לאורך זמן.
 
מהו החלום שלך?
בנימין שמידט: שאלה קשה. לשים את מדינת ישראל על המפה.
 
 חוץ מרכיבה על אופניים, עוד תחביבים?
בנימין שמידט: מוסיקה, טיולים, ובעיקר בילוי עם חברים.
 
חברה?
בנימין שמידט: אין. לא הסתדר פשוט.
 
 משהו שאף אחד לא יודע עליך?
בנימין שמידט: אני נהנה מהדרך באותה מידה מאשר מתחושת ההישג.
 
32.jpg
בנימין שמידט אולי צעיר בגיל אבל התכונות שיש לו המסירות, השקדנות, המקצועיות, ההשקעה האדירה ובעיקר הלב הענקי הם דברים שנדירים במקומותינו. לשמוע בחור בן 22 מדבר על כך שהשאיפה הכי גדולה שלו היא להביא את ישראל למקום הראוי לה במשפחת העמים היא תעודת כבוד  למקום קטן כמו כרכור שמצליח לייצר  רוכב ברמה כל כך גבוהה. לעניות דעתי יש לבנימין שמידט את כל התכונות הפיזיות ובעיקר המנטאליות כדי להגשים את חלומו ולרכוב בסבב העולמי. רק שבמשוואה הזו קיימים גם המון משתנים שאינם בשליטתו. עם קצת מזל והמון זעה והשקעה בנימין (בנג'י) שמידט עוד עתיד להפתיע רבים וטובים בענף ולהגיע גבוה מאוד. אני אישית מאוד מאמין בבחור הצנום והבישן וחושב שעתידו עוד לפניו, וגם אם לא אז כפי שבנג'י אמר הוא נהנה גם מהדרך. אם יש דבר כזה שנקרא "רוכב נשמה" אז זה האיש. עבורי לפחות בנג'י אתה דוגמא ומופת לרוכב שיכול לעשות את כל הדרך עד למעלה.  
ראיין: אייבי גילת
תמונות:נתי הורטיג
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg