top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

__________________________2.jpg
מאמר דיעה מאת: אבי גנאור
אתמול קיים אגוד האופניים ערב הוקרה לרוכבים ולנבחרות התחרותיות בענפי הכביש וההרים וכיבד את כל המעורבים בתהליך שהצליח להביא את שני בלוך ואת שלומי חיימי לחזית הענף ולהציבם כנציגי ישראל באולימפיאדת ריו  שתתקיים בעוד כחודש ימים בברזיל.
משמאל - שני בלוך במדי הנבחרת 
 למען האמת מעטים האמינו שהחלום הזה יתגשם ושלענף האופניים יהיו נציגים אולימפיים אבל כנראה שהאמרה מי לא מעז לא מצליח שוב הוכיחה את היתכנותה.
podium.jpg
לפני כעשר שנים, בישיבה של הנהלת מגזין אופניים במשרדי עיתון הארץ נשאלתי על ידי נציג העיתון  דאז יוסי ורשבסקי  והמו"ל שלו עמוס שוקן כמה רוכבי אופניים אני מעריך שיהיו בישראל בשנים הקרובות. באותה התקופה היו למגזין אופניים כ1000 מנויים  ולאיגוד פחות מאלף חברים, ואני  ששאפתי לקבל מימון מהשותפה  הגדולה כדי לקדם את שיווק  המגזין השבתי ברוב חוצפתי 10,000 רוכבים!   אתה הוזה , השיבו לי. אין סיכוי.  
אין סיכוי? עובדה היא שכיום רוכבים בישראל מאות אלפי רוכבים ועוד היד נטויה. לדעתי גם הבסיס הרחב הזה אפשר גם את השיפור המקצועי של הענף והאיץ את קבלת המימון מצד רשויות הספורט לקידום המקצועי של הנבחרות.

מימין - בנות הנבחרת 

yoni_yarom.jpg
מנכ"ל איגוד האופניים ירון דור שנשכר על ידי האיגוד לקדמו, אחרי תקופה ארוכה של דשדוש, הוכיח  בסופו של דבר שהמקצוענות בניהול חשובה לא פחות מהמקצוענות ברכיבה ובאימון ו- 56 שנה אחרי אולימפיאדת רומא הצליח בעזרת הצוות המקצועי המסור והרוכבים לעשות היסטוריה ולהחזיר את הענף לספורט האולימפי.
וזה לא היה קל ,קודם כל צריך ספורטאים / רוכבים מסורים וכישרוניים. אין לנו עדיין קאדר מספיק גדול של כאלה אבל  בהחלט יש ניצנים מבטיחים.
חשוב לבזכיר בהקשר זה שמאחורי כל  רוכב ניצבת משפחתו שלו שחייבת להשקיע ולהקריב לא מעט זמן וכסף (מתקציב המשפחה) כדי לקדמו וזאת עוד לפני עלויות המאמנים והקבוצה שלא לדבר על הספונסרים ולדברי ירון דור רק אחרי כל אלה מגיעה המעטפת המקצועית והמנהלתית שמאפשרת את הפעילות כולה.

משמאל - דר יוני ירום, יו"ר איגוד האופניים

 
כסף כסף כסף!  זה שם המשחק. ללא עסקנות , קשרים ותחבולות שונות כמו גם תחביבם האישית  של הנוגעים בדבר כרוכבי אופניים,  הענף לא היה מקבל הכרה כספורט מועדף  הוא לא היה מקבל תקציבים וזאת שעה שלצורך  קידום הנבחרות האולמיפיות יש צורך בהרבה מאוד כסף . הרבה יותר מבעבר.
כך, נבחרת אופני ההרים תוקצבה השנה  ב1.45 מיליון שקלים ובעזרת המימון הזה הצליחה להשתתף ב78 תחרויות להשגת הניקוד הנדרש בארץ ובעולם . 52 מהתחרויות הללו התקיימו ברחבי תבל ורק 26 בארץ . בסופו של דבר הנבחרת דורגה לקראת האולימפיאדה במקום ה-22 בעולם מתוך 25 שהשיגו את הכרטיס לריו וזה לכשעצמו הישג עצום.
בכביש לעומת זאת התקציב היה קטן בהרבה והסתכם ב-350,000 שקלים בלבד אך גם זה אפשר לרוכבות  נבחרת הכביש שלנו להתמודד ב6 תחרויות הכנה שמתוכן  רק 3 בחו"ל כששני בלוך המועמדת המובילה של האיגוד לריו , מצליחה להתברג במקום ה-88 מבין 100 הרוכבות הטובות בעולם . הישג עצום שהושג במשך תקופה של כמה חודשים ספורים בלבד על ידי הרוכבת בת ה-37 ואם לשלוש) 
________________________________2015.jpg
 
להישגים הללו יש משמעות  אדירה לענף וזאת למרות שכאן ועכשיו קשה להאמין שביכולת הנוכחית של הנבחרות הן תבאנה לנו איזה שהיא מדליה באולמיפיאדה הנוכחית. יחד עם זאת חייבים להסתכל כאן על חצי הכוס המלאה והיא עצם הנוכחות של הרוכבים שלנו במפעל ספורט חשוב זה והנראות של הענף. הנראות הזו חשובה ביותר  לרוכבים הצעירים שמסתכלים קדימה 
 
מימין- מנכ"ל איגוד האופניים ירון ור והצוות הבכיר

CHAIMI_WINNER.jpg

אך גם בקרב המפרסמים והספונסרים בישראל שעד כה התעלמו מהענף. ואני ללא מדבר על גורמים המקורבים לענף כמו פנקיייר וכמה יבואני  אופניים או ציוד נלווה אלא בבנקים, בחברות המזון והביטוח שהכניסה שלהם לענף יכולה לסייע בהזנקתו  של הענף בתקופה שלאחר ריו.
 
מכאן יש צורך להסיר את הכובע בפני הרוכבים והרוכבות של שתי הנבחרות שהקריבו ימים ולילות ונדדו ברחבי העולם (זה לא תמיד כל כך כיף) כדי לסייע בדחיפתם של חיימי ובלוך לשפיץ שאפשר את השתתפותם בריו כשהם יודעים שמבחינתם אין להם שום צאנס להתמודד על הכרטיס עבור עצמם. יש לקוות שלקראת משחקי טוקיו 2020 ימצאו רוכבים אחרים שיסייעו להם להשיג מטרות דומות כשיגיע תורם. בהצלחה!
 
בתמונה למעלה - שלומי חיימי אלוף ישראל באופני הרים ונציג ישראל לאולימפיאדת ריו
 
 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg