top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

למעלה מ-1000 רוכבים יפדלו למען ילדי בית השאנטי

בתאריך 10.11.2012 נולדה לראשונה המסורת של מסע אופניים "בשביל השאנטי" למען הישרדותה של עמותת בית השטי וילדיה ולזכרו של רוכב האופניים  שניאור חשין שנדרס למוות על כביש 5 בעת שרכב על אופניו.
 
מטרת המסע היתה להעלות את המודעות לפעילות בית השנטי על ידי יצירת שביל אנושי של רוכבי אופניים המחבר בין בית השנטי בתל אביב לבית השנטי במדבר, גיוס משאבים למען ילדי בית השנטי והגדלת תומכי בית השנטי .
בית השנטי הינו בית חם לנוער במצוקה בגילאי 14-21, ללא קורת גג ,שעברו התעללויות רבות בשנותיו הקצרות כגון: נטישה, התעללות פיזית, נפשית או מינית התמכרות לסמים ועוד.
עמותת בית השנטי מספקת לאלפי בני הנוער בית, הגנה, אוכל, לימודים ואת כל הצרכים האפשריים, 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה, ללא הבדל דת, גזע, מין ולאום.
 
עד היום בית השנטי הציל עשרות אלפי בני נוער במצוקה. בני הנוער משתלבים בחברה ובמסגרות חברתיות כגון: לימודים, צבא ומעגל העבודה.
 
בית השנטי מתקיים בעיקר מתרומת חברות, קרנות ותורמים פרטיים שעוזרים, מלווים, מתנדבים ותומכים בפעילות השוטפת של בית השנטי לאורך שלושים שנה. 
870 רוכבים נרגשים השתתפו במסע האופניים המקצועי הראשון והגדול ביותר בארץ שיצא מאצטדיון בלומפילד (סמוך לבית השנטי בתל אביב) והסתיים בכפר הנוער בית השנטי במדבר- כ-180 ק"מ.
 
המסע החל בשעה 6:00 לפנות בוקר עם כ-600 משתתפים שיצאו לרכיבה בגשם ובחושך אך כמו בסיפור חייהם של ילדי בית השנטי שיצאו מהחושך אל האור גם מזג האוויר השתפר להפליא... ומקיבוץ בארי הצטרפו למסע עוד כ-270 רוכבים- ל- 90 ק"מ לבית השנטי במדבר.
 
ילדי ובוגרי בית השנטי שלקחו חלק פעיל בארגון המסע הצטרפו לרוכבים ב-7 ק"מ האחרונים, מחניון הרועה, ופתחו בפניהם את ביתם ואת עולמם.

לאחר הטקס בבית השנטי במדבר סיפרו רוכבים רבים בדרכם הביתה שלעולם לא השתתפו במסע כל כך מרגש ועוצמתי, שההפקה הייתה מעבר לכל הציפיות ושהם מחכים בקוצר רוח למסע בשנה הבאה. רוכב נרגש פנה למיכאל, מנהל מסע האופניים, ואמר לו: "אם אתם נותנים לנו הרוכבים כל כך הרבה אהבה... כמה אהבה אתם נותנים לילדים..."
 
והנה יוצא המסע השני "בשביל השנטי 2013  לכבוד שניאור חשין". השנה בחרנו לצאת עם מסר נוסף לציבור בכלל ולנהגים בפרט, הקורא לכבד את רוכבי הכביש בישראל ולשמור על בטחונם ובטיחותם. חברת רגטה בשיתוף עם משפחת חשין, 2B Angels Community , אשדוד בונדד שירותים לוגיסטיים וטנדו טכנולוגיות ומערכות ביטחוניות, יעניקו לכל משתתף מתנה- מעיל רוח צהוב זוהר של המותג Dare2b מיוחד לרוכבי אופניים בשווי 250 ₪.
 
את מסע האופניים השנה יוביל בהתנדבות הרוכב הספרדי אוסקר פריירו, זוכה הטור דה פרנס 2006, ששמע על המסע ויגיע במיוחד להשתתף בו ביחד עם 3 רוכבים ספרדים נוספים, זאת בשל זיקתו המיוחדת לנושא נוער במצוקה, כתורם ומתנדב בבית מחסה לנוער במצוקה בספרד.
 

 

השנה שמנו לעצמנו יעד להגדיל את מספר הרוכבים ואכן הננו עומדים ביעד וכרגע רשומים 1,100 רוכבים! כשהיעד הסופי הינו 1,200 רוכבים. זהו מספר הרוכבים הגדול ביותר שרכב למרחק כזה בישראל!
יש לציין שהשנה, מתוך הפקת לקחים מהמסע הראשון, הוכפלו דמי ההשתתפות לסך של 360 ₪ במטרה שתרומת הרוכבים תשמש לילדי בית השנטי בלבד, כאשר הוצאות המסע ימומנו בזכות החסויות: בנק HSBC, חברת מאיר, חברת אלקטרה, המשביר לצרכן, חברת אוריין, רגטה, ניו-באלאנס, התאחדות בוני הארץ, מקסימדיה, דלק מוטורס, בזק, מי עדן, קק"ל, חברת הפרסום ג'י פי אס ושוונג.
 
מסע האופניים מנוהל על ידי ועדה מארגנת שכולה מתנדבים, ועדה זו שמה לה ליעד לגייס 400,000 ₪ לרווחת ילדי בית השנטי ולתת לילדים אלו הזדמנות לחזור למעגל חיים נורמלי, שירות בצבא, לימודים וכמובן הקמת משפחה. כל אלו הם דברים טבעיים לכולנו, באמצעות סיוע זה נהפוך אותו טבעי גם לילדי הבית. הרוכבים ירכבו לאורך כל המסלול בכבישים סגורים ומאובטחים ע"י שוטרי משטרת ישראל.
 
הדובדבן שבקצפת: 5 נערים הגרים בבית השנטי ושלא רכבו קודם מעולם על אופני כביש מקצועיים, קמו מוקדם בבוקר ויצאו לאימונים במשך מספר חודשים, וישתתפו במקצה של ה- 90 ק"מ. 
גם כאן נתמכו הילדים במאמן שרכב איתם, בעמוס וולף אשר תרם 5 מדידות ואף הדריך את הרוכבים במשך יומיים של אימונים טכניים ומעשירים! 
אי אפשר לתאר את האושר של הילדים אשר באימון הארוך שהועבר עי עמוס רכבו 100 ק"מ!
מסע אופניים זה מחבר את הנערים לתחומים רבים כגון בריאות הגוף, ספורט, נתינה, ובעיקר הופך אותם לשותפים לגיוס משאבים להמשך קיומו של ביתם.
סיום המסע השני יפתח את המסע השלישי שיהיה בסימן 30 שנה לבית השנטי, במטרה להגיע בו ל 1,500 רוכבים. "כי בשבילם זה מסע אופניים ובשביל ילדי בית השנטי זה מסע לחיים"
מאת: אייבי גילת
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg