top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

איריס זנדר מהמעושרות רוכבת את ישראל

348.jpgוהמסורת נמשכת. לכתוב על רוכב ישראל זה כמו לכתוב על מכר וותיק שמגיע פעם בשנה לביקור. אודה ולא אבוש למרות שעברו כל כך הרבה שנים מאז אותה פעם ראשונה בחופשת סוכות שנת 1992 שבה ירדנו בפעם הראשונה 11 רוכבים ממטולה לאילת, עדיין הנסיעה הזו שחוצה את המדינה ממטולה לאילת ביומיים וחצי עושה לי פרפרים בבטן.  מבחינה הרוכב העממי בישראל מדובר באירוע שיא, סוג של תעודת בגרות. היכולת הזו לדווש במשך שלושה ימים למרחקים של 200 ק"מ ביום משך שלושה ימים ברציפות דורשת מרוכב הממוצע להתמקצע. קשה מאוד לבוא לאירוע כזה כמו רוכב ישראל בלי להיות מוכן גופנית ונפשית.  "רוכב ישראל 2013" הוא המהדורה האחת עשרה של המסע העממי הזה.  למרות שהרוכב העממי כבר טס מעבר לים ונוטל חלק בטראנס אלפ', בהוט רות ובגראן פונדו בכל רחבי הגלובוס, הרי שלרבים מהרוכבים יש פינה חמה בלב לרוכב ישראל והם חוזרים מדי שנה לאירוע המכונן של תחילת הסתיו.
אז למה לי לבוא ל"רוכב ישראל 2013"?
כי זה אתגר.
אפשר לרפד עם היטב החוויות שתצבור במסע את הלילות הקרים של החורף.
אפשר לצבור מעל 500 ק"מ של נפח רכיבה בשלושה ימים.
פוגשים חברים וותיקים ומכירים המון חברים חדשים.
כל המעטפת הארגונית והבטיחותית נעשית על בידי המארגנים מה שנותר זה רק לבוא לרכב וליהנות.
כל רוכב יכול למצוא את החבורה המתאימה לו ולהצטרף אליה לפי רמת הכושר שלו. 
חוויה של פעם בשנה.
כי זה הפכה למסורת.
 
רוכב ישראל 2011. היו ימים ועוד יהיו וגם רוכב ישראל 2013 ייצא לדרך
 
במשך שלושה ימים הרוכב העממי הממוצע הופך להיות רוכב מקצוען. הוא חי, נושם, אוכל שותה ומדווש. ממש כמו רוכב בקבוצה מקצוענית. מה שעושה את האירוע של רוכב ישראל גדול מהנסיעה עצה הם המפגשים הבין אישיים שאחרי הרכיבות, החברויות שנוצרות, הארוחות המשותפות, והשיחות עם הרוכבים האחרים המנוסים והוותיקים שגולשות לעיתים לשעות הקטנות של הלילה. רוכב ישראל הוא סוג של בית ספר נוסע.
השנה החגים מגיעים מוקדם בספטמבר. רוכב ישראל 2013 ייצא לדרכו ביום חמישי ה-10/10 מבית ספר שדה שניר ומטולה שבצפון עד יום שבת ה-12/10/2013. במהלך שלושת ימי הרכיבה יגמעו הרוכבים כ-190 ק"מ בממוצע ליום. ממטולה לאילת בשלושה ימים. וואלה לי אישית נשמע מגניב. 
 
נפגשתי עם אייריס זנדר שמופיעה בסדרת הריאליטי "מעושרות 2" בביתה שבכפר סבא
אייריס שמנהלת אורח חיים ספורטיבי עשיר ומגוון מתכוונת ליטול חלק ב"רוכב ישראל 2013".   
"אני מגשימת חלומות. אני רוצה להקנות משמעות רבה יותר לחיי ולמלא אותם בתוכן באופן שאוכל ליהנות ממסע החיים הזה לפני שיהיה מאוחר מדי. יש שוני בין התקיימות סתמית לבין חיים של ממש. אני מאמנת את עצמי למצוינות ועושה את הדברים שגורמים לי לסיפוק והנאה. כושר גופני בעייני משפר את הבריאות ואת מצב הרוח. זה מחטב את גופי ומחזק אותו, מוסיף שנים לחיי וחיים לשנותיי. אנשים שאינם מקדישים זמן לאימונים גופניים, יאלצו בסופו של דבר להקדיש זמן לריפוי מחלתם".
בעלה של אייריס גדעון זנדר ז"ל נפטר לפני כשנה מדום לב. אייריס מספרת על ההתמודדות שלה: "עד שגדעון נפטר הייתה לי שלוות נפש וחיים טובים. חייתי בבועה כמו באדולינה. הייתי שלווה ושמחה יותר. היום אני מוצאת את עצמי מתמודדת עם דברים מורכבים ומסובכים שלא עשיתי קודם. הלמידה וההסתגלות קשה לי. גדעון תמיד היה אומר לי שאני חיה בסרט ומבקש ממני שאעשה לו טובה ואביא קצת פופקורן...........מהסרט שאני חיה בו. אני בחרתי לחיות את החיים. ליהנות מהם ולמצות אותם. אנחנו ביקום הזה כמו פרחים. עלינו רק לבחור אם לנבול או לפרוח. בחרתי לפרוח".
אייריס מסבירה את הקשר שלה ל"רוכב ישראל": 
"כטריאתלטית שמאוד אוהבת רכיבת כביש, כספורטאית שמחפשת את האירועים ואת האתגרים, "רוכב ישראל" היא חוויה מיוחדת. 
א) לראות ארץ ישראל דרך שני גלגלים ברכיבה על אופניים היא דרך מיוחדת במינה.
ב) זוהי חוויה לרכוב עם עוד מאות רוכבים, ולהכיר אנשים חדשים.
ג) הכבישים שנסגרים. המסע שמלווה בשוטרים רכובים על אופנועים. האמבולנסים. הצלמים. הכול יחד הופכים את האירוע לקרנבל.
 
 
אייריס זנדר  מתכוננת לרוכב ישראל וגם מוצאת זמן לקרוא במגזין mba אופניים
 
 
השינה ביחד עם הרוכבים בדרך במקומות שאנחנו לנים היא גם סוג של חוויה חברתית. עושים הרבה צחוקים. מאוד אהבתי כשהגעתי לאילת אנשים יצאו מהמכוניות ומחאו כפיים וצעקו קריאות עידוד. באימוני היומיום שלי מרחקי הרכיבה הם קצרים יחסית. אני מוצאת את עצמי רוכבת 150 ק"מ ליום שאינני עושה את זה אף פעם ומביאה את הגוף שלי לגבולות חדשים".
אייריס מציינת שהיא מתאמנת על טריינר כהכנה ל"רוכב ישראל 2013", ואת שאר האימונים השבועיים היא עושה במסגרת הקבוצתית שלה בחוץ על הכביש. 
כשאייריס זנדר תגיע לאילת במסגרת "רוכב ישראל 2013" היא מתכוונת לומר לעצמה:"הגשמתי עוד חלום. צברתי עוד חוויה בזיכרון. אני מאוד אוהבת לחיות. באתי לעולם כדי ליהנות".
"רוכב ישראל 2013" איננה לגבי אייריס זנדר צבירת ק"מ לשם השגת איזו שהיא מטרה. אירוע סבולת ספורטיבי הוא בשבילי למטרת החוויה בלבד" היא מסכמת.
 
 מנהל חברת דש - טק שמפיקה את "רוכב ישראל 2013" הוא צחי דגן והמנהל המקצועי הוא דן בזנר.לדברי השניים : השנה זוהי המהדורה האחת עשרה של "רוכב ישראל" עניין אותי לדעת האם יש משהו שמייחד את האירוע יחסית לשנים הקודמות. "סה"כ הקונספט הוא אותו הדבר. ניסינו להכניס ספונסרים שיש להם קשר לענף. למשל חברת פילו שעושים אוזניים למסגרות של האופניים בכרסום. חברת צ'לאנג' של רן שילון שנותנת לאירוע את המשקאות האיזוטוניים. לקחנו את המאמן אופיר גל און שעושה תוכניות אימונים לרוכב. יעל רותם שהיא הדיאטנית של הרוכב". צחי דגן מאוד סנטימנטאלי ממש כמוני כאשר הוא מדבר על "רוכב ישראל:"החוויה של לעשות את זה בשלושה ימים. בפעם הראשונה שהגעתי לאילת עמדתי פשוט ובכיתי". 
השנה נוצר מצב שבתאריך שבו חל "רוכב ישראל 2013" מתקיימים אירועי רכיבה נוספים כמו גראן פונדו ירושלים וסובב עמק. צחי ודן מפרגנים:"סובב עמק איננו אותו קהל יעד ולכן לא חשבנו להזיז את זה. רוכב ישראל הוא אירוע הנמשך ברציפות שלושה ימים, ואילו הגראן פונדו הוא אירוע של יום אחד. אני חושב שיש מקום בענף הזה לשני האירועים האלה. שניהם אירועים יפים ואני מאחל להם בהצלחה".  
 
האם איריס המעושרת תביא עומה עוד רוכבים לרוכב ישראל? ימים יגידו
 
 
לגבי ההרשמה, קצב הנרשמים והשאלה האם "רוכב ישראל 2013" ייצא לדרכו כמובטח אני מקשה? 
צחי דגן מנהל האירוע ודן בזנר המנהל המקצועי הם חד משמעיים:"הסטטיסטיקה לא משקרת. קצב הרישום זהה לחלוטין ל-10 השנים הקודמות. מה שמדהים אותנו זה שהישראלים תמיד מחכים לדקה ה-90, למרות ההנחה שברישום המוקדם. בכל מקרה במידה והאירוע לא יתקיים יקבלו הנרשמים את כל הסכום עד השקל האחרון. כרגע רשומים אצלנו כ-150 רוכבים ואנחנו מעריכים שבסופו של התהליך נעמוד על מספר כפול של רוכבים. רוכב ישראל ייצא לדרכו ביום חמישי ה- 10/10/2013".
עם אופטימיות כזו איך בכלל אפשר להתווכח?.
 
"רוכב ישראל 2013" הוא מפעל חשוב לרוכב העממי. זוהי מסורת שנוצרה לפני שנים הרבה ואני יכול לומר במידה רבה של גאווה שהייתי היסטורית שותף לה. יכול להיות שכיום בעידן שהרוכבים פורשים כנפיים ועפים לרכוב במחוזות רחוקים, "רוכב ישראל" ממטולה אילת בשלושה ימים נשאר אתגר קטן וצנוע. יחד עם זאת אני חייב לומר כבוגר של לא מעט פעמים בהם רכבתי על אופניי מדן ועד אילת שלא מדובר בטיול, קייטנה או פיקניק. זהו בהחלט אתגר פיזי ומנטאלי לא פשוט. למי שמחפש להקשות על עצמו ישנן מקדימה דבוקות של רוכבים שדוהרות בקצבים שאינם מביישים רוכבים מקצועיים. לרוכב העממי "רוכב ישראל 2013" זוהי בהחלט חוויה כזו של פעם בשנה בישראל. ההנאה מובטחת. 
כתב אייבי גילת. 
צילמה טלי שיאצו
 
 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg