top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

5000 ספורטאים רצים ורוכבי אופניים באירוע ב"שביל הבנים" בכרמל

15.jpg
רכב, צילם וכתב: אבי גנאור
בשביל הבנים היה ללא כל ספק אירוע מרגש ש"תוקתק" באופן מושלם ועל מגיע כל הכבוד למארגנים. לסיפור ההצלחה הזה יש הרבה אבות אך בראש ובראשונה מגיע הקרדיט על האירוע למי שיזמו  אותו ועשו הכל להצלחתו והם תא"ל (מי"ל) אסאד אמל ומי שהיה סגנו  בצה"ל אל"מ (מי"ל} און רגוניס - כיום סמנכ"ל ב"מי עדן" . את האירוע כיבדו בנוכחותם נשיא המדינה  ראובן  ריבלין, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון , בכירי העדה הדרוזית, הורים שכולים ומאות חיילים וחייילות בני העדה ואחרים שהצטרפו לאלפי הרוכבים והרצים מכל רחבי הארץ שהטריחו את עצמם והתייצבו הבוקר בדלית אל כרמל - במתחם המוחרקה- על מנת לכבד את בני העדה וחייליה.
מימין- אלפי ספורטאים מתכנסים לברכות לאחר סיום הריצה והרכיבה
897 מהם יצאו למסלול הרכיבה האתגרי בן 31 הקילומטרים, 300 יצאו למסלול המקוצר ועוד אלפים יצאו למסלולי הריצה (5-10 קילומטרים) וההליכה בדרך יפה נוף שמשקיפה מהרכס הכרמל אל העמק. על ארגון מסעות האופנייים אחראי רן גנור שכהרגלו ניהל אירוע רכיבה למופת והחשוב מכל ....לא  נפגעים.
5.jpg
 
האירוע נערך לזכרם של בני העדה הדרוזית אשר נפלו במערכות ישראל מאז קום המדינה (כ-400 חללים ואלפי פצועים, שחלקם -ובהם מפקד חטיבת גולני - נפצעו קשה במלחמת צוק איתן). בסה"כ נטלו חלק באירוע כ-4500 ספורטאים ועוד כ-500 אנשי מנהלה ואורחים  ובהם כאמור  אנשי ציבור רבים,
משמאל - רוכבי האופניים ברכיבה האתגרית לא נותנים לשום מכשול לעצור אותם
חיילים קצינים וספורטאים שהגיעו  במיוחד לכרמל לאירוע. זו הפעם השניה שהוא מתקיים והשנה גם הורגש שיפור ניכר בכל מה שקשור לסידורי החניה וניהול המסלולים שאיפשרו כניסה ויציאה של אלפי המכוניות לאיזור ללא הפרעה ומבלי ליצור פקקים כבעבר. 
13.jpg
 לקיום האירוע תרמו גם איגוד האופניים, קק"ל, רשות הטבע והגנים ועמותות התיירות כמו גם האגודה למען החייל, משרד הביטחון וגורמים מסחריים רבים. את האירוע "רוכבים ורצים בשביל הבנים" יזם בשנה שעברה תת אלוף אמאלל אסאד והוא שימש כיריית  הפתיחה   להקמת "שביל הבנים" הדרוזיים אשר יחבר את כל הכפרים הדרוזיים, מדלית אל- כרמל בדרום ועד לחורפיש בצפון.
מימין - בנות העדה מחליפות חויות - אלפי צעירים השתתפו באירועים הספורטיביים
ב"שביל הבנים" ניתן יהיה לטייל, לרוץ ולרכב על אופניים וסוסים, בנופים הקסומים של הכרמל והגליל, לבקר בכפרים, להכיר את האוכלוסייה ואת פועלה של העדה הדרוזית במדינת ישראל. לאורך השביל יוקמו מצפורים וחורשות שייקראו על שמות החללים הדרוזיים, יספרו את סיפורם ואת סיפורה של העדה הדרוזית וישמשו לתצפיות, ללימוד ולהיכרות עם הטבע ועם אנשי המקום.
2.jpg
עם ישראל מחבק את העדה הדרוזית
עם סיום התחרויות ביום שישי  התקיים  טקס חלוקת מדליות חגיגי והפנינג למשתתפים עם אירוח דרוזי מסורתי. בטקס נישאו נאומים מרגשים מצד רפיק חלבי ראש מועצת דלית אל כרמל , נציגת המשפחות השכולות אמו של חייל דרוזי שנהרג במבצע עופרת יצוקה, שר הביטחון ורבים אחרים.  בשנה שעברה אמר תא"ל מיל' אמל אסעד, בסיום האירוע: "היום עבורנו הוא יום חג. זכינו היום למלא מעט מן החוב שאנו חבים לאחינו הנופלים.  מפעל ההנצחה "בשביל הבנים" שהיום נחנך, הביא לשערי הכפרים הדרוזים את המוני בית ישראל וחשף בפניו את השבילים והנופים שבתוכם בנינו הנופלים גדלו וצמחו.  היום זכינו למפגן הזדהות נפלא עם העדה הדרוזית כולה והשתתפותכם ההמונית, חברים, ממלאת אותנו גאווה."  
11.jpg
תא"ל אמל  ציין היום שאירוע בשביל הבנים הוא האירוע של כל העדות והדתות בישראל - אירוע שמציין את הטוב והיופי שמחברים בין כל העדות בישראל דרך הרגליים, דרך הספורט הטבע והנוף". 
האמאות הדרוזיות נטלו חלק נכבד בהולבת האירוע ותמכו בבני משפחתם 
גם  מארגני האירוע ציינו כי השנה התקיים האירוע באופן מאורגן יותר מבשנה שעבר. בין היתר הם דאגו לחניה מסודרת ולהפרדה פיסית בין הולכי הרגל שייצאו לצעדה לאורך של 4 קילומטרים בדרך נוף  מדהימה לבין רוכבי האופניים שייצאו לרכיבה למרחקים שבין 13 ל-31 קילומטרים. המארגנים  המליצו לכל המשתתפים שיגיעו מוקדם ככל האפשר וקיבלו אותם בקפה ובעוגנה. היה מטוגקטק כבר אמרנו?
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg