top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

פטר סגאן,השתתף במרוץ ראווה בירושלים להשקת קבוצת CYCLING ACADEMY.

 
sagan89.jpg
מאת: אבי גנאור
צילומים: אבי גנאור
קשה להאמין שפיטר סאגאן העלה על דעתו שירכב בירושלים מול  חומות העיר העתיקה אליה הגיע לראשונה בחיו, דווקא ביום הגשום ביותר בישראל מזה עשרים שנה, אבל למרות האכזבה שהנחיל לנו מזג האויר הקשה שפקד את ירושליים דווקא  היום, הוא לא הצליח להעיב  על החגיגיות שבהקמתה של קבוצת אופניים ישראלית מקצועית בליגת הקונטיננטל.
ונקודה תמוהה משהו...מהאירוע החגיגי נעדרו ראשי איגוד האופניים הישראלי היו"ר  המנכ"ל וכל שאר בעלי התפקידים!
מימין הרוכבים מנסים להתרגל לתנאי הרכיבה בכביש המוצף בירושלים 
"הקריטריון לצירוף רוכבים ישראליים לקבוצה המקצוענית הישראלית הראשונה "סייקלינג אקדמי " הוא להיות רוכב מצטיין בגיל שבין 19 ל-25 ואך בתנאי שהרוכב שירת 3 שנים בצה"ל" כך הכריז או חשף רן מרגליות, מנהלה של הקבוצה החדשה במסיבת עיתונאים רבת משתתפים שהתקיימה היום בירושליים.
במסיבת העיתונאים נכחו ראש העיר ירושלים ניר ברקת, המשקיע רון בר-און ורוכב העל הסלובקי פיטר סאגאן שהעניק את חסותו לקבוצה החדשה .
 בביקורו בישראל ובירושלים  השיק כוכב הטור דה פראנס (לובש החולצה הירוקה מזה 3 שנים ברציפות) , פטר סגאן, את קבוצת רכיבת האופניים המקצוענית והבינלאומית הראשונה בישראל.הכוכב הסלובקי שישמש גם כמנטור של הרוכבים הצעירים בקבוצה, הגיע אמש לישראל כדי להשיק את הקבוצה בירושלים. הקבוצה רשומה ב-UCI כקבוצה ישראלית למרות שנמנים על רוכביה רק 5 רוכבים ישראלים ו-7 רוכבים זרים.  לדברי רן מרגלית הקבוצה ששפתה תיהיה אנגלית תרכב כ-90 ימים בשנה ותתחרה בתחרויות רבות כקבוצת קונטיננטל ששייכת לליגת הקבוצות השניה בהיררכיה של קבוצות הרכיבה ונחשבת כשניה לאחר קבוצות הפרו-טור, שמשתתפות בטור דה פראנס.
עוד לפני מסיבת העיתונאים, ערך ברקת לסגאן ולחברי הקבוצה סיור אופניים מיוחד ומקיף באתרי התיירות המרכזיים בירושלים. הדבוקה דיוושה יחדיו במשך שעה שלמה במזג אוויר סוער עד לחומות העיר העתיקה ומגדל דוד.     
במסיבת העיתונאים בו הושקה קבוצת הרוכבים הבינלאומית הראשונה בישראל אמר כוכב הטור דה פרנס,פטר סגאן "אני מאוד שמח מהפרויקט ונרגש מכך שהקבוצה החדשה בחרה דווקא בי כדי לעמוד בראשה.המטרה הגדולה היא להביא את הרוכבים בקבוצה המקצוענית החדשה בישראל לתחרויות הגדולות ביותר בעולם.אני רואה בכך הזדמנות ואתגר גדול להביא את הרוכבים הללו לצמרת ענף האופנים העולמי". 
peter_sagan_and_barkat.jpg
סגאן שהיה נרגש מביקורו הראשון בירושלים העניק לראש העיר ניר ברקת את החולצה המקורית שלו ממרוץ הטור דה פרנס האחרון שבו הוא השתתף בשנה שעברה. 
משמאל, ראש העיר ירושלים ניר ברקת עם רוכב העל הסלובקי פיטר סאגאן
ראש העיר ירושלים, ניר ברקת ציין כי "העיר ירושלים שמחה לארח את כוכבי הטור דה פרנס. "לפני כ 3 שנים אירחנו את אלברטו קונדטור וכעת אנו מארחים את פטר סגאן, שני רוכבי האופניים הטובים בעולם בשנים האחרונות" אמר ברקת והוסיף " לראות את רוכבי האופניים הטובים בעולם רוכבים אל מול נופי העיר העתיקה זהו מחזה מרגש ומיוחד. אני מברך על היוזמה להקמת קבוצת רכיבת אופניים מקצוענית-בינלאומית, מאחל הצלחה לרוכבים ולקבוצה ומאמין שישובו לקחת חלק במרוצי אופניים בבירה כאלופים".
 קבוצת רוכבי האופניים המקצוענית הראשונה בישראל יצאה לדרך כחלק ממיזם ספורטיבי חברתי פורץ דרך. החזון של הקבוצה הוא לסייע לרוכבים ישראלים ולרוכבים בינלאומיים אחרים ממדינות ללא תרבות רכיבה מפותחת, להגיע למרוץ הרכיבה היוקרתי בעולם: ה-"טור דה פראנס". 
רן מרגליות,  הרוכב הישראלי הראשון שרכב בקבוצת "פרו טור (סקסו בנק)  שהציג  את רוכבי קבוצת סקליינג אקדמי הוסיף:"הרוכבים הללו שעומדים כאן לפניכם עובדים קשה ומשקיעים את הימים הטובים ביותר של חייהם באימוני אופניים. אני מודה לראש העירייה על תמיכתו הרבה  בקבוצה שלנו. היה לנו מאוד חשוב לבחור רוכבים צעירים עם פוטנציאל שיוכלו להשתלב בקבוצה מעבר ליכולות הפיזיות והכישרון הטמון בהם.חזרנו ממחנה אימונים במנרה שם הרוכבים ניסו להגיע לקצה גבול היכולת שלהם. אנו מאוד מאמינים בקבוצה ורוכבים קדימה להצלחה". 
ron_bar_on3.jpgרון בר אור, איש עסקים ישראלי שהתגורר ב-12 השנים האחרונות בשוויץ ורוכב אופניים בפני עצמו עומד מאחוורי מימון הרוכבים הישראלים בקבוצה ונמנה על בעליה. למגזין אופניים סיפר כי הוא תומך ברוכבים ישראלים צעירים כבר שנים רבות וכיוון שכבר עשה את הונו ודאג לעצמו החליט לסייע לקידום החברה בישראל באמצעות תמיכתו בקידום ענף האופניים שאותה הוא כל כך אוהב.
 
מימין, רון בר אור איש העסקים הישראלי שתומך ומשקיע בקבוצה
 
לאחר מסיבת העיתונאים השתתף פיטר סגאן במרוץ ראווה חגיגי שהתקיים במזג אויר סוער וגשום מאוד אל מול חומות העיר העתיקה בהשתתפות כל רוכבי קבוצת סקלינג אקדמי וכן רוכבי העילית של ישראל. היה קר, היה רטוב, היו יותר צלמים ועיתונאים מרוכבים ולא היו צופים. אבל נחשו מי ניצח?
 
טור אישי / אייבי גילת
לסכם את מרוץ הראווה של ירושלים בכמה מילים יהיה אנדרסטייטמנט. כאשר בקשו ממני לפרשן את השידור הישיר של האירוע בספורט1 התרגשתי מאוד. בכל זאת מדובר באירוע היסטורי בנוף האופניים הדי משמים של ענף האופניים בארץ. לא בכל יום מגיע לארץ הקודש כוכב אופניים בדמותו של מנצח 3 המהדורות האחרונות של מלך המיאוצים בטור דה פרנס, פטר סאגאן.
לומר שמי שלא הגיע הפסיד יהיה מאוד באנלי. אבל קשה מאוד לתאר בכמה מילים את עוצמת החוויה שעברה על קומץ של אנשים שלקחו יום חופש מהעבודה וכל אותם סקרנים שהתגודדו ליד מתחם ממילא על רקע חומות העיר העתיקה כאשר רוכבי אופניים רטובים עד לשד עצמותיהם מקיפים את אחד המקומות היותר שנויים במחלוקת על פני הפלנטה הזו.
DSCF2608.JPG
כבר שנסעתי ברכב ההסעות של חברת צ'רלטון הייתי עד לדבר שילווה אותנו לאורך כל היום הזה. הגשם לא פסק לרגע ושיווה לאירוע הדרמטי נופך אירופאי משהו.
הייתה מסיבת עיתונאים במלון ממילא ושלצערי הרב לא יכולתי להיות נוכח בשל אילוצי השידור. מנקודת המבט שלי אני יכול לומר שזה היה אירוע חווייתי, עם המון עצמה ורגש שנותן פתח של תקווה לענף האופניים בישראל.
 
משמאל- פיטר סאגאן בגשם שוטף -ככה זה נראה בעדשה רטובה מגשם
 
רן מרגליות שרכב בקבוצת סקסו בנק וסומן בזמנו כתקווה הישראלית להיות הרוכב הישראלי הראשון בטור דה פרנס אמר בראיון בזמן השידור שרכיבה על אופניים הוא ספורט קשה. אני חושב שמדובר בספורט הסבולת הכי קשה. 
5 הרוכבים הישראלים שהצטרפו לקבוצה הולכים לעבוד מ'זה קשה. הולכים לעבוד בפרך. כי זוהי דרכם של רוכבי אופניים. הקבוצה הישראלית החדשה הולכת להתחרות ב-70 מרוצים בשנה הקרובה בכל רחבי העולם.
מבחינתי זוהי אמירה. איש העסקים הישראלי שהשקיע בקבוצה לוקח את הענף לניסיון מעניין שמי יודע לאן יגיע. הכול תלוי בבחורים שלנו. זו הייתה יריית הזינוק. הצוות של הקבוצה כולל גם את דרור פקץ' כדירקטור ספורטיף. קשה לי לומר אם השמים הזילו דמעות של שמחה וגיל או של עצב למראה הרוכבים הדוהרים בינות לשלוליות.
אבל לי כפרשן ניתנה הזכות לראות ולשדר מרוץ אופניים תוצרת כחול לבן ליד חומות העיר העתיקה בעיר שמוצפת חדשות לבקרים בפיגועים ובפרסומת שלילית.
אולי דרך הספורט שלנו הדו גלגלי על רקע הגשם שניתח ללא הרף בעוד פטר סאגאן אלוף הספרינטים הבלתי מעורער של הטור דה פרנס יבוא סוף כל סוף השלום המיוחל והענף שלנו יזכה למקומו הראוי במרכז ההוויה הספורטיבית הישראלית לצד משחקי הכדור.
ההייתי או היה זה חלום? 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg