top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

חצי איש הברזל הראשון שלו / אבי פרידריך בישראמן הצפוני

____________4.jpg
 
ראיין צילם וכתב: אייבי גילת
 
 
 
 
מאות רבות של משתתפים פקדו ביום שישי האחרון את חוף צמח כדי להשתתף בחגיגה של טריאתלון ובעיקר של חצי איש ברזל בצפון הארץ.
מקרב  הגברים היה זה ניר מנחם מקבוצת זון 3 שהגיע ראשון מבין הישראלים ושני בדרוג הכללי המצטבר,  קבוצת  זון 3 גם קטפה רבים מהפודיומים ובלטה לאורך כל התחרות במספר המשתתפים ובהשגים הרבים של חברי הקבוצה.
מקרב הנשים הגיעה במקום השני הכללי והראשון בקרב הנשים הישראליות אירנה מאזין אף היא מקבוצת זון שלוש. בקיצור שליטה מלאה של הקבוצה.  יצוין כי מזג האוויר החם הקשה על המשתתפים אך האירוע כולו נוהל ואורגן ללא כל דופי והיווה אטרקציה רבה למאות הרוכבים והצופים שגדשו את המקום.
 
____________1.jpg
פודיום הגברים מימין
____________2.jpgאנחנו בחרנו להתמקד הפעם בסיףפורו האישי של אחד המשתתפים שזו היתה לו הפעם הראשונה בחצי איש הברזל. קבלו את אבי פרידריך:
את אבי פרידריך פגשתי באחד מאירועי הסבולת רבי המשתתפים הפוקדים תדיר את ארצנו. כמדומני זה היה בגראן פונדו ים המלח האחרון. כבר אז הופתעתי לטובה מהנחישות, כוח הרצון ובעיקר מהיכולת המדהימה של האיש הזה לבצע שינוי כל כך דרמטי באורחות חייו , עד כדי כך שאני הייתי משווה את זה נה שהוא עבר ללידה מחדש. 
אבי פרידריך יליד שוויץ ויהודי חרדי חובש כיפה על הראש השיל עשרות רבות של קילוגרמים מגופו בעזרת התחביב הזה של רכיבה על אופניים וריצה שחחיה ובכלל ספורט סבולת,  ובעצם לקח אחריות על חייו ושינה אותם מהקצה אל הקצה.  נפגשנו שוב באירוע סבולת חצי איש ברזל ישראמן צפון 2014. 
אנחנו יושבים בשיא החום בגלידרייה שממול לבית בנדל צמח ואני שואל את עצמי בעיקר: "מה מביא אדם לשינוי כל כך קיצוני בסגנון חייו?".  אבי פרידריך חייכני כהרגלו פותח במונולוג ארוך שמדי פעם אני מרשה לעצמי להפריע לו:
פודיום הנשים מימין 
"קוראים לי אבי פרידריך ונולדתי בשוויץ. בגיל 15 עליתי לבד לארץ. ההורים שלי נותרו בשוויץ אני למדתי פה בישיבה תיכונית בירושלים, אחרי זה צבא וכיום אני נשוי לאשתי אפרת מזה  18 שנה, ויש לנו שלושה ילדים: איתי עוד מעט בן 14, אחיה עוד מעט בן 11, ואת אסף עוד מעט בן 3"
 
אתה אדם דתי נכון?
"אני אדם דתי. מראש לא חזרנו בתשובה ולא בשאלה (צוחק) הכול רגיל. רוב החיים שלי התעסקתי בספורט, אבל לא משהו מיוחד, בעקבות העבודה שזה נסיעות וכל הדברים האלה"
 
מה אתה עושה?
"אני מנהל שיווק של וריפון ישראל, חברה שמתעסקת בעיקר בכספומטים, וכל מיני אמצעי תשלום". "פני שנה בדיוק בינואר שנה שעברה (2013) הבן שלי איתי הגדול אמר שהוא רוצה לרוץ מרתון בירושלים אז נרשמנו למקצה העממי שזה היה 4.5 ק"מ ואחרי 3 ק"מ של ריצה ראיתי כוכבים וזה עוד היה אמצע היום"
 
היית אז עדיין במצב שהיית איש גדל גוף....לא?
 
"הייתי מ'זה איש גדל גוף. אייבי עדין איתי. עליתי על המשקל באותו היום והמשקל הראה 107 ק"ג. 
 
וכמה אתה שוקל היום אם יורשה לי לשאול?
"לא בדקתי בדיוק אבל בסביבות ה-74 75 ק"ג, זה נע כזה.
 
זה היה אירוע מכונן מבחינתך?
אז זהו שבאותו יום נשברתי. זה אחד מהקטעים. הקטע השני שהיה באותה תקופה אבא שלי היה לו אירוע, ועשה שני ניתוחי לב בהודו באותה התקופה.  וכן הכול ביחד כזה. הכול נפל אחד על השני, והחלטתי לתפוס את עצמי בידיים לפני שיהיה מאוחר מדי. וזה גם היה לפני גיל 40 אני בן 38, אז כנראה שזה היה באמת חלק ממשבר גיל ה-40 כשלי...מו שאומרים "
 
לקחת את עצמך בידיים כמו שאומרים?
"כן התחלתי בהליכות. בעיקר כל שבת הלכתי עם אשתי כזה. ואז גם התחלתי עם ריצות ממש קצרות של קילומטר שניים פעם פעמיים בשבוע. הגעתי הכי רחוק משהו כמו חודש ל-5 קילומטר. ואז מישהו מהעבודה אמר לי:"אבי יש 10 ק"מ ריצה בלילה בירושלים". אז אמרתי לו יאללה בוא ונלך ל-10 ק"מ. הלכנו ל-10 ק"מ סיימנו אותם בשעה משהו כזה. ואז ראיתי בעצם שהכול אפשרי. חודש אחרי זה בדיוק היה חצי מרתון בעמק המעיינות. אז ניגשתי לשם וגם אותו סיימתי. במקביל בדיוק בעמק המעיינות החלטתי ללכת גם קצת לכיוון של אופני כביש לא רק לעשות ריצה והכול. הביאו לי אופני כביש והתחלתי להתאמן ולרכב כל יום קצת על הכביש. עליתי שם למעלה ליד קנדי שבירושלים בהתחלה ברגל אח"כ גם עם האופניים. בקיצור עד היום הספקתי לרוץ שני מרתונים מלאים תל אביב וירושלים. עשיתי את המקצה של האופניים 90 ק"מ בישראמן נגב באילת. לפני כמה חודשים עשיתי גראן פונדו ים המלח, וגראן פונדו חרמון. וזהו ומחר אני מתכוון להשתתף בפעם הראשונה בתחרות חצי איש ברזל צפון. אה ולשחות אני לא יודע בכלל. לא למדתי לשחות עד היום. לא למדתי בכלל. יש לי פחד ממים. לקחתי 10 15 שיעורים אצל מאמן אישי בירושלים, ומחר אני ניגש לתחרות חצי איש ברזל לבד"
_____________________2.jpgמימין פרידריך עם הרעיה והילדים
 
תשמע הסיפור שלך הוא סיפור פנטסטי אתה שינית את התזונה שלך בצורה קיצונית אתה ירדת כמעט איזה 30 ק"ג ונהיית חצי בנאדם איך עשית את זה? זה רק הפעילות הגופנית או שבמקביל שינית גם את הנושא של התזונה?
"שיניתי בכלל את כל צורת החיים שלי הכול. בהתחלה זו הייתה דיאטה מאוד חזקה. הפסקתי בעיקר לאכול לחם שזה היה אהבת חיי. עד היום זה אהבת חיי לחם, חומוס, קולה. כל הדברים האלה. שמרתי באופן חזק. לא ספרתי קלוריות אבל מאוד הקפדתי על משמעת עצמית: 3 ארוחות מסודרות ביום כמו שצריך, שום אוכל באמצע, בלי זלילות בעיקר, משעה 2000 בערב זה חוק ברזל סוגר את הפה ואין אוכל שזה לפי דעתי החלק הכי הכי משמעותי. היום זה כבר שונה. בעקבות האימונים אני אוכל כמו 3 אנשים כנראה. אבל גם מה שאני אוכל אני אוכל בצורה מאוד מאוד מסודרת. והכי חשוב אני מאמין במשהו שנקרא לא להגיד לא לעצמך. אם אגיד לעצמי כל הזמן לא לא לא אז אני כנראה אחפש את זה אחר כך בסיבוב. אז הנה אתה מולי ואני מרשה לעצמי לשתות כוס של קולה ואני כל יום שותה בקבוק אחד של קולה. ואני גם אוכל כל בוקר איזה קרואסון כאילו כדי שאני לא אתגעגע לזה, אבל בעקבות האימונים זה נשרף. והיום זה כבר קצת שונה. אבל כן בהתחלה הייתה דיאטה מאוד מאוד חזקה, וכל הספורט שינה לי את כל החיים הכול. 
 
החצי איש ברזל הזה ישראמן צפון 2014 הוא בדרך לאיש ברזל מלא? לאן אתה שואף? לאן אתה בעצם רוצה להגיע? 
"כן אני כבר רשום בינואר לאיש ברזל מלא. רשמתי בכוונה כדי שתהיה לי מטרה. תמיד אפשר לבטל את אם זה לא יצליח אז זה לא יצליח. הבעיה אצלי עדין היא בשחייה. אבל אני מאמין שתוך 8 חודשים עם אימונים אגיע גם לאיש ברזל מלא. החלום שלי אחרי זה הוא לעשות את תחרות איש הברזל בציריך. זוהי עיר הולדתי ואסגור כאן איזה מעגל קטן כזה. ומשם נראה שיגעונות לא חסרים ונמצא אתגרים חדשים כל הזמן. אבל מבחינתי זה פחות האתגרים ופחות הזמנים. אני לא מחפש פודיומים ולא זמנים. כול זה ממש לא מעניין אותי. מעניין אותי לסיים דברים. לעמוד בדברים האלה. אני גם חושב שזה מאוד משפיע כל הדברים האלה לטווח ארוך. מרתונים ואיש ברזל יש לזה גם השפעה מאוד חזקה בחיים בכלל על אופן המחשבה, על אופן ההתנהגות גם בעבודה ובכלל בכול. זה יותר חשוב לי מכול הפנסי שמסביב בעצם".
 
אבי אתה בנאדם מרתק. מסר לאומה?
"הכי חשוב באמת זה להאמין בעצמך, ולדעת שבעצם כל חלום הוא אפשרי. כאילו בתקופה האחרונה אני באמת מאמין בזה. לא להישבר גם אם התקופה היא קשה. אני מעיד על עצמי. אני עברתי תקופה מאוד קשה גם עם ההורים שלי עם הבריאות, לא אפרט אבל עברנו גם משבר כלכלי מאוד קשה, ואפשר לצאת מזה. אסור להתייאש. ההפך. צריך באמת להאמין בזה. ורק להכניס לעצמך מטרות. מגיעים לשם זה רק עניין של עבודה קשה, ורק להאמין בעצמך".
____________3.jpg
 
אז זה היה הסיפור המדהים של אבי פרידריך האיש והאגדה בדרך לאיש ברזל מלא. נקודה נוספת שאני חייב להזכיר זוהי הסביבה התומכת של אבי פרידריך.
את אשתו אפרת ושלושת הילדים הוא הביא לתחרות שבצפון . בשיחה מקדימה עם אשתו אפרת הבנתי שכדי להצליח בתחרות כל כך קשה הרשת התומכת מהבית חייבת להיות עשויה מבטון ומלאה באהבה ובהערכה.
ואכן אבי זוכה לגיבוי מלא מהאישה והילדים, דבר שמקנה לו שקט נפשי ויכולת להתרכז במשימה הכבירה שלקח על עצמו.
 
אי אפשר בלי התמיכה המשפחתית
אנחנו במערכת "מגזין אופניים" נמשיך לעקוב אחרי הסיפור של האיש המדהים הזה. 
בבוקר של תחרות חצי איש הברזל ישראמן צפון 2014 עמד אבי עם מאות רבות של משתתפים על חוף הים בצמח בדרך להגשמת החלום.
פחד המים והעובדה שלא למד לשחות בצורה מסודרת גבו את מחירם. בסופו של דבר אבי קיבל החלטה אמיצה לעשות רק את הקטע של הרכיבה והריצה.
זהו החומר האמיתי של האנשים המרכיבים את אוכלוסיית אנשי הברזל בארץ. אנשים שלוקחים את גורלם במו ידיהם ומחליטים לעשות שינוי משמעותי בחייהם, שינוי שבעקבותיו שביל חייהם ילך לכיוון אחר לגמרי.
המתכון אליבא דאבי הוא: לחלום גבוה , להציב מטרות, להאמין בעצמך, ולעבוד קשה. ועל כך נאמר:"אם תרצו גם חצי איש ישראמן 2014 איננו אגדה".
 
 
 
 
 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg