top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

מה נשים באמת רוצות

lori1.jpg
מדוע  צריך קבוצות רכיבה לנשים והאם הנשים בכלל  מעוניינות בהן?  
בעיניהן של  מאות רבות של רוכבות אופניים בישראל, התשובה היא ברורה וחד משמעית. כן, צריך אותן
 
מאת: לורי קופנס*
תמונות באדיבות לורי קופנס
 לי התשובה לשאלה שלמעלה הרבה  יותר ברורה מאז  ששמעתי גבר – כן גבר! - מדבר כל כך נכון על נשים ועל רוכבות אופניים בפרט. אני, לורי קופנס, שהקמתי קבוצת נשים על גלגלים כבר בשנת 1998 והייתי אלופת הארץ באופני שטח במשך 7 שנים, למדתי משהו מהבחור הצעיר הזה שהיה  אבא לשלוש בנות ומאמן במועדון שבו  50 אחוז נשים. אצלי, כאישה, זה כנראה פשוט "בילט אין." אני מכירה את עצמי כל כך טוב כאישה רוכבת שאני עדיין מנסה לברר מדוע רוב הרוכבות רוצות משהו אחר מגברים כשמדובר ברכיבה על אופני הרים.  
"רוכבות אצלנו מקבלות יותר דגש על יעוץ, פסיכולוגיה והמרכיב הרגשי,"  אומר תומר בארי  מאמן במועדון "טי.אנד.טי"  מהגליל העליון ל-30 מדריכים בכנס על אימון נשים ובנות שהתקיים באיגוד האופניים.  "המוטיבציה אצל בנים היא אחרת מאשר אצל בנות...  אלה מעוניינות פחות בציוד ויותר ביחס שהן מקבלות," אמר בארי "רוכבת צורכת פי 10 זמן מרוכב." 
וואו, אמרתי לעצמי כאשר שמעת את המילים האלה. זהו משפט מסוכן. כמאמנת, אני מסכימה איתו. וכאישה שגדלה בארה"ב עם חינוך לשיוון מוחלט בין גברים ונשים, זה קצת פוגעני. כאילו אני איזה פריקית שצריכה יחס עדין. אבל בעצם מה הבעיה עם יחס אחר?  אני לא גבר! עד גיל 44 רכבתי על אופני בנים או גברים ולרוב עם ביגוד לגברים. די! הגיע הזמן להכיר בזה שאנחנו שונות, גם ביולוגית עם מבנה גוף אחר ולרוב עם אופי שגם הוא די שונה. אני לא רוצה לדבר כל הרכיבה על כמה חלק אופניים הזה עלה ועל כמה הוא שוקל. אשמח לדבר במקום זה על מתכון לחטיף גרנולה, על כמות שיעורי הבית לילדים שלי או על היחסים שלי עם השכנה. קבוצת הרכיבה לרוב הנשים היא קבוצת תמיכה לספורט האתגרי הזה. אין כמו להצליח בעלייה זרועת אבנים ולשמוע אחריך את צעקות השמחה של חברותייך לקבוצה.
 "אז אני מרגישה צורך לקבל יחס כמו הגברים שסביבי. כילדה גם התלבשתי כמעט אותו הדבר. וזה טוב וזה בסדר והרבה נשים מרגישות נוח עם זה וגם אני ...היום בגיל 46. אבל כבר  בגיל 30 ומשהו הגעתי למסקנה שאני לא חייבת להיות אותו הדבר".  
הציטוטים הנפוצים מקבוצות הרכיבה מצביעות על האופי המיוחד של רכיבות עם נשים: 
"הילוכים קלים!," "אם קל לנו, סימן ששכחנו משהו," "מי רוצה לעלות בעיה היום," "שחררי," "אין עליות, יש שיפועים חבויים," "בנות, תסתדרו לתמונה ספונטנית".
women12.jpg
 נשים רוכבות אחרת
"אני לא בעד רכיבה מגדרית," אמר לא מכבר טל צוק, מדריך מנוסה ומוכר באופני הרים, בכנס תיירות האופניים של מועצה האיזורית מטה יהודה שהתקיים לפני שלושה חודשים. הוא דיבר אחרי שהסברתי למשתתפים מה הרוכבת הממוצעת מחפשת בשבילי אופניים. שוב, אני גדלתי כאמריקאית עם 3 אחים והוכחתי גם בספורט שאני יכולה לעשות אותו הדבר. אז אני מרגישה צורך לקבל יחס כמו הגברים שסביבי. כילדה גם התלבשתי כמעט אותו הדבר. וזה טוב וזה בסדר והרבה נשים מרגישות נוח עם זה וגם אני  במידה רבה עד היום בגיל 46. אבל סוף סוף בגיל 30 ומשהו הגעתי למסקנה שאני לא חייבת להיות אותו הדבר. אני יכולה להיות אחרת. להתלבש אחרת (טוב, זה גליתי מזמן), לדבר אחרת ולהתיחס אחרת לסביבה שלי. עדיין אין כמו רכיבה טובה בסינגל או שביל אתגרי עם החברים שלי שהביאו אותי לספורט הזה לפני 20 שנה.
 זה פשוט סגנון אחר. אבל אני לפעמים רוצה סגנון אחר, כמו הרבה נשים. סוף סוף בגילי אני מרגישה בטחון מלא כאשר אני אומרת לטל צוק שהוא טועה. המון נשים רוצות לרכב אחרת. כן, אנחנו רוצות סינגלים זורמים ולא קופצניים. אנחנו רוצות פינות צל לנוח ולדבר. אנחנו רוצות פריחה ואולי גם לעצור ולהריח אותה. ולפעמים אולי גם לעבור ליד כל הטבע בפול ספיד בלי לעצור. בבקשה, תנו להיות אישה עד הסוף. 
ואני כנראה לא לבד. בשנת 1998 נשים היו באות ממצפה רמון, מירושלים וממשגב לרכב עם הקבוצה שלי, "נשים על גלגלים", באיזור המרכז. עכשיו רוב הנשים יכולות לרכב עם קבוצת נשים ליד הבית עם חברות מהשכונה. בואו תראו כמה..... ברוכות הבאות לעולם הנפלא של רכיבה על אופני הרים עם עידוד ובכייף! ואם אין קבוצת רכיבה באיזור שלך, תתקשרי למחלקת הספורט במועצה המקומית ותבדקי אפשרות להקים אחד. 
 
 
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg