top_logo.png

______ ____ _____ _______-01_1.jpg

         

סינגל קק"ל בגלבוע

kkl Gilboaלאחר שנהנינו מסינגל בירייה בטיול הקודם, החלטתי שיש להמשיך במסורת ולגנוב את הגברים של הישוב גן-נר למסלול הביתי שלהם – סינגל הגלבוע החדש שחנכה קק"ל בקיץ האחרון. 

רונן מקא ידידי הביא את בנו הצעיר עומר המתאמן בקבוצת 500 וואט והוא רק בן 13, שהראה לחבורת ה"זקנים" בני ה 40-50 שלנו מה כוחו של נער צעיר שנותנים לו למשוך קבוצת מבוגרים במעלה הגלבוע... את האוויר מהריאות הילדון הזה הוציא לנו, כל הכבוד לעומר וכל הכבוד לקק"ל צפון שהכשירה מסלול מעולה זה בגלבוע !

הסינגל מתחיל ב"סקי בגלבוע" שהיה עוד סגור ומנומנם בשעה המוקדמת כשקבוצתנו בת 14 רוכבים ועוד רוכבת אחת (שגם הביאה את העוגה הכי טעימה בטיול להפסקת קפה) התאספה ויצאה לדרך. אמנם השער היה סגור ונאלצנו לבצע עיקוף קטן ממערב למתחם כדי לאגף את השער ולהגיע לסינגל בהמשך. 

 

kkl Gilboa

על ההתחלה עומר קבע קצב מהיר ועוד בעלייה בסינגל, מה שהביא את רונן אביו לבקשו להאט ולא לגרום לנו לשוב על עקבותינו בבושת פנים, מכאן ואילך עומר הפגין

מקצועיות ורכב בקצב שהשאיר לנו אוויר בריאות וגם זמן לחייך אל הנוף הנפלא והאוויר הצלול של יער הגלבוע בו רכבנו. הסינגל מסומן כולו בצורה ברורה ונראה שקק"ל עשו פה עבודה מצויינת בתיכנון ושילוט הסינגל, תוך שילוב מספר אלמנטים טכניים, גינות סלעים, סוויטשבקים וגם כמה סלעים של ממש שהיה צריך לעבור. על אחד מהם התהפך אחד הרוכבים שלנו ופירק את המעביר האחורי תוך עיקום האוזן ... לקח לנו חצי שעה להתגבר על התקלה ולאפשר לבחור להמשיך לרכב עם מעביר משופץ. 

לקח לנו כשעה וחצי לטפס את 11 הק"מ הראשונים עד שהגענו לשיא הגובה בטיול ולמצפור וינייה כהן, מקום תצפית נפלא על עמק יזרעאל שמתחתינו, ותזמון מצוין לשפות את פינג'אן הקפה ולאכול את העוגה של סיון שהייתה תענוג לחיך !

 

kkl Gilboaאחרי הפסקה ארוכה והרצאה של טל ריבלין על תולדות המקום, ההיסטוריה, הגיאולוגיה והזואולוגיה של הגלבוע (איך אפשר בלי ההסברים המייגעים של טל האחד והיחיד !!), המשכנו בכוונה לרדת, אך מסתבר שהשביל ממשיך לטפס ולטפס עוד כ- 100 מטר לפני שמתחילה הירידה הארוכה והתלולה למטה לכיוון בית אלפא וחפציבה. אנחנו קצת סטינו מהמסלול המסומן בהמלצת רונן כדי לחוות ירידה מאוד תלולה הידועה כירידה (או העלייה) של המחצבה – הירידה מאוד תלולה וטכנית אך היא הביאה את כולם אל אנדרטת בני המושבים עם חיוך של אושר על השפתיים, ומעצורים רותחים מחום ... 

 

כאן החלטתי שלא לחזור בסינגל, אלא לסטות לכיוון נחל הקיבוצים בניר דוד, מרחק של כ- 20 דקות רכיבה לכל כיוון הביא אותנו למעיין מגדל – הנביעה הכי צלולה ומזמינה של נחל הקיבוצים שמאחורי הסחנה, ואכן כולם נכנסו למים לטבילה מרעננת וכמובן עוד סיבוב קפה, איך אפשר בלי ?
 

 

 kkl Gilboa 
 

kkl Gilboaהחזרה לבית אלפא היתה מהירה בין הבוסתנים והפרדסים הריחניים של תחילת הסתיו, ובקיבוץ נכנסנו לסיור קצר בגן היפני המרהיב שהקימה כת המקויה (שוב, תודות להסברי טל ריבלין). גשר ירוק יוצא מקצה הגן חזרה אל הסינגל וטיפוס מעל חפציבה והמשכו מסומן כולו היטב – חלקו שביל רכב וחלקו סינגל שנסלל כדי לקשר בין קטעי שבילים חקלאיים למרגלות הגלבוע.   

המסלול לא קשה וזורם כולו למעט עלייה קצרה אחת (ליד בית השאיבה) שסחטה לנו קצת אוויר מהריאות. לאחר זמן לא רב הגענו חזרה למרגלות סקי בגלבוע, אך יש לבצע עוד טיפוס לא קצר כדי להגיע חזרה עם הסינגל עד לנקודת ההתחלה. אנחנו שסטינו מהמסלול והארכנו אותו הגענו ל-40 ק"מ. הסינגל המקורי בלי תוספת הטבילה בנחל הקיבוצים הוא כ- 30 ק"מ מהנים !

יופי של רכיבה הייתה לנו, תודה לכל המשתתפים וכמובן לקק"ל על העבודה היפה !

 קצת פרטים על המסלול עצמו:
נקודת התחלה וסיום: "סקי בגלבוע" – בין צומת יזרעאל לצומת נבות על כביש 675 
אורך המסלול: 30 ק"מ למסלול הארוך (צהוב במפה), כ- 40 ק"מ כולל "הרחבה" לנחל הקיבוצים לטבילה.
עונה מומלצת: סתיו – אביב.
קושי פיזי: בינוני, מחצית הראשונה של הסינגל היא בטיפוס ארוך עד למצפה וינייה כהן.

kkl gilboaקושי טכני: בינוני, הסינגל זורם ברובו וכמעט אין מכשולים טכניים משמעותיים (אם כי יש מספר מעברי סלעים שצריך לעבור או לעקוף). בהמשך מספר ירידות תלולות לכיוון בית אלפא חפציבה – בעונת הקייץ השביל יבש ומדורדר ויש להיזהר מהחלקה – אחרי הגשמים כנראה שהשביל יהודק ויהיה מעולה גם לירידה.
מפה מומלצת: מפת השביל שהוציאה קק"ל וניתן להוריד ב- EYAROK.ORG.IL 
טיפים למסלול: 
* לוודא שאתם מגיעים בשעה שהאתר פתוח והשער לסינגל מזרחה פתוח.
* הסינגל תוכנן בכיוון אחד: מסקי בגלבוע מזרחה וחזרה מערבה – אנא שמרו על הכיוון (נגד כיוון השעון) אחרת תפגמו בהנאתכם ובהנאת רוכבים שיגיעו בהפתעה מולכם!!
* מומלץ להאריך קצת את המסלול ובהגיעכם לבית אלפא (הגן היפני) לסטות מהמסלול מזרחה לכיוון נחל הקיבוצים לטבילה וקפה, וכמובן לנצל את ההזדמנות הנפלאה לביקור בגן היפני הנפלא שקיבוץ בית אלפא – הביקור חינם ועיצוב הגן מרהיב!

רכב וכתב:
רן גנור This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
גנור טיולי אופניים www.ganorbikes.co.il

צילום: רונן מקא

הכתבה פורסמה בגיליון 181 של מגזין אופניים המודפס

 
Share

 MIRI2.jpg

 

 

ofanaim_magazin199.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

panaracer.jpg

facebook.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

galil_ole_small.jpg

3PERY.jpg