top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

מרתון בארי 2014 / 700 רוכבים זינקו למסלול , כולם ניצחו

כתב וצילם אבי גנאור

וככה זה התחיל:

{‏‎

 

זינוק1_1.jpg
 
ממתינים בעצבנות מה על קו הזינוק.  א טו טו יוצאים לדרך
למעלה מ-700 רוכבי אופני הרים בכל המינים הגילאים והרמות פקדו הבוקר את  שדותיו המאדימים מכלניות שלל קיבוץ בארי, משם יצא  בפעם השמינית האירוע השנתי "מרתון בארי" שכל שנה מצליח להגדיל את כמות המשתתפים בו. המרוץ יצא לדרך בבוקר חמים ושמשי כשבשמיים היו עדיין לא מעט עננים אבל ככל שחלף הזמן הפכו קרני השמש החמימים לדומיננטים והרוכבים והצופים נהנו מיום אביבי בהיר לא חם מידי ולא קריר , מה שאפשר לרוכבים להינות ולדוווש במרץ רב במסלול המשגע  בסינגלים הארוכים של בארי.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפרידים בין ילדים גברים נשים וטף כבר במישור הפתוח לפני הכניסה לסינגלים
__________1.jpg
 
הרוכבים שהוזנקו בשעה 0800 בבקור חולקו  והוזנקו  על פי כמה קטגוריות שהתבססו בעיקר על המרחק אליו נרשם כל רוכב. החל מסיבוב אחד בן 24 קילומטרים, המשך בשני סיבובים בני 48 ק"מ וכלה בשלושה סיבובים בני 72 ק"מ כאשר קטגוריות נוספות היו של הליגה למקומות עבודה , ילדים , נערים נשים ועוד.
 
 
 
 
________1.jpgמגיעים לארגז המשחקים של בארי. אם תרצו פארק אז שיהיה פארק
 
 
 
 
ככה זה נראה בהתחלה:
 
 
וכך זה נראה בשטח. צפו בסרטון הוידאו הבא ושימו לב כמה שהם סובלים:
 
והנה הם נכנסים לבור המשחקים בתום הסיבוב הראשון
 
 
 
הרוכבים יצאו  לדרך מייד אחר הזינוק כשהם פונים למסלול אספלט  מהיר שהפך בהמשך לדרך  4X4 לבנה  ורק לאחר 3 קילומטר לערך משער הזינוק נכנסו ראושני הרוכבים לסינגל. הזנקה זו אפשרה להפריד בין הרוכבים החזקים לחזקים פחות ולמנוע מצב שבו הרוכבים החזקים נתקעים מאחורי החזקים פחות ולא מסוגלים לעקוף אותם בסינגל הצר. הרוכבים הראשונים בהובלתו של שקד פרנק סיימו את הסיבוב הראשון בן ה-24  הקילומטרים והגיעו ראשונים ל"מגרש המשחקים" לאחר כחמישים דקות וכמה דקות אחריהם כבר הגיעו רוכבי ה-50 ק"מ שהוזנקו  אחריהם בהתאמה.
 
_________1.jpg
אי אפשר להגיד שלא היו כלניות. על פי הדיווחים של הרוכבים היו יותר מאשר רואים בתמונות
 
וזה מה שהיה להגיד לגל צחור על החניכים שלו ועל אליעד דניאל:
 
 
זכות הדיבור לנמרוד הנגבי, האמר והאבא של מרתון בארי
 
המירוץ התאפיין באוירה טובה ועבר ללא תקלות ופציעות משמעויותיות. ראשון חצה את קו הסיום לאחר שעתיים ועשרים ושמונה דקות שקד פרנק  כשכמה שניות אחריו מגיע אביב יחזקאל גם הוא מקבוצת CCC וחברם לקבוצה סייים גם הוא במקום השלישי. "מה לעשות אנחנו קבוצה חזקה בשטח" אמר לנו מאמן הקבוצה גל צחור שגם הוא סיים כמה שניות אחרי חניכיו. במירוץ בארי התארחו הפעם גם לא מעט רוכבי כביש ובהם רן מרגליות (סקסו בנק לשעבר) שרכב עם מדים של TREK ורבים אחרים כמו כן בלטו בנוכחותן הרוכבות רותם גפינוביץ ונגה כורם.
______________2.jpg
רן מרגליות וידידה . על פי המבטים אולי  גם יותר
 
ומה היה לשקד פרנק להגיד לגולשי אתר אופניים  מיד עם תום המירוץ?
 
העיבו על המרוץ שני אירועים: אירוע אחד שבו שלושה רוכבים בוגרים (מאובזרים ומשופצרים) חסרי תרבות שלא נמנו על הרוכבים במרוץ התעקשו לרכב על המסלול ולחצות אותו ממש קרוב לקו הסיום כשהן מצפצפים על כל הנהלים והכללים ומסכנים בבוטות את הרוכבים.  מילא חוסר ההתחשבות וחוסר הנימוס  אבל הפליא אחד מהם (זה שבתמונה מתחת) כשאמר   בחוצפה רבה שהוא שם קצוץ על המרוץ ומותר לו לרכב היכן שירצה. אז הנה התמונה שלו למקרה שמי שהוא מכיר אותו ורוצה לספר עליו לכולם.
____________00.jpg
זה הבחור ה"נחמד" 
העיבו על המרוץ גם טקס הסיום והפודיומים חלוקת הפרסים והגביעים שבוצע ברשלנות ,זחיחות ובחוסר סדר מה שגרם לכך שהצלמים שהמתינו זמן רב לטקס כדי לצלם את המנצחים על הפודיום לא יכולו לעות את עבודתם ורוכבים רבים נטשו את הטקס לפני שזה נסתיים . חבל ובעיקר כיוון שהאירוע התחרותי כולו אורגן באופן טוב בהרבה.
_________________2.jpg
 
 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg