top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

הישג ישראלי: פז בש סיימה במקום השלישי בגביע צרפת.

____________.jpg
מאת: אבי גנאור
צילום: studio Stephan tilt באדיבות איגוד האופניים בישראל
הישג נכבד לאלופת ישראל באופני כביש פז בש בתחרות גביע צרפת. הרוכבת, אשר תייצג את ישראל במשחקי אירופה הראשונים בבאקו שיתקיימו בחודש הבא, סיימה במקום ה-3 בתחרות גביע צרפת שהתקיימה ביום ראשון. בש הייתה חלק מקבוצת בריחה שמנתה 3 רוכבות אשר הצליחה להגיע לקו הסיום לפני הדבוקה. ירדן גזית מנהל הנבחרות באיגוד האופניים מסר כי המרוץ התקיים באזור העיר בורדו בדרום מערב צרפת וכלל 10 הקפות של 10.5 ק"מ (105 ק"מ בסך הכל) במסלול שכלל גבעות ומישורים. את המרוץ ניצחה הצרפתייה מנון סוארי בזמן של 3:14:30 שעות. זמנה של פז היה זהה, אולם סוארי ורוכבת נוספת הקדימו אותה על קו הסיום. עומר שפירא שהשתתפה גם היא בתחרות סיימה במקום ה-45 מבין 135 הרוכבות שהשתתפו. בש ושפירא השתתפו בשתי התחרויות במדי הקבוצה הצרפתית Union Cycliste du Bassin Houiller במסגרת שיתוף פעולה בין איגוד האופניים בישראל לאיגוד האופניים של מחוז מוזל בצרפת. 
מימין :פז בש במהלך התחרות ביום שישי
הנסיעה התאפשרה הודות לתמיכה של הוועד האולימפי בישראל.
בגברים, עידו זילברשטיין מקבוצת Cycling Academy, אשר ייצג גם הוא את ישראל בבאקו, סיים היום את טור הקרפטים מתחת לגיל 23 בפולין במקום ה-17. הטור התקיים במשך שישה ימים ולאורך כ-600 ק"מ, והשתתפו בו 136 רוכבים. זילברשטיין הצליח להתבלט במהלך הקטע השלישי של הטור כאשר היה שותף לקבוצת בריחה וסיים את הקטע במקום ה-7. בסופו של דבר סיים כאמור זילברשטיין את הטור במקום ה-17 בזמן של 13:34:48 שעות, 45 שניות בלבד אחרי המנצח טים אריסן מהולנד.
 
__________________.jpg
באופני הרים, שלומי חיימי ניצח בשבת (2.5) במרוץ הקריות הבינלאומי. חיימי סיים ראשון את חמש ההקפות של המסלול בן 6.4 ק"מ (32 ק"מ בסך הכל) ביער קריית אתא בזמן של 1:38:19 שעות, והקדים את גיא ניב ורונן אליס במרוץ אשר דורג ברמה C2. חיימי וניב צברו 50 נקודות דירוג עבור נבחרת ישראל. המרוץ אורגן על ידי מועדון רוכבי הקריות במסגרת הסבב הבינלאומי של איגוד האופניים. מקרב הנשים ניצחה רותם גפינוביץ', אשר הקדימה את מגאן בלצר וסתיו גינת כשסיימה 4 הקפות בזמן של 1:41:09 שעות.
משמאל: הקבוצה של פז ועומר (פז מימין ועומר משמאל) במהלך טקס הצגת הקבוצות לפני התחרות.
בתחרות אופני הרים נוספת ברמה HC שהייתה גם תחרות בסבב העולמי לנוער והתקיימה היום בהואבאך גרמניה השתתפו מספר רוכבות ורוכבים ישראלים. רוכב הנוער גל שרף קבע את הקריטריון לאליפות אירופה כשסיים במקום ה-70 מבין 143 משתתפים (בחצי העליון של המשתתפים) בקטגוריית הנוער. גיא לשם ואורי לאונציני סיימו במקומות 81 ו-92 בהתאמה. גיא זסלר סיים במקום ה-37 מבין 86 רוכבים בקטגוריית הגברים מתחת לגיל 23, נגה כורם סיימה במקום ה-27 מתוך 37 משתתפות בקטגוריית עילית נשים, ונעמה נוימן סיימה במקום ה-36 מבין 57 משתתפות בקטגוריית הנערות.

______________________.jpg
במהלך השבוע הקרוב ישתתף יואב בר ביחד עם קבוצת Cycling Academy בטור של אזרבייז'אן אשר יחל ביום רביעי. הטור יהווה הכנה מצוינת עבור בר למשחקי באקו בהם ישתתף בחודש הבא, שכן מסלול היום האחרון של הטור זהה למסלול התחרות במשחקים.
מימין: שלומי חיימי עם מעריצים צעירים לאחר התחרות בקריות (צילום: דיגמא אופניים)
במרוץ הקריות השתתף גם אליעד דניאל שמוסיף כדלקמן:
"לאחר שבוע מאתגר שכלל נפילה חזקה על אספלט במהירות גבוהה וניסיון להתאושש במהרה,
התייצבתי למירוץ קריות הבינלאומי.
רמת התחרות הייתה הפעם C2 והקנתה נקודות בינלאומיות ל-10 המקומות הראשונים.
התחרות כללה 5 הקפות של 6.5 קילומטרים כאשר 85 % מההקפה הייתה על סינגל שבתוכו אלמנטים טכניים ופיזיים רבים.
במהלך התחרות נתתי את כל מה שהיה בכל רגע נתון וזה סיפק לי את המקום הרביעי, יחסית מרוצה מהביצוע למרות הנסיבות.
בסופש הקרוב אזנק למירוץ שלבים ברמת S2 בטורקיה". נאחל גם לו הצלחה!
בתמונה למטה: אליעד דניאל. צילום סיגמא
eliad_daniel.jpg
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg