top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

השתתפות ערה של חברי נבחרת האופניים בתחרויות בחו"ל במאמץ לצבור נק' לקראת ריו

 
ROTEM_ISHAI_MEGIDO099.jpg
מאת: אבי גנאור
שבעה שבועות לסיום תקופת צבירת הניקוד להשגת הקריטריון הבינלאומי לאולימפיאדת ריו, המאבק להשגת קווטה אולימפית ראשונה בענף זה לספורטאי ישראלי בעיצומו מבחינתם של רוכבי נבחרת ישראל. מחר (שישי 8.4) יתקיים על הר הכרמל מרוץ חיפה הבינלאומי באופני הרים ברמה C1 בלוח ה-UCI. שלומי חיימי וגיא זסלר ינסו לצבור בתחרות ניקוד לדירוג האולימפי על מנת לשמור על דירוגה של נבחרת ישראל במיקום המעניק קווטה למשחקים האולימפיים בריו. בתחרות צפויים להשתתף בין השאר גם רוכבים מנבחרת יוון המתחרים ישירות מול ישראל על הכרטיס לריו.
 
ירדן גזית מנהל הנבחרות באיגוד האופנייים מסר בהקשר זה כי רותם ישי יתחרה בשבת בתחרות ברמה HC בקליפורניה שבארה"ב. גיא ניב יתחרה ביום ראשון בתחרות גביע גרמניה ברמה HC. בשבוע הבא יצא חיימי עם מאמן הנבחרת אביעד יזרעאל לאוסטרליה לקראת תחרות גביע העולם הראשונה של 2016. התחרות תהווה גם תחרות המבחן הראשונה מבין שלוש העשויות להכריע מי ייצג את ישראל באולימפיאדה, במידה והנבחרת תשיג את הקריטריון הבינלאומי. המועמדים הנם חיימי וישי, אשר ישתתף בשבוע הבא בתחרות HC נוספת בארה"ב בטרם ימריא לאוסטרליה. לנו נודע כי עלות נסיעתם של חיימי  והמאמן אביעד יזרעאל לתחרות באוסטליה מוערכת בכ-50,000 ש'ח
 
DSC_7367_1600x1065.JPG
בדירוג האולימפי שפורסם השבוע ירדה ישראל למקום ה-20. נכון להיום ההערכה היא כי 25 הנבחרות הראשונות יזכו בקווטה לריו. 23 הנבחרות הראשונות יזכו בקווטה בוודאות, הנבחרת שתדורג 24 תזכה בקווטה במידה וברזיל מארחת המשחקים תסיים בין 23 הראשונות (מה שנראה כרגע כמעט ודאי שכן ברזיל מדורגת 12), והנבחרת שתדורג 25 תזכה בקווטה במידה ואף נבחרת מיבשת אוקיאניה לא תעמוד בתנאי לקבלת הקווטה היבשתית. כדי שזה יקרה, אוסטרליה וניו זילנד צריכות לסיים בין 23 הראשונות (כיום הן מדורגות 8 ו-18 בהתאמה) ופיג'י צריכה להישאר מחוץ לדירוג העולמי.
__________________.jpg
תשע הנבחרות המדורגות נכון להיום במקומות 19-27 נמצאות עדיין בתמונת המאבק על 6 או 7 קווטות לריו. נבחרת ישראל, שצברה מתחילת הקמפיין 2,343 נקודות, מפגרת אחרי שוודיה ב-24 נקודות בלבד ומקדימה את נבחרות יוון (בפער של 25 נקודות), יפן (106 נקודות מישראל), דמנרק (141 נקודות), הונגריה (179), רוסיה (250), קולומביה (351) ובריטניה (453). בשבעת השבועות שנותרו ינסו חברי הנבחרת לשמור על דירוגה של הנבחרת במקום המקנה קווטה לריו, תוך כדי ששלומי חיימי ורותם ישי יתחרו זה מול זה בתחרויות מבחן על הכרטיס הבודד, במידה ותושג הקווטה.
 
בדירוג העולמי האישי, שלומי חיימי מדורג 45, רותם ישי 76, גיא ניב 108 וגיא זסלר 115. בנשים נגה כורם מדורגת 56.
 
__________________.jpg
באופני כביש, שני בלוך המדורגת במקום ה-95 בעולם תזנק מחר לטור של תאילנד שיימשך עד יום ראשון במטרה לצבור ניקוד לדירוג העולמי ולשמור על מקומה בין 100 הראשונות בעולם. שמירה על מיקום בין 100 הראשונות עד סוף חודש מאי תבטיח את השגת הקריטריון הבינלאומי לאולימפיאדת ריו. כדי להשיג ניקוד בתאילנד על בלוך לסיים בין 3 הראשונות באחד משלושת ימי התחרות, או בין 10 הראשונות בדירוג הכללי המצטבר. בתחרות ישתתפו 15 נבחרות ומועדונים בעיקר ממדינות מזרח אסיה.
 
ביום שני האחרון סיימו רותם גפינוביץ' ופז בש במקומות ה-53 וה-58 בהתאמה מבין 170 משתתפות בגרנד פרי דוטיני בבלגיה (רמה 1.2). השתיים סיימו בדבוקה המרכזית בזמן זהה למנצחת התחרות, ג'ורג'יה ברונזיני האיטלקיה. 
 
תמונת ארכיון באדיבות איגוד האופניים
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg