top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

יום הרוכבת - רוכבות בסינגל של החיים

___________________11.jpg
מאת: אילת שחם
צילומים בכתבה:בני דוידוביץ
צילומים במצגת: גיא לוריה 
השנה, בדיוק יום לפני "יום האישה הבינלאומי (יום ששי 7.3.14)" התקיים  "יום הרוכבת" השני ביער עופר (מרכז מיר"ב) שבכרמל. נועה לוריה, מדריכת קבוצות הנשים "עז ואחות" יזמה את האירוע המיועד לרוכבות אופני הרים להעלאת המודעות למניעת סרטן השד, נושא קרוב לליבה מאז איבדה את אימה בגיל צעיר עקב מחלת הסרטן.
 
בסיס האירוע כלל רכיבות שטח איכותיות בכרמל. רכיבה  לא-תחרותיות, חלק מהמשתתפות רכבו במסלול מסומן מראש, וחלקן בהובלת מדריכות ומדריכי רכיבה. לאחריהן התקיים במתחם האירוע שבמרכז מיר"ב (מתנ"ס הספורט והתרבות של המועצה האזורית חוף הכרמל, שנתנה חסות ראשית לאירוע) כינוס עם כיבוד, משקאות אנרגיה והתאוששות לצד בירות, הדרכות ותחרויות על מתקני רכיבה לימודיים ואתגריים, דוכני תצוגה ומכירה של GIANT ישראל, ביגוד הספורט VN והרצאות בזק, שנועדו  לקחת את הספורט האהוב על כולנו, עם החיבור לנשים אחרות, לטבע, לנפש ולנשמה, ולחבר אותו לשמירה על הבריאות האישית וחשיבה חיובית.
 
אחת מתשע
השנה האירוע נערך בשיתוף פעולה עם עמותת "אחת מתשע", שתרמה תכנים  לכנס ואף תקבל כתרומה את רווחיו. לאירוע הוזמנו כל רוכבות השטח, עצמאיות ורוכבות בקבוצות רכיבה נשיות, מה שהעניק לו נופך ואנרגיות של "אחווה נשית". עבורי היה זה האירוע הראשון בו השתתפה הקבוצה (קבוצה חדשה של רוכבות מתחילות)  וזו הייתה הזדמנות עבור כולן ועבורי לראות את כברת הדרך שעשיתי כרוכבת וכמדריכה והזדמנות לראות איזו דרך עשו הרוכבות שלי, שחלקן חזרו לרכב על אופניים רק לפני מספר חודשים,  אחרי 25 שנות הפסקה , ובאירוע כבר דהרו כמו גדולות בסינגל הקרייזי הורס.
 
כבר מהחניה זה מתחיל, מגיעות בודדות, בזוגות או בשלשות, נפגשות בחיוכים גדולים, חיבוקים ונשיקות - שמחות על ההזדמנות לרכוב ביחד בשבילי יער עופר הקסום במזג אוויר אביבי, ממש לפני שהחמסין והאובך לקחו פיקוד על סוף השבוע. מגיעות להרשמה, אין לחץ ודוחק, כל אחת בזמנה מקבלת ערכה עם חולצת משתתפת מנדפת בצבע וורוד ובה "מקופלות" הפתעות - ג'ל ואבקת משקה איזוטוני שתרמה חברת Powerbar, נרשמות ואפשר לצאת לדרך. רוכבות מאוחדות, רוכבות אחידות - יפות בורוד - רוכבות בקבוצות ורוכבות בודדות, נשים ובנות, אימהות וסבתות, רוכבות מנוסות מאד ורוכבות מתחילות, רוכבות צעירות יותר ורוכבות צעירות קצת פחות, על אופניים פשוטים ועל אופניים מדוגמים... כולן ביחד וכל אחת לחוד פשוט מקליקות ויוצאות. המארחים המארגנים (נועה וצוות "עז הרים" הדרכות והפקות בראשות וורן פרייר) רקחו לנו שלושה מסלולים מהמיטב שהיער מציע בהתאם לרמת הרכיבה שהפכו את הרכיבה לחוויה.
את מסלול "התוססת" האתגרי הם הותירו לרוכבות תותחיות, שעבר במיטב הסינגלים הטכניים והעצבניים של היער, וכלל הדרכות טכניות, הובילה אלינור וסנר, שאף הגרילה בין משתתפות האירוע סדנת הדרכה פרטית שלה. מסלול "הסימפטית" יועד לרוכבות שטח מיומנות, ובו רכבו כ-150 רוכבות, הרוב הגדול של משתתפות האירוע. ההקפה בת 15.5 ק"מ תפרה שילוב מגוון של דרכי כורכר וסינגלים. המסלול סומן כולו לרכיבה עצמאית, וכך, חלק מהרוכבות רכבו אותו עצמאית בקצב שלהן וחלק בהדרכה קבוצתית אותה הובילו בין היתר גילי לורבר, אולגה גולדברג, לורי קופנס, ירדן גולן, צחי דגן, הדס וייס, בועז מתן, טלי הברפלד ומדריכות ומדריכים נוספים. טיפסנו את ההר משני צדדיו ובאמצע זרמנו בסינגלים בהנאה מרובה.
במסלול "הרגועה" למתחילות, בהובלת טלי, דרור ואילת טיפסנו אל ההר במתינות והתנסינו בירידות טכניות וברכיבה בסינגלים דוגמת "קרייזי הורס" וסינגל "ג'ואל" בטעימות זהירות ומדודות.
 
והנה מצגת עם מספר תמונות משקפות מהאירוע (באדיבות גיא לוריה):
 
והיה גם היער - עם פריחת רקפות, צבעונים, קידה שעירה, לוטם מרווני ולוטם שעיר, מרווה ושאר פרחים שצבעו את היער והשטחים הפסטורליים לצידו בצבעים של צהוב, אדום, ירוק וורוד ומילאו את שביליו בריח של פריחה. בין לבין זכינו להצצות אל הנוף - חלון לים התיכון, הבזק למזרח לרמות מנשה והכרמל במלוא תפארתו.
 
לסיכום___________________2.jpg
אי אפשר לסיים מפגש נשי בלי קפה, מאפים, עוגות ושעשועים... - על המסלול הטכני הסברים מבן קדמי והנחיה משעשעת של נימי כהן. אחת אחת, עלו מיטב בנותינו על המסלול והדגימו לנו שאנחנו יכולות!
העצמה נשית על שום מה? בשבוע אירועים שמוקדשים לקידום ולשוויון מגדרי, האירוע הזה סיפק לנשים, בלי הרבה מילים, הזדמנות לרכוב, להתנסות, להתמודד עם מסלול טכני ברמות שונות, לעמוד מול הפחד האישי - מהעליות, מהירידות, מהסינגלים ולנצח! לנצח בכך שבאנו, התמודדנו והצלחנו! ואם יכולנו למסלול ואם התמודדנו עם הפחד בעצם אין דבר שאנחנו לא יכולות לעשות!
אבל באירוע הייתה עוד אמירה. אמירה שלנו לילדינו ולבני ביתנו: ביום שישי שהוא יום של סידורים שבועיים והכנות לשבת - אני לוקחת את הזמן, דואגת לעצמי ולבריאותי, בוחרת לעשות ספורט, להתחבר לטבע, ליופי ולשמחה, לעשות משהו למען עצמי, עם חברות. אני אוהבת אתכם אבל גם את עצמי ויודעת לפרגן גם לעצמי יום בטבע. את האירוע סיימנו בחתימה על אמנת הרוכבת "אני מתחייבת לשמור על בריאותי,לצחוק הרבה, לרכוב המון ולזרום בסינגל החיים!" כמה נכון וכמה אמיתי.
לא קל לארגן אירועי ספורט במדינת ישראל, לא קל לארגן אירועים לנשים, יש לנו נטייה לשים את עצמנו בסוף ולדאוג לכולם לפני שאנחנו מפרגנות לעצמנו יום בכייף ובכל זאת נועה לוריה, צוות עז הרים והמתנדבים הרבים מקבוצת עז ואחות הצליחו לארגן את היום הנפלא הזה - תודה לכולכם ולהתראות בשנה הבאה!
 
 
 
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg