top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

ממרוצי אופניים למרוצי מכוניות. האלוף האולימפי כריס הוי ישתתף ב"לה מאן 24 שעות"

chris_hoy.jpg


מאת: אבי גנאור
אגדת האופניים האולימפית סר כריס הוי ישנפרש מהרכיבה המקצוענית בשנת 2013, יגשים את חלומו ויתחרה לראשונה במרוץ הסיבולת היוקרתי, "לה מאן 24 שעות", שיערך ב- 18-19 ביוני 2016. יצרנית הרכב ניסאן תעניק לאלוף חסות, הכשרה מקצועית ומכונית מרוץ מדגם LM p3  .

לדברי כריס הוי: "ההשתתפות במרוץ המפורסם "לה מאן 24 שעות" היא פסגת השאיפות שלי ומה שאני מתאמן לקראתו בשלוש שנים אחרונות. "אני מתרגש מאוד מהמעמד שאני הולך להתחרות במרוץ הסיבולת הכי מפורסם, למרות ההתרגשות אני מנסה להתרכז בהכנות לקראת המרוץ". את חיבתו לספורט המוטורי גילה הוי בשנת 2012, זאת לאחר  שהפך לרוכב האופניים האולימפי המצליח ביותר בבריטניה בכל הזמנים.החיבור בין ניסאן להוי נולד לראשונה ב- 2014 בתחרות GT  הבריטית, כאשר נהג בניסאן GT-R NISMO  GT3,ונכנס לתוכנית נהיגה אינטנסיבית שנוצרה בכדי להכשיר נהגים מקצועיים  gamer  to race"".

עוד אמר הוי:  "הזמן עד למרוץ הבכורה הוא קצר אך ספורטאים רבים באקדמית GT  הצליחו לעשות זאת בזמן קצר יותר, באמצעות התמיכה הנכונה והאנשים הנכונים אפשר להגיע להישגים מדהימים. אני בר מזל שיש לי את התמיכה של נהגי אקדמית GT  ואת ההכשרה המקצועית. הדבר הגדול ביותר בקריירה המוטורית שלי נוצר אודות לכך שניסאן המשיכו להציב לי אתגרים חדשים. זאת כאשר נחשפתי ל- GT-R NISMO GT3ולאחר מכן קודמתי לאב טיפוס של  LM P3." לדבריו: "ניסאן LM p3  בה אני הולך להתחרות במרוץ לה מאן 2016, היא הנוחה, הקלה והאינטואיטיבית ביותר בה נהגתי אי פעם".

מירוץ הסיבולת היוקרתי "לה מאן 24 שעות" מתקיים בעיר לה מאן (LAMANS) שבצרפת משנת 1923. אורכו של המרוץ המעגלי הוא קצת מעל 13,500 ק"מ. מתכונת המרוץ היא סיבולת ומציאת האיזון בין מהירות ובין ביקורים ברחבת הטיפולים למטרת תדלוק או תקלות.

על פי ויקיפדיה:  הוי נולד וגדל באדינבורו שבסקוטלנד, בצעירותו, בגילאים 7 עד 14, רכב על אופני BMX והיה בין הרוכבים הטובים בעולם בתחום. הוא עסק בענפי ספורט נוספים כגון חתירה ורוגבי לפני שהקדיש את הקריירה 

Sir_Chris_Hoy.jpgהמקצוענית שלו לענף הרכיבה על אופני מסלול משנת 1994.  להישגיו המשמעותיים הראשונים הגיע בשנת 1998 כאשר זכה במקום השלישי באליפות בריטניה, ב-1999 היה חבר בנבחרת בריטניה לאליפות העולם, וזכה עימה במדליית כסף במרוץ הספרינט הקבוצתי, הישג אותו שיחזר עם עמיתיו גם באולימפיאדת סידני. באליפות העולם ב-2002 השיג לראשונה מדליית זהב במרוץ יחידים נגד השעון למרחק של 1 ק"מ, וכך גם באולימפיאדת אתונה (2004).  שנת 2008 הייתה שנת שיא בקריירה המקצוענית של הוי, הוא זכה בשתי מדליות זהב באליפות העולם שנערכה במנצ'סטר ובהופעתו באולימפיאדת בייג'ינג זכה בשלוש מדליות זהב, שתיים מהן בתחרויות יחידים ואחת במרוץ קבוצתי. באליפות העולם ב-2010 זכה במדליית זהב בספרינט, ובמדליית ארד בספרינט קבוצתי, 

ב-2011 זכה בשלוש מדליות כסף באליפות העולם: בספרינט, קיירין, וספרינט קבוצתי וב-2012 זכה במדליית זהב בקיירין וארד בספרינט.  סך הכול זכה לאורך השנים ב-25 מדליות באליפויות עולם באופניים, מהן 11 מוזהבות, ובחמש מדליות במשחקים האולימפיים מהן ארבע מזהב.באולימפיאדת לונדון (2012)  נשא הוי את דגל המארחת בריטניה בטקס הפתיחה. הוא ייצג את בריטניה בספרינט קבוצתי ובקיירין אך לא התאפשר לו להגן על תוארו במרוץ הספרינט האישי לאחר שהועדף עליו עמיתו למשלחת ג'ייסון קני. בתחרות הספרינט הקבוצתי  זכה הוי במדליית זהב והיה שותף בשבירת שיא העולם, הוא זכה במדליית הזהב השנייה שלו במשחקים במרוץ הקיירין. בכך היה לספורטאי הבריטי המצליח ביותר במשחקים האולימפיים כשהוא חולף על סטיב רדגרייב במספר מדליות הזהב והשווה את מספר המדליות מכל הסוגים שהשיג בראדלי ויגינס.

באפריל 2013 הודיע הוי על פרישה מהספורט התחרותי וציין כי הוא גאה להיות חלק מהמהפך שעבר ספורט האופניים בבריטניה

 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg