top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

לני אנגלהארט האיש והאגדה

 

היום יום שישי ה30 באוגוסט. בעוד כמה שעות ייצא לני אנגלהארט  לכבוש את מסלול 100 הפסגות בהרי הדולמיטים שבאיטליה. אלה לא יהיו הפסגות הראשונות ברשימת ההישגים שלו וכמי שרוכב על אופניים כמו  נער גם לאחר שכבר מזמן חלף מעל משוכת ה-50 לא ניתן אלא להעריץ את האיש ואת היכולת וזו הסיבה שהוא נבחר כאיש החודש של "אופניים". אפשרנו לו להציב בפנינו את רשימת ההישגים שלו ואף נתנו לו להשיב על שאלון קצר:
 
מי אני ? איש צעיר שתמיד מחפש אתגרים (במקרה בן 50 עכשיו ,אבל לא מרגיש את זה בכלל), נשוי + 3 בנות 22, 20 ו 13. גר במושב אורה ליד ירושלים עובד בהיי טק בנוה אילן. שירתתי בסיירת צנחנים וביחידה דומה במילואים. גם כן אתגר חיובי בסיכומו של דבר. מגדיר את עצמי כרוכב מטפס. מאז 2004 משתתף בתחרויות שלבים באירופה פעם ואפילו פעמיים בשנה. בדרך כלל מסיים במקום מכובד. בכללי ולפי קטגוריה. בין היתר עשיתי 6 פעמיים את הטראנס אלפ', טראנס אוסטריה, (Haute Route (Geneva Nice פעמיים, סנט קולס פעמיים (CCC Alps 2013, CCC Pyrenees 2011).
 
ומספר רב של תחרויות חד יומיום גם באירופה.
 
 • Gran Fondo Campagnolo 210 km , 5000 m
 • Maratona dles Dolomites 140km 4400 m x 3
 • Nove Colli 
 • Etappa de Leggenda (שלב של הג'ירו)
 • Gran Fondo Dolomiti Stars 
 •  174km 5000m Marmotte Cylcosportif 
 • (Baumes de Venise (Gran Fondo on Mt. Ventoux
 • (Gran Fondo Carnia Classic (includes Mt. Zoncolan
 • Gran Fondo Mt. Grappa
 • Etape de tour (שלב של הטור דה פרנס) x 2
 • Gran Fondo Fizik
 • Gran Fondo Stelvio (כולל Stelvio ו Mortirolo)
 
אופניים עבורי: מרחב פעולה מדהים שמשלב אלמנטים אישיים וקבוצתיים, ספורט שנותן המון מבחינת האתגרים האין סופיים, מאפשר לאנשים כמעט בכל גיל ליהנות ולהתפתח, מאפשר להכיר ארצות ואנשים מכל רחבי העולם. בנוסף האופניים מאפשריים לך להתנתק בכל אימון מהיום יום שלך מהעבודה, וממשימות אחרות שיש לנו שלנו. כמובן טוב לי להיות בכושר שיא ללא דאגות לגבי משקל או מצב הבריאותי באופן כללי.
 
אהבות: משפחה, ספורט, תרבות/חברה ישראלית (העם, האוכל, הפתיחות, עזרה הדדית בתוך החבר'ה, יצירתיות וכו'). בספורט יש משהו מיוחד של שאיפה למצוינות שמאד מאחד כל ספורטאי רציני, אני מאד אוהב להרגיש את האדרנלין תוך כדי רכיבה וכמובן את הסיפוק העצום בהסתכלות אחרי על מה שהצלחת לעשות.
 
חברים: באים ממקומות שיש לנו עניין משותף אז בוודאי מתחום האופניים, בארץ אבל גם מחו''ל. יש לי חברים מהטראנס אלפים הראשונים מאירופה ומארה''ב, ומתחרויות אחרות מאיטליה ואוסטרליה גם כן. כמובן שיש מעגל של רוכבים קרובים בארץ שאני בקשר איתם למרות שאני לא רוכב בקבוצה. יש עוד חברים מהצבא, וממקומות עבודה בהווה ובעבר. אני גם בקשר ונעזר באנשי מקצוע בתחום הפיזיותרפיה, רפואת ספורט ותזונה בארץ, חלקם כבר סוג של חברים ומאד עזרו לי כאשר נפצעתי ב 2010.
 
הדבר הכי טוב שקרה לי: בכלל – שיש לי משפחה מדהימה שנותנת לי גיבוי מוחלט לשיגעונות שלי בתחום האופניים. היכולת לטפס ובעקבות זה – התוצאות בתחרויות/אירועים במגרש האמיתי בהרי אירופה בעיקר באיטליה וצרפת. מבחינת התוצאות לסיים את הטראנס אלפ' במקום 33 בכללי ובמקום 23 בקטגוריה ב 2008 היה הישג בלתי רגיל (אפילו קצת לא צפוי), לסיים רביעי בקטגוריה בגראן פונדו סטלביו ב 2012 ביום הולדת ולעמוד על הפודיום (בקטגוריות עולים 5 אנשים באיטליה) ולסיים את ה Cent Cols Alps 2013, כמטפס מספר 2 בקבוצה בגיל 50 זה גם לא רע בכלל.
 
הרגע הכי נמוך בקריירה שלי – שהתרסקתי ב 2010 בסנט קולס, ממש אבל ממש בסוף השלב החמישי 2 ק"מ מהמלון ושברתי את הרגל. עד אותו רגע הייתי הכי חזק בפלוטון והובלתי בכל העליות הגדולות. נותחתי בבית חולים בניס ואז הוטסתי חזרה ארצה. הייתי מושבת במשך כ 8 שבועות, ומחשש לתזוזה בעצמות התבקשתי לא לדרוך על הרגל במשך כ 10 שבועות. אפילו שנה וחצי מאוחר יותר הטראומה חזרה באופן חלקית כאשר עברתי עוד ניתוח להוצאת הברגים והפלטה מהרגל.
 
כשאינני רוכב: אני עצוב ועייף, אבל מנסה להקפיד לעשות תרגילי כוח בעיקר ידיים ובטן, פעם הייתי גם רץ. אם הברכיים ישתפו פעולה אולי אחזור לזה בזמן הנסיעות לחו''ל מטעם העבודה.
החלום: לשלב בין האופניים וטיולים בארץ ובחו''ל, ולייעץ לרוכבים אחרים שרוצים להתפתח ולשפר את היכולת שלהם לטפס, ולהתפרנס מזה.
מסר: הספורט (ובמיוחד אופני כביש) מאפשר לכל אחד למקסם את היכולות שלו ולפרוץ גבולות ולהגיע להישגים שהם יכולים להיות הרבה מעבר למצופה. פועל יוצא מזה הוא כמובן סיפוק אישי ולעתים קבוצתי, ורצון להמשיך ולהגיע להישגים נוספים. בנוסף בריאות בגוף ובנפש (הרבה בריאות)
 
 
 
 
 
 
 
 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg