top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

שורפים קלוריות / ביקורת מזללות אופניים

מי שאוהב לרכוב על אופניים אוהב בדרך כלל גם לאכול ו... הרבה. אין מה לעשות הרכיבה הממושכת ורבת השעות מפתחת את התיאבון ומספקת תירוצים מצוינים.  כמה פעמים שמעתם את המשפט "וואלה רכבנו הרבה, היה קשה מה זה קריעה...ועכשיו מגיע לנו לאכול משהו טוב אז נפגשים אצל חליל ברמלה?

החודש ביקרנו פעמיים בהפרש של שבוע ב"סי אספרסו" מקום מפגש ידוע ומוכר לרוכבי אופניים במרכז הארץ, בתחנת הדלק שעל כביש 444  בצומת הכניסה לקיבוץ עינת ממש מול ראש העין. מי שאינו מכיר את המקום באמצע השבוע עלול לחשוב בסופו שמדובר ב"מפגש האופניים" שכן את התחנה והמסעדה שבתוכה מציפים החל משמונה בבוקר עשרות רוכבי אופני הרים וגם לא מעט כבישונים  רובם כבר סיימו את הטיפוס לבית אריה ומקצתם רק עצרו לאספרסו של אמצע הדרך.

בשתי הפעמים הקפה היה עמוס ורעשני  המלצריות הנחמדות התקשו לעמוד בלחץ מצד חבורות הרוכבים ולכן קשה להאשים אותן בעודף נחמדות.  אבל בואו נתחיל מבחוץ. למרות שבשנים האחרונות הרוכבים מצביעים בפדלים לטובת המקום מידי שישי שבת, לא השכילו בעלי המקום להעמיד לטובתם מתקנים להצבת וקשירת האופניים ולכן רבים מהרוכבים נאלצים להניח את האופניים על הגדר של המסעדה ועל העציצים שמקיפים אותה. חבל!

 

כשנכנסים פנימה מגלים שבעלי המקום הציבו על דלפק המזנון מתקן למים קרים שממנו ניתן למלא בחינם את בקבוקי האופניים. יופי ! אבל גם אם תסעדו במקום אל תצפו מהמלצרית שלכם שתגיש לכם כוס מים קרים לשולחן (מה יותר טבעי מזה?) ותזכו למים לשולחן רק אם תדרשו בתוקף.  בביקורנו הראשון ב"סי אספרסו" הזמנו שני כריכים. לחם שיפון עם טונה וגבינה צפתית מלוחה בכריך של לחם קל. שני הכריכים היו פריכים טעימים וטריים ורופדו בגבינת  שמנת טרייה. לצדם קיבלנו צלוחית זיתים סורים שבורים וכוס קפה הפוך קטן וטעים מבית  סיגאפרדו. ארוחה קלה ומשביעה שאפשרה לנו לעלות בסיומה על האופניים ולרכוב עוד 20 ק"מ הביתה.

בביקורנו השני ב"סי אספרסו" שאלנו בתמימות האם יש תפריט לרוכבי אופניים? הסתכלו עלינו כאילו שזה עתה נחתנו מהירח. לדעתנו כדאי להם לבדוק את הנושא אבל בינתיים "אין תפריט אופניים ואין מה לעשות" ולכן החלטנו  שותפי לרכיבה ואני להמר על ארוחת הבוקר של "הבית", ארוחה אחת עבור שנינו בתוספת כוס קפה. הפעם אגב, ביקשנו וקיבלנו כוס מים לשולחן (כולל רפיל). אחרי המתנה קצרה יחסית הארוחה נחתה בשולחן והיא כללה חביתת ירק חביבה קצת רטובה מסלט הירקות שהוצמד אליה כשותף לצלחת. בנוסף קיבלנו מגש ממרחים נדיב שכלל גבינת שמנת לבנה, ממרח אבוקדו, טונה, קוביות גבינה מלוחה, שתי פרוסות גבינה צהובה וכף נדיבה של ריבה. כל זה לצד שתי פרוסות לחם קל. הכל היה טעים אבל גבינה צהובה וריבה?

לסיכום:

ארוחת הבוקר ליחיד, שעבורה שילמנו 56 ₪ (כולל תוספת כוס קפה) הייתה די נדיבה, משביעה וגם די טעימה עבור שני גברים רעבים כמונו לאחר רכיבה אבל...

קשה לסלוח  על חביתה ששוחה במיץ של הסלט שהוצמד אליה בצלחת. על הסלט שמגיע ברוטב לא מזוהה  ללא  בחירה, ועל החסה בסלט שבלטה בחוסר הטריות שלה (שוליים שחורים שראו ולא טרחו להסיר)

בקיצור יש מקום לשיפור הן באופן הגשת המזון והן באיכותו. קצת שיפור בהתייחסות  לרוכבי האופניים גם לא יזיק! ולדעתי זה אף  עשוי לתרום להגדלת ההכנסות.

בקיצור, לעצור אם צריך אבל לא לצפות  לחוויה קולינרית

 7  מינוס בסולם אופניים

 

הערה חשובה: טור זה פורסם במגזין אופניים ושבועיים לאחר מכן ביקרנו במקום וגילינו שהבעלים התקינו במקום מתקני חניה לאופניים.יש לשבחו על כך וחוץ מזה מסתבר שהפרסום במגזין אופניים ....עובד!

 

תמיד רעב
 אבי

 
 
 
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg