top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

חידושים מחשמלים בענף האופניים

אחד הטרנדים החזקים בעולם האופניים בעשור האחרון הוא האופניים החשמליים. מזעור הרכיבים וטכנולוגיות חדשות מניבות תוצאות מאוד מעניינות , להלן כמה חידושים מעניינים ומחשמלים….


מתקפלים וגם מחשמלים
חברת דהאון , מלכת האופניים המתקפלים מקליפורניה המשווקת בישראל על ידי חברת CTC  , הציגה לאחרונה בארה”ב את DAHON BOOST  - אופניים מתקפלים חדשים המשלבים את הנוחות והניידות של אופני “דהון" המתקפלים, עם קלות הרכיבה של אופניים חשמליים הנותנים בוסט (עזרה) לדיווש.
 
כיצד זה עובד?
גלאי תנועה ומנוע מתוחכמים מוסיפים כוח ביחס לכוח אותו משקיע הרוכב ומערכת הילוכים 3 על 3 מאפשרת
9  מצבי רכיבה שמבטיחים עזרה לדיווש של כל רוכב . באבזור מלא האופניים שוקלות 19.6 קילוגרם בלבד, מה שהופך אותם לאחד מהאופניים החשמליים הקלים בשוק.
בניגוד לאופניים חשמליים אחרים ניתן לכבות את המערכת החשמלית ולרכב על אופני הבוסט של דהאון כמו על אופניים רגילים

SANYO נכנסת לשוק האופניים החשמליים
רובנו מכירים את חברת SANYO משנות ה-80 כיצרנית מכשירי וידאו וסטריאו, אך בתקופה האחרונה הופכת סניו לספקית הגדולה בעולם של מצברים נטענים לתחום הרכב ולספקית מובילה של מצברים נטענים ומנועים לתחום האופניים החשמליים.
 
סניו מקדמת בימים אלה סדרה של מנועים,  מערכות שליטה ומצברים שפותחו במיוחד עבור אופניים.  
מוצרים קומפקטיים אלו מספקים לרוכב המפדל כוח דיווש נוסף המתאים את עצמו בזמן אמת למהירות ולהתנגדות.  כתוצאה מכך הרוכב לא יזיע בעליות ולא בעת נשיאת מטען כבד.

סניו אף הציגה לאחרונה בשוק, דגם של אופניים חשמליים נטענים בשם "אנאלופ (eneloop) “על שם המצבר הייחודי של סניו שמייצר מתח חשמלי ונטען בו בזמן.
 
הפונקציה של טעינה בלופ,  מווסתת את העזרה המוענקת בעת הדיווש ובעצירה בהתאם לשיפוע של הדרך. האופניים ההיברידיים החשמליים (הגלגל האחורי מונע בעבודת רגליים והקדמי באמצעות המנוע) עוצבו על מנת להבטיח בטיחות ויציבות מרבית של הרוכבים.
 
החברה פיתחה תחנת טעינה וחניה המייצרת חשמל מפאנלים סולאריים ובטריות ליתיום מיוננות. השימוש באנרגיה נקייה להטענה מצמצם את התלות בדלקים ששריפתם פולטת פחמן דו חמצני, לאפס.

מיני פרט'ינג 2010 
היזם והממציא הניו-זילנדי גרנט ריאן מספק השנה לבאי תערוכות האופניים באירופה ובארה”ב זווית חדשה לחוויית הרכיבה על אופניים, ומציג את האופניים החשמליים המתקפלים הכי מוזרים שנראו, והמיוצרים על ידו. צריך לראות כדי להאמין.
 
האופניים החדשים, אם בכלל ניתן לכנות אותן בשם אופניים, נקראים ייק בייק yikebike והיזם עצמו מכנה אותם מיני פרט’ינג בהתייחסות כמובן לאופני פני פרט’ינג המיתולוגיים עם הגלגל הענק הקדמי משנת  1880...
באופניים שהוצגו רשמית לראשונה לשוק,  בתערוכת יורובייק, 2009 אין צורך לפדל,  הן כוללות מנוע חשמלי בעל הספק  של 1.2 קילוואט ומגיעות למהירות מרבית של 20 קמ”ש.

האופניים מגיעים גם עם מעצור מיוחד נגד החלקה, אורות ברקס ומחוונים. האופניים בעלי הצורה החדשנית אינם זולים. התענוג לשבת על הגלגל השחור שעשוי מקרבון יעלה לכם 3500 אירו,  בעוד שהגרסה העממית והפשוטה יותר תוצע למכירה עם שלדה שעשויה מחומרים זולים יותר.
 
 
האופניים שוקלים פחות מ-10 קילוגרם והכידון שלהם יושב מתחת לאוכף כך שתנוחת הרכיבה משתנה לגמרי. לדברי הממציא גרנט ריאן הגישה הרעננה בה נקטו אצלו בחברה בכל הנוגע לעיצוב האופניים, נועדה לאפשר לאנשים לרכוב כל יום לעבודה בקלות ובמהירות בסביבה האורבאנית והצפופה. בקרוב גם אצלנו?

 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg