top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

רוכבים על אופניים בבגדי ASSOS

60.jpgהבגד שעושה את הרוכב. כמה ימים לאחר שחזרתי עם חזה נפוח ומאוד מרוצה מעצמי מ"רוכב ישראל" שבו גמעתי ביחד עם עוד 300 רוכבים 585 ק"מ במשך 3 ימים ממטולה לאילת , הוזמנתי על ידי עפרה יעקובי מ"ASUS" לאירוע צהריים מקסים במסעדתו של השף רוטשפילד בתל אביב.

במסעדה יוקרתית זו פגשתי כמה אורחים נחמדים שהגיעו לארץ משוויץ הקרה עם אופניהם כדי להפשיר אצלנו וליטול חלק במסע אופניים מחוף לחוף לצידם של כחמישים רוכבים אחרים, חלקם מאירופה ורובם מנהלים ,רופאים ובעלי מקצועות חופשיים אחרים שדיוושו במשך 4 ימים כ- 720 קילומטרים לאורכה של ארצנו הקטנה, החל בראש הנקרה שבצפון וכלה באילת שבדרום. את האירוע יזם וארגן עבורם שלמה אורבך שהוא איש עסקים שנחשב כאושיה מתחום האופניים ומוכר בענף כמי שמארגן להנאתו טיולי אקסטרים. את הטיול הספיציפי הזה מארגן אורבך זו השנה השלישית ברציפות.

האורחים הנכבדים שהגיעו משוויץ היו חביבים, מנומסים מאוד וחברותיים אך בעיקר לבושים היטב ומשופצרים בבגדי הקאז’ואל האופנתיים של ASUS וזה לא פלא שכן מדובר היה ברוג’ר מאייר מנכ"ל ומייסד החברה, (מי אם לא הוא) ושאר מנהליה הבכירים של החברה שהוקמה בשנת 1977 על ידי אביו טוני מאייר. רוג’ר שמגדיר את עצמו כמי שמאוהב ברכיבה על אופניים ירש את התפקיד מאביו ומאז שוקד על פיתוחה של ASUS כחברה אופנתית מובילה לבגדי רכיבה ולבגדי נוחות המיועדים לרוכבים - שעה שהם אינם רוכבים.

ואם תשאלו מדוע עופרה יעקובי – זכיינית מוצרי האופנה של גוצ’י לישראל מייבאת דווקא את בגדי הרכיבה של ASUS? התשובה לכך פשוטה. כרוכבת אופניים מושבעת וכמי שעוסקת באפנת עלית ואליטיסטית היא לא יכלה להסתפק בפחות ממה שמציעים בגדי הרכיבה השוויצריים. היא מסבירה שהם מחליקים על הגוף כמו שהמחוג הגדול סובב בשעון שוויצרי. פשוט לא מרגישים אותם, היא אמרת. הסלוגן שמלווה את בגדי הרכיבה של ASUS הוא "עוצבו על ידי רוכב אופניים עבור רוכב אפניים" וזה אולי גם מה שמסביר את איכותם הגבוהה של הבגדים ואת מחירם. לא. לא מדובר בביגוד שמתאים לכל כיס ובוודאי שלא לכל רוכב. מדובר בבגדים אלסטיים קלים ואווריריים המיוצרים בעבודת יד קפדנית ורק שלובשים אותם מרגישים בהבדל בינם לבין כמה מהמתחרים. שאלתי את מאייר מדוע הביגוד שהוא מייצר כל כך יקר? והוא השיב מבלי להניד עפעף: " מפני שאני מייצר כמויות קטנות מאוד והביקוש הרב הוא זה שמכתיב את המחיר. לא אני".

גולת הכותרת של אסוס הם ללא ספק מכנסי השוטרס מלייקרה שהותאמו והונדסו לצורכי הרוכבים . הקייץ השיקה החברה ליין חדש של מכנסיי רכיבה שנתפרים מאריגים בעלי נוחות מקסימלית שמפחיתים את השפשוף ובולמים זעזועים באיזורים האינטימיים בעת הרכיבה כמו גם עוטפים בחוזקה את שרירי הרגליים. מאייר נשאל , מתי הביגוד של אסוס יעשה הבדל בתוצאות של הרוכבים ויכריע כמו שבגדי השחייה של הנבחרת האמריקאית לאולימפיאדה השפיעו (ראה פלטס) והוא השיב, זה כבר קורה. אלופי רכיבה רבים לובשים כיום את הביגוד שלנו ומדווחים על הרגשה נהדרת ועל שיפור בתוצאות. כל נבחרת שוויץ שאסוס היא נותנת החסות הראשית שלה, לובשת את הביגוד האירודינמי שלנו וכמותה גם נבחרת ברזיל. והתוצאות שלהם באליפות אירופה מדברות בעד עצמן.

הטכנולוגיה החדשה של אסוס שהציגה לעולם האופניים את מכנסי הלייקרה, מציגה כיום את טכנולוגיית הממשק האלסטי שמפחיתה עד 25% ממשקל המכנסיים ובשיעור דומה את הלחץ המופעל על האיזורים הרגישים בגופינו. למרות פיתוחים אלה מדגיש רוג’ר מאייר,החברה אינה נחה על זרי הדפנה והיא מנצלת את טרנד ההופעה הספורטיבית כדי לייצר ולשווק ביגוד יום יומי שנועד אמנם גם לרוכבי אופנים אבל בעיקר לאנשים שרוצים להיתפש כספורטאים או לפחות כספורטיווים. קו בגדי הקאז’ואל של אסוס הוא ללא ספק קו של אופנה תדמיתית שמצליחה להצדיק את הביטוי הותיק לפיו הבגד הוא זה שעושה את האדם. אז חברים רוצו להתלבש ושימו לב... השוויצרים באים.

 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg