top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

מבחן לתיק גב/שתייה של קאמלבק Octane LR

camelbak.jpg

מחיר: 470 ש"ח

יבואן: סער אופניים

נפח התיק: 5.5ליטרים

משקל : 577גרם כולל השקית

שקית מים: התיק מסופק עם שקית CamelBakבנפח 2ליטרים

את קאמלבק אין צורך להציג, החברה שלמעשה המציאה את קונספט תיקי המים לרכיבה ושימושים אחרים. מסער היבואן הרשמי בישראל קיבלנו למבחן את האוקטן LR, מדובר בתיק קליל השונה מרוב תיקי המים המוכרים בכך שהשקית ממוקמת נמוך בתיק וזו למעשה משמעות הLR-בשמו של התיק (lumbar reservoir= שקית מותנית).

 

camelbak2.jpg

היתרונות התיאורטיים של מיקום השקית נמוך בתיק הם ברורים, השקית מהווה את הפריט הכבד ביותר בתיק, ומיקום המשקל סביב המותניים אמור להוריד את העומס מחגורת הכתפיים ולתת תחושה קלילה יותר על הגב.

התיק עצמו מינימליסטי מאוד בנפח האחסון שלו, ולמעשה מגיע מקטגוריית הoutdoor  של קאמלבק ולא מוגדר כתיק אופניים ספציפי, ככזה, הוא מכיל את שקית מים המצויינת של קאמלבק בנפח 2 ליטר כשהצינור שלה מחווט מכיוון המותניים מעלה ולא מעבר לכתף כמקובל.

נפח האיכסון לפריטים שאינם מים מוגבל מאוד, אך ישנה רשת חיצונית שבתוכה אפשר לאכסן פריטי ביגוד ושאר ירקות. מערכת הגב של התיק היא בגדר נעלם, מדובר ברשת מאוורת ללא כל שדרה או תמיכה בגב.

 

בשימוש
ראשית יש לציין שהמשקל העצמי של התיק נמוך מאוד וזה הורגש מהרגע הראשון, לאחר שמילאנו את השקית במים, נגשנו למלא את הפריטים ההכרחיים לרכיבה בתוך התיק: הצלחנו להכניס פנימית, משאבה (קטנה מאוד), אולר כלים קטן, חטיף אוכל ואת הטלפון והארנק שלנו, אבל יש להודות שהדבר דרש מאמץ הנדסי לא קטן והתיק היה נפוח למדי, לא אהבנו שאין תא ספציפי ומוגן למכשיר הסטרבה, או שזה בעצם גם טלפון?

היתרונות התיאורטיים של השקית המותנית אכן באים לידי ביטוי במציאות, התיק כמעט ואינו מורגש על הגב מבחינת משקל, והרגשנו כאילו אנו רוכבים ללא תיק, או עם תיק ריק ממים לחלוטין למרות שהשקית הייתה מלאה. שני הגורמים שהפריעו לנוחות הם חוסר במערכת גב שתבודד חפצים חדים \ בולטים מהגב שלכם, וכיסוי הנרחב של הגב שמפריע מאוד לנידוף זיעה בימים קיץ חמים (והיי, זה כולל לפחות 7 חודשים מהשנה אצלנו)

אהבנו יותר
נוח על הגב – לא מרגישים את המשקל בכלל קל מאוד (מאוד)

אהבנו פחות
חסר מקום אכסון למשאבה בינונית ומעלה ולטלפון נייד מכסה חלקים גדולים מאוד מהגב, יהיה חם מאוד בקיץ, אין מערכת גב

סיכום
תיק קליל לגיחות קצרות ליער בחורף, לרכוב עם ולהרגיש בלי.
בקיץ תכולת המים והציוד שלו לא יספיקו, יכול לשמש תוספת מעניינת לרוכבי אפיק שרוכבים עם בקבוק ומשאבה \כלים על השלדה.
היינו מעדיפים לרכב עם  תיק קאמלבק שתוכנן יעודית לרכיבה ומשתמש בשקית מותנית שכזו, כיוון שהיתרונות של מיקום השקית נמוך על הגב הוא משמעותי בעינינו.
 

ציון
3 מתוך 5

 

 

 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg