top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

חם בטבריה...חם חם! / סקירת מוצרי CookKore לקירור הגוף

multiChill.jpg
מאת: אייבי גילת
ימי הקיץ האלה חמים מתמיד ולא רק בטבריה. ועל הלחות מוטב שלא להרחיב את הדיבור. פעם עוד כשלא היו לנו מזגנים (מי זוכר?) היינו מרטיבים מגבת במיים ותולים מול הונטילטור כדי לצנן בקצת את החדר. היום כולנו מפונקים. אז מה עושים עם כל החום הזה?  באחד האימונים האלה בתוך חדר הכושר הממוזג כהוגן כאשר החום והלחות אינם מאפשרים רכיבה בחוץ שאלתי את עצמי כיצד מתגברים על החום והזיעה. זה ידוע שהפעילות גופנית יוצרת חום והדרך שבה הגוף מנסה לקרר את עצמו היא על ידי הזעה. אולם אליה וקוץ בה. לא די להזיע. בכדי שהטמפרטורה של הגוף תרד,  הזיעה חייבת להתנדף!
פניתי ל
מנכ"ל חברת COOLCORE ישראל רובי עובדיה שמשווק מוצרים לבישים לקרירו הגוף והוא הסביר לי שיצרני חברות רבות בעולם ניסו ובהצלחה לא מבוטלת להרחיק את הזיעה מהעור ובכך לעזור לה להתנדף אבל רובם נכשלו. חברת COOLCORE האמריקאית הלכה בדרך אחרת לגמרי. תוך שינוי של כללי המשחק היא יצרה בד ירוק המיוצר ללא כימיקלים שגורם לגוף להתקרר בזמן פעילות גופנית גם ביום חם ויבש וזאת על ידי שימוש בזיעת הגוף לקירור או על ידי הרטבת הבד במים. הטכנולוגיה פועלת בשילוב של חום, אויר ולחות ומורידה כמעט שליש מטמפרטורת שכבת העור העליונה של הגוף. וזה המון!
 
 
 
הבד של חברת COOLCORE הוא בעל יכולת נידוף גבוהה כאשר זיעת הגוף יוצרת למעשה את  את אפקט הקירור. הבד המיוחד שבא במגע עם הלחות והאוויר מתקרר לטמפרטורה של קצת מעל 13 מעלות צלזיוס והקור נשמר לאורך זמן. לדבריו, הבד המקרר הוא היפו אלרגני ובעל מקדם הגנה מהשמש של למעלה מ-45.
cool.jpg
כל הרעיון הוא להרטיב, לסחוט ולנער את הבד בכדי להפעיל את האפקט של הקירור. הטכנולוגיה של חברת COOLCORE עובדת בצורה כזו שהבד בנוי מסיבים חלולים וביניהם ישנם סיבים ש"אוהבים" מים ו"שונאים" מים, כאשר הבד לח או רטוב הלחות מתפרסת בתוך הבד באופן שווה מהר מאוד והסיבים החלולים נותנים מקום לאוויר לחדור פנימה ולקרר את המים הלכודים. (ממש כמו מזגן)   טוב אחרי הסבר כל כך מפורט מה שנותר היה רק לצאת ולבדוק את זה תוך כדי רכיבה על האופניים
 
בדקנו  מספר מוצרים:
1. מגבת מקררת.
2. אגד אלסטי לגוף.
3. באף BUFF שמקרר את הראש.
 
החיבור עם המגבת המקררת היה מיידי. היא קלילה. ניתן להכניס אותה לכיס האחורי של חולצת הרכיבה. הניגוב איתה הוא נעים ורך למגע. אפשר לשים אותה על העורף ומיד היא מקררת וזאת לאורך שעות מהזיעה או פשוט להרטיב, לנער ולסחוט. היא מתייבשת במהירות. חשוב לציין את העובדה שהמגבת המקררת איננה מקבלת ריחות רעים. אפשר להתנגב בה גם שבוע רצוף ואחרי שהיא מתייבשת לא נותר בה ריחרע   COOL. !
את האגד האלסטי לגוף ניתן לשים כמעט על כל איבר. הוא ארוך, גמיש, ורך למגע. בהנחה שמשהו חטף מכה נניח לא עלינו נפל באיזה סינגל ונחבט באחד הסלעים או שנקע את הקרסול או סובל מחבלה במקום כל שהוא בגוף. אחרי שמפעילים את אפקט הקירור זוהי חבישה מאוד יעילה שגם מחזיקה וגם מקררת את המקום. 
StudioHeadband.jpg
הדובדבן שבקצפת היה ה"באף" ובלעז  BUFF ממש מיני מקרר שחובשים על הראש. הזעה שבדרך כלל ניגרת מתחת לקסדה ותסלחו לי אבל אין לה בדיוק ריח של בושם, מצהפעם מצאה את מקומה הראוי והראש נשמר קריר ונעים במשך שעות בלי ריחות לוואי. תענוג אמיתי.
מחירים:
מגבת: 119 ש"ח
אגד הארוך: 189 ש"ח . קצר עולה 139 ש"ח.
באף : 139 ש"ח
 
אהבתי:
משקל נוצה, קומפקטית,
מנדפת זיעה ומקררת באופן מיידי,
לא נצמדת לגוף,
הקירור נשמר שעות,
אין ריחות לוואי,
מתייבשת במהירות.
 
לא אהבתי:
המחיר איננו בדיוק שווה לכל נפש (הייטק אמרנו?).
 
 סך הכול  4  כוכבים  מ-5 בסולם מגזין אופניים. 
 
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg