top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

Oakly מציגה מהדורה חדשה למשקפי רכיבה

 

OAKLEY_Jawbreaker_1400____________________8_.jpg
מאת:דניאל סטוקלין
בעבר קומץ רוכבים בטור דה פרנס טרחו להרכיב משקפי שמש. מרביתם בכלל הרכיבו משקפי טייסים ומסגרות גנריות אחרות, אך אלו לא היו הרבה יותר מהצהרה אופנתית. התפיסה הישנה כלפי משקפי שמש שזה מוצר שמעמעם את האור ואולי גם חוסם קצת את הרוח הולכת ומשתנה לגישה מתקדמת בה שיקולי בטיחות ואיכות ראייה הם הבסיס לפיתוחים החדשניים שאמורים לשפר את הביצועים לכל מי שעוסק בספורט. 
דגם חדש כזה של משקפי רכיבה איכותיים ובטיחותיים בשם המותג OAKLEY JAWBREAKER כיכב בכנס מקצועי שקיימה חברת לוקסאוטיקה, המשווקת משקפי שמש וראייה, במלון רויל ביץ' בתל אביב. המשקפיים בעלי המראה העתידני המדליק שמיועדים לספורטאי ה- OutDoor מגיעים ב 12 צבעים ועדשות שונות המותאמות כל אחת לסוגי ספורט שונים. 
מבנה העדשה מבטיח ראיה פריפריאלית שמרחיב את שדה הראייה. התכנון המודולרי מאפשר התאמה נקודתית למבנה פנים או קסדה ומאפשר בקלות החלפת עדשות. מרווח מדוד בין מתאר המסגרת לעדשות עצמן מבטיח זרימת אוויר וקירור המונע היווצרות אדים על גבי העדשה. כריות אף ואוזניים עם הציפוי הייחודי Unobtainium מגביר את האחיזה במגע עם זיעה או לחות ולא מרפה אותה. אם רוצים, ניתן לקצר או להאריך את ידיות האחיזה בגדלים שבין 5 – 15 מ"מ, המאפשרים התאמה בטוחה למבני ראש שונים ואפילו הרכבה על גבי קסדות מסוג  MTB. 

OAKLEY_Jawbreaker_1400____________________6___Custom_.jpg

השקה
בפני קהל מצומצם של אופטמטריסיטים, בעלי חנויות משקפיים, רוכבי אופניים, ספורטאים ועיתונאים הציגו מנהלי מעבדות OAKLEY באירופה את טכנולוגית .PRIZM ניתן היה להתרשם מהמיצג שנעזר לצרכי המחשה בציוד אופטי וסרטונים משכנעים כי התוצר החדש מגביר ומחדד צבעים שהעין האנושית אינה מסוגלת לקלוט. מבחן הריסוק לא הותיר ספק לגבי עמידות העדשה בפני פגיעה. העדשות יוצרו מחומר המכונה "Plutonite" (פולימר מסוג polycarbonate פלסטיק מאד חזק שלא נשבר), שהיא סינתזה אופטית טהורה שמפחיתה משקל, משפרת עמידות בפני פגיעה ומסננת 100% מהקרינה האולטרא סגולה. 
נראה כי ההגנה החדשה על העיניים תספק ללא קושי יותר בטיחות ברכיבה ואת הרצון להראות אופנתי.  
 
מעדכן  דניאל:  בטיול הרכיבה האחרון שלי בחו"ל באמצע ירידה חדה בכביש צר בהם האופניים עברו את ה 60 קמ"ש הרגשתי לפתע שמשהו נכנס לי לעין. עברתי לרכיבת חירום עם עין אחת פתוחה וממוקדת במדרון עד שהגעתי לעצירה בטוחה. הורדתי את משקפי הבטיחות הכהות, ניגבתי את שאריות הזעה שהתעבו על המשקף הכהה מדי, שטפתי היטב את העיניים והבנתי שהגיע הזמן להשקיע ברכישת משקפי רכיבה מקצועיות, בטיחותיות ומה לעשות גם יקרות פי עשר ממה שקיבלתי בעבודה...
stoklin1.jpg
הדגם החדש של אוקלי המכונה "ג'ו ברייקר" אותם הרכבתי בנסיעת מבחן במהלך סיור רכוב עם יחידת האופניים המשטרתית של מודיעין ביער בן שמן ענו על כל ציפיותיי. עיצוב המסגרת סגר את העין ומנע חדירת ברחשים ואורחים לא רצויים לחלל העין הרגישה. העולם נראה רגוע יותר, קרינת ה-UV המזיקה סוננה מבלי שאבד דבר ממגוון ספקטרום הצבעים בשל ההצללה המכהה.
למרות הלחות הגבוה ששררה באותו בוקר שבת המשקפיים לא החליקו לי מהאף כפי שהתרגלתי מהחותם בעת המאמץ וההזעה המתגברת. מה אגיד לכם, הייתי מרוצה והעולם נראה לפתע יפה יותר, עצי האורן ירוקים יותר ודרכי העפר מאובקים פחות. הבנתי שזה לא רק שם, מותג אופנתי או אמצעי יוקרתי ל"שופוני".
הדגם החדש אמנם אינו זול  אבל מיישםאת כל איכויות הפיתוחים המתקדמים שחברת "אוקלי" פיתחה ורשמה עליהם פטנטים. בקיצור: המשקפיים האופנתיות מומלצים בחום ובקור לכל ספורטאי ורוכב אופניים שרוצים להגן על עינהם היקרות.
 
טווח המחירים בארץ ינוע בין: 1600 ₪ - 1200₪ א 
 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg