top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

שני בלוך ושלומי חיימי הבטיחו את מקומם באולימפיאדת ריו

_________________________.jpg

מאת" אבי גנאור

היסטוריה כפולה בענף האופניים: שבוע לאחר שנבחרת הגברים של ישראל באופני הרים השיגה את הקריטריון לריו, עשתה זאת היום (רביעי 1.6) גם נבחרת הנשים באופני כביש. הנבחרת השיגה מקום לרוכבת כביש ישראלית ראשונה אי פעם במשחקים האולימפיים – שני בלוך.

שני בלוך מצטרפת בזאת לשלומי חיימי  מנבחרת רוכבי אופני ההרים של ישראל שגבר על הרוכב המצטיין רותם ישי וגם הוא הבטיח את מקומו באולימפיאדה בזכות הניקוד שצברה  השנה נבחרת ישראל באופני הרים בהובלת השניים.

"הנבחרת השיגה מקום לשני בלוך בזכות העובדה שהרוכבת מדורגת בין 100 הראשונות בדירוג העולמי האישי. בתום שנה של קמפיין אולימפי, בלוך מדורגת במקום ה-88 בעולם לאחר שצברה 109 נקודות.  בלוך, בת 37, נשואה ואימא ל-3 בנות אומרת: "ההישג הוא שלנו כנבחרת. אני מבקשת להודות לחברותיי לנבחרת שסייעו לי בתחרויות בינלאומיות בחודשים האחרונים להשיג את הניקוד שהביא אותי לריו, ולאיגוד האופניים, אתנה, הוועד האולימפי ומשרד התרבות והספורט שאפשרו לפרויקט הזה להתרומם. אני מאמינה שהדרך הנסללת עכשיו היא הדרך להצלחות רבות של רכיבת אופני כביש לנשים בארץ ובחו"ל בעתיד."

בלוך הייתה הישראלית הראשונה להשתתף בטור דה פרנס לנשים אותו סיימה במקום ה-18 בשנת 2002. היא השתתפה גם בג'ירו ד'איטליה ובאליפות העולם לפני שפרשה בשנת 2004. לאחר עשור של הפסקה במהלכה נישאה וילדה שלוש בנות, שבה להתחרות.

"מדובר בהישג נהדר לנבחרת הנשים ולענף האופניים בישראל", אמר ירדן גזית, המנהל המקצועי של איגוד האופניים. "שני היא רוכבת בעלת יכולות יוצאות דופן והיא עשתה עבודה מצוינת בחודשים האחרונים ביחד עם מאמנה האישי צחי בויגן. עם זאת, באופני כביש יכולת אישית לא מספיקה ונדרשת עבודה של קבוצה שלמה כדי שרוכבת אחת תגיע להישג אישי. להישג הזה שותפות גם כל רוכבות הנבחרת והצוות: מאמן הנבחרת אילן אולמן, המנהלים הספורטיביים ניב ליבנר ואורי צור, וכל המאמנים האישיים והמועדונים שנרתמו לטובת הצלחת המהלך. איגוד האופניים הוגדר לפני שנתיים כאיגוד מועדף וזכה לתמיכה משמעותית ממוסדות הספורט בישראל, ואני שמח שבתוך זמן קצר ההשקעה מתחילה להניב פירות עם קריטריון אולימפי כפול, גם באופני הרים וגם באופני כביש. " ישראל יוצגה בעבר בענף אופני הכביש במשחקים האולימפיים פעם אחת בלבד כשיצחק בן דוד ז"ל והנרי אוחיון השתתפו במרוץ הכביש במשחקי רומא 1960.

_________________________omx_pro_bike_team.jpg

גם שלומי חיימי הבטיח גאמור בתחילת השבווע  באופן רשמי את מקומו כרוכב אופני ההרים הישראלי הראשון אי פעם במשחקים האולימפיים. חיימי ייצג את ישראל במשחקי ריו לאחר שגבר על חברו לנבחרת רותם ישי בהתמודדות על הכרטיס הבודד לריו בו זכתה נבחרת ישראל. חיימי סיים היום במקום ה-65 מבין 129 מתחרים בתחרות השלישית בסבב גביע העולם באופני הרים לשנת 2016 שהתקיימה בצרפת, והקדים את ישי שסיים במקום ה-68. לאחר שהקדים את ישי בכל שלוש תחרויות הסבב השנה, זכה חיימי בכרטיס לריו. מוקדם יותר היום סיים גיא ניב במקום ה-40 מבין 136 מתחרים במקצה ה-U23.

"זהו הישג משמעותי לענף האופניים הישראלי כולו ואני חש גאווה גדולה על כך", אמר חיימי הנרגש לאחר התחרות. "מבחינה אישית, זהו חלום שמלווה אותי שנים רבות ולאחר עבודה קשה, התמדה ואמונה זה הפך למציאות. חשוב לי להודות לכל מי שתמך, עודד והאמין!  בלי האמונה והעשייה מצד איגוד האופניים, הוועד האולימפי, משרד התרבות והספורט והיחידה לספורט הישגי וכל השותפים לדרך, הקמפיין האולימפי הזה לא היה יוצא לפועל. מרגש עבורי לייצג את המדינה ואני מקווה שהישג זה יעזור לענף האופניים בישראל להתפתח, ויפתח הזדמנויות לרוכבים צעירים ולנבחרת ישראל."

חיימי בן ה-27, המדורג 57 בעולם, גדל בכוכב יאיר ומתגורר בשנים האחרונות בקיבוץ עין השופט. הוא סומן כהבטחה עוד כנער כשהתבלט באולימפיאדת הקדטים האירופית (EYOF) ב-2005 וסיים במקום ה-7 באליפות העולם לנוער בשנת 2007. הוא מחזיק בחמישה תארי אלוף ישראל לבוגרים ובכמה הישגי שיא לרוכב ישראלי, ביניהם מקום 38 באליפות העולם (2013), מקום 21 בתחרות גביע העולם (2013), מקום 26 בדירוג העולמי (2015) ומקום 18 במשחקי אירופה הראשונים (2015).

"שלומי היה הרוכב הדומיננטי בנבחרת לכל אורך הקמפיין להשגת הקריטריון האולימפי", אמר גזית,  "הוא הרוויח את מקומו בריו בצורה משכנעת, ואני בטוח שהוא ייצג אותנו בכבוד במשחקים האולימפיים. אני שמח שלמעלה מעשור של מחויבות ברמה הגבוהה ביותר מצד שלומי הניבו את התוצאה המקווה עבורו ועבור הענף בישראל. אני רוצה להודות לשאר חברי הנבחרת רותם ישי, גיא ניב וגיא זסלר ולמאמן הנבחרת אביעד יזרעאל על העבודה שלהם בשנתיים האחרונות. בריו יהיה לנו נציג אחד בלבד, אבל לא ניתן היה להגיע להישג ההיסטורי הזה בלי ההשקעה והמחויבות של נבחרת שלמה שהשיגה את הקריטריון."

 

 

Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg