top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

לילה לבן בתל אביב / רצוי עם אופניים

לילה לבן 2016 / יום חמישי, 30 ביוני 2016

ביולי 2003 הכריז אונסק"ו על "העיר הלבנה" של תל־אביב – מרקם עירוני, היסטורי וייחודי – בתור אתר מורשת תרבות עולמית. מרכז העיר מהווה את האוסף האדריכלי הגדול בעולם של מבנים בסגנון הבין-לאומי (המוכר יותר בשם "באוהאוס"), שהקנה לתל-אביב-יפו את מעמדה הייחודי במורשת התרבות האדריכלית של התקופה המודרנית. מאז ההכרזה, בכל שנה, מציינת עיריית תל־אביב-יפו את הכרזת אונסק"ו בסדרת אירועי ה"לילה לבן", המשלבים בתוכם ערך נוסף של העיר: היותה "עיר ללא הפסקה" והדרך הטובה ביותר והמומלצת להתנייד בעיר הלבנה הזו היא באמצעוות ...אופניים!

העיר תל־אביב-יפו משמשת בית חם למוסדות תרבות רבים, לאמנים וליוצרים, הניזונים ממנה ומזינים את הדופק שלה. תל־אביב-יפו היא המוזה ומקור ההשראה ליצירה תרבותית עניפה ומגוונת, והיא פתוחה לכל גילוי של מחשבה מקורית. הלילה הלבן הוא חגיגה הכוללת עשרות אירועים הנערכים במקביל בכל רחבי העיר – בחוצות ובמרכזי התרבות – משעות הערב המוקדמות אל תוך הלילה. האירועים פתוחים לקהל הרחב, בחינם או בתעריפים מוזלים, והציבור מוזמן ליהנות ממגוון גדול וייחודי של מופעים כשהאמצעי הטטוב ביותר להתנייד בינהם הם כמובן ...האופניים!.

בין האירועים:

ארוחה לבנה - פיקניק-שיק המוני במרחב ציבורי ׀הארנבות של ד"ר קספר ודקלה על אותה במה ׀ מסיבת אוזניות בשקט בשקט חוגגת יום הולדת 50 לחינוכית ׀ ג'אז בשדרה ׀ שירה בציבור עם הטיש הגדול ׀ ... ׀ ... ׀ ועוד עשרות אירועים בחוצות ובמוסדות התרבות: מוזיקה, מיצגי תאטרון, הרקדות ומופעי מחול, קטעי אופרות, רסיטלים קלאסיים, הרכבי ג'אז, מופעי רוק ואלטרנטיבי, מיצגי וידאו, מפגשים עם אמנים ויוצרים, שיחות על ספרות והגות, פעילות ספורט לילית, שיעור יוגה בזריחה, שופינג, תהלוכות רחוב, מסיבות במועדונים, תפריט לילי מיוחד במסעדות ובבתי הקפה וסיורים ליליים מודרכים ברחבי העיר.

לילה לבן אירופה / אירועי חוצות בכל רחבי העיר

*חוגגים 50 שנה לטלוויזיה החינוכית

במסיבת אוזניות בשקט בשקט

מסיבת אוזניות בסמרטפונים שלכם, באמצעות האפליקציה של רדיו תל-אביב 102FM

תוכלו לשכור אוזניות בכיכר או להגיע עם הטלפון החכם שלכם וזוג אוזניות,

להוריד בחינם את האפליקציה ולהשתתף במסיבה.

סט משובח אל תוך הלילה עם

D.J.   קישקשתא וחברים

ועם מיטב ה- DJs מבית אטיסוטו:

* איתי גלו * עדי דור * אלי מתנה * גיא חליבה * גל מלכה * עומר k* ועוד *

ויטלי הכנר

המסיבה תועבר בשידור ישיר ברדיו תל אביב 102FM

מתחילים בשקיעה, בשקט בשקט...

*השכרת אוזניות במסיבה במחיר 40 ₪. מחזיקי דיגיתל - 30 ₪

כולם מוזמנים!

הכניסה חופשית

כיכר רבין בשעות : 20:00 – 02:00

 

ארוחה בלבן

פיקניק-שיק המוני במרחב ציבורי

ערב לפני הלילה הלבן, יום רביעי, 29 ביוני 2016 בשעה 19:30 במיקום סודי!

אנשים לבושים לבן מכף רגל ועד ראש, מנהלים את עצמם בנימוס רב, באלגנטיות ועל פי כל כללי הטקס, נפגשים לפיקניק-שיק המוני במרחב ציבורי, במיקום סודי! בעצם ההשתתפות באירוע המפתיע והבלתי צפוי הזה, הסועדים תורמים לערכו של המרחב הציבורי העירוני ולתחושת הקהילה והאחדות, כאשר אנשים שונים בעלי רקע שונה וטעמים שונים, מתחברים בזכות האהבה ליופי ולטעם טוב. הסועדים לוקחים חלק באירוע קסום, זוכים למבטים נדהמים והמומים מהעוברים והשבים הצופים בסצנה, וכולם - המשתתפים והצופים - תוהים אם כל זה איננו אלא חלום...מספר המשתתפים מוגבל!  ההשתתפות בתשלום: 25 ₪ לאדם. 20 ₪ למחזיקי דיגיתל. ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש באתר

ההרשמה בזוגות בלבד(בני זוג, חברים, בני משפחה, עמיתים לעבודה...)

יש להצטייד בשולחן נישא, מפה לבנה, 2 כסאות, סל פיקניק לארוחה בת שלוש מנות ולבוש לבן מכף רגל ועד ראש. בעת ההרשמה אפשר להזמין, בתשלום נוסף, השכרת שולחן ו-4 כסאות ו/או סלסילת פיקניק לשניים ומכנה מראש

נקודת המפגש תימסר בעת ההרשמה. מקום קיום האירוע יימסר בנקודת המפגש, כשעה לפני תחילת האירוע. המיקום – סודי!

 

 

* * * לילה לבן אירופה * * *

האיחוד האירופי מציג:

Street Art Europa!- סטריט-ארט אירופה!

הפנינג אורבני וחגיגת מיצגי אמנות בנושא קיימות סביבתית

סדנאות אמנות ויצירה בהשתתפות הקהל

 • ״העמוד של פסקל״ (Pascale’s Column)- פסל בגובה 6 מטרים שיצר האמן מצרפת פסקל-מרטין טאיו (Pascale Martine Tayou). ומורכב מסירי בישול צבעוניים בסגנון אפריקאי. פסק מבקש באמצעות הפסל להעביר מסר לפיו העולם אינו מוסבר עוד רק מנקודת המבט המערבית.
 • האוצר האוסטרי ניקולס פלטצר(Nicholas Platzer) יציג שימושים חכמים של אמנות רחוב בתחום הקיימות הסביבתית ולצדו Knarf- אמן הרחוב הוינאי, שלא חושף את שמו או את תמונתו, יציג מיצירותיו בהקרנת וידאו ענקית תוך שהוא יוצר עבודת אמנות ב׳לייב׳.
 • האמנית סאלה איקונן (Salla Ikonen) מפינלנדתנחה סדנה ליצירת סדנת אמנות רחוב בנושא קיימות סביבתית, ותציג את התוצרים האמנותיים שיצרו תושבי שכונת יד אליהו בסדנה מוקדמת בהנחייתה. העבודות שיוצגו ברחבת רוטשילד 1 יוחזרו לבסוף למתנ״ס הקהילתי ביד אליהו כדי להישאר.
 • אמנית הטקסטיל הרומנייה דניאלה פרומוסיאנו (Daniela Frumuseanu), שעובדת עם חומרים טבעיים וברי קיימא, תקיים סדנה פתוחה לקהל הרחב לצביעת בדים טבעיים בטכניקות מקוריות ואקולוגיות, תוך שימוש בחומרים מקומיים. המשתתפים יוכלו להכין לעצמם חולצה או הדפס בעיצוב אישי וטבעי במיוחד.
 • האמנית הצ'כית ורוניקה ריכטרובה (Veronika Richterova), שיוצרת אמנות מבקבוקי פלסטיק ממוחזרים, תקיים סדנה פתוחה לקהל בה תלמד לפסל מבקבוק שתייה במקום להשליכם לפח. את הדנה תקיים על רקע מיצג אמנות שיצרה מבקבוקי פלסטיק.
 • מתילדה סאליווסקה (Matylda Salajewska), אמנית מפולין, תאסוף מרחובות תל-אביב פסולת נייר (כדוגמת שלטי חוצות משומשים, פוסטרים, עלונים וכו׳) ותהפוך אותם לצמחים. את הצמחייה שיצרה תציג על אחד מבנייני הרחבה, ותעניק לו מראה חדש וידידותי לסביבה.

בנוסף, תבצע סאלייווסקה ״גרפיטי הפוך״ (Reverse Graffiti) במהלכו תנקה, יחד עם הקהל, את הלכלוך והאבק מהרצפה ועל ידי כך תיצור דימויים חדשים ונקיים שיתגלו תחת שכבות הזוהמה.

 • את איטליה ייצגו הרקדנים סרג׳יו אנטוניו ואבי קיסר,ב מיצג מחול שהוכן במיוחד לסטריט ארט אירופה ולנושא הקיימות הסביבתית. הרקדנים בודקים את הקשר שבין מחול ותנועה להיבטים סביבתיים, תרבותיים וחברתיים.
 • בסיום האירוע תתקיים במקום מסיבה בשיתוף תחנת הרדיו Eco 99 FM.
 •  

רחבת רוטשילד 1, בשעות 20:00 – 01:00

 

בעקבות הלא נודע

אוניברסיטת תל אביב חוגגת 60 שנה

בעקבות הלא נודע

אירוע מרגש בהנחיית אמן החושים ליאור סושרד

מיטב החוקרים של האוניברסיטה, מכל התחומים, יקחו את הקהל למסע מרתק לגילוי הדברים שאנחנו עדיין לא יודעים.

מה אם...?

...היו אומרים לכם שאפשר לשנות הרגלים רעים בלחיצת כפתור

וש... יש רובוט שיכול "להדביק" ילדים בסקרנות?

מה אם היה אפשר להאכיל את העולם כולו עם גרגיר אורז אחד

ו... האם מה שאנחנו רואים זה מה שקיים באמת?

אמן החושים ליאור סושרד

יעלה כל אחת ואחד מנבחרת החוקרים של אוניברסיטת תל אביב

ובין ההרצאות ישלב "מופע בידור על-חושי", המציג את הפרשנות שלו למסע בעקבות הלא נודע.

ועוד:

יריד חווייתי עם הצגת פריטים מתוך מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט,

ניסויים מדעיים, מופעים והפתעות נוספות

נמל תל-אביב (ארגז החול) בשעות : 19:00 – 24:00

 

 

לילה לבן במתחם ביאליק:

 הצליל החדש של תל-אביב

מרתון הופעות חיות של הרכבים שנמצאים סביב אלבום הבכורה שלהם,  

לצד תיקלוטים של נציגי הלייבלים הבולטים שמייצגים את תל אביב בעולם.

 

יעלו ויבואו - זואי פולונסקי ואור אדרי, זוג מוזיקאיות שממגנות כבר שנים בשלל הרכבים ופרויקטים,כשהן משלבות אל תוך תבניות הז'אנר אלמנטים מוזיקליים מורכבים, עיבודים על כלים אנלוגיים וטקסטים מתוחכמים. פופ זו לא מילה גסה. אם עדיין לא יצא לכם לשמוע את דואו הדרים-פופ המעולה שלהם, חבל...

LIRAZ

פרויקט מוזיקלי חדש ומסקרן המשלב מוזיקה איראנית משנות ה-60-70 עם צלילים אלקטרוניים, בין מסורת לעכשיו. לירז צ'רכי חברה למפיק העל ריג'וייסר מחבורת רוו טייפס ליצירת אלבומה שבדרך, המכיל קאברים ושירים מקוריים אותם הלחינה וכתבה יחד עם אמנים איראניים. מסע בין צלילים מלנכוליים למקצבים רקידים במעטפת של סימפולים וביטים. בקיצור מסע מוזיקלי בין טהרן –תל-אביב - אל.איי.

גילי יאלו

עם כריזמה בימתית בקילוגרמים, מסר פוזיטיבי ונבחרת נגנים משובחת שמורכבת מהאנשים הכי גרוביים בעיר, גילי יאלו מציג פרויקט מוזיקלי ומופע חדש עם שילובים בין סאונדים וליינים אתיופיים מסורתיים ל-Fאנק, ג'אז, ופסיכדליה מאפריקה, הפקה עכשווית ומהודקת ושירים באנגלית ובאמהרית. שילוב חד פעמי בין אתיופיה, עבר, עתיד וטונות של גרוב.

המסך הלבן

אין דרך פשוטה להגדיר את המוזיקה של המסך הלבן, אז מי אנחנו שבכלל נתחיל לנסות.  שני הגבירים, גילברט וגבריאל לשושלת ברויד, יעלו על הבמה עם תועפות של גלאם חרוך ואורחים, כדי להדגים לכולנו איך נשמע קולו של דור.

גארדן סיטי מובמנט

אחת הסנסציות המקומיות של התקופה, הטריו האלקטרוני שהחל בהופעות קטנות ברחבי העיר, היום כבר מלהטט בין סיבובי הופעות ברחבי הגלובוס, במות של פסטיבלים נחשבים כמו גלאסטנברי ופרימוורה, לצד מועמודיות חוזרות במצעדים השנתיים המקומיים והופעות על הבמות הגדולות בארץ.

על העמדה -

Hectik(Fortuna Records)

Rejoicer (Raw Tapes)

הכניסה חופשית

מתחם ביאליק בשעות 19:00 - 24:00

 

לילה לבן בגן הפסגה:

חנה גור

גן הפסגה, יפו העתיקה מ- 20:00 – 20:45

 

מופע הארנבות של ד"ר קספר

"מנגינות" – מופע חדש!

אורן ברזילי ושי להב, הלא הם מופע הארנבות של ד"ר קספר,  מציגים מופע חדש!

אחרי יותר מעשרים שנות יצירה, אינסוף שירים גדולים ובלתי נשכחים, להיטים שהשפיעו על המוזיקה הישראלית, הופעות שהפכו לקאלט בקרב דורות של מעריצים, ואלבום חדש ומשובח - הקספרים, ביחד עם הרכב ההופעות המשובח שלהם, מגישים מופע חדש עשיר בלהיטים מכל התקופות:"אחלום לנצח", "תראו אותי", "עולם שקט", "שמלה אדומה"," הכול יהיה בסדר", שירי האלבום החדש "מנגינות", "עד בלי די", "בוקר חדש" ועוד.

שי להב : קלידים ושירה ׀ אורן ברזילי : גיטרה ושירה ׀ יובי חייבי : תופים ׀ אורן זיו : בס ׀ אריאל פוליאקוב : גיטרה

יח"צ הליקון כנען מופעים 03-5580890 This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

גן הפסגה, יפו העתיקה מ- 21:00 – 22:15

דקלה - ההופעה

במהלך השנים ביססה את עצמה דיקלה כאמנית וזמרת מסקרנת, איכותית ומרגשת, וצברה לעצמה קהל נאמן. כעת יוצאת דיקלה במופע חדש, הכולל את להיטיה החדשים לצד שיריה הגדולים מאלבומים קודמים, כשהיא מלווה בלהקה של כישרונות מוזיקליים. במופע תמצאו את כל קשת המקצבים והרגשות עליהם מנצחת דיקלה בקולה הייחודי, בעוצמות מכשפות, ובכישרונה כיוצרת.

יח"צ: הליקון כנען מופעים: 03-5580890   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

פרימן עמית This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 0528-284787

 רוקדים סווינג בכיכר דיזינגוף

עם בית הספר לריקודי סווינג - Holy Lindy Land!

ריקודים, הופעות ושיעורים לקהל הרחב לצלילי מוזיקת ג'אז מעולה לאורך כל הערב

בואו לטעום מהאווירה התוססת של שנות העשרים הסוערות

ההשתתפות חופשית כיכר דיזינגוף 00:30 - 21:00

 

ערב שירה בציבור, מתחם "התחנה"

"התחנה" מ-  20:30 – 21:30

 

שרימבה

בוא נרקוד עד אור הבוקר! מסיבה LIVEשל מיטב הלהיטים! והופעה סוחפת של גרוב, קצב, נשמה ורוקנרול.   "התחנה" מ-  21:30 – 23:00

 

משה להב – "הטיש הגדול"  / שירים ישראליים ושאר רוח

בפשטות בלתי אמצעית, בשירה קצת מחוספסת וחזקה, נטול גינונים, ועם מחרוזות קולחות ומפתיעות של שירים שלא שומעים כל יום, מקיים משה להב מופע יחודי: "הטיש הגדול" – שירים ישראלים ושאר רוח. בלי שירונים ובלי שקופיות, העיניים מתפזרות לכל הכיוונים וככה נוצרת החברותא... הטיש הגדול הוא מופע של איש אחד שהפך לתופעה ישראלית יחידה במינה. גם הקהל מתווה את הדרך ומוצא עם להב את הזויות הייחודיות לכל מופע ומופע.

  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 0522-635490   "התחנה" מ-  23:00 – 01:30

לילה לבן בחניון גבעון: - כיכר גבעון, בין הרחובות הארבעה והחשמונאים מ- 18:30

 

לילה לבן בנמל יפו: טברנה יוונית בנמל יפו    נמל יפו מ- 20:00

מוזיקה ישראלית - כיכר קדומים, יפו העתיקה, מ- 20:30

 

רוקדים בלבן - עם שרה אביב

ריקודי עם בהנחיית שרה אביב אורח מיוחד:סגיב כהן בליווי רקדנים מלהקת המחול של אוניברסיטת תל-אביב

מומלץ להגיע בלבוש לבן  ברחבת הריקודים מול חוף גורדון. בשעות 21:00 – 01:30

אדם רודס

הרכב מוזיקלי

חוף צ'ארלס קלור (מנטה ריי), מ- 20:30  - 23:00

מידל ביסט

להקת הרוק שמקימה לתחייה את המסורת השכוחה של הרוקנ'רול, בחומרים מקוריים וסגנון ייחודי. מופע שמשלב צליל חם, טקסטים חדים, ווירטואוזיה מחשמלת וקצב שאי אפשר לסרב לו...

דור נגר- שירה׀ גל דוידסון- גיטרה׀ איתי מנבר- תופים׀ ניר הורביץ- בס טיילת חוף פרישמן, מ- 21:00 – 22:30

 

ג'סיקה כץ

ג'סיקה "ג'סי" גץ בחומרים מקוריים שלה לצד קאברים ושיתופים עם יוצרים אחרים. טיילת חוף פרישמן, מ- 22:45 – 24:30

 

מסיבת תאטרון רחוב

ברחבת כיכר התרבות (הבימה)  מ 19:00

 

לילה לבן במרכז סוזן דלל:  הורה ישראלית ' הרקדת ריקודי עם המונית

ערב ארצישראלי שכולו נוסטלגיה, שירה עברית ומגוון ריקודי העם הישראליים.

להקת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב בניהולו האמנותי של שלמה ממן,

תלווה את ההרקדה במספר מופעי מחול מהרפרטואר העשיר והמגוון שלה.

כולם מוזמנים

הכניסה חופשית

רחבת מרכז סוזן דלל, רח' יחיאלי 5 נווה צדק מהשעה 20:30 – 24:00

 

מדרחוב שבזי:

Black Samba(בלאק סמבה) – הרכב צועד

להקת המתופפים מנגנת, שרה ורוקדת את תרבות הרחוב של צפון ברזיל ומקצבים מהקרנבל של סלבדור.

תיפוף, ריקוד, שירה וקפוארה בסגנון אפרו-ברזילאי

יח"צ - אלון רם מנהל ומנצח ההרכב טלפון: 050-2213122 This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

רחוב שבזי יהפוך למדרחוב, בשעות 20:00 – 23:00

 

לילה לבן לילדים בקרית ספר:

הפנינג בועות סבון לילדים ולכל המשפחה

"אופרת סבון"–  פסל חי המשלב מוזיקה, תאטרון פיזי ובועות

Doctor Bubble– מופע ליצנות בועות מדהים של דוקטור באבל, דמות קומית ומרגשת שמקדישה את חייה למחקר בועות הסבון.  להטוטים, תרגילים פנטומימה וליצנות מודרנית המשלבים בועות וכלים מיוחדים. בועז ניר שלום הוא אמן הבועות העברי הראשון בארץ.

סדנת בועות סבון  - נלמד ליצור בועות בגדלים שונים, לשחק עם בועות בדרכים שאפילו לא חשבנו שהן קיימות ולהפריח בועות סבון ענקיות!!

סדנת הולה הופה-  פעילות קצב ותנועה ייחודית בה לומדים המשתתפים כיצד לסובב חישוקים והולה הופ. הסדנה מועברת ע"י אמנית חישוקים מקצועית ומנוסה.

גן קרית ספר – יהודה הלוי 17:00 – 19:30

 

לילה לבן בשרונה:

הרכבים מוזיקליים לפי עשורים

שנות ה-70 – מוסיקה וברי יין /  ברחבה הדרומית (סטורי,ז'אז'ו קלארו)

שנות ה-80 - תזמורת הג'אז / רחבת הגלגיליות

שנות ה-90 הרכבים מוסיקליים / גן המוסיקה

שנות ה-2000 - הרכבים מוסיקליים ודי.ג'י לאחר מכן למסיבה  / רחבה מרכזית

פיקניק בלבן - מוסיקת אווירה מכל הזמנים והקרנת רבע גמר היורו  / ליטל איטלי

ג'אז איטלקי בשדרה

אלישבע בת ישראל- זמרת הג'אז המדהימה מאיטליה

בתוכנית משיריה של בילי הולידיי, אלה פיצג'רלד ויצירות גוספל

ובלווי:שלומי גולדנברג בסקסופון, הקלידן משה לוי , נגן הקונטרבס דן ויילסלברג והמתופף לאון חביב

 

בליווי המוסיקאים האיטלקים

פרנצ'סקו פרטיניבחצוצרה

פרנצ'סקו פואטיבגיטרה

מייקל רוזןבסקסופון

הזמרת טינה אבד-סוקולובואנסמבל Rhythmnwood

מנגנים מוזיקת לאטין ופופ ג'אז - שילוב מיוחד של הקול האנושי עם כלי ההקשה, גיטרה חשמלית ובס.

 

טריו מלאיקה

יעל שרוני, רוני פרנס ותמר נווהמלהיבות את הקהל ומפליאות בנגינה במגוון כלי הקשה אפריקאים.

ניהול אמנותי שלומי גולדנברג

בשיתוף מכון התרבות האיטלקי, תל-אביב

שדרות בן גוריון, בין דיזנגוף לכיכר אתרים,בשעות 20:00 - 24:00

 

*

 

מסיבה בנווה שאנן

מתחם הרציפים, התחנה המרכזית הישנה

בשעות 20:00 - 01:00

 

 

*

 

מופע לילדים בגינת התקווה

 

גינת התקווה, בשעות 18:00 – 19:30

 

*

 

לילה לבן ברחבת המשכן לאמנויות הבימה:

אגדת דשא

מסע במסדרונות העולם הקסום של המוזיקה הישראלית. חברי הלהקה המוכרת - אלון רדעי, רועי צעדי רעות יהודאי ודקלה אשל - בשילוב קולות מנצח וביצועים מרהיבים בערב מרגש וייחודי במחווה ליוצרים הגדולים בדורנו: אריק איינשטיין, שלום חנוך, אריק לביא, שלמה ארצי, חנוך לוין, עפרה חזה, מתי כספי, שלמה גרוניך ועוד..כתיבת קטעי קישור: דרור קרן

רחבת המשכן לאמנויות הבימה, שד' שאול המלך 18, מ- 20:00 – 21:15

 

מחווה ליוסי בנאי / רחבת המשכן לאמנויות הבימה, שד' שאול המלך 18, מ- 21:30 – 22:45

 

לילה של סטנד-אפ בגן מאיר:

הצחוקייה – מופע סטנד-אפ לילדים ולהורים

תכנית הסטנד-אפ הראשונה לילדים!

מבחר סטנדאפיסטים מוכשרים עושים סטנד-אפ על נושאים מעולמם של הילדים:

מבית ספר, מורים ועד הורים, אחים, חוגים ועוד..

בכיכובם של:מורן קל ׀ נגה ד’אנג'לי ׀ עופר ומאור ׀ יונתן גרופר ׀ ליעוז שם-טוב

גן מאיר, בשעות 18:30 – 19:30

 

אימפרו-סטארס

מרתון הסטנד אפ של אסף מור יוסף - אחד האנשים המצחיקים בישראל  

מורן אזערי– הוכחה נדירה לקיום בנות מצחיקות?

שי יום טוב– סטנד אפ מבוסס שפת גוף ו...האח התאום של מסי?

מוחמד נעמה– הוא הערבי שיהרוג אתכם... מצחוק

גן מאיר, משעה 20:00 – 23:00

 

*

לילה לבן בשוק הפשפשים:

הרכבים מוזיקליים, תאטרוני רחוב פנפרה אספלט

מופע יוצא דופן של חבורה מצחיקה שהגיעה מארץ רחוקה ודמיונית (צ'ורבהסטן). הטיפוסים האטרקטיביים זזים באקרובטיקה ולוליינות, משחקים בהומור, מנגנים מוזיקה חיה בוירטואוזיות ויוצרים מעגלים מזדמנים של קרקסות ומנה טובה של צחוק.

מוצ"ש- הרכב מוזיקלי

Mish-Mash-להקת מיש מש בהובלתה של הזמרת אסנת הראל מבצעת קאברים ועושה "מיש-מש" משלל סגנונות וזמנים: מלהיטי הפאנק והדיסקו של שנות ה-70 ועד הלהיטים החמים של היום

TED- הרכב מוזיקלי

בלוז רבלס- הרכב מוזיקלי

גלית מור- הרכב מוזיקלי

לוסט הייוויז- הרכב מוזיקלי

באקט אנד ג'וינט- הרכב מוזיקלי

שוק הפשפשים, יפו בשעות: 21:00 – 01:00

 

 

*

 

לילה לבן במרכז ברודט

מרתון מוזיקה אל תוך הלילה עם השמות החמים בתחום המוזיקה היהודית

מופע פותח:

חנן בן ארי

מופע חשמלי, אנרגטי ומרגש, סול-גרוב-יהודי במיטבו  חנן בן ארי- גיטרה ׀ אלמוג ליזמי- תופים ׀ איל רווה- בס ׀ אמיר קובלסקי- קלידים ׀ יעקב אסרף- גיטרות ׀  ניר רובין- כלי נשיפה. בשעה 21:00

המופע המרכזי:

"לפני השינה"- ענת מלמוד מארחת את הדס קליינמן ואביב בכר

ענת מלמוד, זמרת-יוצרת-פסנתרנית וקול חדש בסצנת המוזיקה הישראלית, במופע המבוסס על שירי אלבום הבכורה: "לפני השינה". במופע, שנע בין פשטות לעומק, מארחת ענת את הדס קליינמן ואביב בכר, שותפיה בהקלטות האלבום. משתתפים: ענת מלמוד: פסנתר, שירה ׀ עדי גיגי: קונטרבס, שירה ׀  מעיין דוארי: כלי הקשה ׀ הדס קליינמן/ אביב בכר. בשעה 22:45

 לילה לבן באופרה – שלוש שעות של שכרון חושים

מיטב סולני האופרה הישראלית בקונצרט שכולו להיטי אופרה, אופרטות, מחזות זמר, זמר עברי והפתעות מוזיקליות רבות ומגוונות. מחצות ועד לשעות הקטנות של הלילה.

בשעה 24:00 מחירי כרטיס: 65 ₪ משך המופע : כשלוש שעות

הזמנת כרטיסים בטל' 03-6927777ובאתר: www.israel-opera.co.il

בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה. שדרות שאול המלך 19

- לילה מטורף בקונס. - מוזיקה בין שקיעה לזריחה    פרחים, צלילים וזמזומים עם אליאנה ושישה-עשר המיתרים

קונצרט-סיפור המבוסס על אגדת ״שלמה המלך והדבורה״, בשילוב קטעי מוזיקה אהובים ומוכרים: ואלס הפרחים מאת צ׳ייקובסקי, זמזום הדבורה מאת רימסקי קורסקוב, מלכת שבא מאת הנדל ועוד,

בביצוע חברי אנסמבל סולני תל-אביב: אליאנה קראוטהמר, כינור | שירה נטיף, כינור | אמיר ליברזון, ויולה | טליה ארדל, צ'לו. בשעה 17:00

v      MultiSound– קונצרטים 1:1- מפגשים מהסוג האישי - שיחות מוזיקליות עם נגנים צעירים. 18:00

v      גם דגים שרים – מסיבת גן לא רק לילדים- ג'אז בגינה – הרכבי ג'אז סביב הבריכה. בשעה 19:00

v      לילה צעיר או כוכבים נולדים- תלמידי הקונסרבטוריון מנגנים עם אנסמבל סולני תל אביב מיצירות באך, מוצרט ועוד. בשעה 21:00

v      Big Band – Big Time- הביג בנד של המרכז ללימודי ג'אז כבר עשה לעצמו שם של תזמורת ביג בנד מהטובות בארץ. הנגנים התלמידים, שיכולותיהם ורצינותם הובילו אותם למעמד מקצועי בתחום זה, ינגנו רפרטואר קלאסי ממיטב להיטי תזמורות הביג בנד. בשעה 22:00

v      יועד ניר - אלקטרו-קלאסיקל אקספרס- בשעה 23:00

v      ארבע עונות של RAMM- רוק קאמרי עם להקת ספייבורג- חיבור מוזיקלי מפתיע, אורגני, אותנטי, בלתי רגיל בין קצוות מוזיקליים שונים: להקת ספייבורג משלבת בין מוזיקה קלאסית למוזיקה אלקטרונית ורוק כבד. מנגנים: גנאדי טליס, כינור חשמלי | בוריס רימר, ויולה חשמלית | שי פקר, קונטרבס חשמלי, מלחין ומעבד | ולדימיר קפלן, תופים | אור אפשטיין, אלקטרוניקה.בשעה 23:30

v      ג'אם עד השעות הקטנות- מחצות

הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה, רח' לואי מרשל 25 (פינת שטריקר) תל אביב http://www.icm.org.il/

 

מרכז יצחק רבין - אלון אולארצ׳יק מארח את מזי כהן

מופע חדש המשלב את מיטב להיטיו מכל הזמנים. תחילת ההופעה: 21:30

סיורים מרגשים בין דפי ההיסטוריה הישראלית במוזיאון הישראלי ובתערוכה: ”מבצע יונתן“החל ב- 18:00

במהלך הערב יוקרנו סרטים נוסטלגיים בליווי להקת רוק מקומית

עלות לסיור ומופע: 75 ₪ | עלות לסיור והפנינג ישראלי: 45 ₪

מרכז יצחק רבין - שד רוקח 77 רמת אביב, תל-אביבhttp://www.rabincenter.org.il/

 

האוזן השלישית –לילה לבן/סגול - מחווה לפרינס

ב-21 באפריל השנה הלך לעולמו פרינס - אחד המוזיקאים החשובים של דורנו.  אין כל ספק שהוא הלך מוקדם מדי והשאיר אחריו מורשת מוזיקלית אדירה, להיטים בלתי נשכחים, אלבומי מופת וכמויות מוזיקה שהוקלטה ושמורה איפשהו בכספת של פייזלי פארק. נוסף לשליטתו במגוון כלי נגינה, פרינס נחשב לאגדת גיטרה של זמננו ולפרפומר בחסד עליון, אחד שכל הופעה שלו זכורה לתמיד כחוויה מוזיקלית מהמעלה הראשונה.

ללילה אחד ויחיד יצבע האוזןבר בסגול למחווה לאמן הדגול. הופעות חיות של Men of North Country׀ לירון עמרם ׀ עידן אלתרמן והנשמות הסגולות ׀ Meat Eating Orchids׀

לפני, אחרי ובין לבין ידג'הFunk Sinatra(אייל גולדמן)

v      הקרנות סרטים בכיכובו של הנסיך והופעות חיות נדירות ועוד הפתעות.

v      לילה לבן  גם במחלקת המוזיקה של האוזן השלישית: הנחות והטבות בין תשע לחצות.

דלתות בשעה 22:00, מחיר: 35 ₪ במכירה מוקדמת, 45 ₪ בערב האירוע. 20 ₪ לדיגיתל

http://www.ozenbar.com/show/?token=B9IhlAO7VB

האוזן השלישית, קינג ג'ורג'48

 

בית יד לבנים תל-אביב -  "גלוריה" - לילה לבן של מוזיקה ליטורגית בבית יד-לבנים

קונצרט מיוחד בביצוע המקהלה הקאמרית תל–אביב והחמישייה הקולית תל–אביב

פרקים מתוך הרקוויאם של מוצרט, אורטורית חג המולד של באך, אווה מריה של באך/גונו ועוד ועוד ממיטב פרקי הקודש למקהלה של באך ומוצרט.

עוגב ופסנתר: אלכסנדר וולך ׀ מנצח ומנחה: מיכאל שני

בשעה 20:00. מחיר כרטיס 50 ₪. רכישת כרטיסים: www.tixwise.co.il/taccטל' 054-2136200 אביטל

אודיטוריום שיין, בית יד–לבנים תל-אביב, רח' פנקס 63 

 

 

לבונטין 7 - Muzik Fest 2016– הפסטיבל של יוצרי המוזיקה החדשים מבית Muzik

Muzik- בית ספר גבוה ליצירה והפקת מוזיקה, מזמין אתכם לטעום, לחוות ולהרגיש את היצירה הכי עדכנית ועצמאית, שקורית ממש מתחת לאף שלכם, ולגלות את הדור הבא של המוזיקאים היוצרים בישראל. כותבים, מלחינים, נגנים, הרכבים, זמרים ומפיקים מוזיקליים יציגו את הפירות המוזיקליים עליהם עמלו במהלך השנה האחרונה במסגרות השונות בביה"ס ובדרך לאלבומי הגמר שלהם.

בין המופעים: 

v      רוברט אורנשטיין וגיל מאיר

v      נועם טביב בליווי הראל קראוס ונועה מרגלית

v      יונתן מרכוס ורותם פרימר (מהצמד שלי ורותם)

v      ההרכב העצמאי של יוסי ברטוב, אלעד טויטו ונופר ניסימוב

בשעה 19:30 הכניסה חופשית

לבונטין 7 , תל אביב. https://www.facebook.com/events/571260143046220/

 

מרכז קהילתי נווה צדק -  ערב לעולים וצברים, יין ומוסיקה

שירים ואלתורים בסגנונות שונים. שירה דושי  - קלידים ׀ יעל דושי – שירה יותם קומן - סקסופון

בשעות 21:00 - 23:00. הכניסה חופשית! מספר המקומות מוגבל.

מרכז קהילתי נוה צדק. רח' שבזי 22 תל-אביב (הכניסה מרח' נווה שלום 9)טל' 03-5164691

https://www.facebook.com/events/1817343158497210

 

 

*** תאטרון * הומור* סטנד-אפ *** 

תאטרון מלינקי -            -"ליר. בובות ואנשים" - ההצגה

ההצגה היא פנטזיה חופשית, מעין וריאציה על "המלך ליר" של שקספיר, העוסק בבגידת ילדים באביהם הזקן.

בגירסה של "מלינקי" מתמקד הסיפור במשפחת גלוסטר: רגן וגונריל הבנות "הרעות" של המלך ליר ושני בניו: אדגר (הבן החוקי)  ואדמונד (הבן הממזר). כאשר הזרקור מופנה אל הדור הצעיר, החמדן, חסר החמלה וחסר המעצורים הנלחם על הירושה. כאן אין מלך, ואין ליצן. רק אנשים, בובות ומה שנשאר מהם.

שפה: עברית. משך: שעה ו-10 דקות ללא הפסקה. המחיר מיוחד ללילה הלבן - 35 ₪ (במקום 70 ₪).

בשעה 21:00 פרטים בטל. 054-2488104

"הבובות של תאטרון מלנקי" – התערוכה

הבובות שכיכבו בהצגות השונות של תאטרון מלינקי במשך השנים: "זקנה ועושה הניסים", "הזר" ו-"איוב", כולל קטעי וידאו מההצגות.

תאטרון מלינקי, מרכז תרבות גן מאיר, טשרניחובסקי 22 א' תל אביבwww.malenki.co.il

 

גלריה תאטרון החנות – "עששית"* - במה לסיפורים אמתיים  בנושא: הרפתקאות ליליות

תחרות מיקרופון פתוח (Open Mic) – ערב ראשון מסוגו במהלכו, לערב אחד, הסיפור שלכם מקבל במה.

הערב פתוח לצופים ולמספרים שיעלו בהגרלה בערב עצמו.

הכלל החשוב ביותר: הסיפור חייב להיות אמיתי.

כללים נוספים: על המספר לספר את הסיפור ולא להקריאו;

לרשות המספר עומדות 5 דקות לספר את הסיפור;

המשתתפים צריכים גם סיבה - מדוע חשוב להם לספר את הסיפור?

בתום כל סיפור, צוות שופטים יעניק לו ציון ובסוף הערב ייבחר הזוכה ויוענק לו פרס.

משתתפים ושופטים בתחרות: מאיה וינברג | ענת עינהר | הילה הראל | אלמוג שור |  מושיק סקאל

אז מה הסיפור שלכם?

* ערב העששית מופק בהשראת פעילות ארגון MOTHלהפצת אמנות מספרי הסיפורים.

בשעה 20:00. הרשמה ופרטים נוספים בעמוד הפייסבוק של החנות: https://www.facebook.com/hanut31/

גלריה תאטרון החנות, רח' העליה 31http://www.hanut31.co.il/

 

תיאטרון קרוב - ליל אבירים בלילה הלבן

 • משתה אבירים אמיתיבאירוח אנסבמל שחקני התיאטרון.
 • המלך ליר-  הצגה, מהקלאסיקה של שיקספיר, בלב התחנה המרכזית, בכיכובם של ניקו ניתאי, אלברט כהן, אסף ניב ואחרים.
 • שיחה עם היוצרים וביקור מאחורי הקלעים של התיאטרוןבתום הצגה

בשעה 20:30  מחיר 20 ₪.

תיאטרון קרוב מיסודו של ניקו ניתאי, בתחנה המרכזית החדשה  http://t-karov.co.il/index.php

 

בר "בית אריאלה"- מרתון סטנד-אפ לילי

מרתון סטנד-אפ לילי, חינמי וממושך עם מיטב הקומיקאים הצעירים הפועלים בעיר: עמית הרשקוביץ (לילה טוב עם אסף הראל), אלדד שטרית, לאה לב, חן זאוסמר, אסי גל, דניאל רצ'קובסקי, ירמי שיק בלום (עוד כותרות עם אייל קיציס), יואב רבינוביץ' (עוד כותרות עם אייל קיציס), עידן ברקאי (אבוללה), עמית קלינג ועוד

לכל סטאנדאפיסט יעמדו כרבע שעה להצחיק, להקסים, לשגע

בנוסף: בירה במחיר מוזל והנחות משמעותיות על אלכוהול.

מ-21:00 אל תוך הלילה. הכניסה חופשית

בית אריאלה- הבר, רחוב הרכבת 2 תל אביב

 

*** מחול * תנועה * ספורט ***

ספורטק תל אביבסטריט-בול תל-אביב– טורניר לזכרו של מלאכי רוזנפלד ז"ל

טורניר הסטריט-בול הגדול של תל-אביב! משחקי 3x3במגוון רחב של קטגוריות: ילדים וילדות, נערים ונערות, בוגרים ובוגרות, חברות עסקיות, מאמני ומאמנות כדורסל. לכל קבוצה מובטחים לפחות 2 משחקים.

* כל שחקן מקבל חולצה, תעודה וערכת מתנה וכן משתתף בהגרלת הפרס הגדול.

* הקבוצות הזוכות יקבלו מדליות, גביעים ופרסים מיוחדים.

* עוד באירוע: תחרות שלשות ׀  תחרות הטבעות ׀ משחק ראווה ׀ סדנת כדורסל 3x3עם מדריכים מקצועיים ואורחים מיוחדים: עודד קטש, ליאור ליובין ועוד... ׀ אוהל שיח, הרצאות וסדנאות ׀ יריד ספורט חגיגי Basketball Expo׀ שלל פרסים ומתנות ׀ מוזיקה קצבית ׀  דוכני מזון ושתייה

* ההשתתפות בתחרות הינה בתשלום: 60 – 85 ₪ לשחקן (בהתאם לקטגוריה) מחיר מיוחד למחזיקי דיגיתל 50 – 75 לשחקן (בהתאם לקטגוריה). הכניסה ליריד ולצפייה במשחקים – חינם!

ההכנסות מהטורניר יתרמו לתנועת הנוער לילדים עם צרכים מיוחדים "כנפיים של קרמבו".

מהשעה 15:00 ועד 03:00 לפנות בוקר. (משחקי שמינית הגמר, רבע הגמר, חצי הגמר והגמר יערכו במהלך יום שישי)

ספורטק תל אביב פארק גני יהושע, לפרטים ולהרשמה: www.streetballtlv.co.il

 

המרכז הערבי-יהודי ביפו  - ערב יצירה ביפו – מחול ומקהלה

במהלך שלושת החודשים האחרונים עבדו שלוש רקדניות: עדיה שטרן, בר ביסקר, וגליה רפאל עם הכוריאוגרפית סאלי אן פרידלנד על פיתוח חומרים תנועתיים ייחודיים ובניית קטעי מחול.

פרוייקט בית הרקדנים סיים את שנת ההרצה שלו ויחל לעבוד בתכנית מלאה.

v      מקהלת "קולות השלום"בשעה 20:30

הכניסה למופע ללא עלות, שריון מקומות במייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

המרכז הערבי יהודי ביפו, רח' קדם 109, סטודיו 12 https://www.facebook.com/events/499385160261379/

 

המרכז למחול ספרדי ופלמנקו של סילביה דוראן - "FLAMENCO 2016"

סדרת מחולות ארוגים ביד אמן, משלל סגנונות המחול הספרדי והפלמנקו.

בשעה 20.30 ובשעה 22.00. כרטיסים במחיר 50 ₪

המרכז למחול ספרדי ופלמנקו של סילביה דוראן בן יהודה 53, קומת מרתף, 03-5231453 www.SilviaDuran.com

 

קומפלקס-  ערב סלסה - הדרכה ומסיבה

שיעורי סלסה ומסיבת ריקודים עד הזריחה

הדרכה מ- 21:30. מסיבה מ- 22:30 עד אחרון הרוקדים

מחיר כניסה – 40 ₪. הבאים בלבוש לבן, תושבי תל-אביב, חיילים וסטודנטים – 25 ₪

קומפלקס, קרליבך 2,

 

*

 

*** ספרות, עיון, לימוד ***

 

איכלוב, המרכז הרפואי תל-אביבלילה לבן כזה עוד לא היה לכם !

ההמרכז הרפואי תל-אביב פותח את שעריו ומעניק לקהל הרחב הזדמנות נדירה להיכנס אל בית החולים, להאזין להרצאות, להשתתף בסיורים חד פעמיים, לפגוש את המומחים ישירות, וכל זאת בליווי מוזיקה ובאווירה שמחה ובריאה במיוחד.

הלילה הלבן שלי - מיטב המומחים מספרים על הלילה הלבן שלהם // אולם סמי עופר

 • מקבץ ראשון – בשעה 20:00

הלילה הלבן של פרופ' רוני גמזו - שביתת הרופאים ומשבר המתמחים

הלילה הלבן של פרופ' יריב יוגב בחדר הלידה

הלילה הלבן של ד"ר אילן קיציס שנגמר בשעון    

 • מקבץ שני – בשעה 21:00

הלילה הלבן של פרופ' שלומי קונסטנטיני עם יובל

                        הלילה הלבן של פרופ' עידית מטות "יש לי אהבה והיא תנצח"

                        הלילה הלבן של ד"ר עדי נמרוד עם שושנה

 • מקבץ שני – בשעה 22:00

הלילה הלבן של פרופ' גוסטבו מלינגר בדרך לברזיל

                        הלילה הלבן של פרופ' דרור מנדל את מנדל

                        הלילה הלבן של פרופ' ניר גלעדי

                        הרב אברהם רזניקוב - חתום בהשתלה

הסלון- פינות ישיבה נעימות למפגש בלתי אמצעי עם מומחים מתחום שונים: גניקולוגיה, סקסולוגיה, אונקולוגיה, תזונה ועוד... // הפינה הירוקה, על הדק

כל שעה עגולה יתחלפו המומחים בארבע פינות הסלון ויעניקו לכם הזדמנות לשאול ולהתייעץ בכל תחום

סיורים

 • מהמנחת ועד המיון-  סיור מרתק 
 • איכילוב של מטה  - מחדר הניתוח ועד התחנה האחרונה

בשעות:  20:00, 21:00, 22:00

הפסנתר יוצא לחצר-  מוסיקה חיה בניצוחו של המאסטרו ניר בנרט

תחילת קונצרט בשעות 20:00, 21:00, 22:00

הפעילות ללא תשלום, ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש

המרכז הרפואי תל-אביב, רחוב ויצמן 6

 

 

קהילת לימודTLV        - לילה לבן של לימוד TLV- באנה לולו

"Date me TLV"- מופע קומי על דייטים ומערכות יחסים בעיר הגדולה

"Sexperts"- פאנל מומחים בנושא דייטים, שידוכים וסקס

הקרנת עבודות וידאו ארט של אלינור סלומון והדר מיץ וחוויית צפייה בקטעי וידאו ב-360 עם משקפי מציאות מדומה של הצלם ברק בריקנר.

החל ב- 20:30 הכניסה חופשית, בהרשמה מראש  http://bit.ly/LaylaLavanLimmudTLV2016

"אנה לולו בר", רחוב הפנינים 2, יפו.

 

הערב הינו חלק מפסטיבל לימוד TLVהעוסק בנושאים הקשורים לתרבות ישראלית ותרבות יהודית. קהילת לימוד TLVמבוססת על עקרונות של למידה, התנדבות, השתתפות, מגוון, העצמה, כבוד הדדי וכן על הרעיון שלכל אחד כדאי ללמוד וכל אחד יכול ללמד. הפסטיבל עוסק בנושאים מגוונים; יזמות, טכנולוגיה, פילוסופיה, היסטוריה, טקסטים מהמקורות, אמנות, מוזיקה, אוכל, ספורט, רוחניות, פוליטיקה ועוד. הלימוד מתקיים בשלל דרכים (הרצאות, סדנאות, שיחות, הקרנות, הופעות, סיורים ועוד) ומועבר על ידי יותר מ-100 מציגים מרקעים שונים. הפסטיבל יוצר מרחב למפגש, לדיאלוג, לצמיחה ולהעשרה אישית, ומספק למשתתפים בו חוויה חדשה ומיוחדת של חיים ותרבות ישראלית, יהודית ותל-אביבית.

https://www.limmudtlv.org/%D7%90%D7%95%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%93-tlv/?lang=he

רביעי - שישי, 29 ביוני- 1 ביולי 2016. המכללה האקדמית תל-אביב יפו

ההשתתפות בפסטיבל במהלך היום כרוכה בתשלום ובהרשמה מראש.

 

 Авивеמרכז התרבות הרוסי- על מה אתם חושבים כאשר שומעים "תרבות רוסית"?

בבושקה? סמובר?  הנשים הכי יפות בעולם?  

רוצים להכיר יותר? אז כולם מוזמנים!!!

מוזיקה, שירים וריקודים ׀ משחקי שחמט ׀ הזדמנות ליצור בובת "בבושקה " במו ידיכם ׀ צילום בתלבושת מסורתית ׀ כיבוד רוסי. אנו מחכים !!

בשעות 20.00 – חצות . כניסה חופשית

גאולה 38 תל-אביב,https://www.facebook.com/isr.rs

 

המרכז לקבלה תל אביב - "קבליילה"

v      הייד פארק של הרצאות וסיפורים מתוך ספר הזוהר

v      מוזיקה קבלית לייב

v      וודיאו ארט של 72 השמות הקבליים על קירות הבניין

v      מכירת לילה מיוחדת בחנות של תכשיטים האקססוריז והספרים בהנחות עד 50%

v      כיבוד חם וקפה חופשי

הכניסה חופשית. פתיחת דלתות 22:00 עד 1:00 לפנות בוקר

ברחבת החצר "לייטהאוס" המרכז לקבלה בבית ציוני אמריקה, אבן גבירול 26 www.kabbalah.co.il

 

*

 

*** קולנוע ***

 

סינמטק תל-אביב  -  לילה לבן ב-360 מעלות

v      פנורמה תל-אביב- הקרנת בכורה. סרט פנורמי המורכב ממגוון שוטים של וידאו שצילמו תושבי תל-אביב, מנקודות מבט שונות ובמיקומים רבים ברחבי העיר, ומציג תנועה אינסופית של העיר.

ההקרנה על הקיר הקדמי של הסינמטק, בשעות 21:00 - 03:00

v      מוזיקה ברחבה - Cosmic Connections- "המעבדה למוזיקה מתקדמת"אליק קורפו ואייר סמל מזמינים אתכם לנגן איתם. בשעות 21:00 - 23:00. ההשתתפות חופשית

v      סרטים ב-360 מעלות- סרטים קצרים (10 דק') ב-360 מעלות, לצפייה באמצעות משקפי (מציאות מדומה. הסרטים הוקרנו בפסטיבל "קאן" האחרון והופקו ע"י חממת "סטימר", ליצירת קולנוע אינטראקטיבי ומציאות מדומה. בשיתוף חברת סאטארה.

בלובי הסינמטק בשעות 21:00 - 03:00. מחיר: 10 ₪ לסרט.

v      קולנוע בחצות מלחמת הכוכבים: הכוח המתעורר(ארה"ב 2015) בתלת-מימד. מחיר: 10 ₪.

v      בלובי הסינמטק יוגשו טעימות של מגוון יינות, ללא עלות, מתנת דרך היין. בשעות 21:00 - 23:00.

סינמטק תל-אביב, שפרינצק 2  http://www.cinema.co.il/

*** אמנות – אירועם, מוזאונים וגלריות***

TechnoArtאירוע של טכנולוגיהואומנותלכבוד השקת בית TechnoArt

החממההראשונהלטכנולוגיהואומנות- TechnoArt- משיקהאתביתההחדשבקריתספר בערב של טכנולוגיה ואומנות, בהשתתפות שותפי החממה, משקיעים, יועצים ואומנים נבחרים.

 

מרכז עמיעד     - תערוכת הבוגרים 2016 של המחלקה לעיצוב מכללת סמינר הקיבוצים

התערוכה כוללת עבודות בתחום עיצוב מוצר, עיצוב תעשייתי, תקשורת חזותית, לבוש ואביזרים.

באירוע הפתיחה יציגו שחקנים פריטי לבוש שעוצבו על ידי בוגרי המגמה לעיצוב בימה ותלבושות. 

אוצרים: דוד פאר ויאיר ברק. התערוכה תציג עד 20 ביולי 2016

ערב פתיחה חגיגי בשעה 20:00

מרכז עמיעד, שוק הפשפשים, רחוב עמיעד 12  לפרטים נוספים: 03-6901215

 

הוסטל אברהם - תערוכת הבוגרים 2016 של המחלקה לאמנות מכללת סמינר הקיבוצים

התערוכה כוללת עבודות של בוגרי המחלקה לאמנות, המשלבות וידאו, פיסול, רישום וציור, מיצב וצילום.

אוצרים: דוד פאר ויאיר ברק. התערוכה תציג עד 16 ביולי 2016

ערב פתיחה חגיגי בשעה 19:00

הוסטל אברהם, רח' לבונטין 21 לפרטים נוספים: 03-6901215

 

דניאלה להבי- לילה חלומות

אומרים שלפעמים חלומות מתגשמים ... בדניאלה להבי אנו נדאג להגשים אותם...

אורחי הלילה הלבן מוזמנים לשתף בחלומות שלהם, לכתוב אותם על קיר החנות ולצבוע את עולם החלומות שלהם יחד עם Retema, מאיירת אופנה ומעצבת בסטודיו, שתאייר ותצייר על כל קיר החנות את איור החלומות, המותג והקולקציה. אורי להבי יבחר את החלום היחיד והמיוחד מבין החלומות שנרשמו על הקיר וידאג להגשימו.

DreamBag– בלילה הלבן יוכלו הלקוחות להרכיב לעצמם תיק אישי וייחודי, באמצעות רצועות עור בשלל צבעים, ואיור על התיק על פי בחירתם, שאותו תצייר רתמה בזמן אמת. התיקים ימכרו בעלות של 49 ₪. בנוסף, ינתנו 10% הנחה על קולקציית הקיץ.

חנות הדגל של דניאלה להבי, רוטשילד 34.

 

pi- בימה שחורה | סטודיו פתוח

הסטודיו, הנמצא ב"שוק השחור" של תל-אביב ומשמש מרחב לפעילות אמנותית, הופך במהלך הלילה הלבן לחלל היברידי של תצוגה ופרפורמנס. התנועה היומיומית המתרחשת בסטודיו מוצאת ביטוי בפעולת המלאכה, עבודת מחקר, דיון וניסוי, כך גם הטריטוריה לה הוא משיק.

אמניות הסטודיו מזמינות אמנים נוספים לבחון, להגיב ולהתערב במרחב אל מול המתחים המאפיינים את אופיו האפל של האזור ולייצר דיאלוג בין היצירה האמנותית המתרחשת בין כתלי הסטודיו למתרחש במרחב הציבורי.

אמניות הסטודיו > יאנה רוטנר, פלורה דבורה ׀ אמנית אורחת > עדי פלומן ׀ פרפורמנס > שלי רייך, לילה רוז'

פרפורמנס | כל חצי שעה החל מהשעה 20:00

ההשתתפות חופשית. מספר המקומות מוגבל

Studio de piרח' דה פיג'וטו 20

 

 

מוזאונים

 

 

מוזאון ארץ ישראל- לא רוצים לישון!! – לילה לבן לילדים במוז"א

     מסיבת פיג'מות לילית, מרתקת ומפתיעה בין אוצרות המוזאון!

הילדים מוזמנים להגיע (אפילו לבושים בפיג'מות..)למסע לילי מרתק בביתני המוזאון ובתערוכות ולחוות חוויה ייחודית, קסומה ומפתיעה, שכוללת סיורים במוזאון בשעת לילה מאוחרת...

 • משחק סובב מוז"א

בואו לגלות את אוצרות המוזאון בעצמכם, על פי תחומי העניין שלכם ובמסלול בו אתם בוחרים!

משחק תחרותי דיגיטלי, המשלב פעילות רצופת חידות, משימות, אתגרי חיפוש והתבוננות עם קבלת החלטות, מהירות וחשיבה יצירתית. משחק משפחתי במהלכו תוכלו לחשוף באמצעות הטלפונים החכמים שלכם את סודותיהם של עשרות מוצגים ברחבי המוזאון, להכיר את הסיפורים המסתתרים מאחוריהם וליהנות ממרחבים ירוקים ועולמות עתיקים.

משך הפעילות כשעתיים וחצי.

 • ציפורי לילה - סדנת יצירהעיצוב ויצירת כתר אישי מעוטר בדמויות ציפורים (תחת כיפת השמים)
 • מסיבת פיג'מות עם D.Jיהלי
 • 5 מופעים מרתקים בפלנטריום

בואו לגלות כיצד מתאמן האסטרונאוט לפני שיגורו לחלל, להביט מקרוב על השמש ולהתפעל מכוחה הרב, להצטרף למדענים החוקרים את הגבול שבין מערכת השמש שלנו לשאר הגלקסיה, לחוות מסע אל יקום שבו אינסוף גלקסיות, לחקור את כוכבי הלכת והירחים של מערכת השמש במסע מרהיב בפלנטריום של תל-אביב

 • מזנונים מיוחדים עם אוכל שילדים אוהבים

עלות הכניסה לילדים ולמבוגרים - 30 ₪. מופע בפלנטריום - בתוספת 25 ₪ (לילדים ולמבוגרים)

בשעות 18:00 – 23:00.

מוזאון ארץ ישראל, חיים לבנון 2, רמת אביב, טלפון 03-6415244www.eretzmuseum.org.il

 

בית התפוצותלילה לבן בבית התפוצות

בית התפוצות מזמין את הקהל הרחב לאגף החדש ולתערוכות החדשות, המייצגות את התרבות העשירה ורבת הפנים של העם היהודי.

v      Forever Young– 75 שנה לבוב דילן 

התערוכה מציגה את דמותו החידתית של בוב דילן באמצעות סרטים, צילומים, דימויים, כרזות, מוצגים, והרבה מוזיקה. היא מספרת על המהפכה שחולל דילן, על השפעתו על המוזיקה ומוזיקאים ברחבי העולם ובארץ ונוגעת גם ביהדותו של דילן ובקשר שלו עם ישראל.

לרגל התערוכה:

"הפקולטה למדעי דילן" – הרצאה מאת ערן סבאג

בשעה 20:30. משך הרצאה 60 דקות. מספר המקומות מוגבל. ההשתתפות חופשית, בהרשמה מראש

v      הללו-יה! כינוס, תפילה, לימוד – בית הכנסת אז והיום 

דגמי בתי הכנסת המפורסמים של בית התפוצות מוצגים בסביבת מולטימדיה עשירה החושפת חיים יהודיים בבתי כנסת ברחבי העולם. התערוכה מציגה גם חפצי יודאיקה ייחודיים, סידורי תפילה, כתבי יד, סרטים, מוקדי אינטראקטיב ומוזיקה -  שירים, פיוטים ותפילות בסגנונות שונים.

v      מבצע משה – 30 שנה אחרי

תערוכת מדיה בבימויה של הבמאית אורלי מלסה, המביאה את סיפורן של עשר משפחות מעולי מבצע משה, לפני 30 שנה. בסיפוריהם מתארים גיבורי הסרטים את חוויותיהם במסע הארוך של קליטתם בחברה הישראלית.

v      רנסנס יהודי איטלקי – על יופייה של היודאיקה האיטלקית

כ-40 יצירות מהאוסף המרהיב של מוזיאון יהדות איטליה בירושלים, המבטאות את יופייה של התרבות היהודית האיטלקית המעודנת והאלגנטית.

 

התערוכות תהיינה פתוחות בשעות 19:00 – 23:00. כל הפעילות באותן שעות – ללא תשלום.

בית התפוצות, קמפוס אוניברסיטת תל אביב, שער 2, רח' קלאוזנר, רמת אביבwww.bh.org.il  03-7457870

 

גלריות וסטודיות

סטודיו 6Bבית הספר לעיצוב ואדריכלות לילה לבן בסטודיו 6B

כמיטב המסורת, סטודיו6Bהשוכן באזור הרומנטי של תל אביב, פותח את שעריו לקהל הרחב והופך לגלריה פתוחה בלילה הלבן. יוצגו העבודות המצטיינות של בוגרי המכינה במסלולים: עיצוב פנים, עיצוב תקשורת חזותית, עיצוב אופנה, טקסטיל וצורפות, עיצוב תעשייתי, אדריכלות, צילום, אנימציה ואמנות.

לראשונה השנה: SHOW ROOM- חלל תצוגה ומכירה מיוחד של עבודות בוגרי המסלול לעיצוב אופנה, שבו יהיה ניתן לרכוש עבודות ייחודיות (one piece) של המעצבים הצעירים. בואו לתמוך בדור החדש של המעצבים!

מרתון רישום מודל עירוםבשלושה סבבים החל מהשעה 23:00. פתוח לקהל הרחב.

סטודיו 6Bרח' אחד העם 39, תל אביב 03-5669982

מרכז ליבלינג לשימור מארח

ב – 30 ליוני, במסגרת אירועי הלילה הלבן, יארח מרכז ליבלינג לשימור שתי תערוכות:

 

Zollverein XII"":מודרנה באדריכלות התעשיתית אז והיום - מכרה הפחם שהפך למתחם תרבות בתערוכת צילום של הצלם וולפגנג קלבר מEssen-שבגרמניה.

&"ילדים חושבים תכנון":חשיבה תכנונית על מרחבים ציבוריים בשיתוף בתי ספר וגנים.

שעות פתיחת המרכז:

חמישי 30.6, הפתיחה -  19:00-22:00

שעות הביקור במהלך השבוע:

שישי   10:00-14:00

שבת   10:00-14:00

ראשון  10:00-18:00 

שני     10:00-18:00 

 נעילת התערוכה Zollverein ""  - יום שני 4.7.2016

אירוע נעילה "ילדים חושבים תכנון" – 6.7 בשעה 19:00.

 

Zollverein

מכרה הפחם Zollverein XIIבעיר אסן שבגרמניה, הוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת לאדריכלות תעשייתית והוא אחת מהתחנות החשובות ב"שביל מורשת למבני התעשיה באירופה".   מבני המכרה, אשר תוכנן ברוח המודרנה ע"י האדריכל פריץ שופ ומרטין קמר, החל לפעול בשנת 1932, זכה במהרה להכרה בשל התכנון הפונקציונלי והנפחים הפשוטים המאפיינים אותו. יש המכנים אותו מבנה קוביסטי. המכרה פעל עד שנת 1986 וכיום משמש בעיקר לאירועי תרבות. וולפגנג קלבר, צלם, נולד בשנת 1948 בעיר הוקנהיים, גרמניה, בעבודותיו הוא מתרכז באדריכלות ובאנשים. בתערוכה זו מציג קלבר 2 סדרות צילומים של המתחם, האחת של אדריכלות המכרות והשניה של השימוש בהם כיום. עבודותיו  של קלבר הוצגו בכ-80 תערוכות ברחבי העולם.

 

ילדים חושבים תיכנון

השנה קיים המרכז פיילוט בנושא חשיבה תכנונית של מרחבים ציבוריים בשיתוף בתי ספר וגניםהפרויקט מאפשר לילדים, הסקרנים מטבעם, הזדמנות ייחודית ללמוד על העולם ועל מקומם בו  דרך עשייה אדריכלית. התערוכה פתוחה לקהל בין ה 30.6 וה- 6.7.   ב 6.7, יתקיים מפגש שני של אנשי חינוך ותכנון, בו נערוך דיון מקצועי בצורך להרחיב את מעורבות הילדים והקהילה בתהליכי תכנון ככלי חינוכי ותרבותי לפיתוח דיאלוג בין העירייה, העיר ותושביה.

*** סיורים, הרצאות, סדנות ***

סיורי עיריית תל־אביב-יפו!

סיורים ליליים מרתקים ברחבי העיר,הכרות עם האנשים, הסיפורים והמקומות המיוחדים.

מספר המשתתפים מוגבל ומותנה בהרשמה מראש

לפרטים ולהרשמה:www.visit-tlv.co.il

מרכז המידע לתייר טל. 03-5166188 (שלוחה 1)   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מחיר:  40 ₪ לאדם (ייתכנו סיורים במחיר אחר, וכוללים הטבה למשתתפים)

| מחיר למחזיקי דיגיתל: 1+1 משך כל סיור: שעה וחצי

*יציאת הסיורים מותנית במינימום נרשמים | *ייתכנו שינויים בשל תנאי מזג האוויר

 שרונה המושבה הטמפלרית מתעוררת לחיים

בשעות: 20:00 | 22:00

סיור מרתק במושבה הטמפלרית משנת 1871, כ-40 שנה לפני הקמת תל-אביב! סיפור מסעיר שהסתתר במשך שנים רבות מאחורי גדרות הקריה ויוצא כעת לראשונה לאוויר העולם. בין תחנות הסיור: בית המורה למחול שהפך ללשכת שר האוצר, בית העם והשעון ובית הבד.

גרפיטי בדרום תל אביב   

בשעות: 20:00 | 22:00    איזה רחוב הוא המקושט ביותר בתל אביב ומהו הרחוב שהפך לבית קברות של יצירות אמנות? במבוך הנגריות והמוסכים של שכונת פלורנטין נגלות יצירות אמנות עליהן איש לא שמע. מי הם אמני הרחוב, מה הם רוצים להגיד, ומה זה בכלל גרפיטי?

שדרות רוטשילד – לב ליבה של תל אביב  

בשעות: 19:00 | 21:00  סיור בעיר הלבנה ובשדרה הוותיקה של תל אביב, ליד הקיוסק ופנס הרחוב הראשונים בעיר. למעוניינים להביו קצת יותר מהו הסגנון הבין-לאומי, מהן "המגירות הפתוחות" מיהו פטריק גדס ואיך קשור אונסק"ו לכל החגיגה. סיפורים על הבתים בשדרה ועל האנשים שגרו בה, נגיעה באדריכלות הבאוהאוס הידועה ובתהליכי השימור שעברו הבתים.

סיפורי אהבה בתל אביב הקטנה

בשעות: 19:00 | 21:00  בין הסמטאות אפשר עדיין לשמוע הדי סיפורים עתיקים- סיפורי האהבה הגדולים, הרומנים המסעירים והבגידות האסורות שהפכו חלק מסיפורה של נווה צדק. נלך בעקבות שלוש, רוקח, עגנון ואחרים, נקרא את מכתבי האהבה שנשלחו, נשיר את שירי האהבה שנכתבו, ונתאהב גם אנחנו בשכונה המרתקת הזו.

יפו לאור ירח   

בשעות: 19:00 | 21:00 יור מרתק אחר האנשים שפעלו ביפו והטביעו את חותמם. החל מסיפור האהבה של אנדרומדה ופרסאוס, הצייר נחום גוטמן, יוסף מויאל ומגדל השעון, אריס סאן ותחילתה של המוזיקה הים תיכונית בארץ, נפוליאון כובש העיר, אבו נבוט בונה העיר ועוד רבים אחרים. לאורך סמטאות יפו העתיקה, דרך כיכר השעון, המסגד של אבו נבוט ועד גן הפסגה.

סיפורים לשעת לילה מאוחרת

בשעות: 19:00 | 21:00  סיור לעת ליל בתל-אביב המתעוררת לחיים. דרמות, אהבות, שנאות, קנאות, רציחות ורכילות בחיי העיר הצעירה. נתחיל בסמטה פלונית עם סיפור על גברת והאריה שהגן עליה, נחלוף בגן מאיר רדוף העטלפים רוחות של אוהבים ורצח אחד, דרך כיכר ביאליק אל ליבו של הסיור, בית הקברות הישן של העיר, הפנתיאון של תל-אביב. זהו מסע בתולדות העיר העברית הראשונה אל ראשית הציונות. הצצה מרתקת ונדירה מאחורי הקלעים של ההיסטוריה של העיר.   

כרם התימנים   

בשעה: 22:00 אם חשבתם שאתם מכירים את כרם התימנים תהיו מופתעים מכמה פינות נסתרות, ביוגרפיות של מייסדות ומייסדי השכונה יש שעוד לא שמעתם. בואו לגלות לעת ערב את הסיפורים שרק זקני השכונה יודעים ולגעת בתרבויות התימניות שהיו לאורך שנים בצללים של תל אביב. סיור על אנשים, תרבויות ומקום שאין שני לו.

בוהמה וצלילים בעיר הלבנה  

בשעה: 21:00 סיור מוזיקלי המלווה את התפתחות הזמר העברי משנות ה- 50 וה- 60 בדגש על אריק איינשטיין. בסיור נתוודע לשחקנים וזמרים מהשורה הראשונה, לאהבות אסורות ואכזבות אשר היו נחלתם של כמה וכמה מדיירי השכונה המפורסמים. הסיור ילווה בשירים וסיפורים מצחיקים על, יהורם גאון, בני אמדורסקי, ישראל גוריון , אריק איינשטיין , אורי זוהר, שייקה אופיר יפה ירקוני ועוד.

 

נווה שאנן   

בשעה: 19:00 מכפר חקלאי לחצר האחורית של העיר. ומחר – אולי שכונה של בוהמה, מסחר והיי – טק?

 מה הוקמה השכונה ואיך הפכה למרחב עירוני שנוי במחלוקת. ומה צופן לה העתיד? נשמע איך ולמה הוקמה השכונה, קווי המתאר שלה, מבנים מיוחדים וסביבותיה. נחצה ונכנס לשכונה, נשמע על אירועים ביטחוניים ומסחריים., נתהלך במדרחוב הנעלים ונשמע ונראה את המציאות של מגוון הקהילות המאכלסות את השכונה.

 

חיי הלילה של תל אביב | מחיר הסיור 80 ₪ (וכולל בירה/יין וצ'ייסרים)

בשעה: 21:00  הצצה מרתקת אל סצנת חיי הלילה של העיר ללא הפסקה, הסיור מתרחש בלב תל אביב בשדרות רוטשילד. בואו לשמוע איך ההיסטוריה הידועה של השדרה, פוגשת את העידן החדש, סצנת הסטרטאפ, המסעדות, והברים האפלים. הסיור כולל בירה/יין וצ'ייסרים, שיהייה

 

*

 

לילה לבן במתחם ביאליק:

 הצליל החדש של תל-אביב

מרתון הופעות חיות של הרכבים שנמצאים סביב אלבום הבכורה שלהם,  

לצד תיקלוטים של נציגי הלייבלים הבולטים שמייצגים את תל אביב בעולם.

 

יעלו ויבואו -

ריו

זואי פולונסקי ואור אדרי, זוג מוזיקאיות שממגנות כבר שנים בשלל הרכבים ופרויקטים,כשהן משלבות אל תוך תבניות הז'אנר אלמנטים מוזיקליים מורכבים, עיבודים על כלים אנלוגיים וטקסטים מתוחכמים. פופ זו לא מילה גסה. אם עדיין לא יצא לכם לשמוע את דואו הדרים-פופ המעולה שלהם, חבל...

LIRAZ

פרויקט מוזיקלי חדש ומסקרן המשלב מוזיקה איראנית משנות ה-60-70 עם צלילים אלקטרוניים, בין מסורת לעכשיו. לירז צ'רכי חברה למפיק העל ריג'וייסר מחבורת רוו טייפס ליצירת אלבומה שבדרך, המכיל קאברים ושירים מקוריים אותם הלחינה וכתבה יחד עם אמנים איראניים. מסע בין צלילים מלנכוליים למקצבים רקידים במעטפת של סימפולים וביטים. בקיצור מסע מוזיקלי בין טהרן –תל-אביב - אל.איי.

גילי יאלו

עם כריזמה בימתית בקילוגרמים, מסר פוזיטיבי ונבחרת נגנים משובחת שמורכבת מהאנשים הכי גרוביים בעיר, גילי יאלו מציג פרויקט מוזיקלי ומופע חדש עם שילובים בין סאונדים וליינים אתיופיים מסורתיים ל-Fאנק, ג'אז, ופסיכדליה מאפריקה, הפקה עכשווית ומהודקת ושירים באנגלית ובאמהרית. שילוב חד פעמי בין אתיופיה, עבר, עתיד וטונות של גרוב.

המסך הלבן

אין דרך פשוטה להגדיר את המוזיקה של המסך הלבן, אז מי אנחנו שבכלל נתחיל לנסות.  שני הגבירים, גילברט וגבריאל לשושלת ברויד, יעלו על הבמה עם תועפות של גלאם חרוך ואורחים, כדי להדגים לכולנו איך נשמע קולו של דור.

גארדן סיטי מובמנט

אחת הסנסציות המקומיות של התקופה, הטריו האלקטרוני שהחל בהופעות קטנות ברחבי העיר, היום כבר מלהטט בין סיבובי הופעות ברחבי הגלובוס, במות של פסטיבלים נחשבים כמו גלאסטנברי ופרימוורה, לצד מועמודיות חוזרות במצעדים השנתיים המקומיים והופעות על הבמות הגדולות בארץ.

על העמדה -

Hectik(Fortuna Records)

Rejoicer (Raw Tapes)

הכניסה חופשית

מתחם ביאליק בשעות 19:00 - 24:00

 

*

 

לילה לבן בגן הפסגה:

חנה גור

גן הפסגה, יפו העתיקה מ- 20:00 – 20:45

 

מופע הארנבות של ד"ר קספר

"מנגינות" – מופע חדש!

אורן ברזילי ושי להב, הלא הם מופע הארנבות של ד"ר קספר,  מציגים מופע חדש!

אחרי יותר מעשרים שנות יצירה, אינסוף שירים גדולים ובלתי נשכחים, להיטים שהשפיעו על המוזיקה הישראלית, הופעות שהפכו לקאלט בקרב דורות של מעריצים, ואלבום חדש ומשובח - הקספרים, ביחד עם הרכב ההופעות המשובח שלהם, מגישים מופע חדש עשיר בלהיטים מכל התקופות:"אחלום לנצח", "תראו אותי", "עולם שקט", "שמלה אדומה"," הכול יהיה בסדר", שירי האלבום החדש "מנגינות", "עד בלי די", "בוקר חדש" ועוד.

שי להב : קלידים ושירה ׀ אורן ברזילי : גיטרה ושירה ׀ יובי חייבי : תופים ׀ אורן זיו : בס ׀ אריאל פוליאקוב : גיטרה

יח"צ הליקון כנען מופעים 03-5580890 This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

גן הפסגה, יפו העתיקה מ- 21:00 – 22:15

 

דקלה - ההופעה

במהלך השנים ביססה את עצמה דיקלה כאמנית וזמרת מסקרנת, איכותית ומרגשת, וצברה לעצמה קהל נאמן. כעת יוצאת דיקלה במופע חדש, הכולל את להיטיה החדשים לצד שיריה הגדולים מאלבומים קודמים, כשהיא מלווה בלהקה של כישרונות מוזיקליים. במופע תמצאו את כל קשת המקצבים והרגשות עליהם מנצחת דיקלה בקולה הייחודי, בעוצמות מכשפות, ובכישרונה כיוצרת.

יח"צ: הליקון כנען מופעים: 03-5580890   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

פרימן עמית This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 0528-284787

גן הפסגה, יפו העתיקה מ- 22:30 – 23:45

 

רוקדים סווינג בכיכר דיזינגוף

עם בית הספר לריקודי סווינג - Holy Lindy Land!

ריקודים, הופעות ושיעורים לקהל הרחב לצלילי מוזיקת ג'אז מעולה לאורך כל הערב

בואו לטעום מהאווירה התוססת של שנות העשרים הסוערות

ההשתתפות חופשית

כיכר דיזינגוף 00:30 - 21:00

 

 

 

*

 

ערב שירה בציבור, מתחם "התחנה"

 

"התחנה" מ-  20:30 – 21:30

 

שרימבה

בוא נרקוד עד אור הבוקר! מסיבה LIVEשל מיטב הלהיטים! והופעה סוחפת של גרוב, קצב, נשמה ורוקנרול

"התחנה" מ-  21:30 – 23:00

 

משה להב – "הטיש הגדול"

שירים ישראליים ושאר רוח

בפשטות בלתי אמצעית, בשירה קצת מחוספסת וחזקה, נטול גינונים, ועם מחרוזות קולחות ומפתיעות של שירים שלא שומעים כל יום, מקיים משה להב מופע יחודי: "הטיש הגדול" – שירים ישראלים ושאר רוח. בלי שירונים ובלי שקופיות, העיניים מתפזרות לכל הכיוונים וככה נוצרת החברותא...

הטיש הגדול הוא מופע של איש אחד שהפך לתופעה ישראלית יחידה במינה. גם הקהל מתווה את הדרך ומוצא עם להב את הזויות הייחודיות לכל מופע ומופע.

יח"צ – צפריר קום This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 0522-635490

"התחנה" מ-  23:00 – 01:30

 

 

*

 

23:00

 

*

לילה לבן בשוק הפשפשים:

הרכבים מוזיקליים, תאטרוני רחוב

פנפרה אספלט

מופע יוצא דופן של חבורה מצחיקה שהגיעה מארץ רחוקה ודמיונית (צ'ורבהסטן). הטיפוסים האטרקטיביים זזים באקרובטיקה ולוליינות, משחקים בהומור, מנגנים מוזיקה חיה בוירטואוזיות ויוצרים מעגלים מזדמנים של קרקסות ומנה טובה של צחוק.

מוצ"ש- הרכב מוזיקלי

Mish-Mash-להקת מיש מש בהובלתה של הזמרת אסנת הראל מבצעת קאברים ועושה "מיש-מש" משלל סגנונות וזמנים: מלהיטי הפאנק והדיסקו של שנות ה-70 ועד הלהיטים החמים של היום

TED- הרכב מוזיקלי

בלוז רבלס- הרכב מוזיקלי

גלית מור- הרכב מוזיקלי

לוסט הייוויז- הרכב מוזיקלי

באקט אנד ג'וינט- הרכב מוזיקלי

שוק הפשפשים, יפו בשעות: 21:00 – 01:00

 

 

*

 

 

לילה לבן במרכז ברודט

מרתון מוזיקה אל תוך הלילה עם השמות החמים בתחום המוזיקה היהודית

מופע פותח:

חנן בן ארי

מופע חשמלי, אנרגטי ומרגש, סול-גרוב-יהודי במיטבו

חנן בן ארי- גיטרה ׀ אלמוג ליזמי- תופים ׀ איל רווה- בס ׀ אמיר קובלסקי- קלידים ׀ יעקב אסרף- גיטרות ׀  ניר רובין- כלי נשיפה. בשעה 21:00

המופע המרכזי:

"לפני השינה"- ענת מלמוד מארחת את הדס קליינמן ואביב בכר

ענת מלמוד, זמרת-יוצרת-פסנתרנית וקול חדש בסצנת המוזיקה הישראלית, במופע המבוסס על שירי אלבום הבכורה: "לפני השינה". במופע, שנע בין פשטות לעומק, מארחת ענת את הדס קליינמן ואביב בכר, שותפיה בהקלטות האלבום. משתתפים: ענת מלמוד: פסנתר, שירה ׀ עדי גיגי: קונטרבס, שירה ׀  מעיין דוארי: כלי הקשה ׀ הדס קליינמן/ אביב בכר. בשעה 22:45

 

המופעים יערכו באודיטוריום מרכז ברודט ויוקרנו ברחבה החיצונית של המרכז על מנת לאפשר למספר רב של צופים לצפות במופע. מומלץ להצטייד בלבוש חם.

הכניסה חופשית על בסיס מקום פנוי, לא ניתן לשריין מקומות מראש

מרכז ברודט, צייטלין 22

 

*

 

אוטובוסים פתוחים

דיקסי לנד של פלדר

 

אלי פרמינגר והלהקה

 

נוסעים ומנגנים בכל רחבי העיר 21:00 – 01:00

 

*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

וגם:

עשרות אירועים במוסדות התרבות ובבתי העסק ברחבי העיר

 

 

*** מוזיקה ***

 

האופרה הישראלית -      לילה לבן באופרה – שלוש שעות של שכרון חושים

מיטב סולני האופרה הישראלית בקונצרט שכולו להיטי אופרה, אופרטות, מחזות זמר, זמר עברי והפתעות מוזיקליות רבות ומגוונות. מחצות ועד לשעות הקטנות של הלילה.

בשעה 24:00 מחירי כרטיס: 65 ₪ משך המופע : כשלוש שעות

הזמנת כרטיסים בטל' 03-6927777ובאתר: www.israel-opera.co.il

בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה. שדרות שאול המלך 19

 

הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה - לילה מטורף בקונס. - מוזיקה בין שקיעה לזריחה

v      פרחים, צלילים וזמזומים עם אליאנה ושישה-עשר המיתרים

קונצרט-סיפור המבוסס על אגדת ״שלמה המלך והדבורה״, בשילוב קטעי מוזיקה אהובים ומוכרים: ואלס הפרחים מאת צ׳ייקובסקי, זמזום הדבורה מאת רימסקי קורסקוב, מלכת שבא מאת הנדל ועוד,

בביצוע חברי אנסמבל סולני תל-אביב: אליאנה קראוטהמר, כינור | שירה נטיף, כינור | אמיר ליברזון, ויולה | טליה ארדל, צ'לו. בשעה 17:00

v      MultiSound– קונצרטים 1:1- מפגשים מהסוג האישי - שיחות מוזיקליות עם נגנים צעירים. 18:00

v      גם דגים שרים – מסיבת גן לא רק לילדים- ג'אז בגינה – הרכבי ג'אז סביב הבריכה. בשעה 19:00

v      לילה צעיר או כוכבים נולדים- תלמידי הקונסרבטוריון מנגנים עם אנסמבל סולני תל אביב מיצירות באך, מוצרט ועוד. בשעה 21:00

v      Big Band – Big Time- הביג בנד של המרכז ללימודי ג'אז כבר עשה לעצמו שם של תזמורת ביג בנד מהטובות בארץ. הנגנים התלמידים, שיכולותיהם ורצינותם הובילו אותם למעמד מקצועי בתחום זה, ינגנו רפרטואר קלאסי ממיטב להיטי תזמורות הביג בנד. בשעה 22:00

v      יועד ניר - אלקטרו-קלאסיקל אקספרס- בשעה 23:00

v      ארבע עונות של RAMM- רוק קאמרי עם להקת ספייבורג- חיבור מוזיקלי מפתיע, אורגני, אותנטי, בלתי רגיל בין קצוות מוזיקליים שונים: להקת ספייבורג משלבת בין מוזיקה קלאסית למוזיקה אלקטרונית ורוק כבד. מנגנים: גנאדי טליס, כינור חשמלי | בוריס רימר, ויולה חשמלית | שי פקר, קונטרבס חשמלי, מלחין ומעבד | ולדימיר קפלן, תופים | אור אפשטיין, אלקטרוניקה.בשעה 23:30

v      ג'אם עד השעות הקטנות- מחצות

הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה, רח' לואי מרשל 25 (פינת שטריקר) תל אביב http://www.icm.org.il/

 

מרכז יצחק רבין -          - אלון אולארצ׳יק מארח את מזי כהן

מופע חדש המשלב את מיטב להיטיו מכל הזמנים. תחילת ההופעה: 21:30

סיורים מרגשים בין דפי ההיסטוריה הישראלית במוזיאון הישראלי ובתערוכה: ”מבצע יונתן“החל ב- 18:00

במהלך הערב יוקרנו סרטים נוסטלגיים בליווי להקת רוק מקומית

עלות לסיור ומופע: 75 ₪ | עלות לסיור והפנינג ישראלי: 45 ₪

מרכז יצחק רבין - שד רוקח 77 רמת אביב, תל-אביבhttp://www.rabincenter.org.il/

 

האוזן השלישית –לילה לבן/סגול - מחווה לפרינס

ב-21 באפריל השנה הלך לעולמו פרינס - אחד המוזיקאים החשובים של דורנו.  אין כל ספק שהוא הלך מוקדם מדי והשאיר אחריו מורשת מוזיקלית אדירה, להיטים בלתי נשכחים, אלבומי מופת וכמויות מוזיקה שהוקלטה ושמורה איפשהו בכספת של פייזלי פארק. נוסף לשליטתו במגוון כלי נגינה, פרינס נחשב לאגדת גיטרה של זמננו ולפרפומר בחסד עליון, אחד שכל הופעה שלו זכורה לתמיד כחוויה מוזיקלית מהמעלה הראשונה.

ללילה אחד ויחיד יצבע האוזןבר בסגול למחווה לאמן הדגול. הופעות חיות של Men of North Country׀ לירון עמרם ׀ עידן אלתרמן והנשמות הסגולות ׀ Meat Eating Orchids׀

לפני, אחרי ובין לבין ידג'הFunk Sinatra(אייל גולדמן)

v      הקרנות סרטים בכיכובו של הנסיך והופעות חיות נדירות ועוד הפתעות.

v      לילה לבן  גם במחלקת המוזיקה של האוזן השלישית: הנחות והטבות בין תשע לחצות.

דלתות בשעה 22:00, מחיר: 35 ₪ במכירה מוקדמת, 45 ₪ בערב האירוע. 20 ₪ לדיגיתל

http://www.ozenbar.com/show/?token=B9IhlAO7VB

האוזן השלישית, קינג ג'ורג'48

 

בית יד לבנים תל-אביב -  "גלוריה" - לילה לבן של מוזיקה ליטורגית בבית יד-לבנים

קונצרט מיוחד בביצוע המקהלה הקאמרית תל–אביב והחמישייה הקולית תל–אביב

פרקים מתוך הרקוויאם של מוצרט, אורטורית חג המולד של באך, אווה מריה של באך/גונו ועוד ועוד ממיטב פרקי הקודש למקהלה של באך ומוצרט.

עוגב ופסנתר: אלכסנדר וולך ׀ מנצח ומנחה: מיכאל שני

בשעה 20:00. מחיר כרטיס 50 ₪. רכישת כרטיסים: www.tixwise.co.il/taccטל' 054-2136200 אביטל

אודיטוריום שיין, בית יד–לבנים תל-אביב, רח' פנקס 63 

 

 

לבונטין 7 - Muzik Fest 2016– הפסטיבל של יוצרי המוזיקה החדשים מבית Muzik

Muzik- בית ספר גבוה ליצירה והפקת מוזיקה, מזמין אתכם לטעום, לחוות ולהרגיש את היצירה הכי עדכנית ועצמאית, שקורית ממש מתחת לאף שלכם, ולגלות את הדור הבא של המוזיקאים היוצרים בישראל. כותבים, מלחינים, נגנים, הרכבים, זמרים ומפיקים מוזיקליים יציגו את הפירות המוזיקליים עליהם עמלו במהלך השנה האחרונה במסגרות השונות בביה"ס ובדרך לאלבומי הגמר שלהם.

בין המופעים: 

v      רוברט אורנשטיין וגיל מאיר

v      נועם טביב בליווי הראל קראוס ונועה מרגלית

v      יונתן מרכוס ורותם פרימר (מהצמד שלי ורותם)

v      ההרכב העצמאי של יוסי ברטוב, אלעד טויטו ונופר ניסימוב

בשעה 19:30 הכניסה חופשית

לבונטין 7 , תל אביב. https://www.facebook.com/events/571260143046220/

 

 

 

*

 

מרכז קהילתי נווה צדק -  ערב לעולים וצברים, יין ומוסיקה

שירים ואלתורים בסגנונות שונים. שירה דושי  - קלידים ׀ יעל דושי – שירה יותם קומן - סקסופון

בשעות 21:00 - 23:00. הכניסה חופשית! מספר המקומות מוגבל.

מרכז קהילתי נוה צדק. רח' שבזי 22 תל-אביב (הכניסה מרח' נווה שלום 9)טל' 03-5164691

https://www.facebook.com/events/1817343158497210

 

 

*** תאטרון * הומור* סטנד-אפ *** 

 

 

תאטרון מלינקי -            -"ליר. בובות ואנשים" - ההצגה

ההצגה היא פנטזיה חופשית, מעין וריאציה על "המלך ליר" של שקספיר, העוסק בבגידת ילדים באביהם הזקן.

בגירסה של "מלינקי" מתמקד הסיפור במשפחת גלוסטר: רגן וגונריל הבנות "הרעות" של המלך ליר ושני בניו: אדגר (הבן החוקי)  ואדמונד (הבן הממזר). כאשר הזרקור מופנה אל הדור הצעיר, החמדן, חסר החמלה וחסר המעצורים הנלחם על הירושה. כאן אין מלך, ואין ליצן. רק אנשים, בובות ומה שנשאר מהם.

שפה: עברית. משך: שעה ו-10 דקות ללא הפסקה. המחיר מיוחד ללילה הלבן - 35 ₪ (במקום 70 ₪).

בשעה 21:00 פרטים בטל. 054-2488104

"הבובות של תאטרון מלנקי" – התערוכה

הבובות שכיכבו בהצגות השונות של תאטרון מלינקי במשך השנים: "זקנה ועושה הניסים", "הזר" ו-"איוב", כולל קטעי וידאו מההצגות.

תאטרון מלינקי, מרכז תרבות גן מאיר, טשרניחובסקי 22 א' תל אביבwww.malenki.co.il

 

גלריה תאטרון החנות – "עששית"* - במה לסיפורים אמתיים

בנושא: הרפתקאות ליליות

תחרות מיקרופון פתוח (Open Mic) – ערב ראשון מסוגו במהלכו, לערב אחד, הסיפור שלכם מקבל במה.

הערב פתוח לצופים ולמספרים שיעלו בהגרלה בערב עצמו.

הכלל החשוב ביותר: הסיפור חייב להיות אמיתי.

כללים נוספים: על המספר לספר את הסיפור ולא להקריאו;

לרשות המספר עומדות 5 דקות לספר את הסיפור;

המשתתפים צריכים גם סיבה - מדוע חשוב להם לספר את הסיפור?

בתום כל סיפור, צוות שופטים יעניק לו ציון ובסוף הערב ייבחר הזוכה ויוענק לו פרס.

משתתפים ושופטים בתחרות: מאיה וינברג | ענת עינהר | הילה הראל | אלמוג שור |  מושיק סקאל

אז מה הסיפור שלכם?

* ערב העששית מופק בהשראת פעילות ארגון MOTHלהפצת אמנות מספרי הסיפורים.

בשעה 20:00. הרשמה ופרטים נוספים בעמוד הפייסבוק של החנות: https://www.facebook.com/hanut31/

גלריה תאטרון החנות, רח' העליה 31http://www.hanut31.co.il/

 

 

תיאטרון קרוב - ליל אבירים בלילה הלבן

 • משתה אבירים אמיתיבאירוח אנסבמל שחקני התיאטרון.
 • המלך ליר-  הצגה, מהקלאסיקה של שיקספיר, בלב התחנה המרכזית, בכיכובם של ניקו ניתאי, אלברט כהן, אסף ניב ואחרים.
 • שיחה עם היוצרים וביקור מאחורי הקלעים של התיאטרוןבתום הצגה

בשעה 20:30  מחיר 20 ₪.

תיאטרון קרוב מיסודו של ניקו ניתאי, בתחנה המרכזית החדשה  http://t-karov.co.il/index.php

 

 

 

 

 

בר "בית אריאלה"- מרתון סטנד-אפ לילי

מרתון סטנד-אפ לילי, חינמי וממושך עם מיטב הקומיקאים הצעירים הפועלים בעיר: עמית הרשקוביץ (לילה טוב עם אסף הראל), אלדד שטרית, לאה לב, חן זאוסמר, אסי גל, דניאל רצ'קובסקי, ירמי שיק בלום (עוד כותרות עם אייל קיציס), יואב רבינוביץ' (עוד כותרות עם אייל קיציס), עידן ברקאי (אבוללה), עמית קלינג ועוד

לכל סטאנדאפיסט יעמדו כרבע שעה להצחיק, להקסים, לשגע

בנוסף: בירה במחיר מוזל והנחות משמעותיות על אלכוהול.

מ-21:00 אל תוך הלילה. הכניסה חופשית

בית אריאלה- הבר, רחוב הרכבת 2 תל אביב

 

 

*

 

 

 

 

*** מחול * תנועה * ספורט ***

 

ספורטק תל אביבסטריט-בול תל-אביב– טורניר לזכרו של מלאכי רוזנפלד ז"ל

טורניר הסטריט-בול הגדול של תל-אביב! משחקי 3x3במגוון רחב של קטגוריות: ילדים וילדות, נערים ונערות, בוגרים ובוגרות, חברות עסקיות, מאמני ומאמנות כדורסל. לכל קבוצה מובטחים לפחות 2 משחקים.

* כל שחקן מקבל חולצה, תעודה וערכת מתנה וכן משתתף בהגרלת הפרס הגדול.

* הקבוצות הזוכות יקבלו מדליות, גביעים ופרסים מיוחדים.

* עוד באירוע: תחרות שלשות ׀  תחרות הטבעות ׀ משחק ראווה ׀ סדנת כדורסל 3x3עם מדריכים מקצועיים ואורחים מיוחדים: עודד קטש, ליאור ליובין ועוד... ׀ אוהל שיח, הרצאות וסדנאות ׀ יריד ספורט חגיגי Basketball Expo׀ שלל פרסים ומתנות ׀ מוזיקה קצבית ׀  דוכני מזון ושתייה

* ההשתתפות בתחרות הינה בתשלום: 60 – 85 ₪ לשחקן (בהתאם לקטגוריה) מחיר מיוחד למחזיקי דיגיתל 50 – 75 לשחקן (בהתאם לקטגוריה). הכניסה ליריד ולצפייה במשחקים – חינם!

ההכנסות מהטורניר יתרמו לתנועת הנוער לילדים עם צרכים מיוחדים "כנפיים של קרמבו".

מהשעה 15:00 ועד 03:00 לפנות בוקר. (משחקי שמינית הגמר, רבע הגמר, חצי הגמר והגמר יערכו במהלך יום שישי)

ספורטק תל אביב פארק גני יהושע, לפרטים ולהרשמה: www.streetballtlv.co.il

 

המרכז הערבי-יהודי ביפו  - ערב יצירה ביפו – מחול ומקהלה

במהלך שלושת החודשים האחרונים עבדו שלוש רקדניות: עדיה שטרן, בר ביסקר, וגליה רפאל עם הכוריאוגרפית סאלי אן פרידלנד על פיתוח חומרים תנועתיים ייחודיים ובניית קטעי מחול.

פרוייקט בית הרקדנים סיים את שנת ההרצה שלו ויחל לעבוד בתכנית מלאה.

v      מקהלת "קולות השלום"בשעה 20:30

הכניסה למופע ללא עלות, שריון מקומות במייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

המרכז הערבי יהודי ביפו, רח' קדם 109, סטודיו 12 https://www.facebook.com/events/499385160261379/

 

המרכז למחול ספרדי ופלמנקו של סילביה דוראן - "FLAMENCO 2016"

סדרת מחולות ארוגים ביד אמן, משלל סגנונות המחול הספרדי והפלמנקו.

בשעה 20.30 ובשעה 22.00. כרטיסים במחיר 50 ₪

המרכז למחול ספרדי ופלמנקו של סילביה דוראן בן יהודה 53, קומת מרתף, 03-5231453 www.SilviaDuran.com

 

קומפלקס-  ערב סלסה - הדרכה ומסיבה

שיעורי סלסה ומסיבת ריקודים עד הזריחה

הדרכה מ- 21:30. מסיבה מ- 22:30 עד אחרון הרוקדים

מחיר כניסה – 40 ₪. הבאים בלבוש לבן, תושבי תל-אביב, חיילים וסטודנטים – 25 ₪

קומפלקס, קרליבך 2,

 

*

 

*** ספרות, עיון, לימוד ***

 

איכלוב, המרכז הרפואי תל-אביבלילה לבן כזה עוד לא היה לכם !

 

המרכז הרפואי תל-אביב פותח את שעריו ומעניק לקהל הרחב הזדמנות נדירה להיכנס אל בית החולים, להאזין להרצאות, להשתתף בסיורים חד פעמיים, לפגוש את המומחים ישירות, וכל זאת בליווי מוזיקה ובאווירה שמחה ובריאה במיוחד.

הלילה הלבן שלי - מיטב המומחים מספרים על הלילה הלבן שלהם // אולם סמי עופר

 • מקבץ ראשון – בשעה 20:00

הלילה הלבן של פרופ' רוני גמזו - שביתת הרופאים ומשבר המתמחים

הלילה הלבן של פרופ' יריב יוגב בחדר הלידה

הלילה הלבן של ד"ר אילן קיציס שנגמר בשעון    

 • מקבץ שני – בשעה 21:00

הלילה הלבן של פרופ' שלומי קונסטנטיני עם יובל

                        הלילה הלבן של פרופ' עידית מטות "יש לי אהבה והיא תנצח"

                        הלילה הלבן של ד"ר עדי נמרוד עם שושנה

 • מקבץ שני – בשעה 22:00

הלילה הלבן של פרופ' גוסטבו מלינגר בדרך לברזיל

                        הלילה הלבן של פרופ' דרור מנדל את מנדל

                        הלילה הלבן של פרופ' ניר גלעדי

                        הרב אברהם רזניקוב - חתום בהשתלה

הסלון- פינות ישיבה נעימות למפגש בלתי אמצעי עם מומחים מתחום שונים: גניקולוגיה, סקסולוגיה, אונקולוגיה, תזונה ועוד... // הפינה הירוקה, על הדק

כל שעה עגולה יתחלפו המומחים בארבע פינות הסלון ויעניקו לכם הזדמנות לשאול ולהתייעץ בכל תחום

סיורים

 • מהמנחת ועד המיון-  סיור מרתק 
 • איכילוב של מטה  - מחדר הניתוח ועד התחנה האחרונה

בשעות:  20:00, 21:00, 22:00

הפסנתר יוצא לחצר-  מוסיקה חיה בניצוחו של המאסטרו ניר בנרט

תחילת קונצרט בשעות 20:00, 21:00, 22:00

הפעילות ללא תשלום, ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש

המרכז הרפואי תל-אביב, רחוב ויצמן 6

 

 

*

 

 

קהילת לימודTLV        - לילה לבן של לימוד TLV- באנה לולו

"Date me TLV"- מופע קומי על דייטים ומערכות יחסים בעיר הגדולה

"Sexperts"- פאנל מומחים בנושא דייטים, שידוכים וסקס

הקרנת עבודות וידאו ארט של אלינור סלומון והדר מיץ וחוויית צפייה בקטעי וידאו ב-360 עם משקפי מציאות מדומה של הצלם ברק בריקנר.

החל ב- 20:30 הכניסה חופשית, בהרשמה מראש  http://bit.ly/LaylaLavanLimmudTLV2016

"אנה לולו בר", רחוב הפנינים 2, יפו.

 

הערב הינו חלק מפסטיבל לימוד TLVהעוסק בנושאים הקשורים לתרבות ישראלית ותרבות יהודית. קהילת לימוד TLVמבוססת על עקרונות של למידה, התנדבות, השתתפות, מגוון, העצמה, כבוד הדדי וכן על הרעיון שלכל אחד כדאי ללמוד וכל אחד יכול ללמד. הפסטיבל עוסק בנושאים מגוונים; יזמות, טכנולוגיה, פילוסופיה, היסטוריה, טקסטים מהמקורות, אמנות, מוזיקה, אוכל, ספורט, רוחניות, פוליטיקה ועוד. הלימוד מתקיים בשלל דרכים (הרצאות, סדנאות, שיחות, הקרנות, הופעות, סיורים ועוד) ומועבר על ידי יותר מ-100 מציגים מרקעים שונים. הפסטיבל יוצר מרחב למפגש, לדיאלוג, לצמיחה ולהעשרה אישית, ומספק למשתתפים בו חוויה חדשה ומיוחדת של חיים ותרבות ישראלית, יהודית ותל-אביבית.

https://www.limmudtlv.org/%D7%90%D7%95%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%93-tlv/?lang=he

רביעי - שישי, 29 ביוני- 1 ביולי 2016. המכללה האקדמית תל-אביב יפו

ההשתתפות בפסטיבל במהלך היום כרוכה בתשלום ובהרשמה מראש.

 

 Авивеמרכז התרבות הרוסי- על מה אתם חושבים כאשר שומעים "תרבות רוסית"?

בבושקה? סמובר?  הנשים הכי יפות בעולם?  

רוצים להכיר יותר? אז כולם מוזמנים!!!

מוזיקה, שירים וריקודים ׀ משחקי שחמט ׀ הזדמנות ליצור בובת "בבושקה " במו ידיכם ׀ צילום בתלבושת מסורתית ׀ כיבוד רוסי. אנו מחכים !!

בשעות 20.00 – חצות . כניסה חופשית

גאולה 38 תל-אביב,https://www.facebook.com/isr.rs

 

המרכז לקבלה תל אביב - "קבליילה"

v      הייד פארק של הרצאות וסיפורים מתוך ספר הזוהר

v      מוזיקה קבלית לייב

v      וודיאו ארט של 72 השמות הקבליים על קירות הבניין

v      מכירת לילה מיוחדת בחנות של תכשיטים האקססוריז והספרים בהנחות עד 50%

v      כיבוד חם וקפה חופשי

הכניסה חופשית. פתיחת דלתות 22:00 עד 1:00 לפנות בוקר

ברחבת החצר "לייטהאוס" המרכז לקבלה בבית ציוני אמריקה, אבן גבירול 26 www.kabbalah.co.il

 

*

 

*** קולנוע ***

 

סינמטק תל-אביב  -  לילה לבן ב-360 מעלות

v      פנורמה תל-אביב- הקרנת בכורה. סרט פנורמי המורכב ממגוון שוטים של וידאו שצילמו תושבי תל-אביב, מנקודות מבט שונות ובמיקומים רבים ברחבי העיר, ומציג תנועה אינסופית של העיר.

ההקרנה על הקיר הקדמי של הסינמטק, בשעות 21:00 - 03:00

v      מוזיקה ברחבה - Cosmic Connections- "המעבדה למוזיקה מתקדמת"אליק קורפו ואייר סמל מזמינים אתכם לנגן איתם. בשעות 21:00 - 23:00. ההשתתפות חופשית

v      סרטים ב-360 מעלות- סרטים קצרים (10 דק') ב-360 מעלות, לצפייה באמצעות משקפי (מציאות מדומה. הסרטים הוקרנו בפסטיבל "קאן" האחרון והופקו ע"י חממת "סטימר", ליצירת קולנוע אינטראקטיבי ומציאות מדומה. בשיתוף חברת סאטארה.

בלובי הסינמטק בשעות 21:00 - 03:00. מחיר: 10 ₪ לסרט.

v      קולנוע בחצות מלחמת הכוכבים: הכוח המתעורר(ארה"ב 2015) בתלת-מימד. מחיר: 10 ₪.

v      בלובי הסינמטק יוגשו טעימות של מגוון יינות, ללא עלות, מתנת דרך היין. בשעות 21:00 - 23:00.

סינמטק תל-אביב, שפרינצק 2  http://www.cinema.co.il/

 

*** אמנות – אירועם, מוזאונים וגלריות***

TechnoArtאירוע של טכנולוגיהואומנותלכבוד השקת בית TechnoArt

החממההראשונהלטכנולוגיהואומנות- TechnoArt- משיקהאתביתההחדשבקריתספר בערב של טכנולוגיה ואומנות, בהשתתפות שותפי החממה, משקיעים, יועצים ואומנים נבחרים.

 

מרכז עמיעד     - תערוכת הבוגרים 2016 של המחלקה לעיצוב מכללת סמינר הקיבוצים

התערוכה כוללת עבודות בתחום עיצוב מוצר, עיצוב תעשייתי, תקשורת חזותית, לבוש ואביזרים.

באירוע הפתיחה יציגו שחקנים פריטי לבוש שעוצבו על ידי בוגרי המגמה לעיצוב בימה ותלבושות. 

אוצרים: דוד פאר ויאיר ברק. התערוכה תציג עד 20 ביולי 2016

ערב פתיחה חגיגי בשעה 20:00

מרכז עמיעד, שוק הפשפשים, רחוב עמיעד 12  לפרטים נוספים: 03-6901215

 

הוסטל אברהם - תערוכת הבוגרים 2016 של המחלקה לאמנות מכללת סמינר הקיבוצים

התערוכה כוללת עבודות של בוגרי המחלקה לאמנות, המשלבות וידאו, פיסול, רישום וציור, מיצב וצילום.

אוצרים: דוד פאר ויאיר ברק. התערוכה תציג עד 16 ביולי 2016

ערב פתיחה חגיגי בשעה 19:00

הוסטל אברהם, רח' לבונטין 21 לפרטים נוספים: 03-6901215

 

דניאלה להבי- לילה חלומות

אומרים שלפעמים חלומות מתגשמים ... בדניאלה להבי אנו נדאג להגשים אותם...

אורחי הלילה הלבן מוזמנים לשתף בחלומות שלהם, לכתוב אותם על קיר החנות ולצבוע את עולם החלומות שלהם יחד עם Retema, מאיירת אופנה ומעצבת בסטודיו, שתאייר ותצייר על כל קיר החנות את איור החלומות, המותג והקולקציה. אורי להבי יבחר את החלום היחיד והמיוחד מבין החלומות שנרשמו על הקיר וידאג להגשימו.

DreamBag– בלילה הלבן יוכלו הלקוחות להרכיב לעצמם תיק אישי וייחודי, באמצעות רצועות עור בשלל צבעים, ואיור על התיק על פי בחירתם, שאותו תצייר רתמה בזמן אמת. התיקים ימכרו בעלות של 49 ₪. בנוסף, ינתנו 10% הנחה על קולקציית הקיץ.

חנות הדגל של דניאלה להבי, רוטשילד 34.

 

pi- בימה שחורה | סטודיו פתוח

הסטודיו, הנמצא ב"שוק השחור" של תל-אביב ומשמש מרחב לפעילות אמנותית, הופך במהלך הלילה הלבן לחלל היברידי של תצוגה ופרפורמנס. התנועה היומיומית המתרחשת בסטודיו מוצאת ביטוי בפעולת המלאכה, עבודת מחקר, דיון וניסוי, כך גם הטריטוריה לה הוא משיק.

אמניות הסטודיו מזמינות אמנים נוספים לבחון, להגיב ולהתערב במרחב אל מול המתחים המאפיינים את אופיו האפל של האזור ולייצר דיאלוג בין היצירה האמנותית המתרחשת בין כתלי הסטודיו למתרחש במרחב הציבורי.

אמניות הסטודיו > יאנה רוטנר, פלורה דבורה ׀ אמנית אורחת > עדי פלומן ׀ פרפורמנס > שלי רייך, לילה רוז'

פרפורמנס | כל חצי שעה החל מהשעה 20:00

ההשתתפות חופשית. מספר המקומות מוגבל

Studio de piרח' דה פיג'וטו 20

 

מוזאון ארץ ישראל- לא רוצים לישון!! – לילה לבן לילדים במוז"א

     מסיבת פיג'מות לילית, מרתקת ומפתיעה בין אוצרות המוזאון!

הילדים מוזמנים להגיע (אפילו לבושים בפיג'מות..)למסע לילי מרתק בביתני המוזאון ובתערוכות ולחוות חוויה ייחודית, קסומה ומפתיעה, שכוללת סיורים במוזאון בשעת לילה מאוחרת...

 • משחק סובב מוז"א

בואו לגלות את אוצרות המוזאון בעצמכם, על פי תחומי העניין שלכם ובמסלול בו אתם בוחרים!

משחק תחרותי דיגיטלי, המשלב פעילות רצופת חידות, משימות, אתגרי חיפוש והתבוננות עם קבלת החלטות, מהירות וחשיבה יצירתית. משחק משפחתי במהלכו תוכלו לחשוף באמצעות הטלפונים החכמים שלכם את סודותיהם של עשרות מוצגים ברחבי המוזאון, להכיר את הסיפורים המסתתרים מאחוריהם וליהנות ממרחבים ירוקים ועולמות עתיקים.

משך הפעילות כשעתיים וחצי.

 • ציפורי לילה - סדנת יצירהעיצוב ויצירת כתר אישי מעוטר בדמויות ציפורים (תחת כיפת השמים)
 • מסיבת פיג'מות עם D.Jיהלי
 • 5 מופעים מרתקים בפלנטריום

בואו לגלות כיצד מתאמן האסטרונאוט לפני שיגורו לחלל, להביט מקרוב על השמש ולהתפעל מכוחה הרב, להצטרף למדענים החוקרים את הגבול שבין מערכת השמש שלנו לשאר הגלקסיה, לחוות מסע אל יקום שבו אינסוף גלקסיות, לחקור את כוכבי הלכת והירחים של מערכת השמש במסע מרהיב בפלנטריום של תל-אביב

 • מזנונים מיוחדים עם אוכל שילדים אוהבים

עלות הכניסה לילדים ולמבוגרים - 30 ₪. מופע בפלנטריום - בתוספת 25 ₪ (לילדים ולמבוגרים)

בשעות 18:00 – 23:00.

מוזאון ארץ ישראל, חיים לבנון 2, רמת אביב, טלפון 03-6415244www.eretzmuseum.org.il

 

בית התפוצותלילה לבן בבית התפוצות

בית התפוצות מזמין את הקהל הרחב לאגף החדש ולתערוכות החדשות, המייצגות את התרבות העשירה ורבת הפנים של העם היהודי.

v      Forever Young– 75 שנה לבוב דילן 

התערוכה מציגה את דמותו החידתית של בוב דילן באמצעות סרטים, צילומים, דימויים, כרזות, מוצגים, והרבה מוזיקה. היא מספרת על המהפכה שחולל דילן, על השפעתו על המוזיקה ומוזיקאים ברחבי העולם ובארץ ונוגעת גם ביהדותו של דילן ובקשר שלו עם ישראל.

לרגל התערוכה:

"הפקולטה למדעי דילן" – הרצאה מאת ערן סבאג

בשעה 20:30. משך הרצאה 60 דקות. מספר המקומות מוגבל. ההשתתפות חופשית, בהרשמה מראש

v      הללו-יה! כינוס, תפילה, לימוד – בית הכנסת אז והיום 

דגמי בתי הכנסת המפורסמים של בית התפוצות מוצגים בסביבת מולטימדיה עשירה החושפת חיים יהודיים בבתי כנסת ברחבי העולם. התערוכה מציגה גם חפצי יודאיקה ייחודיים, סידורי תפילה, כתבי יד, סרטים, מוקדי אינטראקטיב ומוזיקה -  שירים, פיוטים ותפילות בסגנונות שונים.

v      מבצע משה – 30 שנה אחרי

תערוכת מדיה בבימויה של הבמאית אורלי מלסה, המביאה את סיפורן של עשר משפחות מעולי מבצע משה, לפני 30 שנה. בסיפוריהם מתארים גיבורי הסרטים את חוויותיהם במסע הארוך של קליטתם בחברה הישראלית.

v      רנסנס יהודי איטלקי – על יופייה של היודאיקה האיטלקית

כ-40 יצירות מהאוסף המרהיב של מוזיאון יהדות איטליה בירושלים, המבטאות את יופייה של התרבות היהודית האיטלקית המעודנת והאלגנטית.

 

התערוכות תהיינה פתוחות בשעות 19:00 – 23:00. כל הפעילות באותן שעות – ללא תשלום.

בית התפוצות, קמפוס אוניברסיטת תל אביב, שער 2, רח' קלאוזנר, רמת אביבwww.bh.org.il  03-7457870

 

סטודיו 6Bבית הספר לעיצוב ואדריכלות לילה לבן בסטודיו 6B

כמיטב המסורת, סטודיו6Bהשוכן באזור הרומנטי של תל אביב, פותח את שעריו לקהל הרחב והופך לגלריה פתוחה בלילה הלבן. יוצגו העבודות המצטיינות של בוגרי המכינה במסלולים: עיצוב פנים, עיצוב תקשורת חזותית, עיצוב אופנה, טקסטיל וצורפות, עיצוב תעשייתי, אדריכלות, צילום, אנימציה ואמנות.

לראשונה השנה: SHOW ROOM- חלל תצוגה ומכירה מיוחד של עבודות בוגרי המסלול לעיצוב אופנה, שבו יהיה ניתן לרכוש עבודות ייחודיות (one piece) של המעצבים הצעירים. בואו לתמוך בדור החדש של המעצבים!

מרתון רישום מודל עירוםבשלושה סבבים החל מהשעה 23:00. פתוח לקהל הרחב.

סטודיו 6Bרח' אחד העם 39, תל אביב 03-5669982

 

 

*

 

 

מרכז ליבלינג לשימור מארח

                                                                             

ב – 30 ליוני, במסגרת אירועי הלילה הלבן, יארח מרכז ליבלינג לשימור שתי תערוכות:

 

Zollverein XII"":מודרנה באדריכלות התעשיתית אז והיום - מכרה הפחם שהפך למתחם תרבות בתערוכת צילום של הצלם וולפגנג קלבר מEssen-שבגרמניה.

&

 

"ילדים חושבים תכנון":חשיבה תכנונית על מרחבים ציבוריים בשיתוף בתי ספר וגנים.

 

שעות פתיחת המרכז:

 

חמישי 30.6, הפתיחה -  19:00-22:00

שעות הביקור במהלך השבוע:

שישי   10:00-14:00

שבת   10:00-14:00

ראשון  10:00-18:00 

שני     10:00-18:00 

 נעילת התערוכה Zollverein ""  - יום שני 4.7.2016

אירוע נעילה "ילדים חושבים תכנון" – 6.7 בשעה 19:00.

 

Zollverein

 

מכרה הפחם Zollverein XIIבעיר אסן שבגרמניה, הוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת לאדריכלות תעשייתית והוא אחת מהתחנות החשובות ב"שביל מורשת למבני התעשיה באירופה".  

מבני המכרה, אשר תוכנן ברוח המודרנה ע"י האדריכל פריץ שופ ומרטין קמר, החל לפעול בשנת 1932, זכה במהרה להכרה בשל התכנון הפונקציונלי והנפחים הפשוטים המאפיינים אותו. יש המכנים אותו מבנה קוביסטי. המכרה פעל עד שנת 1986 וכיום משמש בעיקר לאירועי תרבות. וולפגנג קלבר, צלם, נולד בשנת 1948 בעיר הוקנהיים, גרמניה, בעבודותיו הוא מתרכז באדריכלות ובאנשים. בתערוכה זו מציג קלבר 2 סדרות צילומים של המתחם, האחת של אדריכלות המכרות והשניה של השימוש בהם כיום. עבודותיו  של קלבר הוצגו בכ-80 תערוכות ברחבי העולם.

 

 

 

 

ילדים חושבים תיכנון

 

השנה קיים המרכז פיילוט בנושא חשיבה תכנונית של מרחבים ציבוריים בשיתוף בתי ספר וגניםהפרויקט מאפשר לילדים, הסקרנים מטבעם, הזדמנות ייחודית ללמוד על העולם ועל מקומם בו  דרך עשייה אדריכלית.

 

התערוכה פתוחה לקהל בין ה 30.6 וה- 6.7.

ב 6.7, יתקיים מפגש שני של אנשי חינוך ותכנון, בו נערוך דיון מקצועי בצורך להרחיב את מעורבות הילדים והקהילה בתהליכי תכנון ככלי חינוכי ותרבותי לפיתוח דיאלוג בין העירייה, העיר ותושביה.

 

 

 

 

 

מרכז המבקרים שרונה - הקריה

ביקור מודרך במרכז המבקרים של שרונה-הקריה

ביקור מודרך במרכז מבקרים (המוזיאון) של שרונה-הקריה. המוזיאון שוכן בבית משפחת באלדנהופר הטמפלרית שנבנה ב-1905 ושימש לאחר קום המדינה כלשכת שר המשטרה והמעוטים. במוזיאון מוצג סיפור המושבה משלהי המאה ה-19 ועד היום.

שעות הפעילות: 19:00 - 22:00, סיור יצא בכל שעה עגולה (סיור אחרון בשעה 21:00).  מוגבל ל- 50 איש בסיור.

מחירכניסה:15 ₪ . למחזיקי דיגיתל תינתן הטבה 1+ 1.

מרכז המבקרים שרונה, רח' אלברט מנדלר 14

 

סיור במנהרה הטמפלרית

סיורים קצרים במנהרה התת קרקעית, המתפתלת לאורך כ-100 מטרים ובעומק חמישה-שבעה מטרים מתחת לפני האדמה. המנהרה נחצבה בסלע כורכר על ידי הטמפלרים לפני כ-120 שנים וככל הנראה שימשה להעברת חביות יין בין אגפי היקב.

שעות הפעילות:  19:00 - 22:00, סיור יצא בכל חצי שעה (סיור אחרון ב-21:30). מוגבל ל- 49 משתתפים בסיור.

מחירכניסה: 5 ₪ . למחזיקי דיגיתל תינתן הטבה  1+ 1 (התשלום במשרדי מרכז המבקרים, אלברט מנדלר 11)

המנהרה הטמפלרית, רח' דוד אלעזר 27

פרטים נוספים: 03-6048434, 03-6049634, באתר המועצה לשימור אתרי מורשת http://eng.shimur.org/sarona/

ובאתר שרונה www.sarona4u.co.il

 

מוזיאון האופטיקה המשקפיים ותרבות חזותית

המוזיאון ממוקם בשרונה תל אביב, מציג תערוכה מרהיבה החולשת על פני שלושת קומות מבנה טמפלרי ייחודי עם כ-300 פריטי אספנות המספרים את סיפורו של עולם האופטיקה, סיפור המשלב היסטוריה, אמנות ואופנה, ולצדו חנות בוטיק עם מותגים מובילים לצד קולקציית וינטג' ייחודית.

פתוח עד 22:00. הכניסה חופשית!

מוזיאון האופטיקה המשקפיים ותרבות חזותית, אלברט מנדלר 8, שרונה. טלפון: 03-6539470

www.opticana-museum.co.il

 

 

 

 

 

 

 

*

 

Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg