top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

שני בלוך ופז בש תצאנה לאליפות העולם בספרד

 

___________________.jpg

מאת: אבי גנאור
תמונות אבי גנאור והראל נחמני

רוכבות הכביש הישראליות המצטיינות שני בלוך ופז בש אושרו על ידי ה-UCI כמי שזכאיות להשתתף ולהתחרות באליפות העולם באופני כביש, שתתקייים בסוף החודש בספרד. השתיים  אמורות לצאת עוד היום עם נבחרת הנשים של ישראל הכוללת את מרים בראון,עומר שפירא,שני בלוך,מי אל נווה, פז בש כדי להשתתף בגירו טוסקנה הפמיני באיטליה - הנחשב לאחד ממרוצי הכביש הקשים בעולם לנשים  - ומשם תצאנה בלוך ובש לאליפות העולם בספרד.  
המידע המשמח על השתתפות השתיים נמסר על ידי שני בלוך ומנכ"ל איגוד האופניים ירון דור,  באירוע לנשים רוכבות שהתקיים אתמול בערב במשרדי חברת ICON (יבואני משקפי הרכיבה מבית BOLLE ו-SEBE בבני ברק ) ודור אף העריך כי ביום טוב שני בלוך בת ה-35 מסוגלת להתמקם בין המקומות ה-30 ל-40 בעולם.  

מימין הרוכבות מאזינות להרצאתה של שני בלוך, מפרגנות ומוקסמות 

את אירוע נשים רוכבות אליו הגיעו כ-60  רוכבות אופניים מכל המגזרים והגילאים, יזם איגוד האופניים בשיתוף חברת מצמן את מרוץ והראל נחמני שמארגן את משלחות ישראל לטראנס אלפ ומרוצים אחרים מתוך מטרה לעודד את אוכלוסיית הנשים בישראל להצטרף לתחום רכיבת אופני הכביש שעל פניו נראה כמתאים להן יותר מאשר תחום השטח. מסתבר שלשטח יש לנשים רבות מחסומי כניסה,  שנובעים  בין היתר מהחשש מאתגרי הרכיבה הטכנית והחשש להיפצע.

ISRAELI_WOMEN_TEAM_2014.jpg
מנכ"ל איגוד האופניים מסר בהזדמנות זו נתונים מפתיעים על שיעור הנשים הרשומות לאיגווד האופנייים מהם עולה כי מבין 1600 הרוכבים והרוכבות הרשומים כיום לאיגוד (כולל הליגות למקומות עבודה וליגת בתי הספר ) רשומות לאיגוד פחות מ-80 רוכבות שמשקפות 5% בלבד מבין חברי האיגוד. גם טלי בנדר מנהלת השיווק של מצמן את מרוץ מסרה בהקשר זה כי שיעור הנשים מבין לקוחות הרשת אינו עולה על 15% שזה לדעתה נתון  שמשקף את ההזדמנות השיווקית הקיימת  להגדלת השוק על ידי צירוף יותר נשים.
shani_bloch2.jpg

סיפור הצלחה כמשל
שני בלוך (בתמונה משמאל) מצוידת במצגת עם סיפור חייה כרוכבת אופניים, סיפרה לנוכחות (ולכמה הגברים הבודדים שהצטרפו אליהן ובהם עבדכם הנאמן) על חייה כרוכבת אופניים צעירה בת 21 שהצטרפה לקבוצת רוכבות אופני כביש מקצוענית באיטליה למשך שנתיים והצליחה להוכיח את עצמה בגדול כשסיימה אתהטור דה פרנס לנשים שנמשך 14 יום במקום ה-18 מתוך 200 רוכבות כשהיא מדורגת במקום ה-3 מקרב הרוכבות בקטגוריית U23. שני סיפרה על ההקרבה, הבדידות והקשיים שחוותה כרוכבת אופניים מקצוענית בארץ זרה, כיצד ויתרה על חוזה מקצועני לתקופה של 5 שנים בקבוצה האיטלקית וחזרה לישראל כדי ללמוד ולהקים משפחה (בעל ו-3 בנות). לאחרונה כשהיא בת 35 החליטה בלוך למצות את החיידק הספורטיווי שלה ולחזור לרכיבה תחרותית וסיפרה על הקושי לממש רצון זה כשאתה צריך בנוסף לאימונים הקשים והתובעניים גם לעזור בפרנסה כמדריכה בדרך הכושר, ולהחליף חיתולים.

מוצרים יעודיים לנשים
עדי פרומקין מחברת מצמן את מרוץ הציג בפני הרוכבות דגמים חדשים של אופני נשים שתוכננו מראש בגאומטריה שמתאימה למבנה הגוף הנשי כמו גם ציוד רכיבה נוסף שמיועד מלכתחילה לנשים ואילו נציגיה של חברת אייקון הציגו דגמי משקפיים חדישים מבית ס.ב.א ובולא שמיועדים לנשים. הראל נחמני המארגן והמפיק של המשלחת הישראלית לטראנס אלף וטלי בנדר ממצמן את מרוץ ציינו את הקמתה של קבוצת  נשים חדשה לרכיבת כביש בחסות הרשת והזמינה את הנוכחות להצארף ולהתנסות בתחום זה.
women3.jpg

למטה - שני בלוך ומרים בראון (25) חברות נבחרת ישראלל באופני כביש מדברות על הגשמת החלום בעזרתה של מרג' סימפסון

 

 

 
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg