top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

מבחן משקפי הרכיבה הגדול של מגזין אופניים / פרק ב'

bolle1.jpgoakly1.jpgredrock2.jpg

 מאת אבי גנאור
כפי שכבר ציינו בפרק הראשון של סקירת משקפי השמש, בספרות המקצועית מציינים כי קרינת UV(אולטרה סגול) היא הגורם העיקרי לנזקי השמש הנגרמים לעין והנזקים העיקריים שהיא גורמת הם: כוויות  ברשתית, רגישות ייתר לאור, עיניים אדומות, כתם בשדה הראייה ועד ניוון הרשתית וגידולים סרטניים באזור העפעפיים. ולמרות כל האמור לא כולנו מקפידים להגן על עצמנו מפני נזקי השמש. מדובר בנתון מפתיע למדי, אם חושבים על כך שאנחנו חיים בתקופה שבה כמעט כל אדם  נחשף למידע על הנזק שגורמות קרני השמש לעיניים , לעור הפנים ולגוף.

זיהום האוויר והפגיעה בשכבת האוזון, שאמורה לסנן חלק מקרניים אלה, אף מחמיר את המצב ומשנה לשנה חלה עלייה ברמת הקרינה האולטרה סגולה (UV) המגיעה לכדור הארץ. למעשה, על כל ירידה של אחוז אחד בשכבת האוזון מתרחשת עלייה כפולה

ברמת הקרינה האולטרה סגולה, והצפי הוא שב-30 השנים הקרובות תעלה רמת ה- UVבלמעלה מ-30%.

התפיסה הישנה כלפי משקפי שמש שזה מוצר שמעמעם את האור ואולי גם חוסם קצת את הרוח הולכת ומשתנה לגישה מתקדמת בה שיקולי בטיחות ואיכות ראייה הם הבסיס לפיתוחים  החדשניים של יצרני משקפי השמש שאמורים לשפר את הביצועים לכל מי שעוסקים בספורט. אבל כיצד בכלל בוחרים משקפי שמש? מה בדוקים?

1.  מחיר- כמה ולמה אתם מוכנים להשקיע בהגנה על העיניים שלכם

              2. עדשות ומסגרת. כאן יש שילוב שהוא ללא תמיד הגיוני בין אופנה , מותגיות , ואיכות העדשות.  היצע הצבעים של העדשות , איכות הליטוש שלהן                         ומשקל המשקפיים , שלא לדבר על נידוף הזיעה ורמת  ההגנה מפני סנוור.

             3  האם העדשות הן פוטו כרומטיות ומשנות את הגוון שלהן בהתאם לעוצמת האור. חשוב מאוד ברכיבת סינגלים ביערות ובמעבר בין אור וצל.
             
             4. נוחות: האם המשקפיים מותאמים היטב לגולגולת שלכם, האם הם לוחצים לכם על גשר האף, האם הם מאווררים
     
             5. האם ניתן להתאים למשקפי הרכיבה שלכם עדשות אופטיות במסגרת המקורית או שצריך להצמיד  למשקף התקן מיוחד

OAKLEY_Evzero__900_________________4_.jpg

אנחנו בחרנו להמשיך את מבחן משקפי הרכיבה הגדול של מגזין אופניים לקיץ 2016 עם כמה מהשמות הגדולים בתחום והתחלנו עם  משקפי הרכיבה   OAKLEY JAWBREAKERשכיכבו בכנס המקצועי שקיימה חברת לוקסאוטיקה, בתחילת הקיץ

בתל-אביב. המשקפיים הללו הם ללא ספק בבעלי מראה עתידני מדליק והם מוצעים ב 12 צבעים ועדשות המותאמות   לסוגי הספורט השונים.

היצרנים ממבטיחים שמבנה העדשה מאפשר ראיה פריפריאלית  וכמי שניסה ורכב עם המשקפיים הללו אני מוכן להעיד שהמשקפיים לא הפריעו לי להבחין בכל פרט רלבנטי בשביל או בשטח.

הדגם החדש מתאפיין בעדשת מסכה נטולת מסגרת שאינה תוחמת את שדה הראייה

ויחד עם זאת, המסה המינימלית מבטיח אחיזה ויציבות אופטימאליים  

הידיות קלילות וגמישות , מה שמאפשר כיפוף והפעלת לחץ ללא חשש וגם כריות האף והאוזניים עשויים מחומרים נוחים ונעימים למגע שמונעים לחצים מיותרים על הרקות ועל גשר האף.  

מבחינת ההגנה  מפני קרינת השמש מתהדרות העדשות של אוקלי ב100% הגנה מקרני UVA / UVB UVCומפני קרני אור כחולות   

מבחינת האוורור (קיץ זוכרים?)הרווח שנותר בין המסגרת לעדשות עצמן מאפשר זרימת אוויר ומונע היווצרות אדים על גבי העדשה בקירור (מזגן ברכב) . המשקפיים של אוכלי גם מצוידים בכריות אף ולאוזניים עם ציפוי שמגביר את האחיזה גם במגע עם זיעה או לחות ומונע החלקה. בנוסף גם  ניתן לקצר או להאריך את ידיות האחיזה במרווחים של  5 – 15 מ"מ, מה שמאפשר טוב יותר את התאמת המשקף למבנה הראש של הרוכב.(או הרוכבת)  המשקפיים הללו שוקלים 23 גרם בלבד (אנחנו שקלנו) והתחושה שלהם על הראש....פשוט  לא קיימת. ללכת עם ולהרגיש בלי. אין תחושה, הם קלים ונעימים ובקושי מרגישים בהם.

טווח מחירים: 700 ₪ - 900 ₪

 

 

________1.jpg

 הזוג השני שבחרנו לסקור בסקירה זו הם 6THSENSE  מבית היוצר של יצרן המשקפיים הצרפתי BOLLE.  בשנים האחרונות לקחה  BOLLE   תחת חסותה 3 קבוצות רכיבה מקצועיות: Orica Green Edgeהאוסטרלית, AG2R  כמו גם LA MONDIALEהצרפתית ו SMART STOPאמריקאית ומעצבת עבורם דגמים המיועדים לרכיבת הכביש בתחרויות וממש בימים אלה ניתן לראות בטור  דה פרנס רוכבים רבים מצוידים בדגמים האחרונים של היצרן הצרפתי האיכותי שמופץ  בישראל על ידי חברת ICON.

הדגם החדיש של בולא  אותו סקרנו שוקל ב-5 גרם יותר (28 גרם) מאשר אלה של המתחרים שלהם (אוקלי) אבל המשקפיים שלהם נראים יותר מסיביים ומצוידים במסגרת שמגינה עליכם מתפני חתכים ושומרת קצת יותר טוב על העדשות. מבחינת העיצוב זה ממש עניין של טעם.

העדשות עשויות מחומר TRIVEX– פטנט שלטענת היצרן  מעניק את החדות האופטית הגבוהה ביותר תוך שמירה על עמידות מרבית מפני פגיעות חיצוניות .

העדשות גם מצוידות בציפוי להגנה מלאה (100% ) נגד קרני UVAו UVBשיכולים להזיק לעין ומפני קרינה אינפרה-אדום שגורמת לעין להתעייף . הציפוי אף מונע לטענת היצרן יצירת אדים על העדשה ואנחנו אכן מעידים שלמרות שהרכבנו את המשקפיים ברכב ממוזג לא סבלנו מאידוי יתר על העדשות כשיצאנו מהרכב. אותו הציפי אף מגן  מפני מים, זיעה, לכלוך וכתמים אך החשוב מכל הוא שהעדשות הן פוטוכרומטיות ומתכהות ומתבהרות בהתאם לעצמת האור והקיטוב שלהן מונע סנוור.
הקליקו כאן לקריאת הפרק הראשון של מבחן משקפי הרכיבה של מזין אופנייים

כמי שרוכב זה שנים עם משקפי רודי פרוג'קט  שמצוידים בעדשות אופטיות  שמחתי ללמוד שניתן להזמין את משקפי בולא עם עדשה אופטית מובנית לפי מרשם. המסגרת של המשקפיים בנויה מסיבי ניילון גמישים שמשקלן מינימאלי,ומבחינתי, יתרונם הגדול הוא באחיזתם הטרמית על הפנים עם אפונים ומוטות ההידרופיליים והיפו אלרגניים שסופגים את הלחות ומונעים בכך את תזוזת המשקפיים וקפיצתם על האף  בעת פעילות ספורטיבית.

 

מחיר: 799-999 ₪

REDROCK33.png

המשקפיים האחרונים אותם בחרנו לסקור השנה הם  RED ROCK"  עולים חדשים  משוויץ שמשווקים בישראל בחלק מחנויות האופניים אך גם ברשתות למטיילים ולחיילים  ואם  זה תלוי בי הייתי גם מנסה לשווק אותם גם בטמבוריות וברשתות עשה זאת בעצמך כי במקור הם יוצרו קודם כל כמשקפי מגן והם עומדים גם בתקן של משקפיי מגן  לירי  במטווח ובשטח.

היבואן של משקפי רד רוק מספר כי נתקל בהן לראשונה כשעשה סקי בשוויץ ושם לב שרבים מהגולשים משתמשים במשקפיים האלה שמיוצרים בשוויץ ונמכרים שםיחסית בזול. מכאן ועד להבאתם לישראל והצגתם  כמשקפי רכיבה הדרך לא הייתה ארוכה וכאמור כיום משווקים המשקפיים הללו על ידי לא מעט חנויות אופניים שנהנים מהעובדה שהן יכולות להציע לרוכבי האופניים אלטרנטיבה  של ממש למשקפיי היוקרה הממותגים במחיר אחיד ושווה לכל נפש= 159 ₪ . המשקפיים שמוצעים בשמונה צבעים הם חסרי מסגרת וחסרי תושבת (אפון) מסיליקון לאף שוקלים 24 גרם בלבד (גרם אוד יותר מאלה של אוקלי) והעדשות שלהם מצופות בחומר מבריק שמסנן  היטב את השמש ומונע את נזקי  קרינת הUV. המשקפיים גם מתהדרים בעובדה שהם בלתי שבירים  ואני יכול גם להעיד שהזרועות שלהם גמישות מאוד וכל ניסיונותיי לשברם נכשלו. הרד-רוק נוחים מאוד וחדים מבחינה אופטית אך יחד עם זאת העדרו של האפון מלחיץ שעלול לגרום ללחץ  על גשר האף בעיקר ברכיבה עם קסדה בשטח. למרות איכותם המספקת אני הייתי רוכש אותם לעצמי כזוג נוסף רזרבי שכדאי לשמור בתא הנהג במכונית או בתיק הספורט.

מחיר אחיד 159 ש"ח

הקליקו כאן לקריאת הפרק הראשון של מבחן משקפי הרכיבה של מגזין אופניים

 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg