top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

החיים הטובים בנווה אילן-המלצה לנופש משפחתי על אופניים

Neve Ilan

החיים המתוקים - מלון אופניים ולא קליפורניה

אומרים שכאשר אנחנו, פשוטי העם,  שומעים על טרנד חדש אז הוא כבר לא טרנד יותר  וכבר לא באופנה. אני לא יודע עד כמה זה נכון אבל בדבר אחד אני בטוח וזה שיש בישראל טרנד אמיתי של בתי מלון צימרים ומוטלים לאופניים , או יותר נכן כאלה שפונים לציבור רוכבי האופניים כאל קהל מטרה מחוזר. למרות הכלל שאותו ציינתי בפתח הדברים הטרנד הזה שכולנו שמענו עליו הוא עדיין טרנדי, הוא חי ונושם ואם תשאלו אותי   הוא עדיין בחיתוליו וצפויים לו ימים  טובים עוד יותר.  

ככה נראה המלון ממגרש החניה שלו. יפ, פסטארלי.... ומבטיח
 הטרנד הזה התחיל עם  "הוא-אהה" שבכפר תבור, המשיך עם ישרוטל פונדק רמון שבמצפה רמון והמשיך עם "איי בייק" באותה העיירה הדרומית שהולכת והופכת ל"מכה" של רוכבי האפניים בישראל. ועכשיו יש לנו גם את מלון נווה אילן  ששואף גם הוא להפוך  למלון עם אופניים עבור רוכבי אופניים ולפי הרצינות שמפגינים מנהליו הוא במסלול הנכון לקראת הגשמת המטרה לאפשר לאורחי המלון חווית אירוח מושלמת של רכיבה על אופניים בסביבה המוריקה והמיוחדת של הרי ירושלים.

ונתחיל בכמה עובדות בסיסיות:

א. עד לפני כמה שבועות בכלל לא ידעתי שיש מלון בנוה אילן
ב. ואם כבר יש מלון אז מה פתאום מלון אופניים
ג. האמת היא שלהגדיר את המלון של C- HOTEL  בנווה אילן כמלון אופנים זה ממש מוגזם אבל למלון בנווה אין יש כמה זוגות אופניים שממתינות לאורחים בחזית המלון, ,יש ברושורים על רכיבת אופניים בקבלה , יש הרבה רצון טוב , ויש  מסלולי רכיבה ונוף יוצאים מן הכלל
ד. כל זאת עוד לפני האוויר המדהים, הנוף משובב הנפש של הרי ירושלים , החומוס של אבו גוש הסמוכה  ו.......התשוקה לאופניים
 
רעייתי ואני שבילינו במלון  בסוף שבוע אחד של מאי ויצאנו ממנו לרכיבות על אופניים בין ארוחה לארוחה (אוכל...קדימה אוכל) בדקנו את מסלול הרכיבה  המשפחתיים  שמציע הברושור של המלון ולמען האמת למרות שרובם מאוד קלים ולא מאתגרים אפשר להינות גם מהם ובעיקר כשהם מלווים בביקור  באתרים הסטוריים, אנדרטאות, ומונומנטים אמנותיים בטבע.

המסלול הראשון שהתאים ליום שישי אחר הצוהריים היה בקרבת המלון לנווה אילן ההיסטורית: להלן תיאור המסלול: יוצאים ברכיבה  מהמלון לכיוון מועדון הספורט ,במעגל התנועה פונים ימינה,עלייה קצת קשה. בצד ימין של הדרך רואים את הרחבת הישוב, כביש ת"א ירושליים (מס’ 1)    ומעליו מושבי שורש, גבעת יערים, כסלון, רמת רזיאל ועוד, בצד שמאל הישוב הישן. נמשיך ונגיע למעגל התנועה השני בו פונים שמאלה, עליית האתר נמצא, במרחק של כ – 100 מטר אחרי, בצד שמאל של הכביש. שלט עץ בקצה של המדרגות העולות לאתר מספר את סיפור ההתיישבות וההגנה על המקום. מפדלים  בדרך עפר במשך כ 5 דקות ומגיעים לאתר ההנצחה. נביט במבנה הנטוש   שרידי נווה אילן ההיסטורית, קיבוץ משלט שנוסד בשנת 1946 במטרה להגן על כביש ירושלים.
מעל הפסגה צופים בנוף המרהיב של השפלה , אזור מודיעין, לוד, ובימים בהירים קו החוף מאשקלון ועד הרצליה ולאחר שנסדיר ת הנשימה נחזור מטה בירידה התלולה לכיון  השפלה עד מעגל התנועה , משם שמאלה דרך מעגל התנועה של מועדון הספורט עד למלון. בסה"כ הכל מדובר במסלול שכרוך ברכיבה של 2-3 קילומטרים שמיועד בעיקר לבני/בנות זוגם של רוכבי האופניים. גם להם מגיע!

neve ilan

מסלול שני: מתרחקים קצת ורוכבים ליד השמונה: יוצאים מהמלון ברכיבה לכיוון מועדון הספורט ,במעגל התנועה פונים ימינה,ומתחילים לטפס עם האופניים על הכביש . עבור רוכבים מתחילים זו עליה קשה  ומי שלא קשה לו מוזמן לסובב את ראשה ימינה ולצפות תוך כדי  בפרוייקט הרחבת הישוב, בכביש ת"א –ירושלים   ומעליו את בתי  הישובים  שורש, גבעת יערים, כסלון, ורמת רזיאל.  
ממשיכים לפאדל ובמעגל התנועה השני פונים ימינה לכיוון היציאה מהמושב.
כ 300 מטר אחרי שער הברזל הצהוב  פונים  שמאלה ורוכבים לכיוון המושב השיתופי "יד השמונה" – המושב נוסד בשנת 1971 ע"י קבוצת מתנדבים מפינלנד, ציונים אוהבי ישראל שבאו ארצה כמאמינים בהתגשמות נבואות המקרא על מנת לתרום את חלקם בבניית ארץ ישראל. יד השמונה הוא  ישוב קטן וצנוע השוכן על המדרונות המערביים של הרי יהודה, משקיף אל נוף השפלה המרהיב ואל ההרים והגאיות העוטפים אותו.
בישוב פועל גן תנ"כי שתורם לתחושה המיוחדת, בגן שנחנך בשנת 2000 בשיתוף רשות העתיקות ניתן לראות ממצאים ארכיאולוגיים אותנטיים יפהפיים הפזורים בשטח שיחזור של טכנולוגיות עתיקות של בית בד לייצור שמן זית וגתות לצריכת יין.
החזרה היא דרך אותו כביש אך ישר לאחר המעגל התנועה הראשון. (אם נשאר כח אפשר לעלות לנווה אילן היסטורית ). אנחנו פנינו לכיוון השפלה עד מעגל התנועה , משם שמאלה עד המלון דרך מעגל התנועה של הבריכה.סה"כ טיול משפחות חביב באורך של כ5-6 קילומטרים לכל המשפחה.

מסלול 3 ליערות נווה אילן לרוכבים מנוסים) : ניוצאים מהמלון ברכיבהלכיוון מועדון הספורט. מעט אחרי החניון של המועדון נפנה שמאלה אל שביל עפר המסומן בשחור. נרכב דרך שטחי חקלאות נטושים (עשירים בשיחי טיון ושומר) ולאחר כחצי ק"מ על דרך העפר מגיעים לאנדרטת יהודי בלגיה. בנקודה זו יש פיצול של שלוש דרכי עפר. אנחנו בחרנו בדרך המרכזית המסומנת ירוק ועוברת לצד האנדרטה ועולה לפסגת הגבעה. בפסגה פגשנו בחניון מטיילים עם ספסלי ישיבה ותצפית – מצפור לוקי. מכאן גלשנו  בכיוון כללי מערבה, דרך יער צעיר ואזור נטיעות עצי פרי, עד שהגענו  לחניון נוסף שהיה ממוקם במפגש השני של שלוש הדרכים. סביב החניון נמצא גן הפסלים. די מרשים. לאחר לילה קריר וכמה התכווצויות רוכבים מהגן מערבה ולאחר  כ – 350 מטר בדרך המסומנת באדום, אחרי עלייה קצרה מגיעים  לפסגת הגבהה וממנה רואים את  חורבת מצדית (חורבת מצד העתיקה).

מול חורבת מצדית מדרום לדרך המסומנת, נמצאת מערה מרשימה ( כ – 15 מטר דרומית לדרך).
וממנה  נשוב לחניון ונעלה בדרך המסומנת בשחור. המשכנו לרכוב בצידה הדרומי של השלוחה ומעל נחל אילן ובתחילת הדרך   מדרום לנו ומעבר לאפיק הנחל יכולנו להבחין מבנה מבודד שמוכר בשם  חורבת עלקת. ממנו המשכנו בהדרך שעולה במתינות מעל לאפיק הנחל, למרחק כשני ק"מ עד שמגיעים לאנדרטת יהודי בלגיה, שבה ביקרנו בתחילת המסלול. אורכו של המסלול המתואר הוא כעשרה קילומטרים בלבד אבל יש לציין שבאזור הקרוב למסלול המתואר   קיימים   מסלולים רבים נוספים וסינגלים שיהפכו את החיים שלנו בניו יורק להרבה יותר מספקים. ראו הוזהרתם!

כתב וצילם אבי  גנאור

 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg