top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

טיפים לרכיבה בגשם

244.jpgלא מעט מחובבי הרכיבה על אופניים שבינינו רוכבים  בכל תנאי מזג אוויר  ויש אפילו  קבוצה  הולכת וגדלה של רוכבים שברגע שארובות השמיים נפתחות ,אז במקום להיכנס מתחת לשמיכת הפוך החמימה והנעימה מעדיפים דווקא לצאת החוצה לגשם, לרוח ולקור. 
מי שרכב אין פעם בגשם יודע עד כמה התחושה הזו של האוויר הנקי, השקט והמים הזורמים סביב מזקקת וממלאת באנרגיה. אז למה שלא תנסו?  אך כדי שהרכיבה בימים הגשומים של החורף תהפוך לחוויה מהנה הכנו עבורכם מספר טיפים:
 
1. לבש ביגוד מתאים  -הרעיון הכללי של ההלבשה כאשר יורד גשם הוא להשתדל כמה שיותר להישאר יבש. ככל שהרוכב נרטב יותר הוא מתקרר מהר יותר. תשתדל מאוד שמרכז הגוף יהיה חם עד כמה שניתן. מעיל גשם נושם הוא הכרחי. יש הטוענים שכדאי ללבוש מתחת לחולצה חולצה מצמר או מחומר מחמם ונושם כמו גורטקס וכנ"ל לגבי גרביים שיעזרו בשמירה על חום הגוף. כדאי לכסות את הנעליים בערדליים שמחממים את כפות הרגליים ולכסות את כפות הידיים בכפפות מלאות מיוחדות כנגד הרוח. כל הביגוד חייב להיות נושם היות ובלי קשר לתנאי מזג האוויר הגוף ממשיך להזיע גם בחורף.
 מצד שני –  הגשמים אצלנו אינם מסיבים בדרך כלל ולכן יש הטוענים שעדיף להצטייד במעילים קלים ועמידים לגשם , כאלה שניתן להסיר ולדחוף לכיס ולעטות על הגוף כמה שפחות  שכבות וזאת על מנת שאחרי שנרטבתם תוכלו גם להתייבש. 
 
2. משקפיים - חבישת משקפיים מיועדת לא רק לחסום את קרני השמש אלא להגן על העיניים מפני חפצים מעופפים דוגמת חרקים וגם מטיפות הגשם ומהבוץ שניתז .  העדשות הכהות אינן מתאימות לתנאי גשם ולכן מומלץ  להחליף אותן לעדשות בהירות ושקופות כדי שימלאו את תפקידן ביעילות. 
 
3. מהמורות ושלוליות = כדאי לרכב בזהירות במיוחד אחרי הגשם הראשון היות והגשם מציף על פני השטח את כל הלכלוך והשמן של המכוניות והופך אותו לחלקלק במיוחד. תמרורי סימון על הכביש (פס לבן או צהוב) , עלים רטובים, ומשטחי מתכת יכולים להיות בוגדניים במיוחד ויש לשים לב. כדאי להימנע משלוליות היות ואי אפשר לדעת מה העומק ומה מסתתר מתחת למים. 
מצד שני, כשאתם רוכבים בשטח בוצי ולפניכם שלולית שחוסמת את הדרך , עדיף לעיתים להסתכן ולרכב בזהירות באמצע השלולית שכן עצם העובדה שהמים עומדים ולא נספגים מרמזים על כך שהקרקעית של השלולית אטומה וקשה . לעומת זאת רכיבה לצד השלולית וירידה מהדרך עלולה לגרום לשקיעת האופניים בבוץ ולסתימת  המכולולים.
 
4. רפידות המעצורים = יש לוודא שהרפידות של המעצורים תקינות. הצרוף הזה של משטחים לא נקיים, מים ורפידות לא תקינות יכול להיות לא נעים ביום גשום במיוחד כאשר האופניים מסרבות לעצור. בכלל כדאי להימנע מעצירות פתאום במיוחד כאשר מדובר בכלי רכב דו גלגלי כמו אופניים. כאשר רוכבים בקבוצה כדאי בתנאי גשם להגדיל את המרחקים בין הרוכבים כדי להגדיל את מרווח הביטחון במקרה של עצירה. יורדים עם האופניים את הירידות בזהירות ומשתדלים להימנע מעצירות בבת אחת. רצוי להשתמש במעצורים לסירוגין.
 
5. פניות = פניות בימים גשומים יכולות להיות בעייתיות ומסוכנות במיוחד. כדאי להאט לפני הפנייה עד כמה שניתן ולהשתמש במשקל הגוף בפנייה במקום באופניים.
 
 
6. שימון = השתמשו בשמני שרשרת מיוחדים שהצמיגות שלהם גבוהה יותר. לאחר שימון מתאים יש לשמור על השרשרת יבשה כדי שהיא לא תאסוף בדרך את כל הלכלוך מהכביש.
 
7. מגיני גשם לגלגלים = ישנן חברות שמוכרות מגיני בוץ ומגיני גשם מיוחדים לגלגלים שמונעים מהמים לעלות למעלה ולהתיז. אם הכוונה שלך כרוכב היא לרכוב בתקופת החורף הגשומה זוהי השקעה כדאית ביותר. מאוד מתסכל זה לרכוב אחרי מישהו שהגלגל האחורי שלו משפריץ מים לכל עבר.
 
8. נראות = כאשר יורד גשם לא רק אתם רואים פחות אלא שגם הנראות של הרוכב לכלי רכב אחרים יורדת. לפיכך כדאי להשתמש בכל אמצעי שישפר את  ניראותכם. בפנס קדמי, במחזירי אור, בנצנצים ובווסט אחורי בעל צבע זוהר שמחזיר אור כדי להגביר את הנראות שלכם.ככל שתעשו זאת טוב יותר תשפרו  את מקדם הבטיחות  ותגדילו את הסיכוי להישרדותכם. 
 
זכרו , ימים גשומים במיוחד לא חייבים להיות ימים ללא רכיבה. להיפך עם גישה נכונה, ציוד מתאים ובעיקר עם רוח נכונה מצפה לרוכב בגשם חוויה מהנה במיוחד. נסו ותיווכחו.  .ו...אופס  כמעט שכחנו  טיפ חשוב.  תמיד הכינו  תכנית נסיגה. קחו עמכם טלפון נייד , כזה שיאפשר לכם להזעיק את האשה/ההורים או הבעל שיאספו אתכם במכונית ויביאו לכם בגדים חמים  כשקר  או  כשהגשם חזק מדי .
מאת: אייבי גילת
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg