top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

דימא גרובובסקי ניצח את מרוץ פתיחת העונה באורים

מעל 200 רוכבים השתתפו במרוץ פתיחת העונה באורים דימא גרובוסקי חזר והוכיח שהוא בליגה אחת מעל כולם וכך גם המנכ"ל החדש של האיגוד שנעדר ממרוץ פתיחת העונה הראשונה שלו בענף לטובת בילוי סקי באירופה

מאת אייבי גילת ואבי גנאור

תמונות : אבי גנאור ואייל דולין

עונת מרוצי הכביש בישראל נפתחה היום ה-11 לינואר 2013 במרוץ "טרק אורים" על מסלול אליפות ישראל. כשבוע ימים לאחר גראן פונדו ים המלח התייצבו כ-230 רוכבים ורוכבות על קו הזינוק במזג אוויר אירופאי עם זרזיפי גשם וקור חורפי כאשר בהמשך הפכו למזג אוויר החמים ונעים. המרוץ היה אגרסיבי מאוד מפתיחתו והתאפיין בהרבה מאוד ניסיונות בריחה ויציאה מהדבוקה הראשית.

ssss.jpg

הראשון שהימרו על בריחה היו עומר גולדשטיין (מקבוצת 500 וואט) ואביב יחזקאל (CCC) שפרצו קדימה והצליחו לברוח מהדבוקה במשך הקפה שלימה כשהם שומרים על פער של כדקה על הפלוטון הראשי. מיד אחרי הפניה מערבה בהקפה השנייה כאשר נתפסה הבריחה, יצאה קבוצת בריחה נוספת שעליה 11 רוכבים שהפגינו רמה מאוד גבוהה ועבדו חזק מאוד מקדימה כשהם סוגרים מידי פעם מהירויות של 60 קמ"ש.

_1012632.JPGבקבוצה הקדמית עבדו דימיטרי "דימא" גרבובסקי (מקבוצת דינמו רייסינג) עידו זילבשטיין וזוהר הדרי (TACC רוכבי ת"א) טל גבאי (TNT גליל עליון) גיא שגיב אביב יחזקאל שקד פרנק וים פוליאק (CCC) אנטון מיכאלוב (IGP) רועי גולדשטיין ואיתמר איינהורן (500 וואט). קבוצת הבריחה עבדה בראש הדבוקה עד הישורת האחרונה של המרוץ אך בעקבות נפילה שבה היו מעורבים 3 רוכבים מקבוצת 500 וואט, פרצו 5 רוכבים קדימה.

 

 

 

 

 

 

 

את המירוץ ניצח כצפוי דימה גרבובסקי (דינמו רייסינג) שהוכיח שוב שהוא ברמה אחת מעל כולם כשהוא מקדים ב-20 שניות את הצמד עידו זילברשטיין (TACC רוכבי ת"א) וגיא שגיב (CCC). בקרב הנשים ניצחה היום רותם גפינוביץ (IGP)שהקדימה ב-31 שניות את יובל בר זיו (TNT גליל עליון) ומי אל נווה (אקו טים).  אנטון שרכב בדבוקה המובלה לאורך מרבית המרוץ וחטף שני תקרים בזה אחר זה סיים את המרוץ במקום הרביעי.

ראו התמונה עם הגלגל ביד וצפו בוידאו שבו מספר דימא גרובובסקי על המירוץ שניותאחדות לפני שעלה לפודיום

pantcher_1.jpg

שני בלוך שחזרה לפעילות תחרותית בקבוצת IGP  לאחר שנתיים של העדרות ושלושה ילדים, סיימה את המרוץ במקום הרביעי . כאמור נעדרו מהמרוץ המנכ"ל החדש ירון דור של האיגוד השוהה בחופשה באירופה והיו"ר, ד"ר יוני ירום שמחלים מניתוח. את המרוץ ניהלו ביד רמה דורון אמיץ ואייל הרשטיק שהפיקו אירוע מוצלח ומעולה את הסיקור מלא של התחרות ופרשנות על האירוע יפורסם בהמשך היום באתר ובפייסבוק.

wwww.jpg

 ומה אומר על המירוץ  סגן יו"ר איגוד האופניים 

ועוד מספר נקודות למחשבה:

  1. פז בש,
    זו היתה הפתעה שאלופת ישראל כביש ונג"ש 2013 מקבוצת IGPשלא הפסידה אף מרוץ בשנתיים האחרונות סיימה את המרוץ היום בדבוקה של הבנות רק במקום ה-7 עשר דקות אחרי המנצחת, רותם גפינוביץ, חברתה לקבוצה .  פז נפלה כחמישה קילומטרים לפני קו הסיום עלתה על אופניה וסיימה את המרוץ מבלי שהצליחה להדביק את חברותיה. האם יש פה מהפך?  נראה קשה לההסיק מכך מסקנות משמעותיות.
  2. sניאלה לוי(500 וואט) רוכבת נג"ש מצוינת כזו שניבאו לה עתיד מזהיר ורוכבת שרכבה שנה שעברה בקבוצה המקצוענית (BE PINK) כפי הנראה שפרשה מרכיבה תחרותית בשל בעיות בריאותיות ולא נמצאת יותר בדבוקה של הבנות. חבל.
  3.   אילן קולטון ויואב בר
  4. השניים נעדרו מהמרוץמה שעורר לא מעט שאלות. מה מסתבר,. השניים מהרוכבים הבולטים בפלטון של קבוצת IGP     נסעו לשבור שבר  בארה"ב במטרה להרוויח קצת כסף כדי שיוכלו לממן את לימודיהם. וזה באמת חשוב. הנוכחות החסרה שלהם הורשה היטב בדבוקה כאשר קבוצתם שנתנה את הטון בשנה שעברה בהרבה מאוד מרוצים נחלשה בעליל.
  5.  VCIחולון.
  6.  אף אחד לא שאל את עצמו לאן נעלמה הקבוצה מחולון?  אנחנו התרשמנו שהקבוצה פשוט להתאיידה ולא הופיעה כלל למרוץ.

urim6.jpg
מרוץ פתיחת העונה הוכיח שוב שענף האופניים בישראל צועד קדימה עם שמות חדשים, גיבורים חדשים, והמאבק על הבכורה יהיה מרתק ומלהיב. המרוץ הבא יתקיים  ב-8 בפברואר  בבית ג'וברין . פער של חודש תמים מפריד בין המרוצים  וזוהי אחת הבעיות המרכזיות של ענף האופניים בישראל. כדי להתקדם חייבים לקיים הרבה יותר מרוצים. הרוכבים שלנו שמתחרים ברמות הגבוהות מתמודדים מול יריבים שמזנקים ל-3 מרוצים בשבוע. חומר למחשבה.

urim4.jpg

מרוץ פתיחת העונה באורים מטבע הדברים היה סוג של הצהרת כוונות מצד הקבוצות, הרוכבים והמאמנים. אייבי גילת שוחח עבור אתר מגזין אופניים עם כל מי שצריך והנה מה שהעלה :

נמרוד דובינסקי (TACCרוכבי ת"א)
הוא מאמנם של זוהר הדרי שניצח את גראן פונדו ים המלח רק לפני שבוע, ועידו זילברשטיין הנמצא בכושר מצוין וסיים במקום השני על הפודיום עילית. וזה מה שהיה לו  לומר כמה דקות לפני הזינוק: "אני מצפה להמשך הקו של העבודה הקבוצתית. אחד הדברים שאנחנו רוצים להמשיך לתרגל ולשפר בקבוצה  וזה בעצם יהיה המדד לעבודה שאנחנו עושים וכמובן שתוצאה סופית של פודיום או ניצחון זה משהו שאנחנו מכוונים אליו אבל זה לא בהכרח מדד לעבודה קבוצתית ואנחנו מתרגלים את העניין של השיתוף בעבודה קבוצתית. זו המטרה שלנו". בהתייחסו לקבוצות האחרות הנמצאים בתחרות אמר דובינסקי: "כמו בכל שנה. גם השנה יש רוכבים חזקים. היות ואנחנו מכוונים לאירופה כדי לפתח את הרוכבים האלה להיות מקצוענים כמו שעשינו עם ניב (ליבנר) ואנטון (מיכאלוב) רותם ישי, דרור פקץ'  וכל החברה המקצוענים האלה, ככל שיהיו יותר רוכבים חזקים בפלוטון זה יאפשר לרוכבים שלנו להתפתח יותר טוב ויותר מהר כדי להגיע לרמה האירופאית". ומה ההנחיות שלו לרוכבים  לקראת מרוץ פתיחת העונה? :"עבודה קבוצתית, התקפיות אפילו על חשבון של לטעות ולהיכשל". 

urim5.jpg

יותם נוביק מנהל המרוץ ורכז התחרויות באיגוד האופניים:
"זו תחרות ראשונה בעצם שאנחנו ממשים את תוכנית הטבות למיקוד חוץ לארגון תחרויות דורון אמיץ שארגן את התחרות הזאת.  מבחינתי זו תחרות מוצלחת.התחרות התנהלה בצורה טובה. יש גם איכות גבוהה של מתחרים. ראינו שגם הבריחות וגם הפלוטונים  הרוכבים לא נחו לרגע."בהתייחסו לעובדה שנפקד מקומו של ירון דור מנכ"ל האיגוד מהתחרות הראשונה בקדנציה שלו היה יותם נוביק מאוד ענייני:"צר לנו על השינוי בלוח הזמנים לפני חודש שהגראן פונדו ים המלח שהיה אמור להיות תחרות הכנה לעונה החדשה נדחה לתחילת ינואר ומרוץ טרק אורים הפך להיות במקומו למרוץ תחילת העונה למרות שהיה אמור להיות השני".

urim3.jpg

דימה גרבובסקי:  "אני בסדר. היום הרגשתי טוב. את המרוץ האחרון (גראן פונדו ים המלח) הפסדתי בשל בעיות בקיבה. אחרי גראן פונדו ים המלח במשך 5 ימים לא התאמנתי וסבלתי מכאבים והיום היה מרוץ טוב. המרוץ הזה איננו טוב עבורי מבחינת הטופוגרפיה של המסלול. אין עליות. אין הרים. אבל זה היה טוב עבורי. אין לי קבוצה שעובדת עבורי. אני עובד לבד". לשאלה האם הרמה בישראל נמצאת בקו עליה? ענה דימה שהרמה מניחה את הדעת עם חיוך גדול שמרוח על פניו.

עידו זילברשטיין - הישראלי הראשון על הפודיום:
"היה מרוץ מאוד מהיר וקשה. בהקפה הראשונה היו המון ניסיונות בריחה, קפיצות קטנות. קבוצת בריחה של 2 עד 3 רוכבים בסוף ההקפה הראשונה בדיוק בפניה סגרנו אותם משם יצאה בריחה גדולה שבעצם הייתה שם נציגות גדולה ל-500 וואט CCCדימה (גרבובסקי) אנטון (IGP) ואני וזוהר (TACC). לי כצופה במתרחש לא הייתה ברורה הטקטיקה של המועדון כשזוהר הדרי תוקף שוב ושוב :"אלו דברים שהתישו את הפלוטון ורוכבים מהקבוצות האחרות ונתן לי אפשרות בסוף להיות יותר חזק מהם. חוץ מזה שאתה לא יודע איך יתפתח המרוץ ויש מצב שהבריחה הייתה מוותרת וזוהר היה הולך עד הסיום.כל עוד הוא בורח אני במצב של מנוחה".לגבי העובדה שהגיע ראשון מבין הישראלים אמר:"הקבוצה במצב מעולה. הרבה חברה חזקים. אני וזוהר במצב טוב עובדים הרבה יחד מכירים אחד את השני הרבה שנים שזה תורם המון לא צריך לדבר כל אחד יודע מה השני חושב ואנחנו מוכנים להמשך העונה כל אחד בדרך שלו. אני ארכב בספרד העונה בדיוק כמו בעונה הקודמת רק בקבוצה אחרת ומקווה שיהיה טוב".

טל גבאי (TNTגליל עליון) שהגיע רביעי:
"היה מרוץ מצוין לתחילת עונה. הייתי בעניינים די בהתחלה. הייתי פעיל בבריחה. בהקפה האחרונה התחילו בריחות בצלע האחרונה הרגשתי והגבתי טוב לכל ההתקפות. בסוף נתפס לי השריר. היה חסר לי מים קצת. הרגשתי טוב עד שנתפס לי השריר. בסוף סיימתי הכי טוב שאני יכול עם המגבלה".

דורון אמיץ, המפיק:
"בגדול זה היה אירוע מצוין. אירוע זורם. מזג האוויר שנראה היה בהתחלה נאחס עם סכנה אמיתית לציוד, הפך למצוין  והאירוע היה אחלה. קבלתי את התחרות רק בסוף דצמבר והיה מאוד צפוף מבחינת לוח הזמנים. כאשר נותר לי רק שבוע לארגן את התחרות. יחסית הצלחתי בזמן הקצר שעמד לרשותי להעמיד אירוע מכובד. לא היה פשוט לסגור את הסיבוב הזה. הגענו להבנה עם המשטרה והצלחנו להפיק משהו שעובד היטב. הדברים עברו חלק. הייתה היענות יפה. אנשים באו. אני חייב לציין שלוח התחרויות כעת התהפך ומקביל לאירופה. תמיד התחרות הראשונה היא בגשם. הרוכבים אינם מתרגשים וזה מראה שהענף התקדם. חברת טרק עזרה ונתנה חסות למספר דברים. העלות של משטרת ישראל היא גבוהה וחייבים לעשות משהו מערכתי בנידון, אולי לפנות לשר הספורט. רוב התקציב הולך למשטרה לצורך אבטחת האירוע".

 

 
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg