top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

שלומי חיימי ניצח גם בתחרות סייקלוקרוס בן שמן "סבב לייזר"

תמונות באדיבות: אוריאל כהן, מאת: רביד נתנזוון*
האם ענף הסייקלוקרוס הישראלי יצליח סוף-סוף להפוך למוקד משיכה רציני לקהל של שוחרי רכיבה, כמו שקורה בארצות הברית בשנים האחרונות? לפי מה שראינו אתמול באירוע הראשון של סבב LAZER CYCLOCROSS SERIES Powered by Ridley, שהתקיים ביער בן שמן, יכול להיות שאנחנו בדרך הנכונה לשם. האירוע שאורגן על ידי חנות האופניים BikeWay וחברת עז הרים, הצליח להביא ליער כמות שיא של משתתפים (75 מתחרים) וצופים רבים בכמות חסרת תקדים לענף הסייקלוקרוס.

cyclocross8.jpg
המארגנים גייסו חסויות של שותפים רציניים שרואים בסבב הזדמנות מצוינת לסיוע בחיזוק ענף האופניים ונישת הסייקלוקרוס: קסדות LAZER ואופני RIDLEY, שני מותגים בלגיים ידועים, שמביאים עימם זיקה טבעית לענף זה. בעזרת התמיכה שלהם העמידו מתחם מושקע לקהל בלב חניון הרצל, שכלל מחצלות ופינות ישיבה, דוכני תצוגה של חברות אופניים וספורט שונות, DJ ומוזיקת רקע, דוכן שתייה חמה, בירות ופרעצלים ועוד. מתחם הקהל והאירוע מוקם בחוכמה בין מקטע האספלט עליו זינקו הרוכבים, ובו עברו בכל הקפה, לבין הסינגל שעבר באמצע היער, אליו טיפסו הרוכבים בעלייה תלולה שחייבה את נשיאת האופניים. גם הקטע הפתוח של המסלול, שעבר בעלייה תלולה מאוד של מסלולי עבירות של רכבי 4X4, שני מקטעים מסינגל הרצל ("הכחול"), ואת מעבר המשוכות המסורתי, ניתן היה לתצפית מלאה של הקהל, בהליכה של דקות ספורות ממתחם האירוע.
 
האירוע נפתח בסדנה טכנית למשתתפי התחרות, אותה העביר שלומי חיימי הרוכב הכי מהיר ומקצועי בארץ ברכיבת סייקלוקרוס, שניצח 9 תחרויות מעשר שהתקיימו עד כה. שלומי חשף לעשרות משתתפים, ממקצוענים ועד ילדי הקבוצות שהשתתפו באירוע (TNT מהגליל, ובייקגייד TACC המקומיים) את רזי פיצוח המכשולים הטכניים של המסלול וסיפק לכולם עוד כמה טיפים של אלופים.
cyclocross2.jpg
אבל עבור אירוע כמו סייקלוקרוס צריך גם את הדבר עצמו: מסלול מפרך ותחרות מקצועית, ולא רק תנאים אידיאליים לצופים. זיו ענפי, החצי , הפחות-יפה של חנות האופניים בייקוויי מבארות יצחק, רוכב סייקלוקרוס וגראבל מכור בפני עצמו, תכנן מסלול אתגרי וטכני, שעשה את המיטב עם התנאים שחניון הרצל ויער בן שמן מציעים: מקטע אספלט מהיר מול הקהל, מספר קירות תלולים וקשים, דרכי כורכר מהירות לצד סינגל מיוער וקצר. הרוכבים הבוגרים שרכבו את ההקפה המלאה (הילדים רכבו הקפה קצרה ומפושטת יותר) ציינו שהמסלול היה מפרך וטכני, עד כדי כך ששקלו להשתתף על אופני הרים, ושהפרש הגבהים שנצבר בכל הקפה ביחד עם הקירות התלולים הפכו אותו למאתגר מאוד פיזית. מתחרי סייקלוקרוס וותיקים יודעים שזה חלק מ"המוצר" אותו רכשו: אין דבר כזה תחרות סייקלוקרוס לא מוציאה לרוכב את כל המיץ שיש בו.
הצד השני בפן המקצועי של האירוע, הגיע מאיגוד האופניים בישראל, שתורם לכל תחרויות הסייקלוקרוס הזנה תמיכה מצועית של מדידת זמנים, שופטים מקצועיים של ה-UCI ואביזרי מיתוג וניהול אירוע.
צוות השופטים והמודדים בניצוחה של נירית דולין מדד זמנים מדויקים בסיוע שבבים אלקטרוניים, ופיקח על הזינוקים, ההקפות, ערעורים ופסילות שקורים לעיתים באירועים תחרותיים.
לאחר עיכוב קל שנבע מבעיות בחסימת מקטע האספלט עליו זינקו הרוכבים, שמוקם סמוך לכניסה ליער הומה מטיילי סוף השבוע ומכוניותיהם, יצאו רוכבי קטגוריות העלית, המסטרס, הג'וניורס והקדטים ל-5 עד 7 הקפות מלאות.
 
שלומי חיימי מ-Team Focus XC העולמית, שהוא אלוף ישראל ברכיבת קרוס קאנטרי , לא התרגש מהשתתפותו של רוכב הכביש האוקריאני (שהיה אלוף עולם עד גיל 23 בנג"ש) , דימה גרבובסקי מקבוצת דינמו רייסינג, ופרץ קדימה כבר בהקפה הראשונה, על מנת לבסס לעצמו יתרון שיאפשר לו לשלוט במירוץ. מרגע שזה נעשה שלומי סיים כל הקפה בזמן מדהים של חמש וחצי דקות, וסיים מרוץ קצר יחסית במקום הראשון. במשך כמה הקפות הקרב על המקום השני נראה פתוח, כשדימה רודף אחרי שלומי בפער של כ-20 שניות, וגיא ניב מטימשגב יושב עליו במאמץ. על אף שדימה רכב על אופני Ridley חדשים שקיבל ביום האירוע, זה לא היה היום שלו והוא נאלץ לפרוש עקב תקר, ולהשאיר לגיא ניב את המקום השני. למקום השלישי הגיע בנימין שמידט מ-IGP, שרכב על אופני ההרים שלו, SCOTT עם גלגלי 29 אינץ'.
cyclocross5.jpg
חיימי מכתיף את האופניים בקיר התלול במרכז המסלול, בדרך לעוד נצחון
 
לקטגוריית הנשים, שמנתה 5 נשים הפעם, הגיעה אורחת חדשה, פז בש, אלופת ישראל בכביש מ-IGP. פז ניצחה את מרוץ הנשים שמנה 5 הקפות ללא בעיות. מורן תלפז מ-CCC ומגאן בלצר, אלופת ישראל במרתון מקבוצת TNT גליל עליון, השלימו את הפודיום.
________.jpg
 
פז בש באה להתלכלך קצת בבוץ ואבק, ולקחה מקום ראשון בפער משמעותי
 קטגוריית המסטרס 36 מנתה 16 מתחרים, והייתה הקטגוריה הגדולה ביותר. על אף שמתחרה המסטרס אנג'לו די ורולי היה הרוכב המהיר ביותר על המסלול, הוא נפסל כי זינק עם רוכבי העלית, ורכב בדבוקה הלא-נכונה. חיים דהן מ-Team Focus לקח מקום ראשון, כשויקטור קיטייב, מאמן דינמו רייסינג ומארגן תחרות הסיילוקרוס של IDEAL באופקים לוקח את המקום השני, ויוסי פוקר הנצחי מ-TACC לוקח מקום שלישי ורץ להעביר אימון לקבוצה שלו. בקטגוריית המסטרס עד 35 לקח את המקום הראשון אדיר כהן ממועדון מסטרס חיפה. למקום השני הגיע בן קדמי, מנהל ההדרכה ב"עז הרים הדרכות והפקות", שמתאמן כרגע לאירוע ה-HLC באפריל הקרוב, ולמקום השלישי דביר אלמוג, שגם עיצב את כרזת ולוגו האירוע.
 
____________00.jpgהעלית קיבלו פרסים כספיים מתנת BikeWay
צילום: דורית גוטהולף
 
cyclocross6.jpg
 
אל תגידו שאין קשר בין רכיבה על אופניים לאתלטיקה
בשבוע הבא, ביום שישי 31.1.14, תיערך התחרות השנייה בסבב Lazer Cyclocross Series Powered by Ridley בפארק אריאל שרון, וגם הפעם ישמרו המארגנים על המתכון המוצלח של אירוע במרכז הארץ, דוכני תצוגה ומכירה, מזון, כיבוד ובירה, כרוז מוזיקה ונגישות גבוהה מאוד לכל המסלול מנקודה אחת מרכזית לקהל הצופים. בסיום האירוע יוענקו פרסים למנצחי הדירוג המצטבר של שתי תחרויות הסבב.
כולכם מוזמנים ליהנות מספורט הסייקלוקרוס.
 
cyclocross4.jpg
שלומי חיימי בדרך לניצחון  התשיעי שלו מתוך 10 תחרויות
 
תוצאות
ג'וניורס בנים
1. גיא לשם
2. ינאי מילס
3. יובל כורם
 
מסטרס עד- 35
1. אדיר כהן
2. בן קדמי
3. דביר אלמוג
 
מסטרס מ- 36
1. חיים דהן
2. ויקטור קיטייב
3. יוסי פוקר
 
נשים
1. פז בש
2. מורן תלפז
3. מגאן בלצר
 
 
cyclocross1.jpg
עלית גברים
1. שלומי חיימי
2. גיא ניב
3. בנימין שמידט
 
קדטים
1. ינאי גולן
2. יובל בן משה
3. עודד ראובני
 
אפרוחיות
1. אביה לשם
 
אפרוחים
1. ריבן ליאם
2. מתן שטיינמץ
 
ילדות
1. אלה תבור
2. נופר מעוז זילנר
 
ילדים
1. לוי איתן
2. להב דוידזון
3. שחר מלמד
 
קטקטים
1. יונתן אברהם
2. אייל קליין
 
 
בשישי הקרוב התחרות הבאה בסבב בפארק אריאל שרון - לא כדאי לפספס!

* הכותבת היא מחנות bikeway-שנתנה חסות לאירוע

 

 

 
 
 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg