top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

הרוסים באים ומנצחים -גם בטור ערד 2014

000.jpg
 טור ערד ים המלח 2014-  אירוע אופניים ישראלי בינלאומי  

מאת אייבי גילת

ערך וצילם: אבי גנאור 

סוף דבר
הקטע השלישי במרוץ הקטעים הבינ"ל של ערד לאורך 135 ק"מ שהתקיים היום היה חלק ממרוץ בן שלושה שלבים שמסתכמים ב-350 ק"מ והוא הסתיים כצפוי בניצחונו של ניקולאי צ'ארקאסוב  מקבוצת הנוער הלאומית של רוסיה/סיביר בקטע ובטור כולו.   הרוסי הקדים בספרינט הסיום את הרוכב האוקראיני ארטם טופצ'ניוק שהגיע לישראל על מנת לחזק את   קבוצת (IGP)שבסופו של מרוץ דורג  במקום השני הכללי. אחריו סיים הרוכב הרוסי סטפן קוריאנוב גם הוא מנבחרת נוער סיביר. במרוץ כולו (כולל מאסטרס נוער ונשים)  נטלו חלק מעל 200 רוכבים והישראלי הראשון שהגיע לסיום הקטע השלישי המרתק, היה עומר גולדשטיין (מקבוצת 500 וואט), כשאחריו מגיע ניב ליבנר (TACCקבוצת רוכבי ת"א) ויואב בר (מקבוצת IGP). מקרב הנשים הגיעה ראשונה שני בלוך כשהיא מקדימה את רותם גפינוביץ.

לכתבה על נצחונו של אביב יחזקאל לחצו כאן


88  רוכבי עילית מתוך 110 שהחלו את המרוץ כולו הצטופפו היום על קו הזינוק בעין בוקק וזינקו לקטע השלישי והאחרון בטור ערד הבינ"ל  2014. במרוץ נטלו חלק 19 קבוצות ובהם 5 קבוצות זרות לאומיות ואזוריות של רוסיה, אוקראינה, הולנד, בלגיה וקזחסטאן. חלק מהן מתאכסנות ומתאמנות בישראל כבר כמה שבועות כדי לצבור ק"מ תחרותיים ברגליים ולהתכונן לאליפות העולם.

וזה מה שהיה לשופט הדו-גלגלי תמיר אשל לומר על טור ערד:

 

2.jpg
רוסיה שוב מנצחת את אוקראינה

כמי שעוקב שנים אחרי תחרויות אופניים קשה היה שלא להתפעל מהדרמה הענקית שהתחוללה בצהרי השבת בטור ערד הבין לאומי. הפער בין שני המובילים במרוץ ניקולאי צ'ארקאסוב הרוסי מקבוצת הנוער של סיביר וארטם טופצ'ניוק שחיזק את קבוצת (IGP)היה פחות משניה.  פער זה היה משמעותי מאוד בקילומטרים האחרונים של העליה המובילה לערד מצומת חתרורים שם פתחו שני הרוכבים מבערים והתרחקו ממה שנשאר מהדבוקה (ומהרוכבים הישראליים) וניהלו דו קרב אישי ביניהם. האוקראיני ניסה לנער את הרוכב הרוסי מעליו בסדרה רצופה של התקפות אבל לרוכב הרוסי היתה את היכולת להשיב על כל התקפה כאשר הוא ניצמד לאוקראיני בעקשנות.  בספרינט לקראת קו הסיום הגיע הרוכב הרוסי צ'ארקאסוב לפני האוקראיני טופצ'ניוק והוכיח כי אין חדש תחת השמש ושרוסיה מקדימה גם כאן בעיר ערד בישראל את שכנתה האוקראינית. האוקריאני טען שרכב השופט חתך אותו כמה שניות לפני קו הסיום ושזה מה שמנע ממנו את הניצחון אבל מוסקבה לא מאמינה בדמעות וגם מנהל התחרות ירדן גזית שאישר בפני את הטענות הללו אמר שבסופו של יום גם אם טענה זו נכונה היא לא משנה את תמונת הניצחון הכללית של הנבחרת הרוסית.

וזה מה שהיה לניקולאי צ'רקסו, מנצח הטור לאמר על עמיתיו הרוכבים בישראל

‏‎

 

3.jpg

ואיזה מרוץ מעניין שהתפתח לנו.
בדרך כלל אנחנו רגילים לדווח על מזג אוויר חם המקשה על המתחרים הזרים מאירופה ומעניק יתרון לרוכבים הישראלייים המורגלים בחום אבל חורף המשוגע שעובר עלינו כאן בישראל שוב הפתיע והיווה  פקטור בקטע השלישי   מעין בוקק לערד. הרכיבה התחילה במזג אויר סגרירי ומעונן שנשמר לאורך כל הקטע והיה מלווה פעמים רבות בממטרים קלים וטפטופים שהספיקו כדי להרטיב את הכביש שגם כך חלקו משובש ומסוכן. היה הגשם הבלתי צפוי שירד במהלך המרוץ. הקטע השלישי היום כלל את העלייה המיתולוגית למעלה העקרבים אותה עשו הרוכבים תחת גשם של ממש וזה היה ממש הזוי. כבר על ההתחלה נוצרה קבוצת בריחה בת  4 רוכבים  בהובלתו של אביב יחזקאל   בעוד שרועי גולדשטיין (מקבוצת 500 וואט) התפנצ'ר אך עשה את דרכו במהירות לדבוקה הראשית .

  קבוצת הבריחה  כללה את אביב יחזקאל (CCC), אילן קולטון(IGP), יורי לוינזון (TACCרוכבי ת"א), ואת הרוכב ההולנדי אולימן   שהיה מדורג עד היום בשמינייה הראשונה. הדבוקה החזיקה את הבריחה בפער סביר שנע בן 50 שניות ל2 דקות אך מיד אחרי צומת הערבה בן איינהורן (500 וואט) פתח מבערים וניסה לגשר קדימה. גם איתמר דשא ושקד פרנק (CCC) יצאו מהדבוקה וגישרו לעברו של בן איינהורן  והצטרפו לקבוצת  הבריחה שגדלה עתה ל7 רוכבים ובהם שלושה רוכבים מקבוצת CCC. בנקודת המאוץ הראשונה של היום הקדים בן איינהורן (500 וואט) את אביב יחזקאל (CCC). והפער בשלב הזה מהדבוקה הראשית כבר עמד על קרוב לשלוש דקות. זו הייתה המערכה הראשונה או אם תרצו החימום לקראת העלייה במעלה העקרבים.

5.jpg

 קולטון פורץ
ממש עם תחילתה של העלייה פרץ אילן קולטון(IGP)והותיר את קבוצת הבריחה הרחק מאחור  והראה איזה מטפס מדהים הוא. קולטון ממש  שרף את העלייה ואף אחד מהרוכבים לא הצליח  כלל להתקרב אליו. קבוצת הבריחה התפרקה לגמרי. אביב יחזקאל (CCC) והרוכב ההולנדי אולימן עברו את האנדרטה המפורסמת הנמצאת בראש המעלה כחצי דקה אחרי אילן קולטון. הכבישים הרטובים החלקים והבוגדניים גבו את מחירם ואחד מרוכבי המאסטר שזינקו אחרי המרוץ הבינ"ל נזרק מהכביש ונזקק לשירותיו של האמבולנס שפינה אותו לאחר קיבוע לבית החולים כשהוא חובר לאמבולנס שנשלח עבורו במיוחד מתחנת דימונה. (אח"כ התברר שהפציעה אינה קשה) מיד אחרי מעלה העקרבים נוצרה שוב  חבורת חוד שרדפה אחרי אילן קולטון וכללה רוכבים זרים כמה ישראלים ובהם  יב ליבנר, עומר גולדשטיין, גיא שגיב, ויואב בר. אחרי צומת צפית לכיוון צומת חתרורים, בעיקר בזכות עבודה בלתי נלאית של אנטון מיכאלוב (IGP) שהוביל חלק ניכר מהזמן בקדמת הפלוטון וסגר הפלוטון  על קבוצת הבריחה. הכול נשאר פתוח לקראת העלייה האחרונה כאשר בפלוטון העצבניישנן התקפות כל הזמן, בריחות וסגירות.טל גבאי (TNTגליל עליון) ורוכב קזחי "שרפו" את העלייה לצומת חתרורים ודהרו ראשונים בדרך לערד. אבל כאן נכנסו לתמונה הרוכבים הרוסיים והאוקריאני  וממש לפני קו הסיום הסתבר שרוסיה עדיין גדולה על אוקראינה ובסיום מרתק ודרמטי מאין כמוהו  ניצח צ'ארקאסוב הרוסי  את ארטם טופצ'ניוק האוקראיני וחצה ראשון את קו הסיום היישר לזרועותיה של המאמנת הרוסית שלא חסכה ממנו חיבוקים צילומים ומחמאות. כל השאר היסטוריה (וגם קצת היסטריה) 

8.jpg

להלן ריכוז התוצאות:

. 1. ניקולאי צ'ארקאסוב, רוסיה, מנבחרת נוער סיביר, בזמן של 4:15:22 שעות
2.  ארטם טופצ'ניוק, אוקריאנה, ישראל גו פרו 1, זמן זהה
3.עומר גולדשטיין ישראל, 500וואט +20 שניות

דירוגים סופיים טור נגב ערד ים המלח הבינלאומי 2014:
דוכן מנצחים טור נגב ערד ים המלח הבינלאומי 2014:
1. ניקולאי צ'ארקאסוב, רוסיה, נבחרת נוער סיביר, 8:15:30 שעות
2. ארטם טופצ'ניוק, אוקריאנה, ישראל גו פרו 1, זמן זהה*
3. סטפן קוריאנוב, רוסיה, נבחרת נוער סיביר +29 שניות

7.jpg

נשים   
1. שני בלוך, ישראל, ישראל גו פרו, 4:02:12 שעות
2. פז בש, ישראל, ישראל גו פרו +38 שניות
3. אנה קונובאלובה, קזחסטן, נבחרת הנוער של קזחסטן 6:42 דקות
החולצה לבנה  (צעירים)
1. ניקולאי צ'ארקאסוב, רוסיה, נבחרת נוער סיביר, 9:15:30 שעות
2. ארטם טופצ'ניוק, אוקריאנה, ישראל גו פרו 1, זמן זהה*
3. סטפן קוריאנוב, רוסיה, נבחרת נוער סיביר +29 שניות

  מלך ההרים  
1. ארטם טופצ'ניוק, אוקריאנה, ישראל גו פרו 1, 16 נקודות
2. ניקולאי צ'ארקאסוב, רוסיה, נבחרת נוער סיביר, 13 נקודות
3. מארק אולימן, הולנד, קאנחרט סייקלינגטים, 8 נקודות
ספרינטרים
1.ניקולאי צ'ארקאסוב, רוסיה, נבחרת נוער סיביר, 20 נקודות
2. גיא גבאי, ישראל, ישראל גו פרו, 13 נקודות
3. איתמר אינהורן, 500וואט, 11 נקודות

והנה סרטון הוידאו מהמרוץ 

קרדיטים
את המרוץ הפיקה קבוצת בן דרור בשיתוף אגוד האופניים והוא נוהל על ידי  דן בזנר בתקציב של כ-430 אלף שקלים שמתוכם הוקדשו 52,000 שקלים למשטרת ישראל שעשתה עבודה מצוינת. כמו כן יש לציין שהמרוץ כולו נוהל באוופן מקצועי על ידי צוות השופטים המתנדבים ונציגי  איגוד האופניים בהובלתו של המנכ"ל החדש ירון דור, מנהל התחרות ירדן גזית ושאר חברי הצוות המקצועי שנכח על המסלול.

 

 

 

 

 

 

 

 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg