top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

אלברטו קונטדור – חזרתו של "אל פיסטולטו"

____________________________X439.jpg

מאת אייבי גילת

 

רוכב הגרנד טורים הכי גדול בדורנו  זה היה התואר שהוצמד לאלברטו "האקדוחן" קונטדור. השנתיים האחרונות היו מאוד קשות עבורו. אחרי פרשת "הבשר הנגוע" ועונש ההרחקה מפעילות שכלל גם שלילת שני תארי גרנד טורים, הייתה השנה האחרונה עוד כתם שחור בקריירה המפוארת של הספרדי הגאה מפינטו מדריד.
בשנת 2013 הוא ניצח רק בקטע אחד בתחילת העונה בטור של סנט לואיס ובטור דה פרנס כאשר הכול ציפו שיאבק על התואר עם קריס פרום הייתה ידו של הבריטי על העליונה, וקונטדור סיים "רק" במקום הרביעי מחוץ לתמונת הפודיום.

 

 

 

 

אלברטו קונטדור בעת ביקורו בישראל 
בשנת 2013 ניצח את מרוץ הקטעים "מים לים" באיטליה וינצ'נזו ניבלי כאשר קריס פרום מגיע במקום השני ואלברטו קונטדור שלישי. הפעם זה נגמר אחרת לגמרי. קונטדור שינה פאזה. את הוואלטה אל אלגרב 2014 שנערכה בפורטוגל הוא סיים המקום השני כאשר הוא לוקח גם מקום שלישי בחולצות המאיצים ומלך ההרים.
את טיראנו אדריאטיקו 2014 הוא פתח בסערה כאשר במרוץ הנג"ש בקטע הראשון הוא הגיע במקום הרביעי והוכיח שבגיל 32 עדין מוקדם להספיד אותו. את הכוחות שמר האקדוחן לקטעים ההרריים ונזהר מאוד שלא להתרסק בקטעים השטוחים של המרוץ. בקטע הרביעי שהיה גם הארוך במרוץ (244 ק"מ) והסתיים בפסגת הר הוא הקדים שורה שלמה של מטפסי על כולל את הקולומביאני המצוין נאיירו קווינטנה. הקטע החמישי הוא מסוג הקטעים שאנחנו חובבי הענף רוצים לזכור ולשמור לנצח. תוך תצוגה מרשימה של התקפה יצא אלברטו קונטדור להתקפה מכרעת די רחוק מקו הסיום ולקח כמעט שתי דקות משורה של רוכבים בכירים פייבוריטים ובעצם ניצח את המרוץ. ראויה לציון העובדה שבקטע הארוך היו כמה שיפועים שגירדו את ה-30% אחוז שיפוע ואז גם עז הרים כמו קונטדור נראה היה מזגג את העלייה שוברת הרגליים.

______.jpg

 

 

הקטעים הבאים היו לפרוטוקול ואלברטו קונטדור מנצח את טיראנו אדריאטיקו 2014 ומאותת לחברים באנגליה ובעיקר לקריס פרום, שבכושרו הנוכחי הוא מהווה אתגר רציני מאוד למועמד הבריטי הטוען לניצחון שני רצוף בטור דה פרנס השנה.  
קשה היה שלא להבחין גם בטביעת האצבעות של ביארן ריס, המנהל המקצועי של קבוצת סקסו – טינקוף  שהסתובב ליד האוטובוס של הקבוצה כשחיוך גדול מרוח לו על הפנים.
גם על ריס עברה שנה לא פשוטה כאשר את הבייבי שלו - קבוצתו נמכרה לאוליגרך הרוסי אולג טינקוף.

 

 


ביאנ ריס, מנהל הקבוצה שעכשיו גם יכול לחייך 

kontador12.jpg

אז מה בדיוק קרה?. מסתבר שאלברטו קונטדור החליף מאמן וכרגע מי שמאמן אותו הוא ההולנדי סטבן דה יונג ששימש עד לאחרונה שלוש שנים כדירקטור ספורטיף בקבוצת סקאי (הקבוצה של קריס פרום). לדברי קונטדור הוא התאמן כל החורף אימוני גובה בטנריף בזמן שקבוצתו צברה קילומטרים מישוריים וזה לפי ההוראות שקיבל מהמאמן החדש שלו. האם מדובר בסודות מקצועיים שהמאמן החדש הביא מקבוצת סקאי?. כנראה שלא כך לפחות טוען קונטדור. אלברטו קונטדור איננו רוכב לפי מדי הספק. הוא רוכב על פי תחושה כך אליבא כביארן ריס. כמי שניצח בזמנו את יואקים "פוריטו" רודריגז בוואלטה על ידי בריחה פנומנאלית, קונטדור יש לו את הגאונות שבה ניחנו מנצח גרנד טורים גדולים באמת. הוא יודע כמו כנר טוב להפיק מגופו את הצליל האופטימאלי ברגע הנכון.

אז האם יש לבריטים, לקבוצת סקאי ובמיוחד לקריס פרום סיבה לדאגה?. איך שהדברים נראים כעת במרוצי פתיחת העונה אין ספק שקונטדור נראה לפחות בנקודת הזמן הזו של השנה הרבה יותר טוב ממתחרהו האנגלי. אמנם בטור של עומאן ניצח כריסטופר פרום ואף הפגין בעליה ל"הר הירוק" את כישוריו המיוחדים כמטפס ע,ל אבל זה היה כבר לפני חודש, ובינתיים נמסר ש"פרומי" סובל מבעיות גב.
טלברטו קונטדור ביאן ריס ורעיה שטראוס בעת ביקורה של סקסו-בנק בישראל
שני הטיטנים הללו יפגשו ראש בראש בטור של קטלוניה שמתחיל ב - 24/03. מדובר במרוץ של שבעה קטעים באורך של 1178 ק"מ עם המון קטעי הרים כולל שני קטעים המסתיימים בעליה. קונטדור ופרומי יאלצו להיפגש שם בפעם הראשונה העונה ראש בראש ולהלחם כמו שני גלדיאטורים בזירה עד הסוף.

כמובן שעד הטור דה פרנס ביולי יש עוד הרבה מאוד זמן. מי יודע גם איזה הפתעות מבשלים ומכינים הבריטים?. אבל דבר אחד ברור. מי שחושב שברמות הגבוהות לפסיכולוגיה אין מקום טועה ובגדול. האקדוחן מפינטו חזר ובגדול. אלברטו קונטדור שהביטחון העצמי (יש אומרים הגבוה מדי) שלו היה על הקרשים בעונה שעברה חזר ושיקם את עצמו. בטיראנו אדריאטיקו 2014 הוא היכה שוק על ירך חבורת חוד של מטפסים מוכשרים ביותר כולל את קווינטנה שסיים בשנה שעברה על הפודיום במקום השני עם חולצת מלך ההרים. במילים אחרות קונטדור אותת לכל העולם שהוא חזר לכושר שיא. אין ספק שהולכת להיות מלחמת עולם גדולה בין השנים האלו בוואלטה סיקליסטה קטלוניה, ולנו אוהדי הענף לא נותר אלא ללקק את האצבעות ולראות מה יילד יום.   

 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg