top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

האם האקדוחן מפינטו מאותת על כוונותיו בנוגע לטור דה פראנס?

___________________________X350.jpg

מאת: אייבי גילת
האקדוחן מהעיירה הקטנה פינטו הסמוכה למדריד פתח את עונת 2014 בסערה. שנת 2013  הייתה עונה מאכזבת על פי כל אמת מידה עבור אלברטו קונטדור. הוא הוא הרוכב המצטיין שסומן כיורשו של לאנס ארמסטרונג מקבוצת טינקוף – סקסו בנק  סיים את התחרות הקשה מכולן הטור דה פראנס "רק" במקום הרביעי.  אכזבה לו ולבעלים החדש הרוסי של סקסו בנק. 
רבים וטובים בעולם הספורט המקצועני הקשה של האופניים תהו אם זוהי שירת הברבור של המטפס האולטימטיבי שרוקד על הדוושות? או שצפון לו עדיין עתיד...
מסתבר שהכל פתוח. אלברטו קונטדור הלך הביתה והכין היטב את שיעורי הבית שלו. בזמן שאחרים במחנות האימונים עבדו קשה מאוד הוא העביד את עצמו בפרך. הוא החליף מאמן ושינה פאזה שהרי הכישורים הפיזיולוגיים שלו אינם מוטלים בספק.
בדיעבד נראה שמה שהוא היה צריך זה לעבור זה איזהשהו  שינוי מנטאלי. וזה בדיוק מה שקרה:
אלברטו קונטדור דגם 2014 הוא דגם משופר של מה שהיה  שנה קודם לכן, הוא נראה אחרת. הוא חד הרבה יותר. זורם. רעב להצלחות ולהישגים ובעיקר חזק מנטאלית.
והראיה.... לא רק הישגיו המצוינים מתחילת העונה, אלא בעיקר הדרך שבה הם הושגו ואלה מצביעים על רוכב הרבה יותר בוגר אחראי שרוכב חכם.
רשימת ההישגים של קונטדור  השנה היא יוצאת מהכלל ויכולים לפאר פאלמרס של כל רוכב בדבוקה המקצוענית. עם רשימה כזו אפשר בהחלט לפרוש בכבוד ולספר אח"כ לנכדים ולנינים.
אבל לא איש כאלברטו קונטדור שינוח על הדוושות.  אם לנתח את מה שעובר בראשו של הרוכב מפינטו הרי שהוא לא יירגע עד שיוכיח קבל עם ועדה שהוא הרוכב הטוב בעולם. וכדי לעשות זאת הוא יצטרך להיכנס שוב לזירה ולהתחרות ביריבו הבריטי קריס פרום שגם לו יש בדיוק את אותן השאיפות:  לפתוח בשושלת משלו.
איך שהדברים נראים כעת לבריטי פרום יש בהחלט סיבה לדאגה, בעוד קונטדור רק הולך וצובר גובה.
20th5485.jpg
 
 
להלן רשימת התוצאות של אלברטו קונטדור מתחילת עונת 2014 ועברו רק 3 חודשים:
 
קונטדור ניצח את מרוץ הקטעים הקשה מאוד באיטליה "מים לים" טיראנו אדריאטיקו כשבדרך הוא נותן 2 תצוגות מרשימות מאוד בקטעי ההרים ומנצח את קטעים 4 ו-5 כשהוא נותן   בראש למטפס הקולומביאני המוכשר והצעיר נייארו קווינטנה שסיים בשנה שעברה את הטור דה פראנס במקום השני אחרי כריס פרום.
 
קונטדור סיים במקום השני הכללי במרוץ הקטעים הקשה וולטה אלגארב (שאותו ניצח בשנים 2009 ו-2010) אחרי הרוכב הפולני מיכאל קוייאטובסקי תוך שהוא מנצח את הקטע 4.
 
קונטדור סיים במקום השני הכללי אחרי יואקים "פוריטו" רודריגז בוואלטה של קטלוניה.
 
קונטדור ניצח את הקטע הראשון של הטור של חבל הבאסקים ונתן בראש 14 שניות לאלסנדרו וולוורדה בעליה האחרונה.

 
יתרון פסיכולוגי על פרום?
מנין  מתמטי פשוט מראה שבשלב כל כך מוקדם של העונה יש לקונטדור כבר 4
ניצחונות ביד כולל העובדה שבטור של קטלוניה הוא גם ניצח את קריס פרום.
froom1485.jpg
לפסיכולוגיה של האלופים שיתמודדו על הכתר בטור החשוב מכולם יש משקל לא פחות חשוב מהיכולות הפנומנאליות שלהן. ברור שעד שער הניצחון בפאריס והפודיום בשאנז אליזה מפרידים עוד הרבה מאוד קילומטרים. אבל כל מי שהספיד את האקדוחן מפינטו חייב להודות שהאיש חזר מהקבר ומתחיל להראות ניצוצות של אלברטו קונטדור הישן והטוב.
רק שלא יעשה על האש ויאכל איזה סטייק עסיסי ויקלקל לנו את המסיבה. שכן שתי "הרכבות" הללו , הבריטית של סקאי וקריס פרום, והדנית של אלברטו קונטדור הולכות להתנגש אחת עם השנייה בטור דה פרנס 2014 במה שעשוי להיות דו קרב בצהרי היום.
ברור לכל שגם קריס פרום יגיע מוכן ובכושר אחר ממה שהוא נמצא כיום. אבל על פי פתיחת העונה הולכת להיות לנו עונה מדהימה של האקדוחן ששיאה כפי הנראה יהיה בטור דה פראנס 2014. לא איש כקונטדור ירד מהבמה ללא קרב אמיתי.
השאלה הגדולה היא האם זוהי שירת הברבור שלו או קאמבק אמיתי למרכז הבימה העולמי של ענף האופניים? נחכה ונראה! 
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg