top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

זהירות הגורילה ...אנדראה גרייפל מנצח את הקטע השישי

7.jpg

מאת אייבי גילת

תמונות (ממסכי הטלויזיה) אבי גנאור

אנדראה "הגורילה" גרייפל מקבוצת לוטו בליסול מעניק לעצמו מתנה ליום הולדתו ה-32 שיחול בעוד 6 ימים כאשר הוא מנצח את הקטע השישי בטור דה פרנס 2014 שהסתיים בעיר ריימס. זה היה הניצחון הרביעי של מאיצים גרמניים בטור דה פרנס הנוכחי מתוך שישה קטעים, דבר שמראה שגרמניה היא מעצמת על לא רק בכדורגל אלא גם ברכיבה על אופניים.
למקום השני הגיע אלכסנדר קריסטוף המאיץ הנורבגי של קבוצת קאטושה. ואת המקום השלישי על הפודיום תפס הצרפתי סמואל דמולן מקבוצת AG2R La Mondiale.
פיטר סאגאן הגיע חמישי וממשיך לצבור נקודות לחולצת המאיצים. בדרוג הכללי המצטבר לא חל שום שינוי ווינצ'נזו ניבלי ממשיך להחזיק בחולצה הצהובה.
הכול חשבו שאחרי היום הקשה והדרמטי שהיה אתמול על אבני הפאבה בצפון צרפת יתנהל לו המרוץ הכי מפורסם בעולם האופניים בקצב נינוח. אז זהו שלא. אין דבר כזה ימים קלים במירוצי אופניים ובטח שלא במירוץ המירוצים הטור דה פראנס.

בתמונה מימין אנדראה "הגורילה" גרייפל מקבוצת לוטו בליסול חוגג את נצחונו בקטע השישי 

גם מזג האוויר לא בדיוק העניק לרוכבים מחסדי שמים. ארובות השמים נפתחו,  רוחות הצד נשבו בעוצמה חזקה, וגשם ירד ברוב שלבי המירוץ שנערכו לאורך אתרים היסטוריים הקשורים לקרבות שהתנהלו שם לפני 100 שנה במלחמת העולם הראשונה.

 

גם הנשיא הצרפתי פרנסואה הולנד ומנכ"ל הטור דה פראס קריסטיאן פרודום כיבדו בנוכחותם את הקטע וב-65 הק"מ האחרונים נסעו אחרי שיירת הרוכבים כאות הוקרה לנופלים הצרפתים בימי מלחמת העולם הראשונה.

11.jpgבקטע של היום היו לא מעט נפילות והתרסקויות שקשורות למצבו של הכביש שהיה ספוג במי גשמים דבר שגרם ללא מעט רוכבים למצוא את עצמם שוב על האספלט. 3 רוכבים פרשו מהטור בקטע שנראה תמים כביכול. בקטע הקשה של אתמול נרשמה רק פרישה אחת של מנצח הטור דה פראנס 2013 קריס פרום.
קבוצת הבריחה של הקטע הכילה 4 רוכבים מקבוצות שונות: ג'רום פינו (IAM), טום ליזר(Belkin), לואיס מטה מרדונס (Cofidis), וארנו ג'רארד (Bretagne).

משמאל : עוד יום עם תאונות והתרסקויות שהביאו לפרשיתו של עוד רוכב מקבוצת סקיי

הדבוקה נתנה להם ללכת אבל קבוצות המאיצים החזיקה אותם בפער סביר שלא עבר את ה-4 דקות. 12 ק"מ לסיום נתפס אחרון הברחנים והקצב הגבוה פיצל את הדבוקה הראשית לשני פלוטונים. מרסל קיטל שנותר מאחור עם ברך חבושה חטף פנצ'ר והיה ברור שהיום זה כבר לא יהיה הוא שינצח עוד קטע בטור דה פרנס 2014. קבוצת אומגה פארמה קוויק סטפ הכתיבה קצב מטורף מקדימה עבור מארק ריינשו וגם מחזיק החולצה הלבנה מיכאל קוויאטובסקי הפולני ניסה לסגור עניין בפריצה מאוחרת אבל 250 מטר מהסיום התרומם אנדראה "הגורילה" גרייפל נתן גז ונעצר רק אחרי קו הסיום.
שיחת היום בטור הייתה בין המצדדים בקיום הקטע הקשה על אבני הפטבה אתמול כן/לא. אפילו פאביאן קנצ'לארה שניצח 3 פעמים את ה"גיהינום של הצפון" פאריס רובא טען שהקטע של אתמול איננו מתאים למירוץ כמו הטור דה פראנס. לעומתו יצא חוצץ מנכ"ל הטור דה פראנס קריסטיאן פרודון שטען בלהט שרוכב אופניים שמנצח את הטור צריך לדעת לרכוב על כל סוגי המשטחים. אגב פרישתו של קריסטיאן פרום - האלוף האחרון שעשה זאת שבא להגן על תוארו היה לא אחר מאשר האלוף הצרפתי ברנארד הינו בשנת 1980.
מחר הקטע השביעי של הטור לפני הרי הווז'. מדובר בקטע השני מבחינת אורכו בטור דה פראנס השנה 234 ק"מ אורכו מאפרניי לנאנסי. לכאורה מדובר בקטע שטוח אבל לקראת סופו ישנן 2 עליות מקטיגוריה 4 הראשונה עלייה של 3.2 ק"מ עם שיפוע ממוצע של 5% ועוד אחת ממש לקראת הסוף 1.3 ק"מ עם שיפוע של 7.9%. אם תיווצר קבוצת בריחה גדולה ומשמעותית היא יכולה לללכת עד הסוף. קשה מאוד לחזות כאן סיומת של המאיצים הטהורים. קטע כזה מתאים לרוכבים שנקראים  puncheur   .

4.jpgבצד שמאל: אנדראה גריפל ברגע של התפרקות לאחר שזכה בקטע השישי בטור
רוכבים כמו סילביאן שאבאנל או מיכאל אלבסטיני יכולים ללחוץ כאן בגבעות הללו לתת גז וללכת עד הסוף. גם לפיטר סאגאן סגנון כזה של סיומת מתאים לו.
סוף השבוע הזה אנחנו מגיעים לקטעי "ההרים הנמוכים". ואז למעשה יתחיל המאבק האמיתי בין המועמדים הבכירים. בראיון אמר אלברטו קונטדור שהשנה הטור דה פראנס יוכרע בפירנאים. מעניין איזה הפתעות הוא מכין לוינצ'נזו ניבלי שם. דבר אחד ברור הטור טרם הסתיים והקרב האמיתי צפוי להיערך בשבועיים הקרובים. החגיגה הצהובה שלנו בעיצומה.
מתחת ... טבלת התוצאות של עשרת הרוכבים המובילים בטור לאחר היום השישי (המקור יורוספורט) 

2.jpg

להלן טבלת התוצאות היומיות של הרוכבים בקטע השישי (המקור: יורוספורט) 

3.jpg

Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg