top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

טור דה פראנס או טור דה קראש?

122.jpg
מאת: אייבי גילת
טוני גאלופין הרוכב הצרפתי של קבוצת לוטו בליסול מוסיף לפאלמרס שלו עוד הישג מרשים אחרי שלבש את החולצה הצהובה בקטע ה-9 הוא מנצח את הקטע ה-11 מבסנסון לאויונקס. בספרינט למקום השני הגיע המאיץ הגרמני המצויין של קב' ג'יאנט שימאנו ג'ון דגנקולב ואת המקום השלשי על הפודיום סוגר מטאו טרנטין מקבוצת אומגה פארמה קוויק סטפ שכבר ניצח קטע בטור הזה.
בדירוג הכללי המצטבר לא חל שינוי משמעותי כאשר וינצ'נזו ניבאלי ממשיך להוביל עם החולצה הצהובה.
הניצחון של גאלופין בא אחרי התקפה מאוחרת בירידה האחרונה כאשר מאחור קבוצה של רוכבים ובראשם פיטר סאגאן המאיץ הסלובקי המצויין של קבוצת קנונדייל שמחזיק את חולצת המאיצים ומנסה כמעט בכל פעם לנצח קטע. אלא שהשנה במיוחד דומה שאלילת המזל מפנה לו עורף, ומדי יום הקבוצה שלו קנונדייל עושה מאמצים עילאיים כדי להביא אותו למצב אופטימאלי לקו הסיום. הוא שורף את החיילים שלו כמו גפרורים וזה מספיק רק ל....כמעט.
 
מימין טוני גאלופין הצרפתי חוגג את זכייתו בקטע ה-11 של הטור
 
הגיבור הטראגי של הקטע הוא הרוכב האמריקאי בן ה-25 של קבוצת גארמין שארפ אנדרו טאלאנסקי. הוא ניצח ממש לפני חודש את מירוץ הקטעים היוקרתי קריטריום דה דופינה ונראה היה שטופ 10 או אפילו טופ 5 הוא בהחלט בהישג יד עבורו. אבל אז באו סדרה של התרסקויות כואבות כולל אחת בקטע של היום. מאוד עצוב היה לראות את טאלאנסקי מתרסק שוב ומדווש בריבועים כדי לעמוד במגבלת הזמן ולא לצאת בכלל מהמירוץ. הוא מדורג אחרי הקטע של היום במקום ה-44 עם כמעט שלושת רבעי שעה פיגור אחרי החולצה הצהובה ולמעשה יצא מתמונת המאבק על החולצה הצהובה. כמה עצוב.
121.jpg
הבריחה של היום הורכבה מ- 3 רוכבים: מרטין אלמינגר (IAM Cycling), סיריל למויין (קופידיס), ואנטוני דלפלאס (Bretagne-Séché Environnement).
הפער בשיא הגיע לכמעט 5 דקות אבל הבריחה נסגרה בשלהי המירוץ ולמעשה המסלול ההררי עשה את הסלקציה והתוצאה היא ניצחון ענק וראוי של טוני גאלופין שנתן הופעה יוצאת דופן.
 
משמאל דירוג עשרת הרוכבים המובילים את הטור נכון להיום -צילום ממסכי הטלויזיה
 
כדאי לשים לב ל- 3 אנקדוטות:
1. הטור הזה הופך להיות טור דה קראש. המון מועמדים פוטנציאליים לטופ 10 מוצאים את עצמם חבולים ומוכים על האספלט. חלקם עוזב את הטור בבושת פנים. אני בהחלט לא בטוח שזה באשמת הרוכבים. לדעתי המארגנים של האירוע הם שותפים מלאים לנושא הזה. התוואי של המסלול בהחלט השפיע על התוצאה ההזויה הזו.
2. בסקר שערך העיתון הבריטי הדיילי טלגרף נשאלו 23 מנצח טור דה פראנס לשעבר האם צריך להחזיר ללאנס ארמסטרונג את 7 התארים שבהם זכה ושנשללו ממנו עקב שימוש בחומרים אסורים? 12 מתוכם משוכנעים שכן. ישנם כאלה שסירבו להתייחס ואחרי ששללו. אבל התשובה הזו היא די מפתיעה. כנראה שהתנהגותו של ארמסטרונג הייתה חלק "מתרבות הסימום" שהייתה בדבוקה בימים ההם. 
3. לדבוקה אין כיום בוס. לא בטוח שוינצ'נזו ניבאלי יוכל להיכנס לנעליים הגדולות שהותיר הבוס הקודם של הדבוקה. מה שאנחנו רואים כיום היא תקופה מאוד קצרה של יכולת של מישהו לנצח את הטור שלא לדבר על פתיחתה של שושלת של ניצחונות.
113.jpg

מימין הגיבור האמיתי של היום ה-11 , אנדרו טאלנסקי שלמרות כל ההתרסקויות שעבר והכאבים בגבו התעקש לסיים את היום על אופניו

מחר קטע מספר 12 מבורג' אן ברס לסנט אטיין באורך של 183 ק"מ. בקטע יש 4 עליות מדורגות אבל לא מאילו שהורגות את הרגליים. הקטע נראה על פניו כקטע שיכול להתאים לקבוצה של ברחנים או אם המאיצים יצליחו לעמוד בקצה לספרינט בין המאיצים. מבחינת החולצה הצהובה ניבאלי נראה טוב עד כה אבל הוא יצטרך להיזהר ולשמור על עצמו משאננות יתר. ריצ'י פורט ואלסנדרו וולוורדה ודאי שאינם מתכוונים להקל עליו את החיים בדרך לניצחון בשדרות השאנז אליזה בפאריס.

לצפיה בוידאו מדליק שמסכם את השליש הראשון של הטור דה פראנס הקליקו כאן

 
 
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg