top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

ניצחונו של הוויקינג מנורווגיה

127.jpg

מאת אייבי גילת
תמונות ממסכי יורוספורט - אבי גנאור
אלכסנדר קריסטוף המאיץ הנורבגי של קבוצת קאטושה שחגג את יום הולדתו ה-27 רק לפני פחות משבועיים ניצח את הקטע מבורג אן בסה לסנט אטיין. במקום השני בפעם הרביעית בטור הזה מגיע פיטר סאגאן המאיץ הסלובקי המאוכזב והמתוסכל של קבוצת קנונדייל ואת הפודיום השלים ארנו דמרה אלוף צרפת מקבוצת  (FDJ).
בדרוג הכללי המצטבר אין שינוי כאשר ויצ'נזו ניבאלי ממשיך להוביל עם החולצה הצהובה.
"זוהי הרגשה נהדרת. חלמתי על כך מאז שהייתי ילד. בשנה שעברה הגעתי שני בקטע אבל זה יפה להיות ראשון כעת. נשתה שמפניה הלילה אבל לא יותר מדי חגיגות היות ומצפה לנו קטע קשה מחר". אומר קריסטוף המאושר. זה היה הניצחון הגדול בקריירה שלו עד כה. עם זאת יש לציין כי בתחילת האביב   ניצח  קריסטוף את הקלאסיקה מילאן סן רמו. 
כבר לפני תחילת הקטע התבשרנו שהפציעה של אנדרו טלנסקי (גארמין שארפ) מנצח הדופינה ליברה איננה מאפשרת לו להתאושש והוא נאלץ לפרוש מהטור למרות המאמצים העל אנושיים שעשה אתמול לעמוד במגבלות הזמן. 
כדאי לציין שהיום היה יום מאוד חם בצרפת ובטור. הטמפרטורות נסקו לאיזור ה-34 מעלות והשפיעו מאוד על התנהלות הדבוקה העיקרית. בוא לא נשכח שהרוכבים היו רק לפני שבוע בטמפרטורות של חורף וגשם והמעברים הללו מקשים מאוד על מצבם הפיזי והבריאותי של הרוכבים. צריך להיות סופר בריא כדי להתמודד עם שינויי זמג האוויר הללו כשהרוכבים נמצאים בעומס פיזיולוגי כל כך קשה. 
125.jpg
זה היה אולי הניסיון האחרון של המאיצים או לקבוצת בריחה לעשות משהו לפני הקטעים של ההרים הגבוהים. היום נפתח עם קבוצת בריחה שהורכבה מ-5 רוכבים:סבסטיאן לנגוולד אלוף הולנד (Garmin-Sharp), גרגורי ראסט (Trek Factory Racing), פלוריאן וואשון (Bretagne-Seché), סיימון קלארק (Orica-Greenedge, ודויד דה לה קרוז (Team Netapp-Endura).
הטור הזה ממשיך לתבוע את הקורבנות שלו ו94 ק"מ לסיום באחת הפינות התרסק דה לה קרוז שבר את עצם הבריח ובטור נותרו 177 רוכבים מתוך ה-198 שזינקו.
הפער גדל עד ל-5 דקות כאשר קבוצת ג'יאנט שימנו מתמקמת בראש הדבוקה כדי לעבוד עבור המאיץ שלה ג'ון דגנקולב. 
מאוד לא אהבתי באופן אישי את ההתנהלות של קבוצת הבריחה שלמרות שאחד הרוכבים נפל לא המתינו לו חבריו והמשיכו במירוץ כשהם משדרים עסקים כרגיל. בסופו של דבר רכב השיפוט הורה להם להאיט.
העונש הגיע לאחר מכן כאשר בעליה ה-3 גרגורי ראסט וואשון פיצצו ראש מנוע. בעליה האחרונה סיריל גואטייה ופיאריג קואמנור מקבוצת יורופקאר ניסו לעשות משהו וגישרו לסיימון קלארק שהיה מקדימה.
ממש לקראת הסוף אנדראס גרייפל וסילביאן שאבאנל התנגשו זה בזה למורת רוחו של ה"גורילה".
לקראת הישורת הסופית נתפסו כל הבריחות ובמיאוץ לקו הסיום ניצח כאמור אלכסנדר קריסטוף. המפסיד העיקרי היום היה מנצח הקטע של אתמול הצרפתי טוני גאלופין שהפסיד המון זמו ב-10 הק"מ האחרונים ויצא מהטופ 10. יום עסל יום בצל.
122.jpg
מחר קטע מספר 13 ביום שישי מקווה שלא מזל רע עבור חלק מהרוכבים. אחד משני קטעים קשים מאוד בהרי האלפים הגבוהים. קטע ארוך של 200 ק"מ מסנט אטיין לשמרוזה. יש בקטע 3 עליות מדורגות הראשונה די קרוב להתחלה מדרגה 3 8 ק"מ עם שיפוע ממוצע של 4.1%. אבל לקראת הסוף יש 2 עליות אימתניות. הראשונה מדרגה 1 14.1 ק"מ עם 6.1% שיפוע והסיומת היא של הר לא מדורג HC הר עם עליה של 18.2  ק"מ עם שיפוע של 7.3%. וינצ'נזו ניבאלי יצטרך לעבוד קשה מחר כדי לשמור על החולצה שלו ולהוכיח שוב שהוא הבוס. התסריטים של הקטע הם רבים. יכול להיות שנראה קבוצת בריחה שאיננה מסכנת את החולצה הצהובה ואז נראה מירוץ בתוך מירוץ אבל הרוכבים הבכירים כמו ריצ'י פורט ואלסנדרו וולוורדה וגם הצרפתים רומיין ברדט וטיבו פינו וכן טי.ג'יי ון גרדרן יעשו את החיים לניבאלי קשים. מאוד קשים.
אז בין אזעקה של צבע אדום אחת לשניה אל תשכחו שהחגיגה הצהובה שלנו מגיעה לאחד מרגעי השיא שלה באלפים הצרפתים. נקווה רק שבחמאס אוהבים רוכבים אופניים ואת הטור דה פראנס ויאפשרו לנו לצפות בשקט בטור 2014. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg