top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

והבוס של הטור הוא... וינצנזו ניבאלי

181.jpg

מאת: אייבי גילת
ויצ'נזו ניבאלי הרוכב האיטלקי של קבוצת אסטנה שמוליך בחולצה הצהובה ושכבר ניצח 3 קטעים השנה בטור דה פראנס עשה היום היסטוריה כאשר ניצח גם את הקטע ההררי הקשה שהסתיים על הפסגת האוטוקאם וסגר מבחינתו את הסיפור והוכיח קבל עם ועדה שהוא הבוס של הטור הזה. צריך לקרות כעת באמת משהו חריג עד קיצוני שלא נראה את האיטלקי זוכה ביום ראשון בטור דה פראנס בשדרות השאנז אליזה.

במקום השני בקטע הגיע הצרפתי הצעיר טיבו פינו מקבוצת FDJ שכתוצאה מכך גם עלה למקום השני בדרוג הכללי המצטבר וגם לובש את החולצה הלבנה של הרוכב הצעיר.
את הפודיום סוגר ראפאל מייקה הרוכב הפולני של קבוצת טינקוף סקסו בנק שסגר היום את הסיפור של החולצה המנוקדת בהנחה שיגיע בריא ושלם לפאריס.
המפסיד הגדול של הקטע היה אלסנדרו וולוורדה הרוכב הספרדי של קבוצת מוביסטאר שממשיך לאבד גובה כאשר איבד את מקומו על הפודיום וכרגע הוא מדורג רק במקום הרביעי 2 שניות אחרי הרוכב הצרפתי ז'אן קריסטוף פרוד מקבוצת AG2R La Mondiale  .
וינצ'נזו ניבאלי לא רצה בקטע ההררי האחרון של הטור לתת למישהו אחר לעשות את העבודה עבורו. הוא רצה לחרות את שמו בספרי ההיסטוריה של הטור כדי שייזכר בנשימה אחת כאחד מהרוכבים הגדולים של כל הזמנים.
את הדהירה שלו החל ה"כריש ממסינה" כ-10 ק"מ מסיום בתוך העלייה האחרונה לפסגת ההאוטוקאם והיא הסתיימה כשהוא חוצה את קו הסיום ומותיר את יריביו מעל דקה אחריו. פנטסטי. 
זה מה שהיה לניבאלי לומר אחרי הניצחון הענק:"היום לא היה בשביל הדרוג הכללי המצטבר. רציתי עוד ניצחון בקטע.הקבוצה עבדה עבורי כל כך קשה במהלך 3 השבועות. לנצח קטע בהרי הפירנאים היה מאוד חשוב. זה בשביל כל הקבוצה". 
ואיזה דרך היה לאיטלקי מסיציליה לעשות את זה.
כדאי לשים לב שהפער בין 3 הרוכבים שנמצאים במקומות 2 עד 4 הוא 15 שניות !!! 
thnkof.jpg
טיבו פינו, ז'אן קריסטוף פרוד ואלסנדרו וולוורדה הולכים לתת את הכול ממה שנשאר להם בטנק על מנת להיות על הפודיום ביום ראשון בפאריס. מהבחינה הזו לא בטוח שהמסלול הגבעי של הנגד שעון הארוך ביום שבת מתאים דווקא לקרנפי המישורים. מאוד יכול להיות שדווקא הרוכבים המטפסים יכולים לצאת נשכרים מהעניין. בכל מקרה מדובר בדרמה מורטת עצבים לפחות עבור האומה הצרפתית היות שלראשונה זה הרבה מאוד זמן יש סיכוי לרוכב צרפתי אחד לפחות לעמוד על הפודיום בפאריז דבר שלא קרה כבר מזמן.
טי.ג'יי. ון גרדרן המדורג שישי בדרוג הכללי המצטבר נמצא במרחק של יותר מ-4 דקות מהטריו הזה והסיכוי שהקערה תתהפך לטובתו הוא מאוד נמוך.
האמת חייבת להיאמר. למרות ששני הפייבוריטים העיקריים לזכייה בטור אינם נמצאים (קריס פרום ואלברטו קונטדור) הרי שדומה שהללו נשכחו מזמן והמימרה ש:"הטור דה פראנס גדול מהאנשים שרוכבים בו", היא יותר מנכונה.
וינצ'נזו ניבאלי עומד להיות הרוכב האיטלקי הראשון שזוכה בטור דה פראנס מאז מרקו "הפיראט" פנטני בשנת 1998 והוא גם הרוכב היחידי בדבוקה (חוץ מאלברטו קונטדור) שזכה בכל 3 הגרנד טורים ועדיין רוכב.
ואם מישהו חשב שהטור דה פראנס אחרי הפרישה של פרום וקונטדור יהיה משעמם הרי שבאו 4 הניצחונות של ניבאלי והראו שיש בטור לא מעט דרמה ואקשן גם בלעדיהם.
גם ראפאל מייקה הרוכב הפוני הולך לצאת מהטור 2014 עם שלל רב: 2 ניצחונות בקטעים, החולצה המנוקדת וגם קריצה שובבה למצלמות הטלויזייה. ולחשוב שהרוכב הזה הגיע על תקן של רוכב ממלא מקום.
מחר קטע לכאורה רגוע ומישורי 2018 ק"מ עם איזה גבעה אחת מדורגת מקטיגורייה 4 לקראת הסוף מ Maubourguet ל Bergerac. קשה להניח שקבוצות המאיצים יתנו לאיזה קבוצת בריחה ללכת עד הסוף ומעניין איזה מאיץ עוד יכול לתת משהו אחרי 3 הקטעים הקשים בהרי הפירנאים. מרסל קיטל, אלכסנדר קריסטוף, ארנו דמרה אלוף צרפת או אולי פיטר סאגאן סוף כל סוף?
הכול מחכים לקטע הנגד שעון שיהיה בשבת שיקבע את הפודיום הסופי. האם הולכת להיות היסטוריה כפולה דהיינו שניבאלי מנצח ואחריו 2 צרפתים? יהיה מעניין זה בטוח.

 

 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg