top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

האם וינצנזו ניבאלי יקבל מיליון אירו בונוס?

184.jpgמאת: אייבי גילת
ראמונס נאבארדאוסקאס הרוכב הליטאי בן ה-26 אלוף ליטא הנוכחי ברכיבה נגד שעון מקבוצת גארמין שארפ משיג את ההישג הגדול בקריירה שלו כאשר הוא מנצח את הקטע ה-19 בטור דה פראנס 2014 מ Maubourguet ל Bergerac. ראמונס חצה את קו הסיום כ-7 שניות לפני המיאוץ של הדבוקה שאותו לקח המאיץ הגרמני המשני של קבוצת ג'יאנט שימנו ג'ון דגנקולב. את הפודיום השלים אלכסנדר קריסטוף המאיץ הנורבגי של קבוצת קאטושה.
וינצ'נזו ניבלי ממשיך כמובן לשמור  עוד יום על החולצה הצהובה כאשר גם בדרוג הכללי לא היו שינויים. כדאי לציין שב-3 ק"מ האחרונים ארעה תאונה שבה היה מעורב אחד מהרוכבים הבכירים בדרוג הכללי המצטבר הרוכב הצרפתי רומיין ברדט מקבוצת AG2R La Mondiale. בראיון בתוכנית הספורט של ערוץ יורוספורט הוא ענה שנחבל ושהכתף כואבת לו לקראת קטע הנג"ש הצפוי מחר מעניין יהיה לראות באיזו מידה זה ישפיע עליו.
מזג האוויר שיחק היום מרכיב חשוב בקטע ה-19 בטור דה פראנס 2014. הגשם זלף בכמויות מהשמים, הכבישים היו ספוגים מים דבר שגרם להרבה מאוד תקרים. 
במהלך המירוץ נוצרה  קבוצת בריחה של 5 רוכבים אבל היא נסגרה לקראת הסיום ומהלך של ראמונס נאבארדאוסקאס הביא ניצחון לקבוצת גארמין שארפ המאוכזבת ולמעשה הציל לקבוצה האמריקאית את הטור.
הרוכב הליטאי נשמע מאוד נרגש על קו הסיום והודה לחברי קבוצתו במילים נרגשות.
האמת חייבת להיאמר שאחרי פרישתו של אנדרו טלנסקי ניסו חבריו להוציא איזה ניצחון בקטע מהטור.ג'ק באואר היה מאוד קרוב לכך כאשר ממש על קו הסיום נתפס.
הקטע ה-19 של הטור 2014 היה פיצוי על הכול" על הפרישה של טלנסקי, על הבכי של ג'ק באואר על קו הסיום והמסקנה היא פשוטה: מי שמנסה והולך התקפי בסופו של דבר יצליח.
הרוכב ההולנדי טום ג'לה סלייטר מקבוצת גארמין שארפ שהיה שותף לקבוצת הבריחה נבחר לרוכב האגרסיבי של הקטע.
וכאשר מגיעות המתנות הם מגיעות בצרורות.
ואם כבר הזכרנו מתנות אז מתברר שלוינצ'נזו ניבאלי יש סעיף בחוזה שבמידה ויזכה בטור דה פראנס יקבל בונוס של 1 מיליון אירו. את פרסי הזכיות של קבוצת אסטנה מהטור הנאמדים בכחצי מיליון אירו יחלקו בין הרוכבים שעזרו לוינצ'נזו ניאלי לנצח (40,000 אירו לרוכב), ולאנשי הצוות (5000 אירו לכל איש צוות).ופרט פיקנטי נוסף.  אולג טינקוף האוליגרך הרוסי והבעלים של קבוצת טינקוף - סקסו בנק הבטיח לראפאל מייקה שבמידה וינצח עוד קטע בטור דה פראנס יקבל ממנו מכונית אוסטין מרטין במתנה. ראפאל ניצח וגם לקח את החולצה המנוקדת. כעת טינקוף מנסה לרדת מעץ הגבוה עליו טיפס. 
צרות של עשירים כבר אמרנו?.
מחר יום הדין בטור דה פראנס מבחינת הדרוג הכללי המצטבר.
לכאורה את הנג"ש באורך 54 ק"מ אמור לנצח טוני מרטין אלוף העולם בנג"ש.  אבל קשה לדעת כמה אנרגיה נותרו לו אחרי קטעי ההרים המפרכים. מה גם שרוכבי הדרוג הכללי המצטבר יעשו כל מאמץ כדי להיות על הפודיום.  כפי שמארגני הטור דה פראנס קיוו מרותץ הנגד שעון היחידי בטור 2014 הופך להיות מיני דרמה גדולה.
54 הק"מ שמפרידים בין Bergerac ל -Périgueux יהיו מלחמה לחיים ולמוות בין 3 צרפתים ספרדי אחד ואמריקאי אחד.
לצרפתים יש זיכרון כואב מאוד משנת 1989 עת גרג למונד ניצח את לוראן פיניו בקטע הנג"ש האחרון בטור.
אגב המהירות המממוצעת של גרג למונד באותו הקטע הייתה המהירות הממוצעת הגבוהה ביותר שנמדדה אי פעם בטור דה פרנס בקטע בודד והיא הייתה קרובה ל - 55 קמ"ש !!!.
האם ההיסטוריה תחזור?
בין המקום השני לרביעי מפרידות בסך הכול 15 שניות!!!. טיבו פינו ג'אן קריטוף פרו ואלסנדרו וולוורדה. לי קשה להאמין ששניהם ישנו הלילה.
מבחינתם זו הזדמנות של פעם בחיים - לעמוד על הפודיום של המרוץ הכי יוקרתי וחשוב בענף האופניים. האם נראה לראשונה 2 רוכבים צרפתים על הפודיום? 
האם נראה לראשונה זה הרבה זמן רוכב צרפתי מסיים שני על הפודיום?  גרג למונד בתוכניתו נשאל גבי זמנו של המנצח והוא ציין שלדעתו זה יהיה באיזור ה-47 קמ"ש וזמן של בערך 1:10 שעות. 
האם וינצ'נזו ניבאלי מתכנן לנו עוד הפתעה?
יהיה מעניין מחר על בטוח. שבת של שקט ושלווה מאחלת מערכת מגזין אופניים לכל בית ישראל.
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg