top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

הטור דה פרנס הוא שוב אירופי

 

_______________.jpg

מאת: אייבי גילת
הטור דה פרנס חזר ליבשת האירופית וטוני מרטין אלוף העולם בן 29 מגרמניה משיג את ניצחונו השני בטור דה פראנס כאשר הוא מנצח את מירוץ הנגד שעון האישי בן ה-54 ק"מ היחידי בטור דה פראנס. הזמן שקבע מרטין 1:06:21 שעות היה מהיר יותר ב-1:39 דקות מטום דמולין אלוף הולנד ברכיבה נגד שעון מקבוצת ג'יאנט שימנו ו 1:47 דקות מיאן בארטה הרוכב הצ'כי מקבוצת NetApp-Endura אלוף ארצו בנג"ש בשנים 2012 ו-2013. 

מימין יאן בארטה שסיים את המירוץ נגד השעון במקום השלישי

וינצ'נזו ניבאלי שסיים היום  במקום הרביעי 1:58 דקות אחרי טוני מרטין הבטיח את הזכייה ההיסטורית שלו בטור דה פראנס 2014. בכך נקבעה היסטוריה כאשר וינצ'נזו ניבאלי שלבש את החולצה הצהובה במשך 19 קטעים ושניצח 4 קטעים בעצמו יהיה לרוכב האיטלקי הראשון שזוכה בטור דה פראנס מאז זכייתו של מרקו פנטני "הפיראט" בשנת 1998. 

עד כמה גדול האיש אפשר אולי להבין מתוך ראיון שבו ביקש להביע את תנחומיו למשפחתו של רוכב איטלקי צעיר בן 14 שנדרס למוות בתאונה בצפון איטליה.
אבל הקרב האמיתי ניטש במלוא עוזו על המקומות האחרים על הפודיום.  לפני הזינוק הפער בין שלושת המתמודדים: ז'אן קריסטוף פרוד, טיבו פינו ואלסנדרו וולוורדה עמד בסה"כ על 15 שניות.
לצרפתי זיאן קריסטוף פרוד בן ה-37 מקב' Ag2r-La Mondiale  היה חשבון פתוח עם הטור דה פראנס. 
בשנה שעברה 2013 כשהוא מדורג במקום ה-9 הכללי בקטע הנג"ש הוא החליק בפנייה שבה בדיוק נאספו בני משפחתו כדי לעודד אותו ושבר את עצם הבריח.הוא לא סיים את הטור. 
אומרים שמירוץ הנגד שעון הוא מירוץ האמת. ואכן ז'אן קריסטוף פרוד יצא כמו טיל מרמפת הזינוק. במאי הוליוודי לא יכול היה ליצור יותר מתח ודרמה כאשר פרוד התפנצ'ר לפתע ואיבד זמן יקר.אבל סוף טוב הכול טוב וז'אן קריסטוף פרוד עוצר את השעונים 2:27 דקות אחרי המנצח טוני מרטין וזה מעלה אותו למקום השני על הפודיום.
204.jpg
203.jpg
הדמעות של פרוד הפעם על קו הסיום היו להבדיל אלף הבדלות דמעות של שמחה.
מימין צילום ממסכי יורוספורט של דירוג העשריה הראשונה ושלושת האירופאים יעמדו מחר על הפודיום בפאריזגם טיבו פינו המטפס הצעיר בן ה-24 שנים מקב' FDJ עושה היסטוריה כאשר הוא נותן מירוץ נג"ש מצויין ומסיים במשום השלישי על הפודיום.
 
לראשונה מאז 1997 יש לצרפת לא רק רוכב אחד על הפודיום אלא שניים !!!.
היסטוריה נעשית בטור 2014 בפעם השניה.
המאוכזב של היום הוא ללא ספק "הנסיך הספרדי" אלסנדרו וולוורדה מקבוצת מוביסטאר שנושל מתמונת הפודיום ומגיע "רק" במקום הרביעי.  
טי.ג'יי ון גרדרן מקבוצת גארמין שארפ נותן נג"ש מצויין וחולף בסופו של דבר על פני רומיין ברדט ה
צעיר שהחל את קטע הנג"ש לאט מדי ומסיים בסופו של דבר אחרי תקלה טכנית באופניו במקום השישי בדרוג הכללי המצטבר.
מחר הקטע האחרון מאברי לשאנז אליזה. 
136 ק"מ מתוכם 80 ק"מ הראשונים יוקדשו לשתיית שמפניה, צילומי החולצות ושמחת המנצחים.
אח"כ יואץ הקצב ומרסל קיטל המאיץ הנהדר מקבוצת ג'יאנט שימאנו ינסה לנצח שוב כפי שהיה בשנה שעברה את הקטע היוקרתי בשדרות השאנז אליזה. 
אחרי מחר יבואו הסיכומים אבל דבר אחד חייבים לומר בקול רם וברור:
התחזיות שלפני הטור כולן טעו.
משמאל- הגלגל האחורי  המדליק של אופני הנג"ש של אלוף גרמניה נגד השעון טוני מרטין שניצח היום את הקטע ה-20
וינצ'נזו ניבאלי הוכיח לאורך כל הדרך שהוא הבוס של טור דה פראנס 2014. וכידוע בספורט לא משתמשים במילה אם.
בכך הופך ה"כריש ממסינה" להיות אחד מגדולי הרוכבים בהיסטוריה של הספורט.
מאז שהחל הטור לפני למעלה מ100 שנה רק 6 רוכבים זכו לעמוד במרכז הפודיום של 3 גרנד טורים. ניבאלי הוא הרוכב היחיד מבין 2 (שעדין מתחרים) שזכו אי פעם  ב3  גרנד טורים מרכזיים- הטור דה פרנס, הג'ירו ד'איטליה,  והוואלטה. מלבדו רק אלברטו קונטדור יכול להתהדר בהישג זה  
מעניין מה יהיו תוצאות מפגש הפסגה הבא בין כל הגדולים.אבל כרגע ניבאלי הוא המלך. מלך ענף האופניים. 

 

 
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg