top_logo.png

______ ____ _____ _______-01_1.jpg

         

סמרתון 2017 והפעם מעמדת הצלם הרכוב

20170217_061939_10014__Custom_.jpg
 
"סמרתון 2017 מעמדת הצלם הרוכב"
 
אחחחח איזה סופ"ש מוטרף זה היה. אין עוד אירוע אופניים כזה בישראל !!!
כתב וצילם יואב לביא
מדי שנה בפברואר נערך בהרי אילת מירוץ אופני הרים תלת יומי המורכב מקטע פרולוג קצר ושני קטעים יומיים ארוכים ומפרכים.
השנה התכבדנו בפלוטון מקצועני ברמות הכי גבוהות - החל מנוכחות מרשימה של ה - CYCLING ACADEMY - רוכבי נבחרת ישראל באופני הרים בראשות אלוף ישראל שלומי חיימי נציגנו באולימפיאדת ריו, ורוכבים חצי-מקצוענים רבים מובילים בז'אנר שמככבים על הפודיומים לאורך כל השנה.
ואיתם מאות רוכבים - חברים ואחים לתשוקה לרכיבה באופני הרים - מהארץ ומחו"ל - התקבצו מכל קצוות הארץ לפארק תמנע שבו שכן כפר התחרות המפנק.
בעזרת משרד התיירות היו השנה גם כמה עשרות רוכבים זרים המעורבים במדיה בתחום האופניים בארצותיהם - ואני בהחלט מצפה להתעניינות רבה - בעיקר באירופה - בהרשמה למירוץ בשנה הבאה.
אל מול נוף מהיפים שיש בישראל - סיימנו את ימי הרכיבה המפרכים לאחר תצפית על נופי הערבה ממרומי שביל ישראל לאופניים - וקמנו בבוקר אל זריחה מעל אגם תמנע והרי עבר הירדן.
ובין לבין רכבנו על אופנינו מרחק מצטבר של כמאה מייל (160 ק"מ) בסינגלים מושלמים בעליה ובירידה.
20170218_111209_10018__Custom_.jpg
חגגנו את החופש והמרחבים הפתוחים של הסינגלים הגאוניים שבנו הצדיקים מסמר בייק בראשות ירון דרעי ההוגה וההוזה.
השנה גם התפנקנו במזג אוויר מושלם - למרות שהפרולוג נערך אל מול רוח חזקה ופרצי גשם וברד - התעוררנו ביומיים הבאים אל שמיים כחולים, טמפרטורות מושלמות לרכיבה מאומצת, ושבילים מהודקים מאי פעם.
ואני - עם תיקי המצלמות הכבדים - תמיד יצאתי ראשון לפני הזינוק - התמקמתי בנקודות היפות לאורך המסלולים - ובמהלך המירוץ רדפתי אחרי הרוכבים - עד הגעתי עם האחרונים אל קו הסיום לאחר שעות ארוכות ומפרכות.
והבונוס לאחרונים שתמיד שמחים לשתף איתי פעולה ולדגמן - Uהם מקבלים ממני בוק מקצועי במיטב הלוקיישנים !
 
אגב - המסלולים האלה קיימים, מתוחזקים בנאמנות וקפדנות, ומחכים לגלגליכם לכל אורך החורף - ומי שמעוניין בחוויית רכיבה מדברית מהטובות ביותר שיש - מוזמן לפנות ל - http://www.samarbike.com
היה מהפנט לחוות מהצד את האווירה של החברות, המאבק הספורטיבי העיקש, את מבטי הפליאה של רוכבים שעבורם הייתה זאת הפעם הראשונה בסינגלים של סמר, לשוחח עם עשרות האורחים מחו"ל שלא האמינו למראה עיניהם - ולתעד הכל בנשימה מאומצת מלב ההתרחשות.
ובסוף יום רכיבה - להתנחם לאחר המאמץ המפרך בקערה חמה של תבשיל בייתי ובירה קרה - ולהתרענן ולנוח קצת תוך כדי עבודה מאומצת ויעילה ככל הניתן על אלפי התמונות - בהמתנה לארוחת הערב וההתכנסות של "השבט" באולם האוכל המעוצב כלאונג' שאנטי מדברי.
ובליבי משאלה אחת קטנה - שהסמרתון ימשיך לצמוח ולהתפתח - ושלי יהיה כח לרכוב ולצלם אותו...
IMG_2058_10223__Custom_.jpg

במירוץ היו כמובן מאבקים ספורטיביים מרתקים, נצחונות ואכזבות, התמודדות עם קשיים ותקלות, מאבק של כשרונות גדולים ונחישות אינסופית - אבל אני כאן בעיקר בשביל החווייה הפנורמית - הרכיבה בסינגלים האינסופיים - אל מול הנופים הקסומים - המשובצים ברוכבים/אחים שגומאים את המרחק על אופניהם
עד אז - הנה הכתובות לצפיה בתמונות !
 
 
FULL DAILY GALLERIES IN CHRONOLOGICAL ORDER
 
https://goo.gl/photos/MeGRRiz3uCbHyQXx5
 
https://goo.gl/photos/uSksvZ61vrvMWxGq5
 
https://goo.gl/photos/Ao9MYKm3KNGon9GE6
 
יואב לביא
מדריך אופניים
צלם OUTDOOR
 
 
 

גבר, לפחות תחביא את האופניים!

pery22.jpg

מאת: אבי גנאור*
היי אבי, את מכיר את ----כהן? שאל אותי ידידי יורם פרי , עו"ד ידוע לדיני משפחה .. לא ! השבתי, הוא מהחבר'ה שלך, המשיך פרי, רוכב אופניים, מהמשוגעים הללו שלא זזים מטר בלי האופניים. לא! לא מכיר, מה הסיפור שלך אתו? אל תשאל הפטיר פרי בחיוך, הוא תמיד השוויץ  שהאופניים שלו עולים עשרות אלפי שקלים אבל הפעם האופניים עלו לו הרבה יותר ביוקר, והוא שילם בגללם הרבה יותר מכסף.  סיפור שהיה כך היה...

סיפר לי יורם פרי: "לפני כשנה הגיעה אלי לקוחה שטענה שיש לה תחושה בלתי מוסברת שבעלה, אותו הדוושן כהן,  שהוא איש הייטק מצליח, בוגד בה. היא סיפרה שהוא שומר על כושר ונוהג לרכב מידי בוקר על אופניו למשרדו שבאזור הבורסה ברמת גן  ושעל אופניו היו דרך קבע שני נרתיקים צהובים, אחד למזון והשני לחפצים ניירות ומסמכים.

יום אחד התקשרו אליה מהמשטרה ודיווחו לה שהאופניים של בעלה נמצאו על ידי אדם , שכן בבנין מגורים, שהתלונן כי האופניים נקשרו למעקה המדרגות וחסמו את המעבר למדרגות. השכן שבר את המנעול ובמקביל הזעיק את המשטרה וזו מצאה באופניים את תעודת הזהות של הבעל. עד מהרה אותרה גם כתובתו. האישה ביקשה לדעת  את הכתובת שבה נמצאו האופניים ודווח ללה שהאופניים נמצאו ברחוב בן יהודה בבית שמספרו לא לפרסום.

בסופו של דבר האופניים הוחזרו לבעליהם, והבעל  שסיפר  שהאופניים נלקחו מרשותו ללא רשות על ידי אדם שלא הכיר, ספג נזיפה מהמשטרה וגם מאשתו. אך בזה לא נסתיימה הפרשה. חשדה של האישה גבר והיא פנתה אליי. בעצתי שכרה חוקר פרטי וזה עקב אחר הבעל ועד מהרה גילה שהבעל נהג לבקר מידי פעם באותה הדירה, ברחוב בן יהודה בתל אביב ושבאותה הדירה מתגוררת גם בחורה נאה שעובדת באותה חברת הייטק שבו הועסק הבעל. גם היא רוכבת על אופניים.

האישה לא הסתפקה בדיווח  ולאחר כשבוע, בעצתי היא התייצבה בעצמה בדירה עם החוקר הפרטי וכבר בכניסה היא זיהתה את האופניים של בעלה קשורים לעמוד בחצר בסמוך לכניסה. היא והחוקר עלו לדירה והמתינו בסבלנות ליד הדלת. לאחר כשעה הדלת נפתחה והבעלה יצא מדירה ונדהם מצעקותיה של אשתו הנבגדת שלא חסכה ממנו ומידידתו, שאף היא צולמה בחברתו, אף כינוי גנאי ותואר.

מכאן ההמשך ברור. האישה הנבגדת הגישה תביעה לבית משפט לעניני משפחה ולבית הדין הרבני ואלה הביאו לסופם את חיי הנישואים של בני הזוג. האישה אף הגישה לבית המשפט תביעת נזיקין וזכתה לפיצויים נכבדים בסכום של 6 ספרות.  בעלה לשעבר נאלץ למכור את מכוניתו ולהסתפק באופניים אבל אם תשאלו אותו היום, מה למד מכל הסיפור הזה, הוא ישיב לכם  בוודאי שכדאי לשמור על חיי הנישואין אך אם כבר אתה בוגד באשתך אז עדיף שתיסע אל  הפילגש שלך  באוטובוס ותשאיר את האופניים המרשיעים בבית.

לפרטים נוספים על משרדו של עו"ד יורם פרי הקליקו כאן כאן וגם כאן 
*סיפור שיווקי אמיתי

איגוד האופניים האולימפי

__________________________2.jpg
מאמר דיעה מאת: אבי גנאור
אתמול קיים אגוד האופניים ערב הוקרה לרוכבים ולנבחרות התחרותיות בענפי הכביש וההרים וכיבד את כל המעורבים בתהליך שהצליח להביא את שני בלוך ואת שלומי חיימי לחזית הענף ולהציבם כנציגי ישראל באולימפיאדת ריו  שתתקיים בעוד כחודש ימים בברזיל.
משמאל - שני בלוך במדי הנבחרת 
 למען האמת מעטים האמינו שהחלום הזה יתגשם ושלענף האופניים יהיו נציגים אולימפיים אבל כנראה שהאמרה מי לא מעז לא מצליח שוב הוכיחה את היתכנותה.
podium.jpg
לפני כעשר שנים, בישיבה של הנהלת מגזין אופניים במשרדי עיתון הארץ נשאלתי על ידי נציג העיתון  דאז יוסי ורשבסקי  והמו"ל שלו עמוס שוקן כמה רוכבי אופניים אני מעריך שיהיו בישראל בשנים הקרובות. באותה התקופה היו למגזין אופניים כ1000 מנויים  ולאיגוד פחות מאלף חברים, ואני  ששאפתי לקבל מימון מהשותפה  הגדולה כדי לקדם את שיווק  המגזין השבתי ברוב חוצפתי 10,000 רוכבים!   אתה הוזה , השיבו לי. אין סיכוי.  
אין סיכוי? עובדה היא שכיום רוכבים בישראל מאות אלפי רוכבים ועוד היד נטויה. לדעתי גם הבסיס הרחב הזה אפשר גם את השיפור המקצועי של הענף והאיץ את קבלת המימון מצד רשויות הספורט לקידום המקצועי של הנבחרות.

מימין - בנות הנבחרת 

yoni_yarom.jpg
מנכ"ל איגוד האופניים ירון דור שנשכר על ידי האיגוד לקדמו, אחרי תקופה ארוכה של דשדוש, הוכיח  בסופו של דבר שהמקצוענות בניהול חשובה לא פחות מהמקצוענות ברכיבה ובאימון ו- 56 שנה אחרי אולימפיאדת רומא הצליח בעזרת הצוות המקצועי המסור והרוכבים לעשות היסטוריה ולהחזיר את הענף לספורט האולימפי.
וזה לא היה קל ,קודם כל צריך ספורטאים / רוכבים מסורים וכישרוניים. אין לנו עדיין קאדר מספיק גדול של כאלה אבל  בהחלט יש ניצנים מבטיחים.
חשוב לבזכיר בהקשר זה שמאחורי כל  רוכב ניצבת משפחתו שלו שחייבת להשקיע ולהקריב לא מעט זמן וכסף (מתקציב המשפחה) כדי לקדמו וזאת עוד לפני עלויות המאמנים והקבוצה שלא לדבר על הספונסרים ולדברי ירון דור רק אחרי כל אלה מגיעה המעטפת המקצועית והמנהלתית שמאפשרת את הפעילות כולה.

משמאל - דר יוני ירום, יו"ר איגוד האופניים

 
כסף כסף כסף!  זה שם המשחק. ללא עסקנות , קשרים ותחבולות שונות כמו גם תחביבם האישית  של הנוגעים בדבר כרוכבי אופניים,  הענף לא היה מקבל הכרה כספורט מועדף  הוא לא היה מקבל תקציבים וזאת שעה שלצורך  קידום הנבחרות האולמיפיות יש צורך בהרבה מאוד כסף . הרבה יותר מבעבר.
כך, נבחרת אופני ההרים תוקצבה השנה  ב1.45 מיליון שקלים ובעזרת המימון הזה הצליחה להשתתף ב78 תחרויות להשגת הניקוד הנדרש בארץ ובעולם . 52 מהתחרויות הללו התקיימו ברחבי תבל ורק 26 בארץ . בסופו של דבר הנבחרת דורגה לקראת האולימפיאדה במקום ה-22 בעולם מתוך 25 שהשיגו את הכרטיס לריו וזה לכשעצמו הישג עצום.
בכביש לעומת זאת התקציב היה קטן בהרבה והסתכם ב-350,000 שקלים בלבד אך גם זה אפשר לרוכבות  נבחרת הכביש שלנו להתמודד ב6 תחרויות הכנה שמתוכן  רק 3 בחו"ל כששני בלוך המועמדת המובילה של האיגוד לריו , מצליחה להתברג במקום ה-88 מבין 100 הרוכבות הטובות בעולם . הישג עצום שהושג במשך תקופה של כמה חודשים ספורים בלבד על ידי הרוכבת בת ה-37 ואם לשלוש) 
________________________________2015.jpg
 
להישגים הללו יש משמעות  אדירה לענף וזאת למרות שכאן ועכשיו קשה להאמין שביכולת הנוכחית של הנבחרות הן תבאנה לנו איזה שהיא מדליה באולמיפיאדה הנוכחית. יחד עם זאת חייבים להסתכל כאן על חצי הכוס המלאה והיא עצם הנוכחות של הרוכבים שלנו במפעל ספורט חשוב זה והנראות של הענף. הנראות הזו חשובה ביותר  לרוכבים הצעירים שמסתכלים קדימה 
 
מימין- מנכ"ל איגוד האופניים ירון ור והצוות הבכיר

CHAIMI_WINNER.jpg

אך גם בקרב המפרסמים והספונסרים בישראל שעד כה התעלמו מהענף. ואני ללא מדבר על גורמים המקורבים לענף כמו פנקיייר וכמה יבואני  אופניים או ציוד נלווה אלא בבנקים, בחברות המזון והביטוח שהכניסה שלהם לענף יכולה לסייע בהזנקתו  של הענף בתקופה שלאחר ריו.
 
מכאן יש צורך להסיר את הכובע בפני הרוכבים והרוכבות של שתי הנבחרות שהקריבו ימים ולילות ונדדו ברחבי העולם (זה לא תמיד כל כך כיף) כדי לסייע בדחיפתם של חיימי ובלוך לשפיץ שאפשר את השתתפותם בריו כשהם יודעים שמבחינתם אין להם שום צאנס להתמודד על הכרטיס עבור עצמם. יש לקוות שלקראת משחקי טוקיו 2020 ימצאו רוכבים אחרים שיסייעו להם להשיג מטרות דומות כשיגיע תורם. בהצלחה!
 
בתמונה למעלה - שלומי חיימי אלוף ישראל באופני הרים ונציג ישראל לאולימפיאדת ריו
 
 

הבטיחו וקיימו: גיא שגיב מסייקלינג אקדמי ומרים בר-און מדינמו רייסינג), אלופי ישראל באופני כביש

 
ac652655_9b4f_4e23_872e_6d6abc30fd17.jpg
 
מאת אבי גנאור
תמונות: אייל דולין ואיגוד האופניים
 
כ-400 רוכבות ורוכבים השתתפו הבוקר באליפות ישראל ברכיבת אופני כביש שהתקיימה על ההקפה המסורתית באורך 24.5 ק"מ באזור בית גוברין. הזינוק והסיום היו בכניסה לפארק בריטניה.
713a35f5_ed8e_4a8b_a69f_3b7fe2dfd520.jpg
ירדן גזית, מנהלו המקצועי של איגוד האופניים בישראלל מסר כי במקצה הגברים למרחק חמש הקפות (122.5 ק"מ) הצליח גיא שגיב להגן על תוארו מהשנה שעברה. המקצה התאפיין בשליטה של קבוצת סייקלינג אקדמי, קבוצת רכיבת הכביש המקצוענית הישראלית הראשונה, אשר יוצגה בכל המהלכים הבולטים של המרוץ ושרוכביה זכו בכל חמשת המקומות הראשונים. בחלקו השני של המרוץ נוצרה חבורת חוד בת 4 רוכבים שכללה את שגיב ואביב יחזקאל מסייקלינג אקדמי, יורי לוינזון מ-TACC ואמיתי יונה, אלוף ישראל בטריאתלון מקבוצת HD-TREK. 
ab1afecf_64fd_4705_bc10_bac442bc024f.jpg

באו לקלקל את המסיבה והצליחו - הקליקו כאן 
 
בהקפה האחרונה התקיף יחזקאל את הבריחה ורכב לבדו בפער שנע בין חצי דקה לדקה משלישיית הרודפים. באמצע ההקפה פתח שגיב פער על לוינזון ויונה ובק"מ האחרון הצליח להדביק את יחזקאל ולעקוף אותו. את קו הסיום חצה בזמן של 3:12:52 שעות, 11 שניות לפני יחזקאל. מאחור שלישיית רוכבי סייקלינג אקדמי בראשות רועי גולדשטיין הצליחה לעקוף את לוינזון ויונה, כאשר גולדשטיין תפס את המקום השלישי על הפודיום.

במקצה הנשים למרחק 4 הקפות (98 ק"מ) הצליחה בר-און להפתיע את הפייבוריטיות לניצחון בזכות בריחה מוקדמת עם עידית שוב (CCC). הפייבוריטיות שמרו זו על זו ואפשרו לשתיים לפתוח פער של מעל שש דקות. בר-און הצליחה להתנתק משוב ולהגיע לבדה אל קו הסיום בזמן של 2:59:54 שעות. במקום השני סיימה אלופת השנה שעברה רותם גפינוביץ' (IGP), ושלישית סיימה עומר שפירא (CCC), שתיהן בפיגור של כ-4 דקות מבר-און. הפייבוריטיות שני בלוך , שתייצג את יישראל באולימפיאדה בריו דה זנרו ויריבתה פז בש סיימו רביעית וחמישית בהתאמה.
 
 

נבחרת ישראל, כביש עד גיל 23 ונוער יוצאת לאליפות אירופה

___________________________11.7.15__1_.jpg

מאת: אבי גנאור
שמונה רוכבות ורוכבי נוער ו-U23 ישראלים ישתתפו בסוף השבוע הקרוב באליפות אירופה באופני כביש שתתקיים באסטוניה. בראש המשלחת עומד מאמן הנבחרת אילן אולמן.

להלן לוח הזמנים של המרוצים המתוכננים:
יום שבת 8 באוגוסט - 9:30 נוער בנות 74.4 ק"מ - הילה יצחק
יום שבת 8 באוגוסט - 15:00 נשים מתחת לגיל 23 124 ק"מ - עומר שפירא
יום ראשון 9 באוגוסט - 10:00 נוער בנים 124 ק"מ - איתמר אינהורן
יום ראשון 9 באוגוסט - 14:00 גברים מתחת לגיל 23 161.2 ק"מ - עידו זילברשטיין, גיא גבאי, גיא שגיב, רועי גולדשטיין, עומר גולדשטיין

מימין רותם ישי בתחרות אחרת 
 
ירדן גזית מנהל הנבחרות של איגוד האופניים הישראלי שהעביר מידע זה גם מסר כי שידור ישיר של כל המרוצים באנגלית יתאפשר לצפיה באתר התחרות: http://roadec2015.ee/en/
 
הרוכב המצטיין דימה גרבובסקי מקבוצת דינמו רייסינג שרוכב בחסות חברת גיאנט ישראל, מתחרה החל מהיום (שלישי 4.8) ועד יום ראשון (9.8) בטור של הונגריה. הטור ברמה 2.2 בסבב האירופי של ה-UCI  הוא לאורך 720 ק"מ המתפרסים על פני שישה קטעים. בסוף השבוע האחרון השתתף דימה בשתי תחרויות גרנד פרי ברמה 1.2 באודסה, אוקראינה. בשתי התחרויות הוא רכב היטב והיה חלק מקבוצות בריחה, אולם בסופו של דבר הבריחות להן היה שותף נתפסו והוא פספס את המהלכים המנצחים של המרוץ. את המרוץ בשבת סיים במקום ה-30 מבין 90 רוכבים בדבוקה המרכזית (הפלוטון), ואילו את המרוץ בראשון , אותו סיימו רק 22 רוכבים מתוך 90, דימה לא סיים.
dima2_1.jpg
 
הרוכב הישראלי  הצעיר והמבטיח איתמר אינהורן סיים במקום ה-70 מבין 198 משזינקו לטור של פלנדרס לנוער באופני כביש בבלגיה. מדובר באחד מן המרוצים החד יומיים החשובים בסבב העולמי לנוער, ורק 74 רוכבים מתוך 198 מזנקים הצליחו לסיים אותו במסגרת מגבלת הזמן.
 
בתמונה משמאל דימה גרבובסקי בחנות גיאנט נתניה 

רותם ישי מבכירי רוכבי אופני ההרים בישראל, יתחרה ביום ראשון בתחרות גביע העולם בניו יורק, ארה"ב במטרה לאסוף ניקוד לקמפיין האולימפי, המוענק ל-60 הראשונים בתחרות. זינוק בשעה 21:15 שעון ישראל. שידור ישיר באתר רד בול: http://www.redbull.tv/live בדירוג העולמי המעודכן שפורסם היום, נבחרת ישראל חזרה למקום ה-19 (עם 1,655 נקודות) לאחר שהניקוד מהאליפות הלאומית של ארגנטינה נלקח בחשבון. הפער מניו זילנד (מקום 20) עומד על 31 נקודות בלבד. הונגריה (21), יפן (22) ויוון (23) בפיגור של 108, 122 ו-148 נקודות מישראל בהתאמה, ואילו בריטניה במקום ה-24 בפיגור של 188 נקודות. על מנת להשיג את הקריטריון למשחקים האולימפיים בריו 2016 על הנבחרת לסיים את הקמפיין ב-25 במאי 2016 כשהיא בין 23 הראשונות בדירוג. 
בתמונת עמוד השער -רותם ישי שני משמאל במדי נבחרת ישראל באליפות הקודמת
 
 

 MIRI2.jpg

 

 

ofanaim_magazin199.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

panaracer.jpg

facebook.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

CCF22112016_0001.jpg

logo_jpg.jpg