top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

מתאים לך אופניים.....במצמן את מרוץ מאמינים בכוח הנשי

matzmanwomen1.jpg
בכנס "MATZMAN WOMEN" שהתקיים ביום שיש האחרון במרכז העסקים קריפטון שבכפר הירוק, בהשתתפות מדריכות ומדריכי קבוצת נשים,  הכריזה חברת מצמן את מרוץ על השקת ליין פעילויות ייחודי לנשים רוכבות על אופניים.
 
כתב וצילם: אבי גנאור
" שיעור הנשים שרוכבות על אופניים בישראל נמוך  מידי ומסתכם בקושי בעשרה אחוזים מקרב אוכלוסיית הרוכבים וזאת לעומת 35-40% שהוא שיעור הנשים שרוכבות על אופניים בארה"ב, אמרה טלי בלנדר מנהלת השיווק החדשה של הרשת. בלנדר המסתמכת על נתונים שפורסמו על ידי חברת ספשלייזד בארה"ב אמרה לעשרים מדריכות ומדריכי אופניים שנכחו באירוע כי בישראל פועלים כ-30  מדריכות ומדריכי אופניים המתמחים בהדרכת נשים ושבישראל פועלים כ-20  קבוצות רכיבה המתמחות בהדרכת / אימון נשים על אופניים. "בכל קבוצה שכזו רוכבות בין 10 ל-20 נשים  שרובן  בנות 35 עד 55 שנה שמזה עולה (טוענת גם מדריכת האופניים ענת בוב ) שרוב רובן של הנשים מגיעות לרכיבה מסודרת במסגרת קבוצתית רק לאחר  שהן משתחררות מהאחריות שבגידול ילדים. 
 אז מה בעצם מציעה כיום רשת מצמן את מרוץ לנשים?
1.מועדות חברות 
2. פעילות ייחודית באתר מצמן את מרוץ
3.פעילות בפייסבוק
4. שיתוף פעולה עם איגוד האופניים בכל הקשור להעצמה נשית בענף ( כגון כנס רוכבות בנובמבר) 
5.פרסום של קבוצות רכיבה  לנשים באתר
6. ייעוץ בתזונה
6. סדרת מוצרים שתוכננו ויוצרו במיוחד לנשים על ידי מנהלות המוצרים בספשלייזד
 
צפו בכתבה ששודרה על קבוצת נשים בעמק
 
 
matzmanwomen2.jpg
מהפכה נשית בחנויות
על פי בלנדר, 22 חנויות האופניים שמפעילה רשת מצמן את מרוץ עוברות בימים אלה שינוי והתאמה ומנהלי החנויות עוברים הדרכה  אודות  המוצרים הנשיים שמציעה הרשת וכיצד למכור אותן לציבור הנשים. בכל חנות, אומרת בלנדר  יוכרזו חלק מהמדפים כ"איזור מצמן נשים" והן תוכלנה ליהנות מהנחות מיוחדות והדרכה.  כיום, גילתה בלנדר,  רק 10% מהמכירות ברשת מצמן את מרוץ מתבצעות לנשים. היחס בין מכירת אופני הרים ברשת לבין מכירת אופני כביש הוא 18% כביש לעומת 82% אופני שטח.
בספינינג לעומת זאת  מדווח על עודף משמעותי של נשים עלפני גברים וההסבר לכך נובע מהעובדה שהנשים חוששות יותר מפציעות במהלך האימונים והרכיבה ומאייך שהן נראות" במהלך הרכיבה.
"נשים יודעות מה עושה להן טוב וברגע שהן מתנסות ברכיבת אופניים קבוצתית ונהנות מזה הן עושות כל מה שביכולתן על מנת ליהנות" אומרת גם מיכל מקבוצת אולרייד שמדגישה כי מבחינת הנשים הרכיבה על אופניים היא הזדמנות לפעילות חברתית מעצימה  והן מתמכרות לרכיבה". "נשים רואות ברכיבה על אופניים גם הזדמנות ודרך קלה יחסית להפחתה במשקל" אומרת מדריכת הרכיבה אולגה מרחובות.
 
brahams2.jpg
פורום נשי באיגוד האופניים
" רק 10% מתוך  1500 חברי איגוד האופניים הן נשים(כולל  ליגה למקומות עבודה)" גילה בכנס מנכ"ל איגוד האופניים ירון דור שדיווח לנוכחים על הקמת " פורום נשי" באגוד "ובקרוב הוא  אמר ננסה להפעיל ליגת נשים נפרדת. כיום" אמר דור" אין לנו נבחרת נשים של ממש באגוד האופניים , יש אמנם כמה נשים רוכבות מוכשרות אבל אין לנו נבחרת".
את פורום הנשים באיגוד האופניים תרכז רוכבת העלית ואלופת ישראל בעבר ענבר רונן כשלצידה תפעלנה בעלות תפקידים נוספות ובהן ד"ר עידית שוב (מקום שני בקיייפ אפיק) , לורי קופנס (אלופת ישראל ומדריכת אופניים) גילי תמיר, שני בלוך אלופת ישראל, ויעל לנגצקי (מזכירת איגוד האופנים והיחידה שאינה רוכבת )
 
מימין, אייל ברהמס, מנכ"ל הרשת לצד דיוויד, נציג ספשלייזד באירופה ובמזה"ת 
lori1.jpg
רכיבה בהריון
יו"ר איגוד האופניים ד"ר יוני ירום הפתיעה רבים מהנוכחים בכנס כשהכריז כי אין שום סיבה שנשים העוסקות ברכיבת אופניים תמשכנה לרכוב ולהתאמן גם כשהן בהריון (עד חודש תשיעי) הוא הדגיש בפני הנוכחים את ההבדלים הפסיכולוגים והפיסיים בין נשים לגברים  אך בהחלט ציין כי כיום הנשים יכולות להגיע להישגים משמעותיים ביותר בספורט הרכיבה וזאת במידה ותהיינה מודעות ליכולתן ולמגבלותיהן הפיסיולוגיות . עדי פרומקין באדום ואופניים
_______________________1.JPG
 
 
  לורי קופנס מדריכת אופני נשים ואלופת ישראל ממובילות  פורום הנשים באיגוד האופנייים 
עדי פרומקין שאחראי על התקשורת וההדרכה ברשת מצמן את מרוץ הציג בפני באי הכנס מגוון גדול של מוצרים המשווקים על ידי הרשת במיוחד לנשים , החל באופני כביש והרים וכלה בקסדות, אוכפים בגדים ונעלי רכיבה. הוא הדגיש את החשיבות שבספשלייזד מייחסים לקטגוריית הנשים - החל מצוות המפתחים והמנהלים המונה 80% נשים הרוכבות  מרמה חובבנית על מקצוענית, ובנוסף שההדרכה עסקה בחידוד ההבדלים הפיסיים בין נשים לגברים, ולכן הצורך  במוצרי נשים המתאימים להבדלים אלה, "מוצרים המאפשרים לנשים ליהנות מרכיבה מהנה, בריאה...ומהירה יותר".
 
 
צפו כאן באיימי שריב שמציגה ל"מגזין אופניים" אופני ספשלייזד S-WORKSשפותחו במיוחד לנשים:
דיוויד, מנהל השיווק הבינלאומי של ספשלייזד שאחראי על אירופה אפריקה והמזרח הקרוב שהגיע לכנס במיוחד גרמניה,  סקר את הפעילויות שנעשות על  ידי מנהלות פיתוח המוצרים במעבדות ספשלייזד בארה"ב ובאירופה  (שרובן ככולן רוכבות אופניים מצטיינות ברמה לאומית) כדי לייצר קו שלם של מוצרי רכיבה המותאמים במיוחד לנשים.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg