top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

הים אותו הים והאיגוד אותו איגוד

yaron_dor1.jpg
מאת אבי גנאור ואייבי גילת
צילומים: אבי גנאור
אין זה סוד שכל מנהל חדש בארגון ממהר להציג את מחדלי קודמיו ואת המצב הקשה של הארגון אותו קיבל כדי שיוכל אחר כך להציג באותות ובמופתים כיצד הצליח לשקם אותו. ואם נכשל חלילה? זה כבר לא  הוא זה אלה שקדמו לו.  
כשנבחר ירון דור להנהלת האיגוד דאגתי להזמין את עצמי לפגישה עימו ועם ד"ר יוני ירום היו"ר כדי לנסות ולהגיע עמם להבנות בדבר שיתוף פעולה תקשורתי. שמעתי מהם המון הבטחות בדבר  ה"רוח  החדשה שנושבת באגוד"  אך בפועל נואשתי  מהסיכוי לקבל מידע תקשורתי בזמן אמת מהאיגוד ובעקבות תלונה מצד הנהלת האגוד על אי דיוקים שהיו באחד הדיווחים שלנו  שלחתי  לירום ולדור את המייל הבא:
אנו במגזין אופניים עושים ככל שביכולתנו על מנת להיות מדויקים וצמודים למציאות אבל מלאכתנו נתקלת בקשיים משמעותיים בשל העובדה שאיגוד האופניים ,למרות הצהרות ראשיו ממשיך להתנהל כמו ארגון בטחוני חשאי ומתעלם לחלוטין ממאמצנו הכנים לסקר את הפעילות ולתת לה ביטוי שיאדיר את הפעילות של הענף (וזה לא תירוץ למידע שגוי) 
מימין מנכ"ל אגוד האופניים ירון דור
מבלי לפגוע אבל כיום הפעילות של ענף  הפינג פונג שולחן, בדינגטון, או כל ענף ביזארי אחר שעוסקים בו 40 אנשים  בכל הארץ, זוכה בתקשורת הארצית לתהודה גדולה פי כמה מזו של  איגוד האופניים
 
אתר מגזין אופניים מתעדכן יום יום ומעולם לא במידע שמגיע מכם. לאתר יש מעל 30,000 גולשים בחודש ואנחנו מפיצים מידי שבוע ניוזלטר ל7500 רוכבים. הבנתי שיש לאיגוד דוברת אבל נראה שאין לכם עניין בסיקור שלנו. עובדה שאנחנו לא מקבלים מכם שום מידע ענייני שכל אגודת ספורט הכי קטנה בישוב הכי זניח (ואין כזה) דואגת להעביר לכלי התקשורת שמסקרים אותה
אנחנו לא מקבלים מכם הזמנות לאירועים תחרותיים ואחרים
שום הודעה  לעיתונות על  אירוח משלחות מחו"ל תכניות לעתיד, פעילות נבחרות וכו....(טור ערד היה יוצא מן הכלל) 
שום מידע על יציאת משלחות ונבחרות לחו"ל
שום מידע על תוצאות  (הישגים ומה לעשות גם כישלונות) 
שום הודעה על מינויים והתפתחויות מנהליות אחרות 
אף אחד ( מכם) לא מתעניין אם אנחנו מגיעים לסקר אירוע, כיצד אנחנו מגיעים, האם אפשר לסדר לנו חניה במקום שיקל עלינו להגיע עם ציוד צילום 
או לדאוג לנו לאישור מעבר לעיתונות , ומעולם לא קיבלנו מכם הצעות לראיין רוכב /רוכבת / מאמן  זה או אחר ואפילו אתכם
בקיצור נראה שאין לכם שום עניין שפעילות הענף תזכה לסיקור ותזכה לאיזה שהיא תהודה להוציא מהאתר של האיגוד שגם הוא מעודכן חלקית
קחו דוגמא מהתקשורת שמייצרת הפעילות של  אייל הרשטיק  ב" אופניים לכולם". הפעילות ש העמותה מייצרת תקשורת ולכן גם יש התקדמות ויש תוצאות. אפילו המדריכים שעוסקים בתחום חשוב זה רוצים לראות איזה שהיא התייחסות והערכה לפעילות שלהם בתקשורת . נפגשנו לפני חודשים אחדים באווירה טובה וסיכמנו על שת"פ תקשורתי לטובת כולנו. בפועל שום דבר לא קורה. את ענף האופניים מסקרים לפחות 3 כלי תקשורת יעודיים לתחום האופניים. (שוונג , בייק פאנל ואתר מגזיין אופניים) אני לא יודע מה אתם מתקשרים לאחרים אבל  אם אני יוצא  מההנחה שאין לכם מדיניות של איפה ואיפה, (ואני מקווה שאין כזאת) אז לעניות דעתי אתם חוטאים כלפי חברי האיגוד , כלפי הרוכבים , כלפי המתחרים וכמובן שגם כלפי הספונסרים, שכן המדיניות שלכם מותירה את כל מי שהזכרתי בערפל תקשורתי ולא מאפשרת לענף להתרומם ולזכות בהכרה מצד הציבור.  אני סבור שכל  חבר איגוד רוצה לקבל מידע על מה שקורה בענף , כל מי שמגיע לפודיום או מתקרב אליו רוצה לראות תמונה שלו מתפרסמת ולזכות בהכרה לפחות מצד הקולגות שלו בענף. מדיניות  ה"אין תקשורת" שאתם מפעילים מונעת זאת מהם . חבל!  אפשר לשפר בקלי קלות דרושה לכך בסה"כ תשומת לב וקצת עבודה ...
והכל ברוח טובה ובונה
אבי גנאור
 
וזו היתה תשובתו של יו"ר האיגוד ירון דור:
היי אבי 
אין לי עניין להתנצח איתך או עם אייבפשוט העמדתי דברים על מקומם והערתי לו על  הערה לא מדוייקת ולא מכבדת ולא בונה 
על כמות האירועים בו אנחנו כמנהלי האיגוד יכולים להשתתף בו זמנית מתוך 60 אירועים ותחרויות שנתיות...
 
לעצם הערותייך
בגדול אני מסכים עם העובדה שנושא התקשורת השיווקית של איגוד האופניים טעון שיפור !!אבל להבדיל מהדרך בה אתה מציג את הדברים
הדברים נעשים לא ממקום של מידור וחוסר רצון לשתף בעשייה  ולצערי אתה עדיין תקוע בעבר.... נהפוך הוא יש באיגוד אנשים חדשים / ישנים עם נכונות ומוטיבציה מטורפת
אנחנו (יכול להעיד על עצמי ועל צוות האיגוד ) עובדים ימים כלילות / שבתות וחגים על שיקום האיגוד והשרדות וקיום פעילויות של האיגוד במצב מאוד לא פשוט של התנהלות כספית תזרימית בצד פעילות ענפה וחדשה 
ואני מסכים "שדברים שרואים מכאן לא רואים משם " ולהיפך באופן שהאיגוד נתפס בחוץ... אנחנו עוסקים בעשייה ופחות בדברור ובהצהרת כוונות וייתכן שזה נתפס על ידך כהתנהלות של "ארגון בטחוני חשאי "
אין לנו דוברת ונפרדנו גם  ממנהלת התקשורת שיווקית שפגשת מטעמי חיסכון והתייעלות. בגדול אנחנו משתפים פעולה עם התקשורת אולי לא מספיק בצורה ייזומה אבל בהחלט בערוץ חופשי שקוף ופתוח 
יש לי קשר ,פגישות ,וטלפון פתוח עם כל מי שמעוניין להיפגש לצלצל ולשאול  הדברים שהאיגוד עושה - פעילויות , לוח תחרויות , ניוזלטרס, פרסומים  , פרוטוקולים של ישיבות הנהלה  ועוד ועוד
הכל באתר האיגוד ובפייסבוק של האיגוד  לקחתי את הדברים שכתבת לתשומת ליבי ואשתף אותם עם צוות האיגוד אני מעוניין לרתום את כותבים והמסקרים של עולם האופניים לטובת הענף והאיגוד
ולכן אנחנו ( הנהלת האיגוד אשר כיתבתי אותם למכתב ) מתכננים לעשות מפגש עיתונאים ביום ג הבא 27.5.14 על בירה בארנולדס שאליו הוזמנתם
גם לעדכן ולשתף וגם לרתום אתכם לטובת הענף והאיגוד.                                                                     איזה יופי, אכן רוח חדשה!
yoni1.jpg
לפני כעשרה ימים קיים איגוד האופניים בארנולד'ס את אותה "מסיבת עיתונאים  על כוס בירה"  שבה הציגו ראשיו ונציגיו את מצבו של האיגוד הפגישה עם  המנכ"ל. במהלכה שמענו מהמנכ"ל שהגזבר החדש של  האגוד כבר הספיק להתפטר  ושמנהלת התקשורת השיווקית שנשכרה על ידי האגוד כדי ליחצ"נו פוטרה!  לי זה נשמע מייד  כמו  "וואלה,תככים מבית ראש הממשלה". שאלתי שאלות שאולי הרגיזו  את ההנהלה ולא קיבלתי תשובות  וגם היוהרה והשחץ שהפגין המנכ"ל דור במהלך המפגש  באמירות כמו "אני לא חייב לך שום דיווח" הרתיחו אותי ובסופו של דבר עזבתי את "מסיבת הבירה"   עוד לפני סיומה  בהחלטה שמעתה והלאה פשוט אתעלם מהאיגוד.   גם כך, פועלו מעניין מספר קטן של רוכבים. (פחות מ950 חבריו) ואף הבטחתי לעצמי לא לכתוב דבר או חצי דבר על אותה פגישה ב"עידנא ד'ריתחא" ואולי לא לכתוב כלל אבל אז הגיע לידיו של אייבי גילת  כתבו הבכיר של אתר מגזין אופניים, מכתבו של יותם נוביק, מנהל התחרויות של איגוד האופניים ופשוט לא יכולנו לעבור עליו בשתיקה. וכך הוא כתב למנהלי האגוד:
מימין ד"ר יוני ירום
 
מגיע לתפקיד הזה יותר              ‏04 יוני 2014
 
מאוקטובר 2012 ועד מאי 2014  הייתי מנהל התחרויות של איגוד האופניים בישראל. אופניים הם מרכז חיי מאז הייתי בן 15 ונראה שימשיכו להיות כך גם בעתיד הקרוב והרחוק. מעט על עצמי: מגיל 10 הלכתי בדרכו של אבי שהיה אלוף ישראל בקפיצה לרוחק, בגיל 15 כאשר התנסיתי בתחרות הראשונה שלי באופני הרים ומצאתי את עצמי על הפודיום במקום השני, החלטתי שזה המקום שלי.
בצומת בה עובר כל רוכב ישראלי בגיל 18, החלטתי שיותר חשוב לי שירות צבאי משמעותי מלהמשיך להתחרות. התגייסתי לסיירת אגוז. בשנת 2012 לאחר 3 שנים בהן עסקתי באימון רוכבים צעירים ובאימונים אישיים לילדים עם קשיים שונים (חברתיים, מצוקה בבית, ביטחון עצמי נמוך ועוד ), ולאחר שסיימתי קורס מאמני אופניים של האיגוד, קפצתי על ההזדמנות להיות מנהל התחרויות של איגוד האופניים בישראל.
המציאות הישראלית הכוללת תקציבים נמוכים, מגבלות משטרה, תשתיות חסרות וגורמים מעכבים נוספים, מקשים על המחויבות של אנשי הענף לקדם, לשפר ולספק תנאים אופטימאליים לרוכבים.
התנדבות ומקצועיות הם ערכים מושרשים שמנחים את אנשי האיגוד מאז ומתמיד, אך תוצאות פורצות דרך מזמן לא נראו בענף האופניים בישראל.  ההחלטה לפני כחצי שנה להביא מנכ"ל חדש שבא מעולם ניהול העסקים הינה פורצת דרך.
כך שלאחרונה ישנה הרגשה של דרך חדשה, צעירה ומבטיחה עם זאת על אף הניסיון הרב של מנכ"ל האיגוד בניהול עסקים, ניכר חוסר ניסיון בפן המקצועי. המעטפת המקצועית החדשה שבראשה ירדן גזית ידעו על פי רוב לאזן זאת והביאו להחלטות משכילות. "האיגוד החדש" בניצוחו של ירון הביא איתו מספר שינויים במבנה האיגוד (הוספה ושינוי תפקידים). אחד השינויים המהותיים ביותר היה הוצאת ארגון התחרויות למיקור חוץ (מועדונים ומארגנים חיצוניים). כמו כן, הוצאה לאור "חוברת הטבות ותמריצים למארגני תחרויות" שנכתבה על ידי וזכתה לתשבוחות רבות.
 
תפקיד מנהל התחרויות של האיגוד הינו בהיקף של חצי משרה, כך לפחות בחמש שנים האחרונות. היקף העבודה של מנהל התחרויות באיגוד גבוה בהרבה ממה שניתן להפיק בחצי משרה (3 ימים בשבוע).  ביחוד עם גידול במספר התחרויות והוספת תחומי אחריות נוספים לתפקיד כמו שיווק/פרסום, ליווי המארגנים החדשים וגיוס חסויות מעיריות ורשויות מקומיות. התחלתי את העונה הנוכחית כאשר מלבד לתפקידי באיגוד, הייתי סטודנט שנה א' לתואר ראשון במנהל עסקים וניהול מערכות ספורט במכללת רופין ווינגייט, בנוסף אימנתי קבוצת ילדים בנווה –אילן והעברתי אימון אישי לילד שיש לו אוטיזם אשר השתתף בתחרויות ליגת בתי הספר של האיגוד.
במהלך השנה עבדתי בעומס רב, בשלב מסוים נצברו חובות עבודה רבים ומצאתי את עצמי מגיע לאיגוד יום נוסף בשבוע ללא תגמול נוסף, זאת מעבר לזמן הרב שהשקעתי בבית באי- מיילים, טלפונים ומשימות אחרות בימים בהם "לא עבדתי". העומס בעבודה גבה ממני מחיר כבד בתחומים רבים, אך המחויבות לאיגוד ולענף עמדו בראש סדר העדיפויות שלי.
בחודש פברואר בחרתי לוותר על קבוצת הילדים בנווה-אילן, לאחר מכן נכשלתי באחד הקורסים בלימודים ומועד ב' נקבע ליום אחרי טור ערד, בחרתי שלא לגשת למועד ב' משום שלא הספקתי ללמוד לבחינה, מסתבר שהיתי נאיבי כאשר חשבתי שאוכל לקבל מועד מיוחד. בעקבות זאת, לימודיי הופסקו.
בחודשים האחרונים הועלה נושא המשך העסקתי באיגוד, שכן ישנן מספר תלונות של מארגני תחרויות על מידת הזמינות שלי,  מתוך כך עלו שתי אפשרויות:  להביא מישהו אחר שיבצע את התפקיד או לחילופין שהאיגוד יעסיק אותי במשרה מלאה. בכל אופן נדרש לעשות שינוי מהותי משום שבאופן הדדי זה לא עובד. בתחילת חודש מאי הוחלט על סיום תפקידי כמנהל התחרויות, היקף המשרה נותר בעינו.
מצבו הכלכלי של האיגוד קשה מתמיד וברור כי יש לבצע ויתורים כואבים.  תחרויות הן הליבה, המרכז והמחלקה היקרה באיגוד. מגיע לתפקיד הזה יותר!  ההחלטה להשאיר את היקף המשרה ללא שינוי שגויה בעיני ואני צופה שיהיה לכך מחיר כבד.
מאת יותם נוביק
 
abee1.jpg
כותב על כך אייבי גילת:"הכרתי את יותם נוביק רכז התחרויות באיגוד האופניים (כעת לשעבר) באליפות ישראל האחרונה (2013)שנערכה בבית ג'וברין. מאז ישבנו לא מעט תחרויות יחד באותו הרכב. יותם נוביק התגלה לי כאיש מקצוע מהשורה הראשונה.
 
אדם שצמח בענף ומכיר היטב את הנפשות הפועלות ואת התנהלותם של הרוכבים והמועדונים בפלוטון המקצועי. הייתה זו בהחלט זכות גדולה עבורי לשבת לצידו ברכב שדהר אחרי הפלוטון עילית באליפות ישראל 2013 ולשמוע ולהחכים מבחור שטרם מלאו לו 30 אביבים. אחד הדברים שאנחנו אנשי התקשורת הכתובה והאלקטרונית התרענו בפניהם היה תהליך ההשתלטות של המועדונים ומנהלי הקבוצות על איגוד האופניים.
טענו שיו"ר איגוד האופניים יוני ירום הוא בובה ושראשי המועדונים הגדולים איפשרו את בחירתו כדי שיוכלו לעשות באיגוד האופניים כאהבת נפשם.
המינוי של אילן אולמן מנהל קבוצת 500 וואט ו(איש מקצוע מעולה) למאמן נבחרת הכביש של ישראל היה סוג של צפרדע שלא מעט מעמיתי הרימו גבה אבל נאלצו לבלוע אותה.
בשיחות שקיימתי עם אילן אולמן ומהכרותי רבת השנים את האיש אני מניח שאילן אולמן לא יפלה לרעה רוכבים מקבוצות אחרות על פני רוכבים מהמועדון שאותו הוא מנהל. אבל כיצד נאמר את זה בשפה עדינה? כהמנוי אולי כשר אבל מסריח!
כעת מתברר שאילן אידלסון אחד משני המאמנים הבכירים של מועדון גדול אחר בפריסה ארצית CCC עומד לקבל על עצמו את התפקיד של יותם נוביק ולהפוך לרכז התחרויות של האיגוד.
ביקשתי מאילן אידלסון את תגובתו לנושא והאם לדעתו אין בכך ניגוד אינטרסים מובהק?   התגובה של אילן הייתה שאדבר על כך עם מנכ"ל האיגוד מר ירון דור והוא גם הוסיף:
"האם זה תקין שאילן אולמן מאמן את נבחרת ישראל כביש ומאמן את אחד המועדונים הגדולים?"
וזו הייתה תגובתו של ירון דור מנכ"ל איגוד האופניים לנושא: "לא אני רואה באילן אולמן גורם מקצועי עם ניסיון בהפקה וניהול תחרויות בביצה הקטנה של ענף האופניים. האנשים הטובים והמקצועיים שמוכנים לתרום מזמנם ומרצם הם גם בעלי המועדונים, ולכן יש לאיגוד מוסדות ביקורת  כמו הדירקטוריון והוועדה המקצועית ומנהל מקצועי ומנכ"ל".
אני כמובן חושב אחרת. לראשי המועדונים יש אינטרס ברור ולכן הם מוכנים לעזור. יבואו כאלו ויאמרו שהפוליטיזציה של ענף האופניים בישראל איננה שונה מאיגודים בענפי ספורט אחרים. יכול להיות שזה נכון. אישית אני חושב שאיגוד האופניים חייב להיות נקי כדי לשמור על יושרה, אמינות ואינטיגריטי.
ישנה ביקורת מרומזת גם במכתבו של יותם נוביק רכז התחרויות שעזב את התפקיד. על איגוד האופניים התחילו להשתלט ראשי המועדונים הגדולים. טוב לענף או רע לו ימים יגידו. אישית אני חושב שיכולות להיווצר סיטואציות שבהם השיוך הקבוצתי עלול להפריע בקבלת החלטה מקצועית חשובה וחבל.
אני מאחל הצלחה ליותם נוביק בהמשך דרכו ולאילן אידלסון  בדרכו הוא. והאמת הלוואי וחששותי יתבדו.
 
קבלו לסיום את הציטוטים הנבחרים ששמענו  ממנכ"ל האיגוד באותה "מסיבת עיתונאים על בירה"  ואת מה שיש לנו להגיד עליהם
אין לנו במה להתבייש..העתיד ורוד (וההווה, באיזה צבע הוא?
האגוד עובר מהפך ענק , שינוי קונספט . הפיקוד עבר לראשי הקבוצות וחברי הדירקטוריון מאפשרים להנהלה לעבוד (עירוב התפקידים לא מעיק עליכם?)
אנחנו במהלך להכניס לאגוד דם צעיר  (עם אי.פי.או או בלי?
הדם החדש מכניס משב רוח מרענן (עתיר חמצן פסגות הרים מושלגות) 
ברקע האגוד מצוי בקשיים תזרימיים (מה אומר הגזבר הקודם?
קיבלנו ירושה לא פשוטה , גירעון של 600,000 ש"ח (מישהו חוקר את זה?
באגוד 990 חברים רשומים מתוכם 350 תחרותיים  לעומת 560 שנה קודם (כל כך הרבה?
יש כיום מערכות ניהול חדשות באגוד...בעבר הכל התנהל בפתקים ללא שקיפות וללא תיעוד (אז החשכ"ל בודק או לא בודק את אי הסדרים?
כיום האוירה באגווד טובה. אוירה של ביחד! (תשאלו את יותם, הגזבר והיחצ"נית
 עם כאלה הצהרות לא נותר לנו  אלא רק לסכם ולומר: אשרי המאמין . ענף האופניים חשוב לכולנו, פועלים בו המון  דמויות חיוביות (וגם באגוד יש לא מעט כאלה)  אנשים עם הרבה רצון טוב ולכן הלוואי שנתעורר ונגלה שכל זה היה רק חלק מחלום רע!
אמן!
 
 
 
 
 
 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg