top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

כל הדרכים מובילות ל...גראן פונדו רומא

geanfondu_roma00.jpg
רכב, כתב וצילם:  יוסי ברתילאי
ערך אייבי גילת
פרולוג
תמיד משכו אותי אירועי האופניים בעולם …תמיד יותר גדול, צבעוני..ושונה מהסצינה המקומית. 
השתתפתי במספר אירועים ..בעיקר בניו יורק והפעם החלטתי להרשם לגראן פונדו ברומא.
גראן פונדו….שם נרדף לעליות גרנדה גרנדה… :-) . עשיתי את ים המלח ואת ירושלים…היה אחלה ואז אמרתי  כן? לא? כן? לא…..ובעצם למה לא? נרשמתי ויהי מה.
אז ככה, מעבר ל90 יורו של הדמי השתתפות אתה נדרש לשלם עוד 15 יורו לביטוח יומי לאירוע כמו כן עוד 10 יורו להשכרת צ׳יפ..שבסוף תקבל 7 יורו בחזרה שאתה מחזיר אותו.
יום לפני הגראנ פונדו אני הולך לוילג׳…מתחם שפתחו באחד האיצטדיונים סמוך לקו הסיום. בוילג יש את כל מה שאנחנו כבר מכירים, עמדות חלוקת ערכות, דוכנים, יצרני אופניים שונים, דוכני אוכל.
לקחתי את הערכה ובשקית הממותגת על ידי חברת קמפניולו הכילה:
חולצת רכיבה רשמית של הגראן פונדו רומא-חולצה מאד איכותית של היצרן sportful עם רקע אפור עם פסים בכתום ואדום (מזכיר גרמניה משהו..או בלגיה)
בקבוק לאופניים ממותג,
חטיף אנרגיה,
קרם פנים בשפורפרת
משקה אנרגיה סטייל רד בול,
מספר חזה ומספר לאופניים
שקיות פלסטיק קטנות עם זיפ לוק-מאד שימושי…והכי חשוב (סתם!)  כרטיס כניסה לארוחת הפסטה ה״מפורסמת״ בסוף הרכיבה ועוד כל מיני פירסומים ופיצ׳פקעס.
geanfondu_roma002.jpg
בויליג' ראיין אותי צוות הצילום של תחנת sky. סיפרתי להם שאני בא מישראל , על הגראן פונדו שאנחנו מקיימים בארץ ועל הציפיות שלי מהגראן פונדו רומא. כמובן שחברי קלאודיו היה זה שתרגם להם הכל באיטלקית מאחר והם לא הבינו כלום…נו שויין.
ואם כבר אני בויליג' אז לא יכולתי לפסוח על סיבוב   בדוכני הביגוד אבל לבד מחולצה חמודה שקניתי לא גיליתי שם חידושים מיוחדים וגם הפריטים שהיו ב"סייל" היו  לרוב כל מיני סמרטוטים.
 
יוצאים  לדרך
יום הרכיבה , שמתי את האופניים על האוטו ונסענו למרכז רומא, לאחר שחניתי המשכתי ברכיבה לנקודת היציאה ליד פיאצה ונציה. 
מוזיקה מחרישת אזניים קיבלה את פנינו ב-7 בבוקר יום ראשון במרכז רומא… אט אט נאספו כל הרוכבים לפי סדר המקצים. זה  נקבע לפי מספר החזה . למזלי הייתי במקצה הראשון. כמות האנשים היתה מדהימה…4800 רוכבים ורוכבות, כולם עם אותה החולצה..כולם בצבע אחד. נראה שכולם באו להנות מיום של רכיבה בכיף. האופניים לרוב ממותגי  יצרנים איטלקיים ומותגי בוטיק…  היתה גם קבוצה של רוכבים מבוגרים שרכבו על אופני פלדה וינטז׳ מצוחצחים , האוירה היתה שמחה ומלאת אנרגיות. כמה נאומים קצרים באיטלקית שלא הבנתי והופ יצאנו לדרך. היתה הרגשה של יעני טור…בנקודות בדרך ישנן רכבים עם מכונאי …ומכונאים רכובים על אופנועים עם גלגלים ספייר עומדים מאחור…מרשים.
הגראן פונדו אורכו כ -128 ק״מ עם כ-2000 מ עליה מצטברת….לא נורא לכל הדעות.
יוצאים מפיאצה ונציה ורוכבים ברחבי העיר…הכבישים סגורים וזה יפה לראות מסה כזו ברחבי העיר. יוצאים מהרכז ומתחילים לרכב מזרחה כדי לפגוש בעליה הראשונה היא ב rocca di papa…שהוא ההר הכי גבוה בסביבות רומא.
geanfondu_roma3.jpg
מטפסים
מתחילים בעליה מתונה כלצידנו נוף משכר של עמק ירוק ואגמים…מה אני אגיד..אירופה. 
עוברים בנקודת ביקורת ראשונה ומתחילים לטפס  לאורך 7.7 ק״מ עם שיפוע בממוצע של כ5% כאשר לקראת הסוף השיפוע מקצין לכיוון ה15%…ואתה כבר מפדל בעמידה …משני צידי הכביש אזרחים מוחאים כפיים…מסביב שלטים שמראים לך כמה מטרים נשאר לסוף….אני קורא לזה שלטי מוטיבציה :-) 200מ…100מ…לוחצים ולוחצים שעה שמוסיקה קצבית נשמעת ברקע  מעמדת הדי גיי שבנקודת הביקורת של סיום הקטע..והופ..עברנו אותה נותחילים להתיישר…אני מחזיר  לעצמי קצת נשימה…ומתחיל בירידה מההר…ירידה מהירה 50-55 קמ״ש כבישים , לא משהו…פיתולים…ואני מהפחדנים…מפמפם עם הברקסים  במקום לתת לגרביטציה לעשות את שלה. בסוף הירידה חיכתה לנו נקודת הרענון הראשונה ובתפריט: בננות, תפוזים, ענבים, לחמניה עם נוטלה, לחמניה ריקה, לחמניה עם ריבה , איזוטון, מים..ועמדת מכונאי. ממשיכים ברכיבה לאחר כמה קילומטרים מקדמת אותנו נקודת הביקורת הבאה…אני אומר או או…עוד פעם עלייה..salita le macere
עליה בתוך יער עם הרבה צמחיה..לא כל כך נוראית לאורך של  כ-5.3 ק״מ , 4.8% כשבשיא 7.5%, עברנו גם את זה.
ממשיכים לרכב התענוג הבא אשר התחיל ב״ביפ״ של הסנסור…לוקח אותנו לעלייה cronoscalta rocca priora , כ6 ק״מ  עם שיפוע ממוצע של כ6.3% ושיפוע שיא של13%.
יורדים משם וממשיכים לרכב לתענוג הבא אשר נקרא cronoscalata tuscolo. אשר מרגע השמע הגונג מתחילים בעלייה שנמשכת כ3 ק״מ שיפוע ממוצע של כ6.5% ושיפוע מקסימלי של כ8.2%..נו שויין. לא נורא נכון?
התחלנו לרדת ובסוף הירידה חיכתה לנו נקודת הרענון השניה. פה כבר היו דברים יותר מעניינים….בתפריט: בננות, תפוזים, ענבים, פאי אגסים (?), פאי משמש (??) טירמיסו (רציני..לא צוחק),איזוטון, מים ומכונאי אחד.
geanfondu_roma6.jpg
נשנשתי חתיכונת…פיצית של פאי משמש והמשכתי בדרך לנקודת הביקורת האחרונה…סוף סוף..לגרנדה גרנדה. cronoscalata murus….מווווו…רוס…כמו שזה נשמע אתה גועה כמו פרה בעלייה הזו העלייה האחרונה והדובדבן שבקצפת. אורכה כ1.25 ק״מ עם שיפוע ממוצע של 10% כשב300מטרים האחרונים השיפוע מטפס ל18%……מוווווווווו.
מתישרים ומתחילים בירידה לכיוון מערב….ירידה תלולה כשבסופה נכנסים למרחב של שדות וכרמים…אחח….איטליה…אני רוצה גם לציין שמאד כיף לעשות את הגראן פונדו בחבורה…מדברים , מקשקשים..וככה עובר הזמן…מאחר ואיני דובר את השפה…אז דיברתי עם עצמי…כשלקראת החזרה לעיר לשוברים את שדה התעופה צ׳מפינו…נידבקתי לחבורת רוכבים בני 50 לערך …אשר רכבו בשורה של כ10 רוכבים…ניצלתי את הדרפטינג להתאוששות….וככה חברתי אליהם ורכבנו ביחד שכל אחד ואחד הוביל מידי פעם את הקבוצה….בכניסה לעיר הבחנתי ברוכב איטלקי…אתם מכירים מהמשוגעים האלה…נפרדתי מהחבורה ונידבקתי אליו ורכבנו ביחד בתוך העיר…עד שהוא התעייף ואש המשכתי לבדי. כמה קמ לקראת הסוף הכביש הפך למעין אבנים…חלוקי נחל כאלה מרובעים. ברומא קוראים להם ״אבני הותיקן״ אני קורא להם משקשק עצמות…האיטלקים מרביצים מהירות על האבנים האלה ואני מנסה להבין איך הם מסוגלים עם כל הרעידות האלה. 
לבסוף אני רואה את נקודת הסיום מרחוק…מתחיל להרביץ מהירות ..בשביל הפוזה והפאפרצי שמחכה לי בנקודת הסיום.
geanfondu_roma9.jpg
הגעתי לנקודת הסיום מקום 1398 מתוך 4800…לא רע הייתי אומר. בנקודת הסיום חיכתה נקודה אחרונה של חטיפים ונשנושים…אני ויתרתי על התענוג ..כמו כן ויתרתי על ארוחת הפסטה המפורסמת כי הייתי עייף והיה נראה לי בלאגן מידי..אכלתי..ארוחה ארוחה :-)
 
לסיכום
המחיר היה סביר, חולצה איכותית, מאורגן נכון אם כי לקראת הסוף החלו גם כלי רכב לנוע על המסלול …(מזכיר את ירושלים)…אז כנראה שזה גם ברומא :-) בגדול מאד נהניתי ואני בטוח שאגיע לשם גם שנה הבאה.
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg