top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

למה לחכות עד לטור דה פראנס?

____________7.jpg
מאת: אורן ענבר
תמונות: אבי גנאור
שנה שעברה זכינו לכיסוי שוטף ונרחב של הטור דה פראנס בערוץ הספורט 5, (מתייחס לשני הערוצים) 
עם אולפן מדוגם ומיטב מומחי הרכיבה בענף הזוכים להשמיע את ניסיונם והידע הרב שלהם בבמה מכובדת בעלת רייטינג. שעות צפיה רבות במשך שלושה שבועות של הטור וכיסוי תקשורתי של המרוץ עצמו ומאחורי הקלעים, היוו גורם לנחת ולהנאה, והנה לפתע חשבתי לתומי לרגע שענף האופניים זוכה למעמד לו הוא ראוי, לצערי התבדתי.
 
מימין סייקלוקרוס חוות הזרע -אירוע נהדר לסיקור טלויזיוני
 
נראה כי גם השנה נזכה לחוות את הטור דה פראנס בערוץ הספורט כאשתקד, אך מבחינתי חבל שערוץ הספורט לוקח את הצופים, שהם גם במקרה רוכבי אופניים חובבנים ואף יותר מזה, לסיבוב ולא באמת
מרים את הכפפה ומבצע את המהלכים הנכונים והראויים להטביע את הענף בלוח השידורים, תוך מתן דגש לתחרויות הנערכות בארץ.
 
נראה כי שידור הטור רק בשל היותו אירוע תקשורתי גלובלי רחב היקף ובעל רייטינג צפייה אדיר ברחבי העולם נועד לשמש את האינטרסים של מנהלי הערוץ בכל מה שקשור לנתוני רייטינג או אינטרס עלום אחר, ולא באמת ניסיון אמיתי וכנה לקדם את ענף הרכיבה בארץ.
מדוע לא זוכים המרוצים בארץ לסיקור תקשורתי, אפילו בעתונות הכתובה אין התייחסות לענף בארץ, אלא אם מדובר בהצלחה של רוכב ישראלי בחו"ל, אז למה שנלין על ארגון למטרת רווח הניזון ומתקיים על נתוני רייטינג, עם זאת, היה מצופה כי אם ערוץ הספורט מקדיש חלק מהשידורים החיים בשבת למשחקי ליגת הנוער בכדורגל, אפשר היה לשדר, ואפילו לא היה עולה בדעתי על שידור חי, רחמנא ליצלן, את תחרויות הרכיבה בארץ, ממילא ישנם מספר מצומצם של תחרויות אז גם כך עבודתם לא תהיה רבה מידי.
 
לאור העובדה כי אליפות אירופה ברכיבת שטח שנערכה בחיפה כן זכתה לסיקור ושידור של ערוץ הספורט, נראה כי בסופו של יום מדובר באינטרסים גרידא של הערוץ ולא יותר מזאת, וחבל שכך.
היה מצופה מערוץ הספורט, שהוא כה דומיננטי בלוח השידורים ינסה לתת במה גם לענפי ספורט שאינם נופלים בהגדרתו לענף ספורט מושך צופים, ואזת בניגוד, ולמרות כי יותר ויותר ישראלים עוסקים ברכיבת
אופניים ולפי השמועות קיימים כבר מאות אלפים, בין אם רוכבי כביש או שטח, כאשר אני די בספק שיש בארץ מחצית מהמספרים האלה שהם אוהדי כדורגל, המטריחים את
עצמם למגרשי הכדורגל כצופים. להבנתי האישית הרבה מצופי הטור דה פראנס הינם גם רוכבי אופניים העוסקים בפעילות עצמה ולא רק צופים בה.
נכון, אודה כי רמת הענף אינה גבוהה כמו במדינות אחרות, אבל את זה ניתן לומר על מרבית ענפי הספורט בארץ, ולמעט הצלחות של ספורטאים בודדים בענפי ספורט יעודים כמו ג'ודו, גלישה, מכבי ת"א בכדורסל ולאחרונה התעלמלות אומנותית, כאשר לפעמים ישנו ספורטאי אחד המחזיק כמעט לבד ענף שלם כדוגמאת אלכס שטילוב, אז אולי אפשר לצפות לחלוקה משאבים צודקת יותר. אולי. ויסלחו לי מראש כל אלה שלא ציינתי וראויים לציון.  
אז כנראה שגם השנה נזכה לראות את אלי אילדיס משדר את הטור אבל מתי נזכה לראות אותו משדר את תחרות אורים, בית גוברין, נגבה, טור ערד, חץ הצפון, טור תפוח ואח'?
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg