top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

מיני מבחן - Rase Black Mamba

מוטות אוכף מתכווננים הפכו למחזה שכיח בקרב רוכבי ה- AM בארץ ובעולם.


רוכבים לא מעטים הגיעו למסקנה המתבקשת כי איכות הרכיבה משתפרת פלאים כאשר עסוקים ברכיבה בלבד מבלי להתעסק בפרוצדורות של העלאת והורדת האוכף.  יצרני האופניים חשו גם הם בהלך הרוח החדש וחלקם ישמו שינויים בשלדות ע"מ לקבל את הסטנדרט החדש.
הגדילו לעשות אלה אשר כוללים מוטות אלו למפרט החלקים המוצע. עד כה המוטות המתכוונים למיניהם היו מוגבלים באורך המהלך מפאת העומסים המופעלים ממשקל הרוכב.
המהלך המקובל נע בד"כ בין 3" ל-5"  עובדה אשר העמידה את הרוכבים הגבוהים בבעיה.


ProDev  האמריקאית היא החברה הראשונה אשר יצאה מתחוםה-5" , או יותר נכון פרצה אותו בסערה
עם לא פחות מ-"9  מהלך במוט מתוצרתם. היא חברה אמריקאית קטנה אשר Rase הוא מוצר האופניים היחיד בפס היצור שלה .המוט עשוי גליל אלומיניום מלא קל וחזק מסוג  7075, הגליל מצופה טפלון שחור ולאורכו חריץ מכורסם בעיבוד CNC ובו  20 חורים במרחקים זהים.  בראש הצינור מחבר אוכף בתצורת לייבק  )מוטה לאחור(  עם בורג הידוק בודד.


חלקו התחתון של המוט אשר נכנס לתוך השלדה, יושב בתוך תותב פלסטיק עם פין קפיצי אשר מקבע את הגובה הרצוי עפ"י החורים במוט ונשלט ע"י ידית הפעלה מהכידון.  קפיץ מתכת דק וגמיש בחלקו האחורי של המוט מחבר בין שני חלקי המוט והוא האחראי על העלתו מעלה.  שלא כמו במוטות אחרים אשר עובדים על עקרון דחיסת קפיץ ה- Rase , עובד על עיקרון של מתיחת קפיץ, כלומר בכל פעם שנדחס המוט,  הקפיץ נמתח.


 ה- Black Mamba מסופק עם שרוול ניאופורן אשר מולבש לכל אורך המוט ותפקידו להגן מפני כניסת לכלוך למנגנון ההפעלה של המוט.


נתונים טכניים


מהלך: 230 מ"מ (9")
משקל: כולל ידית הפעלה, כבל ומוביל כבל 660 ג רם (30.9)
מידות התאמה לשלדה 31.6 , 30.9 , 30.0 , 27.2
אורך כללי: 40 ס"מ
נקודות עצירה: 19 נק' עצירה ממצב פתוח ועד מצב סגור לגמרי.
שיטת הפעלה: ידית הפעלה מהכידון בלבד.


התקנה
המוט מגיע בערכה הכוללת מוט מחובר מראש לידית ההפעלה וכיסוי אותו יש ליישם לבד לאחר כיוון ראשוני. 
התקנת המוט פשוטה ביותר ולא דורשת יכולות טכניות מיוחדות,  ההתקנה כוללת מספר פעולות פשוטות ביניהן קיבוע מראש של הגובה המקסימאלי. 
הפעולה נעשית ע"י הברגה פשוטה של בורג אלן לתוך אחד החורים במוט,  הלבשת שרוול ההגנה הצר היא חובה ודורשת כמה תמרונים לא פשוטים,  התקנת הכיסא על התושבת וחיבור הידית לכידון.  כל הפעולות האחרות גם הן פשוטות וכולן מפורטות בחוברת ההסברים המצורפת לערכה.
מערכת ההפעלה של ה- Rase היא מכאנית ופשוטה לכן היא לא דורשת תחזוקה מיוחדת פרט לניקוי וגירוז עליו יורחב בהמשך.


תפעול
כמו בכל מוטות האוכף האחרים, גם ה- Rase לא דורש יכולות קואורדינציה מיוחדות על מנת לתפעלו.  מי שרגיל לתפעול מוטות אוכף לא ימצא את ה- Black Mamba קשה במיוחד לתפעול פרט לתקופת ההסתגלות למציאת נקודות הקיבוע המועדפות בתוך בליל החורים האין סופי כמעט.


כאשר תפעלנו את המוט ביבש,  העלייה והירידה היו חלקים ללא כל הפרעות. כאשר משקל הרוכב מעורב בתפעול , תנועת המוט הייתה לא לגמרי חלקה והצריכה שינוי מיקום הישיבה על האוכף על מנת להורידו. גם אז המוט לא ירד באופן חלק מטה. למרות שבהסבר שניתן לנו ע"י היבואן המקומי נפקד מקומו של הגריז, הרשנו לעצמנו לנסות גירוז והבעיה נפתרה באופן חלקי.

בגלל מבנה המוט, ה- Rase מגיע עם חופשים "מובנים". חופשים אלו מורגשים בכל שלבי הרכיבה גם במצב הנמוך וגם במצב הגבוה כאשר יושבים על האוכף. העובדה שחופשים אלו הם חלק מהחבילה לא ממש מרגיעה , שכן ניסיוננו מוכיח
כי טבעם של חופשים הוא להתגבר ולא להעלם.


האוכף אשר מהודק לתושבת משוננת בבורג בודד, נטה להחליק ולשנות את זוויתו מספר לא מבוטל של פעמים.  ניסיונות הידוק עם לוקטייט לא הועילו ורק הידוק חזק ממש פתר את הבעיה. משיחות עם רוכבים אחרים המשתמשים ב- Rase ולא נתקלו בבעיה,  הגענו למסקנה כי מדובר ככל הנראה בכשל נקודתי.


סיכום

ה- Black Mamba של Rase הוא מוט ייחודי מאד בנוף המוטות קצרי המהלך. רוכבים אשר לא יסתפקו במהלך המכסימלי הנפוץ ימצאו במוט זה פתרון. 
תפעולו והחופשים שבו עדיין דורשים ליטוש על מנת להשוותו למוטות האחרים הנמצאים בשוק.  כמו כן מחירו הגבוה יחסית למתחריו לא יכול להירשם כנקודת זכות. 

יותר: מהלך ארוך, חיבור כבל בצמוד לשלדה, מגוון קטרים.

פחות: תפעול לא חלק, חופשים רבים, מחיר.

מחיר: 1599
יבואן: מ.ש שיווק
עופר- 052-5771870

http://msmarketing.co.il/rasebikes

Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg