top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

מבחן למזלג Fox 36 Float fit RLC 160 2012

25.jpgלחלק נכבד מהרוכבים בעולם המספר 36 הוא הרבה מעבר למספר החולצה של שאקיל אוניל כאשר שיחק במדי הבוסטון סלטיקס. בעבורם 36 הוא סטנדרט המייצג מזלגות ליישומי AM/FR. מאז הושק לראשונה ב- 2005  ה- 36 של פוקס שולט ללא עוררין בשוק מזלגות הכתר היחיד ליישומים אגרסיביים. 

מידי שנת דגם פוקס משפרים ומשנים את הבולם, כך שפרט לשם ולקוטר רגלי הבולם אין כל קשר בין הבולם שהושק לראשונה לבין ה-36 החדש לשנת 2012. בשנת הדגם הקודמת זכה ה-36 לשינויים משמעותיים מאוד, בראשם שינוי מנגנון השיכוך מה-RC2  המסורתי ל-RLC וציפוי הקשימה הזהוב על הרגליים הפנימיות עליו הרחבנו במבחן ה-Talas180  שהתפרסם כאן לפני כשנה. 

בשנת הדגם הנוכחית השינויים הם למעשה שיפורים של הקיים ללא תוספת פיצרים חדשים, אותם פוקס מכינים לשנת 2013 על פי מה שיצא לנו לראות ב"תמונות ריגול" של הליין הצפוי. השיפורים המשמעותיים השנה הם בתחום הורדת רמת החיכוך של הבולם והם באים לידי ביטוי בשיפור ציפוי הקשימה ובהחלפת האטמים לאטמים של חברת SKF, חברת האטמים והמסבים הנחשבת לטובה בעולם. 

שאר הפיצרים של הבולם, לדברי היצרן ,זוכים גם הם לשיפורים ובאופן כללי פוקס מבטיחים כמו כל שנה, עבודה חלקה ורציפה יותר וממשק משתמש נוח יותר. מסינגל טרק, יבואן בולמי פוקס לישראל, קיבלנו את ה- 36 Float fit RLC בגרסת  Series, הסדרה הגבוהה ביותר בליין המוצרים של היצרן.

נתונים טכניים :

ה-36 בגרסת ה- Float מבוסס על קפיץ אוויר בעל מהלך קבוע של 160 מ"מ, סדרת ה- Factory מגיעה עם דמפר ה-FIT החדש אשר זכה להיפוך אשתקד, כך שהשליטה על שיכוך ההחזרה (ריבאונד) נעשית ע"י חוגה בתחתית הרגל. 

בנוסף לכך לבולם אפשרות שליטה על Low Speed  קומפרשיין, נעילה ואפשרות לקביעת סף פריצת הנעילה. הבולם מצויד במנגנון שחרור מהיר 20 מ"מ המעולה והמוכר של היצרן ותושבת מעצור בתקן post-mount 6” אשר יאפשר חיבור קאליפר ישיר ללא מתאמים בשימוש רוטור של 160 מ"מ. משקל הבולם עמד על 2,070 גרם עם סטירר באורך 20 ס"מ, ללא ספק משקל נאה לבולם במהלך כה ארוך.

בשימוש:
הבולם הורכב על מספר זוגות אופניים, כולם בעלי מהלך מתלה של 150-160 מ"מ עם יעוד ברור של רכיבת AM אגרסיבית ונבחן כשלושה חודשים ברכיבות מגוונות ואינטנסיביות, מרכיבות שבילים זורמות דרך מסלולי מדבר טכניים ואלימים ועד הקפצות במסלולי DH מקומיים. 

אי אפשר שלא להתרשם מהמראה ה"סרסורי" והמוחצן של הבולם החדש, ציפוי הקשימה הזהוב שקיבל השנה תוספת צבע בולט בגאון מתוך הרגליים הלבנות של ה-Float ונותן לבולם נוכחות מרשימה. כבר משלב הלחיצה הראשונית על הבולם אפשר היה להתרשם מהעבודה החלקה של הבולם בתחילת המהלך ביחס לבולמים של שנים קודמות. 

השליטה על Low Speed  אפשרה לנו לנפח את תא האוויר הראשי בלחץ נמוך יחסית ועדיין לקבל בולם יחסית יציב שלא מושפע מתנועות הפידול ולא צולל בקטעים טכניים צפופים וקיצוניים. ה"דביקות" היחסית של  תחילת המהלך אשר אפיינה את מזלגות האוויר של היצרן, כמעט ונעלמה בדגם הנוכחי, אין לנו את הכלים לבדוק אם מקור האקטיביות המבורכת מגיע באמת בעקבות השימוש באטמים ובציפוי החדש, אך בשורה התחתונה במבחן המעשה, ה- 36 החדש הוא פלאשי מתמיד בעיקר במה שמכונה "קטנות". 

ככול שהמהירות והאינטנסיביות של השביל גדלה, כך גדלה גם יכולת הבליעה של הבולם, היציבות והקשיחות הפנומנאלית, יחד עם יכולת הבליעה וה"העלמה" שלו משרה ביטחון כה רב שמצאנו עצמנו דוחפים את האופניים לקווים המורכבים והקשים ביותר ללא כל חשש. על כל זוגות האופניים שהבולם הורכב עליהם, אופני AM אגרסיביים כאמור, לא נדרשנו למנגנון נעילת הבולם. 

כבר בהשקה של המנגנון החדש אשתקד, העלנו בפני נציג פוקס העולמית את התהייה שלנו לגבי נחיצות מנגנון הנעילה במזלגות עם יעוד אגרסיבי ומהלך ארוך. אז לא השתכנענו מהטיעון של היצרן וגם היום בפרספקטיבה ארוכה יחסית שלנו ושל משתמשים אחרים אנו לא רואים את הנחיצות של מנגנון זה במזלגות עם מהלך של 160 מ"מ. זאת כל הנראה הסיבה שמזלגות 36 של שנת הדגם הבאה (לפחות ממה שראינו ב"תמונות הריגול"..)יסופקו עם מנגנון ה-RC2  הוותיק והמעולה.

סיכום:

הוא יפה, הוא קל, הוא קשיח, הוא מרגיש מעולה, למעשה הוא ככל הנראה בולם ה-160 מ"מ הטוב בשוק כיום.

יותר: קשיחות, משקל, עבודת שיכוך מעולה לאורך כל המהלך.

פחות: מחיר, מנגנון נעילה מיותר.  

יבואן: סינגלטרק
www.thesingletrack.co.il

מחיר: 4,820 ₪ 

Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg