top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

חיבור בסטייל

31.jpgצמד המספרים 5.10 הוא הרבה מעבר לתחילתה של סידרה חשבונית בעבור רבבות רוכבי אופניים בעולם.זהו למעשה שם נרדף ואפילו קוד מקצועי המתאר אחיזה אולטימטיבית של נעל רכיבה ע"ג פדל שטוח. חברת 5.10 נוסדה ב-1985 ע"י צ'רלס קול, מהנדס ומטפס סלעים חובב. 

לאחר החלקה לא צפויה באחד מטיפוסיו בפארק יוסמיטי, קול החליט כי הגומי הקיים על נעלי טיפוס הקיימים אינו אוחז דיו והחל לייצר נעלי טיפוס בעצמו. החידוש הגדול ביותר של החברה היה תרכובת גומי ייחודית ו"דביקה" במיוחד הנקראת Stealth Rubber , תרכובת זו אחראית לשליטה הכמעט בלעדית של 5.10 בתחום נעלי הטיפוס. 

בשנים האחרונות התרחבה 5.10 והחלה להציע נעליים למגוון פעילויות שטח, החל בהליכה וריצה ועד קניונינג וקאייקים. בנוסף לכך מציעה החברה גם מגוון נעלי רכיבה לפדלים שטוחים (פלאטים), אשר עושות שימוש בסוליית הגומי הייחודית והדביקה של החברה וכאמור הפכה לשליטה כמעט בלעדית בתחום ההנעלה בקרב רוכבי אקסטרים. עד כה השליטה של החברה הייתה אך ורק בנעליים המיועדות לפדלים שטוחים, אך לפני כשנה השיקה החברה בקול תרועה רמה סדרת נעליים המיועדת לשימושם של רוכבים מחוברים (קליטים) כאשר התכנון מתבסס על צרכיו האישיים של גרג מינאר אייקון רכיבת DH,אלוף עולם ומחזיק במקום שני בסבב ה- DH העולמי הנוכחי.

סער אופניים, היבואן הישראלי החדש של 5.10, סיפקו לנו את דגם ה- Greg Minnaar למבחן, דגם זה הוא אחד מסדרה של שלושה זוגות המיועדים לרכיבה עם קליטים או עם פדלים שטוחים. כמו בכל דגמי החברה גם ב- Greg Minnaar הסוליה היא מסוגStealth Rubber אם כי מזן דביק מעט פחות מדגמי הדאונהיל המסורתיים של החברה. המראה של הנעל אף הוא מעודן וצבעוני יותר מדגמי הדאונהיל ודומה מאוד לנעלי סקייטבורד אופנתיות. גפת הנעל עשויה משילוב כמה סוגי עורות, עם תפרים מחוזקים בכל חלקי הנעל והגנה קשיחה יותר באזור הבהונות והעקב. שרוכים עבים ורצועת הידוק רחבה מוולקרו אחראים על הידוק הנעל וככלל הנעל מאסיבית מאוד ומשדרת תחושת הגנה מוגברת.

התאמת הנעל לרגל:
המידה של ה- 5.10 התאימה בדיוק למידה המוצהרת הן ברוחב והן באורך, רכבנו עם נעל במידה תואמת למידת הנעליים הרגילות שאנו נועלים וחשנו מאד בנוח. ה-Greg Minnaar היא נעל נוחה ורחבה במיוחד, הלשון המרופדת והמבנה הרחב מספקות סביבה מפנקת לכפות הרגליים אם כי יש לקחת בחשבון כי בעלי מבנה רגל צרה עלולים "לשחות" בתוך הנעל. 

רכיסה:
רכיסת הנעל כאמור מתבצעת הן בעזרת שרוכים והן בעזרת רצועת ההידוק. הידוק השרוכים הוא משימה לא פשוטה ב- Greg Minnaar , מבנה הנעל המאסיבי והשרוכים הרחבים לא מקלים על עבודת ההידוק ואי אפשר להסתפק במשיכת השרוכים בלבד כמו בנעל רגילה, רצועת הוולקרו משלימה את העבודה ומהדקת את הנעל באופן מיטיבי לכף הרגל גם ללא הידוק קפדני של השרוכים.
קליטים ואחיזה:

ה- Greg Minnaar מוגדרת כנעל המיועדת לרכיבה על קליטים או רכיבה על פדלים שטוחים. אי לכך הנעל מגיעה עם כיסוי קליטים עבה במיוחד אשר מצופה בשכבת הגומי הייחודית של היצרן. רוכבים אשר יבחרו לעיתים להשתמש בנעל לשימושים לא מחוברים ה- Greg Minnaar מציעה נוחות של נעל ייעודית לכל דבר, בכלל זאת סוליה שטוחה, עמידה ודביקה במיוחד. 

ליישומים "מחוברים" יש לחלץ את מכסה הקליטים, לאחר חילוצו הלא קל מתקבל קליט שקוע במיוחד בתוך בסיס הסוליה. בפדלים מסוימים החיבור לא היה אינטואיטיבי ודרש ריכוז בעת החיבור. שימוש בספייסרים אשר מגביהים את הקליט בתוך בסיס הסוליה פתר כמעט לחלוטין את הבעיה והחיבור נעשה טבעי ופשוט. בפדלים בעלי מנגנון בולט כמו ה-XT החדשים של Shimano לא חשנו כלל בבעיית חיבור. 

32.jpg

בשימוש:
המאסיביות של ה- Greg Minnaar מתבטאת בכל אספקט של הנעל. סוליית הגומי העבה והגפה המאסיבית מביאה את הנעל למשקל גבוה מאוד של 730 גרם כולל קליט. משקל הנעל מורגש הן בהליכה והן ברכיבה לעומת נעלי AM אחרות. החיבור לפדל כאמור אינטואיטיבי פחות מנעלי XC או נעל AM, אך כשזה מתקיים הנעל "מתיישבת" באופן מושלם על הפדל במיוחד אם הפדל הוא מסוג הפדלים אשר מאפשרים מגע טוב בין הכלוב לנעל כמו ה- Malletsשל Crank Brothers או ה-647 של שימנו.

סוליית הגומי העבה של ה-Greg Minnaar אמנם רכה דיה ע"מ לייצר את האחיזה המצופה ממנה גם בפדל שטוח, אך מספיק קשיחה ע"מ לתת העברת כוח טובה דיה לכל רכיבת AM, או ספרינט מתפרץ ברכיבת DH. את יתרונה הגדול של ה- Greg Minnaar על נעל קליטים "רגילה" אנו מוצאים בשני תחומים: הראשון הגנה טובה על כף הרגל אשר באה ממבנה הנעל המאסיבי והסוליה, והשני מתבטא באזור האפור שבין ניתוק מוחלט לבין חיבור סופי של הנעל לקליט. 

ה-Greg Minnaar שלא כמו נעליים אחרות המיועדות לרכיבה מחוברת נותנות מספיק בטחון על פדל אוטומטי בעל כלוב, גם כאשר החיבור הוא לא מושלם, למשל אחרי הורדת רגל לא מכוונת או כזאת מכוונת תוך כדי סיבוב. כמובן שבמקרה של הליכה לצד האופניים, הגומי הסופר אוחז שלה הוא לא פחות ממופת ליציבות על סלעים או דרדרת. 

עמידות:
סוליה - למרות שהנעל אותגרה בכמה רכיבות אגרסיביות מאוד, לא נראו סימני מיוחדים של שחיקה, בלאי, או קרעים על הסוליה לאורך כל תקופת המבחן.
גפה- לא נראו כל סימנים של בלאי על הגפה במהלך המבחן, גם הגרפיקה והצביעה נראית עמידה מאוד.
יותר: נוחות, מראה, סוליה, הגנה.
פחות: אוורור, משקל, רכיסה, חיבור לקליטים.
למי מתאימה הנעל: רוכבי AM ו-DH "מחוברים" אשר מחפשים ביטחון מחוץ לקליט, הגנה של הנעל וסטייל של אלופים. 


יבואן: סער אופניים בע"מ www.saar.com
מחיר: 749 ש"ח

Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg